Plazma/Lcd Duvara mı Monte Edilmeli, Sehpaya mı Konumalı ?
74 Cevap60922 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1188 Mesaj
7 Mart 2008; 18:16:05 

Arkadaslar hem güzel bir sehpam var siyah şık altta bölmeleri vs var hem de yaklasik 15 metrekare gibi oturma pozisyonuna uygun bir duvarım var...

Acaba sehpaya üzerine mi koysam yoksa duvara mı monte etsem plazmayı???

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

709 Mesaj
7 Mart 2008; 21:03:18 

Kendi evinse ve yerini bir daha değiştirmeye niyetin yoksa, kabloları da kaybedecek şekilde, kesinlikle duvara kardeş..

1689 Mesaj
7 Mart 2008; 21:23:07 

quote:

Orjinalden alıntı: fuatergenoglu

Kendi evinse ve yerini bir daha değiştirmeye niyetin yoksa, kabloları da kaybedecek şekilde, kesinlikle duvara kardeş..

Bence de kesinlikle duvarda daha şık duruyor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mart 2008; 23:13:12 

Kabloları saklayabiliyorsanız duvarda çok güzel durur ama kabloları gizleme gibi bir olanağınız yoksa sehpa üstü daha uygun olur

42 Mesaj
9 Mart 2008; 22:17:37 

dotum wall unit kullan bence süper duruyor

1043 Mesaj
9 Mart 2008; 23:06:06 

Arkadaşım nereye koyarsan koy ekranın ortası göz hizana gelmelidir. Temel kriter budur keyifli izlemek açısından. Üreticiler de böyle söylüyor kullanma klavuzlarında.

1188 Mesaj
10 Mart 2008; 18:29:29 

quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Thunder

Arkadaşım nereye koyarsan koy ekranın ortası göz hizana gelmelidir. Temel kriter budur keyifli izlemek açısından. Üreticiler de böyle söylüyor kullanma klavuzlarında.

Otururken mi ayakta iken mi?

Ayakta iken herkesin boyu farklı olabiliyor...

Zannedersem otururken göz hizası :)

1188 Mesaj
10 Mart 2008; 18:32:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Guns N Roses

dotum wall unit kullan bence süper duruyor

duvar birimi kabloları saklamaya mı yarıyo

aslında duvar en güzeli ama bir kaç tane örnek foto olsa iyice olayı aydınlatabilirdik.. öyle sarmaşık gibi kenarda kablolar hos durmaz tabiki...

Ama dvdnin kablosu var, uydunun kablosu var, elektirik kablosu var bunlari ne yapcaz

bi çözümü vardır elbet..

1523 Mesaj
10 Mart 2008; 18:32:49 

quote:

Orjinalden alıntı: proffesor
Otururken mi ayakta iken mi?

Ayakta iken herkesin boyu farklı olabiliyor...

Zannedersem otururken göz hizası :)

Tabii ki otururken, haaa diyorsan ki ben yatarak televizyon seyrederim, o zaman yatarken

SAMSUNG GALAXY S4 16 GB BEYAZ

1188 Mesaj
10 Mart 2008; 20:34:18 

En güzeli uzanarak izlemek...

14 Mesaj
10 Mart 2008; 20:39:06 

Tak çıkar yap, ister duvarda istersen sehpda kullanırsın ;)

BIGBOXER
http://www.markapdepo.com

22 Mesaj
11 Mart 2008; 0:48:11 

Şık kablo kanalları var. Eğer kablonun görüneceği mesafe uzunsa ve kırıp dökme yapmak istemiyorsanız kullanabilirsiniz.

Evde çocuk varsa, kesinlikle duvarı tercih edin. Hem çocuğun hem de plazmanın güvenliği için.

