Şimdi Ara

## Cebit 2008: Patriot'un 2000MHz'de Çalışan DDR3 Belleği Göründü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Cebit 2008: Patriot'un 2000MHz'de Çalışan DDR3 Belleği Göründü ##

Cebit 2008 fuarı adeta bellek üreticilerinin hız yarışına tanık oluyor diyebiliriz. Hemen her üretici çantasında sürprizler ile fuara katılırken bu üreticilerden biri de yüksek performanslı bellek üreticisi Patriot oldu. Firma Intel'in P35, X38 ve X48 platformlarına yönelik olarak hazırladığı DDR3 ürün gamının en iddialı modeli olan 2GHz'lik yeni bellek kitini duyurdu. Firmanın Viper serisinde hazırlanan bellek kiti 1GB'lık iki adet modülden oluşmakta. 2.15v geriliminde CAS8 zamanlamaları ile çalışan bellek kiti firmanın Viper serisine özgü yeni soğutucuları ile de dikkat çekiyor. 2133MHz'lik modellerini sergileyen Corsair, Kingston ve Team'in yanında Patriot'un yeni bellek kiti belki liderlik koltuğuna oturamıyor ama yüksek saat hızı ile iddiasını ortaya koymaya başarıyor. Kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenen ürünün fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

• Firmalar DDR3 te 2000MHz üzerini görmeden rahat etmediler anlaşılan, sözlemiş ve birbirine nazire yaparcasına Cebit te yeni belleklerini sergiliyor. 2000MHz yarışı fiyatlara da yansır umarım...
  • zamanlamaları hiç fena değil. voltaj değerleri de makul. bence 2133 lük DDR3 lerle çok ciddi şekilde yarışır. tabi overclock da yaparız buna, olur sana 2250 lik DDR3
  • işte pazarlama bence bekleyip cas değerlerinin düşmesi daha iyi olur.
  • zamanlamaları iyi değil one öle 8-8-8-20
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

zamanlamaları iyi değil one öle 8-8-8-20

daha ne olcak ki 2000mhz ram bu
  • adamlar uçmuşşş
  • abi kasmayın bu kadar zamanlaması düşükmüş allah iylik versin daha 1 milyon insan ddr 2 800 kullanamıyor:D
  • Bunlara hiç gerek yok 2x2gb corsair bunu anakarta gömer. Bu ram üreten firmaları anlamıyorum sanki oyunları ramler oynatıyor altı üstü hızlı veri işliyor 2gb altında olması oldukça yeterli.ama fiyatları bir sistem parası oluyor her gördüğümde gıcık oluyor yaa şunun değeri en fazla 40-50 dolar olmalı 1gblık olanlarının.
  • 2000 mhz hızında işlemcisi olmayan tonla insan varken 2000 mhz hızında ram ilginç doğrusu...
  • BU ram lerin amd platformu üzerinde okuma yazma kopyalama hızlarını çok merak ediyorum doğursu.ama bunlar sadece gövde gösterisi daha 1066 mhz lik ram ler bile pahalıyken bunlar gerçekten çok saçma.
  • birisi bana bu kadar yüksek hızlı belleklerin bilgisayar kullanıcısına ne getirdiğini söyleyebilirmi. Grafik uygulamalarında % 1 den fazla artı sağlamıyor. overclock konusu ön plana çıkarılacaksa corsairin ddr2 667 ramlerini 950 Mhz hızlarda kullanıyorum ve bu kadar para vermeye değmeyeceğini düşünüyorum.
  • Amerika , Almanya ve diğer AVRUPA ülkeleri için güzel haber , Bizim ülkemiz için güzel bir haber olmamiş , çünkü bu ramler türkiyedeki firmalara gelmesi 2010 bulur.
  • 2.15 volt vererek bu değere çekilmiş gecikmelerde tatmin edici seviyede değil
  • nedense bazıları sürekli ddr3 belleklere cas zamanlamaları iyi değil diyor yahu 2000 mhz de çalışan bir ram bu ne bekliyorsunuzki anlamıyorum ddr1 belleklerin zamanlamasınımı bekliyordunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: atilgan26

birisi bana bu kadar yüksek hızlı belleklerin bilgisayar kullanıcısına ne getirdiğini söyleyebilirmi. Grafik uygulamalarında % 1 den fazla artı sağlamıyor. overclock konusu ön plana çıkarılacaksa corsairin ddr2 667 ramlerini 950 Mhz hızlarda kullanıyorum ve bu kadar para vermeye değmeyeceğini düşünüyorum.

• DRR2800 ler çöp oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: BuGrAx

DRR2800 ler çöp oldu

niye çöp olsun iyi bi ddr2 800 mhz lik rami 1066-1200mhz gibi değerlerde çalıştıra biliyoruz zaten gecikmeleride göze aldığımızda ddr3 ramlerle yakın performas sunabili yor tabi bu geçici bi durum hala skı ddr3 ler çıkmış değil daha zamana ihtiyacı var ddr3 lerin şimdi ddr2 de kalmak en mantıklısı
  • nasıl erişim suresi bu arakdasım 80-80-80-90 olsa daha iyi yuh artık yaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibuk -- 11 Mart 2008; 10:38:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.