Şimdi Ara

## Cebit 2008: Asus'dan nForce 780a SLI Yonga Setli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Cebit 2008: Asus'dan nForce 780a SLI Yonga Setli Yeni Anakart ##

Nvidia cephesinde önümüzdeki günler yonga seti arenasında ağırlık nForce 790i serisi ve nForce 780a SLI da olacak. Bir süredir AMD platformuna yönelik iddialı bir çipset ortaya koymayan Nvidia, nForce 780a SLI ile bu suslkunluğunu bozmaya hazırlanıyor. Firmanın nForce 780a SLI yonga setini esas alan bir diğer iddialı ürün de anakart devi Asus'dan geliyor. Asus'un M3N-HT Deluxe Cebit 200 de katılımcıların beğenisine sunuldu. Anakart üzerinde kullandığı yonga seti itibariyle DirectX 10 destekli entegre grafik işlemci yer alıyor ve Hybrid SLI teknolojisi destekleniyor. AMD'nin soket AM2 ve AM2+ formundaki işlemcileri ile uyumlu olan anakart 4 adet DIMM slotu üzerinden 1066MHz'e kadar DDR2 bellek desteği sunabiliyor. Katı kapasitörleri ile dikkat çeken anakart özellikle sahip olduğu gelişmiş soğutma ünitesi ile öne çıkıyor. Isı iletim teknolojisini olan Bakır tabanlı pasif soğutmanın bir kolunun bellekler için hazırlanan ısı emici bloklara uzanması soğutma performansının yanı sıra görüntüye olumlu bir katkı yapıyor diyebiliriz. 3 adet PCIe X16 slotuna sahip olan Asus M3N-HT Deluxe, Triple SLI teknolojisini de destekliyor. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet özelliğine de sahip olan anakart Crosshair II ile birlikte Asus'un AMD platformuna yönelik olarak hazırladığı en dikkat çekici anakartlardan biri olacak gibi gözüküyor.

• Bence bellekler için kullanılan soğutma o kadarda gerekli değil
  • Bu cipset için yakışıcak bi anakart olmuş

Edit:Ramlerin ordaki soğutcuların içine ram mi takıyorsun eğer takılıyorsa soğutucusuz rammi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZomBak -- 8 Mart 2008; 11:57:45 >
  • asus yakında anakartlarının her tarafını pasif soğutma yapacak.
  • yab kart iyi güzelde şu pata portlarını ya koyma yada adam gibi yere koy ya... floppy portunu koyduğu yere bak yaaaa
  • ram soğutucusu yekpare mi çıkarılabiliyor mu?Çıkarılamıyorsa ciddi sorun haline gelecektir.
  • Ram bloklarının uçlarındaki vidalara bakarsak çıktığını anlarız ancak raminizi çipset ve voltaj regülatörleri ile aynı sıcaklıkta tutmak istermiyim orası ayrı konu
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZomBak

Bu cipset için yakışıcak bi anakart olmuş

Edit:Ramlerin ordaki soğutcuların içine ram mi takıyorsun eğer takılıyorsa soğutucusuz rammi?

• Derli toplu ve tasarım güzel.
  • bence pasif soğutması güzel, bu anakartı aLınca soğutuculu ramlerede o kadar para döqmeye gerek kalmıcak,başarıLı buLdum ben...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiCCky -- 8 Mart 2008; 13:24:32 >
  • Soğutuculu ram almayı tercih ederim. Zaten eskisi kadar pahalı değil. Özellikle OCZ markalı ramlerin soğutucuları hem güzel görünüyor hemde fiyatları makul.
  • chipset hakkındaki bilgileri daha dün okumuşken (en azından ben ilk kez okudum) ASUS kart bile hazırlamış. Hybrid SLI olayının karsılastırmalı testlerini gorsek artık. ATi nin bu konuda daha iddialı olduğunu düşünüyorum, bakalım nvidia nasıl olacak...
  • ard arda 2 tane 780a slı yonga setli anakart gördüm biri asrock biri asus insan baka kalıyor nedir bu verilen ihtişam fln diee yani allayıp pullayıp veriyolar önümüze ki eminim asusunki daha pahalı olacaktır ama bu kadar abartmasa asus ta asrockta biraz daha görüntüyüde düzeltse iyi olcak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Bence bellekler için kullanılan soğutma o kadarda gerekli değil

Aynen katılıyorum daha basit bir soğutmayla daha uygun fiyatlı bir anakart daha iyi olurdu doğrusu. Yine de beğenenelere hayırlı olsun.
  • AMD için bu kadar board cikariyorsa firmalar demekki AMD bir bomba patlaticak.
  • oc yapılırsa chipsetin artan ısısı ramleride etkileyecektir. kasa içi hava silkulasyonu iyi olmalı aksi halde sorun yaratabilir. ama görünüş güzel, asus un da şekilci oldugunu düşünürsek, fazla da şarırtıcı değil...
  • ben ram soğutuculu versiyonu almak istyrdm satıcı gereksiz oldunu ve normal versiyonunu almak daha mantıklı oldunu söyledi . ramleri soğutuculu aldğnzda hiçbir sorun olmuyr . ben bu anakarttan çok memnunum
  • dizayn olarak güzel bir anakart olmuş ama ben nvidia yongalarının amd nin kendi yaptıklarının yanında pekte cazip olmadığı kanaatindeyim.neden amd nin kendi işlemcisi için yaptığı dururken nvidia nın yaptığı nı alayımki.eskiden durum farklıydı.ama şimdi değişti.ozaman amd için birkaç firma yonga yapıyordu.o zamanda en iyi anakart yongalarını gerçektende nvidia yapıyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.