974 Mesaj
11 Mart 2008; 9:05:40 

Arkadaşım ,daha karizmatik dursun diyorsan duvara montaj en güzeli.

pioneer 507xa ,dreambox hd 8000 , digitürk plus , next 15000 hd-smart , next 9500 d-smart , panasonic bd30, onkyo 875 , b&w 683 , htm62 ,b&w 686

13 Mesaj
11 Mart 2008; 12:46:38 

arkadasım eger benım gıbı televızyona aparat baglayıp cıkarıyorsan kesınlıkle sehpa dıyorum ben duwara baglattım baglantıları yapmak ıcın duwardan ındırmen lazım televızyonu oda yaklasık 45 kılo tek basına ındırme gıbı ımkanın yok :)

365 Mesaj
11 Mart 2008; 13:40:00 

quote:

Orjinalden alıntı: hkiziltug

arkadasım eger benım gıbı televızyona aparat baglayıp cıkarıyorsan kesınlıkle sehpa dıyorum ben duwara baglattım baglantıları yapmak ıcın duwardan ındırmen lazım televızyonu oda yaklasık 45 kılo tek basına ındırme gıbı ımkanın yok :)

Çok güzel bir noktaya temas etmişsiniz.

Ancak Sharp ta tüm girişler yanda ve tak sök işlemlerini LCD yi sökmeden rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Çok güzel bir detay daha yakalamış Sharp.

SHARP 42 LC-RD2E
Dreambox 500 HD
Seat Ibiza 1.2 TSI DSG Style Monstant RED

"Bir şeyi güzel olarak mı algılıyorsunuz? demek ki yanlış algılıyorsunuz." nietzsche

755 Mesaj
11 Mart 2008; 14:25:03 

duvarda ses fazla açıkken titreşimi ve gürültüyü diğer odalara çok iletiyor masa olması daha mantıklı

107 Mesaj
11 Mart 2008; 14:44:16 

evde 12 yaş altı cocuk varsa kesinlikle duavara monte edilmesinde fayda var cünkü masada oldugu zaman her an ekrana bir darbe gelmesi muhtemeller arasında birde duvara monte olan lcd gercekten cok şık duruyor bilgisinize + ev dekarasyonuda önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red_ejder -- 11 Mart 2008; 14:44:16 >

15 Mesaj
11 Mart 2008; 16:09:01 

duvara tak gitsin kardeş

2607 Mesaj
11 Mart 2008; 18:59:25 

lcd nin amacı zaten duvara monte edebilmesi
ıncecik sey tüplü degil ya

duvarda hem sık gorunur hem de benim hiç hoslanmadıgım kablolardan kurtulmus olunur

bence kesinlikle duvar montesi

Toshiba Satelitte A200-1VL || Asus Zenbook UX31 || LG X130@Windows 7 Ultimate 64-Bit || Creative Inspire M5300 5.1 75W || Toshiba TD8-DLP || Samsung S760 || Intel Core 2 Quad Q9400 Coolermaster CPU Fan || Asus P5Q Deluxe || Kingston Valeuram 2X1GB 800MHZ Samsung 2x2GB 1066MHZ || MSI 9600GT OC V127 Red Cool || Coolermaster Real Power M520 || LG Flatron W2234S-BN 22'' || Seagate 320GB SATA2 16MB NCQ Seagate 400GB SATA2 16MB NCQ Samsung 160GB SATA2 8MB || Windows 7 Ultimate 32bit || Nokia Lumia 1520 32GB+16GB || Microsotf Sculpt Mobile Keyboard

2607 Mesaj
11 Mart 2008; 19:02:30 

quote:

Orjinalden alıntı: skyclad

duvarda ses fazla açıkken titreşimi ve gürültüyü diğer odalara çok iletiyor masa olması daha mantıklı

sesi gecirmeyen ses yalıtım sarf malzemeleri var onlardan
duvara uygulandıgında hiç bi problem olmuyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janer798 -- 11 Mart 2008; 19:02:16 >

Toshiba Satelitte A200-1VL || Asus Zenbook UX31 || LG X130@Windows 7 Ultimate 64-Bit || Creative Inspire M5300 5.1 75W || Toshiba TD8-DLP || Samsung S760 || Intel Core 2 Quad Q9400 Coolermaster CPU Fan || Asus P5Q Deluxe || Kingston Valeuram 2X1GB 800MHZ Samsung 2x2GB 1066MHZ || MSI 9600GT OC V127 Red Cool || Coolermaster Real Power M520 || LG Flatron W2234S-BN 22'' || Seagate 320GB SATA2 16MB NCQ Seagate 400GB SATA2 16MB NCQ Samsung 160GB SATA2 8MB || Windows 7 Ultimate 32bit || Nokia Lumia 1520 32GB+16GB || Microsotf Sculpt Mobile Keyboard

1454 Mesaj
11 Mart 2008; 22:35:44 

Bence önemli bir diğer nokta ise eğer ayaklı olarak kullanılacaksa bile bir şekilde duvara sabitlemek lazım, güvenlik açısından. Unutmayalım ki bundan yaklaşık bir iki sene önce bu tarz bi lcd-plazma televizyon küçük bir çocuğun üstüne düşüp ölümüne sebep olmuştu.

Allah korusun ...

1188 Mesaj
12 Mart 2008; 16:40:24 

tamam duvara monte edilecek ise kabloları nasıl saklayacagız?

1523 Mesaj
13 Mart 2008; 0:07:51 

Ben evimde kullandığım şekliye göstereyim. (Fotoğraf çok iyi çekim olmadı ama fikir verir.)

0

Fotoğraftan da anlaşılacağı gibi, televizyonun altına plazma ünitesi, tv ünitesi veya duvar ünitesi şeklinde adlandırılan bir konsol yaptırılıp kablolar bu konsolun arkasında saklanabilir. Hazır satılanları da var, kendiniz çizip bir marangoza da yaptırabilirsiniz. Çok şık modeller çıkıyor.
Şu anda benim kullandığım yemek odası takımının bir parçası olan konsol, bu konsolu plazma ünitesi gibi kullanıyorum. Bu bile idare ediyor, ancak yaklaşık 20 gün içinde ben de kendim çizip bir marangoza adamakıllı bir plazma ünitesi yaptıracağım.

Bir örnek olması için internette bulduğum, bana şık gelen bir modelin resmini koyayım. Zevler tartışılmaz tabii, dediğim gibi siz kendiniz bir model çizebilirsiniz.

0

Umarım bir fikir vermiştir.

200 Mesaj
13 Mart 2008; 0:30:43 

ünite süperde teybin tepede işi ne

1523 Mesaj
13 Mart 2008; 0:40:46 

quote:

Orjinalden alıntı: sk79

ünite süperde teybin tepede işi ne

Evet, bence de saçmalamışlar orda.
Bir de bence alt kısımda uydu alıcı, DVD oynatıcı v.s koymak için bir bölüm olmalı..

200 Mesaj
13 Mart 2008; 0:51:38 

dostum dvd player,uydu vs bunları allta gördüğün çekmeceli bölüme koymuş olabilirler ben böyle bir ünite görmüştüm karşıdan baktığında çekmece ama çektiğinde yukarıdan aşşağı açılan ve bölmeyi gizleyen bi kapak olduğunu gördüm altındaki çekmeceyede cd,dvd rafları wardı çokta hoştu ama bu resimde anlattığım gibi olsa bile bence o bölüm ünitenin ortasında tv nin tam alında olmalıydı

1523 Mesaj
13 Mart 2008; 8:33:29 

quote:

Orjinalden alıntı: sk79

dostum dvd player,uydu vs bunları allta gördüğün çekmeceli bölüme koymuş olabilirler ben böyle bir ünite görmüştüm karşıdan baktığında çekmece ama çektiğinde yukarıdan aşşağı açılan ve bölmeyi gizleyen bi kapak olduğunu gördüm altındaki çekmeceyede cd,dvd rafları wardı çokta hoştu ama bu resimde anlattığım gibi olsa bile bence o bölüm ünitenin ortasında tv nin tam alında olmalıydı

Bence de tam altında olmalıydı.
Ayrıca sizin dediğiniz gibi çekmece içinde DVD Player, uydu alıcı olur mu acaba? Bu cihazlar çekmecenin içinde ısınıp zarar görmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munans -- 13 Mart 2008; 8:41:41 >

5023 Mesaj
13 Mart 2008; 13:16:51 

Kablo olayını çözebileceksen duvar derim...

Nothing lasts forever
Even cold november rain

2299 Mesaj
13 Mart 2008; 13:52:17 

Hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama eğer nemli bir bölge değilse yaşadığınız ortam ve tozdan şikayetciyseniz kesinlikle duvara monte ettirmeyin. Plazma aşırı ısınır ve civarındaki tozları direk kendine çeker, ayrıca bunları bir güzel yakar. 1 sene sonra o duvarın halini düşünmek bile istemem. Simsiyah olacaktır. Bunu gözardı etmeyin...

Canon 6D | EF 24-70 2.8 L | EF 50 1.8 | EF 100mm 2.8 L | EF 135 2 L
FujiFilm X-A1 | 16-50 kit
www.myfotografi.com

929 Mesaj
13 Mart 2008; 13:56:53 

Ben de Tv stantı tasarlıyorum bu aralar.. Antalyada istediğim tarzda bir stant bulamadığım için çizip yaptırmayı düşünüyorum.. Nette baya araştırdım örneklerini gerçekten çok şık stantlar var yurt dışında.. Neredeyse 10 a yakın mobilyacı gezdim ama istediğim tarzda şık ve klasik bir stant bulamadım..

Gerçekten çok güzel stantlar var mesela aklıma şimdilik ilk gelenler..

0
0
0
0

Bence bu tarz özellikle birinci ve dördüncü resimdeki tarzda bir stant alınıp ya da yaptırılıp Tv de stsntın biraz ustune duvara monte edilir cok sık duuyor.. Eger duvara monte edemem derseniz tabiki dorduncu resimdeki gibi stantın ustune de koyabilirsiniz..

Ayrıca bence de uydu Dvd player ve reciever gibi aletleri stantın icine yerlestirmek cok daha mantıklı.. Bu yuzden en azından stanttaki bolmelerin en az uc tanesinin onu acık olursa cok iyi olur diye dusunuyorum.. digerleri tabiki cekmece ya da acılır kapanır kapak seklinde de tasarlanabilir..

Bunlar da benim tasarımım.. Bu tarz bir home cinema olusturmayı dusunuyorum.. Tv ve stant dısında geri kalan ekipman tamam..
Bu aralar mobilyayı aradan cıkarıp Tv yi de iyice arastırıp 40" samsung ya da sony lcd almayı dusunuyorum bakalım..

0
0
0
0
0
0

Bu arada arkadaslar diger konuda da sordum lcd secimimde yardımcı olursanız sevinirim..

Konu burada...
http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#21823533

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 13 Mart 2008; 13:58:32 >

200 Mesaj
14 Mart 2008; 2:28:47 

çekmeceden kastım cihazları gizleyen bir kapak ve stand-bydaki cihazın fazla ısı üreteceğini sanmıyorum zaten çalıştıracağınızda kumandayı kullanabilmek için kapağı açmakta gerekeceği için yine ısı olmaz tahminim fikir vermesi açısından bikaç resimde benden

0

-1

-1

0

0

0

0

0

790 Mesaj
14 Mart 2008; 11:07:13 

0

Arkadaşlar ben televizyonu normalde duvara monte ettirdim. ancak altı boş kaldı.. bu modeli kablo kalabalığı ortadan kalkısın ( ortadakii direkle ) altına dvd onun altına uydu recver yanlarına ileride ses sistemi v.s koymak için düşünüyorum fiyatı 500 ytl civarı ( hepsiburada'da ) bunu nasıl ucuza bulabilirim...

netde veya izmirde uygun fiyata nerden bulabileceğim hakkında yardımcı olabilirseniz minnettar olurum...
Bu kadar raflı olması benim işime geliyor bazen notebooku bağlıyorum
veya bunu yaptırabilirmiyiz ?

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterman -- 14 Mart 2008; 11:10:49 >

Waterman derki : " Rast gitmeye görsün bir kişinin işi, mermeri keser dişi. Ters gitmeye görsün bir kişinin işi, muhallebi yerken kırılır dişi...... "

198 Mesaj
14 Mart 2008; 13:50:38 

Duvara tabiki

0

Ekteki dosya (1)

Sen İmkansızsın Sensizlik İmkansız.....

198 Mesaj
14 Mart 2008; 13:57:06 

quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Ben de Tv stantı tasarlıyorum bu aralar.. Antalyada istediğim tarzda bir stant bulamadığım için çizip yaptırmayı düşünüyorum.. Nette baya araştırdım örneklerini gerçekten çok şık stantlar var yurt dışında.. Neredeyse 10 a yakın mobilyacı gezdim ama istediğim tarzda şık ve klasik bir stant bulamadım..

Gerçekten çok güzel stantlar var mesela aklıma şimdilik ilk gelenler..

0
0
0
0

Bence bu tarz özellikle birinci ve dördüncü resimdeki tarzda bir stant alınıp ya da yaptırılıp Tv de stsntın biraz ustune duvara monte edilir cok sık duuyor.. Eger duvara monte edemem derseniz tabiki dorduncu resimdeki gibi stantın ustune de koyabilirsiniz..

Ayrıca bence de uydu Dvd player ve reciever gibi aletleri stantın icine yerlestirmek cok daha mantıklı.. Bu yuzden en azından stanttaki bolmelerin en az uc tanesinin onu acık olursa cok iyi olur diye dusunuyorum.. digerleri tabiki cekmece ya da acılır kapanır kapak seklinde de tasarlanabilir..

Bunlar da benim tasarımım.. Bu tarz bir home cinema olusturmayı dusunuyorum.. Tv ve stant dısında geri kalan ekipman tamam..
Bu aralar mobilyayı aradan cıkarıp Tv yi de iyice arastırıp 40" samsung ya da sony lcd almayı dusunuyorum bakalım..

0
0
0
0
0
0

Bu arada arkadaslar diger konuda da sordum lcd secimimde yardımcı olursanız sevinirim..

Konu burada...
http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#21823533

mutu07
Tavsiye Bütçene göre değişir
SAMSUNG LE40S81B 102 EKRAN, altın uçlu scart ile digitürk bağlı çok memnunum. LCD'den ne bekliyorsun buda önemli. Ben TV ve film için aldım. Gerçekten çok memnunum. Ha birde araştırdıkça kafan karışır. Git gör al.

Sen İmkansızsın Sensizlik İmkansız.....

1454 Mesaj
16 Mart 2008; 14:26:57 

quote:

Orjinalden alıntı: yumyan

Duvara tabiki

0

Benim evim şuan tadilatta, bende televizyonu duvara montajlamayı seçtim ve arkadaşın kullandığı kablo kanalını duvarın içine gömdürdüm, iki ucunada boat koydurdum ve plazmanın tam altına gelecek bir de priz var. Geri kalanlar (uydu kablosu, kablotv kavlosu) kablo kanalının diğer ucuyla beraber yerde tam tv ünitesinin(yerden yüksekliği 40cm) arkasında kalacak şekilde. Bende böyle bir çözüm buldum.

11223 Mesaj
16 Mart 2008; 20:59:13 

Bu da benim stand..Yukardaki bir örneğe oldukça benziyor. Umarım bir fikir verir..

1

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

59 Mesaj
17 Mart 2008; 11:28:04 

Arkadaşlar, TV Unitelerinizin buraya resimlerini koymanız, yeni TV sehpası veya ünitesi alacak insanlara çok yardımcı olacaktır.

Bence bu konu başlığını okuyan tüm arkadaşlar kendi standlarının ve hatta diğer yabancı forumlardan da görüp hoşlarına giden LCD/Plasma ünitelerinin/sehpalarının resimlerini buraya koysun ki herkes için tek bir konu başlığı altında, güzel bir kaynak haline gelsin. Tüm yeni sehpa alacak insanlara hem dizayn, hem malzeme hemde duvara mı, sehpaya mı sorgulamalarında bir fikir verebilmesi dileğiyle....

929 Mesaj
17 Mart 2008; 13:21:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Escape

Arkadaşlar, TV Unitelerinizin buraya resimlerini koymanız, yeni TV sehpası veya ünitesi alacak insanlara çok yardımcı olacaktır.

Bence bu konu başlığını okuyan tüm arkadaşlar kendi standlarının ve hatta diğer yabancı forumlardan da görüp hoşlarına giden LCD/Plasma ünitelerinin/sehpalarının resimlerini buraya koysun ki herkes için tek bir konu başlığı altında, güzel bir kaynak haline gelsin. Tüm yeni sehpa alacak insanlara hem dizayn, hem malzeme hemde duvara mı, sehpaya mı sorgulamalarında bir fikir verebilmesi dileğiyle....

Evet bunu ben de dusundum aslında.. Yonetime bunu soylesek ve bir ust konu olusturulsa cok iyi olur.. Yurt dısındaki ve icindeki bircok forumda butur sabit baslıklar mevcut..

Herkes kendi evinde kulladığı sistemlerin fotografını koyabilir ayrıca internetten bulduğumuz ve hosumuza giden stant ve sistem fotograflarını da paylasabiliriz.. Benim elimde hatırı sayılır miktard stant resmi muvcut..

Boş bir zamanımda olmazsa boyle bir baslık acabilirim.. Veya baska bir arkadaşımız acsın biz de ellerimizdekini ve evlerimizdeki sistemleri paylasalım.. Bu tur bir baslıgın yeni sistem alıcak arkadaslara cok faydası olacagına inanıyorum..

1121 Mesaj
17 Mart 2008; 13:24:14 

bence masa daha kullanışlı cd leri filan koyarsın etraf daha derli toplu gözükür

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

408 Mesaj
17 Mart 2008; 13:42:20 

duvar kalıcı sehpa geçici:)

148 Mesaj
16 Haziran 2009; 16:10:47 

duvara monte edilmesi eğerki kabloları gizleme seçeneği varsa uygun gözüküyor. Fakat malesef standart kablo kanalı ile tam göz odaklamasının ortasında kanalı görmek dekoratif olarak hem şık değil hemde görüntü kirliliği yapıyor. Fakat Tv ünitesi alacak arkadaşların tv ünitesinin duvar ünitesini de alması şartıyla kabloların arkadan geçecek olması duvara monte edilmesi açısından çok güzel. Yoksa Sehpa üzerinde ayaklıkla durmasıda gerçekten şık. Bundan dolayı;
1- Tv ünitesinin arkasına yeni bir giriş yaptığınızda duvara monte olması sebibiyle büyük zorluklar çıkacaktır.
2- Temizliği daha zor olduğu için lcdnin arka tarafı ve duvar kirlenecektir.
3- istediğniz zaman açı değiştiremeyeceksiniz.

Bundan dolayı Şık bir sehpada orjinal ayaklığıyla kalması daha mantıklı geliyor bana....

www.burakakbay.com

161 Mesaj
19 Haziran 2009; 12:40:20 

Merhabalar

Ben tv mi yeni aldım cumartesi gelicek. Duvara tadilat sırasında kanal açtırmıştım baya geniş bir kanal scart falan geçebilcek şekilde. Ayrıca paneli öne ve yanlara çekebileceğin duvar askı aparatları mevcut. Böylece kablo takarken veya temizlik yaparken sıkıntı olmayacaktır. Artı farklı açılardanda paneli izleyebilirsin. ICONN ve Ultimate marka askı aparatlarına bakabilirsin. Açılı askı aparatı diye geçer. Hafta sonu tv im gelicek cumartesi halledebilirsem fotolarını buraya koyarım. Duvara asmak çok daha şık olucağını düşünüyorum bende.

Hoşçakalın

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Haziran 2009; 16:34:53 

Bence duvarda daha şık ... Tak duvara başın ağrımasın

219 Mesaj
19 Haziran 2009; 21:37:35 

quote:

Orjinalden alıntı: bakbay

duvara monte edilmesi eğerki kabloları gizleme seçeneği varsa uygun gözüküyor. Fakat malesef standart kablo kanalı ile tam göz odaklamasının ortasında kanalı görmek dekoratif olarak hem şık değil hemde görüntü kirliliği yapıyor. Fakat Tv ünitesi alacak arkadaşların tv ünitesinin duvar ünitesini de alması şartıyla kabloların arkadan geçecek olması duvara monte edilmesi açısından çok güzel. Yoksa Sehpa üzerinde ayaklıkla durmasıda gerçekten şık. Bundan dolayı;
1- Tv ünitesinin arkasına yeni bir giriş yaptığınızda duvara monte olması sebibiyle büyük zorluklar çıkacaktır.
2- Temizliği daha zor olduğu için lcdnin arka tarafı ve duvar kirlenecektir.
3- istediğniz zaman açı değiştiremeyeceksiniz.

Bundan dolayı Şık bir sehpada orjinal ayaklığıyla kalması daha mantıklı geliyor bana....

1. Kablo saklama imkani olan hazir üniteler mevcut. Eger özel cözümler yapilcaksa da kablolama dikkate alinir.
2. TV' nin arka tarafi toz olsa bile silinir. Duvar niye kirlensin anlamadim ?
3. Yanlis bilgi. Standart aski aparatlari disinda hareketli aski aparatlari mevcut. Mesela benim kullandigim Tronje A8050 modeli 60 dereceye kadar dönebiliyor be 55cm kadar öne cekilebiliyor.

Ürün sayfasi:
http://www.produkt-info...fo/datenblatt/A8050.pdf

Ürün fotolari
http://www.produkt-info...info/bilderHQ/A8050.rar

http://www.SinemaForum.com

1075 Mesaj
15 Eylül 2009; 1:38:35 

Arkadaşlar kısmetsa yakında LG 42PQ3000 plazma tv almayı düşünüyorum bu sehpayı beğendim ama sormak istediğim şu, ilk defa 106 ekran plazma yani büyük ekran kullanacağım oyuzden ideal görüş açısı konusunda fikrim yok ama oturunca göz hizasına gelmeli denmiş buna göre bu tarz sehpalar hemde kabloları ortadan kaldırmak için tavsiye edermisiniz

ayrıca 35 derece sağa sola dönmekteymiş aparat

0

0

burada yerden 82 cm yükseklik demiş buda ekranın tam ortası oluyor bakış açımdan ise koltuğuma oturduğumda hesapladığımda televizyonun tam orta noktası göz hizamın 3 - 4 cm aşağıda kalıyor bu ideal izlemeye uygun bir yükseklikmi izleme mesafem 3 mt sizin düşünceleriniz nedir bu konuda, tavsiye ederseniz bu sehpayı düşünüyorum

şimdiden çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade__ -- 15 Eylül 2009; 1:41:23 >

SilverStone TJ07 Dream Machine 05 Gümüş Kasa , MSI - P6N SLI-FI , Intel Core 2 Duo E4300 1.8@3.30 7/24 Günlük ( Cooling by TT BigTyphoon ) , MSI-NX8800GTS-T2D320E-HD OC Edition , Geil-( 2x1GB ) Dual DDR2 Ultra Series 800MHz(4-4-4-12) , Samsung 2x80GB Sata II NCQ Raid0, Seagate 7200.10 320GB SATA II, Seagate 120GB IDE , SkyStar 2 Uydu (Rev:2.6D , Lg Dvd-Rw-Lg Cd-Rw-Asus Cd-Rom , 22'' Samsung 226BW , Powerd by Enermax Infiniti DXX 650W , Logitech Cordless Desktop S510 Klavye & Mouse , Safety by Powercom BNT 1000AP Ups , Jazz 9941B Digital 5+1CH Black Home Theather

11223 Mesaj
15 Eylül 2009; 2:01:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Blade__

burada yerden 82 cm yükseklik demiş buda ekranın tam ortası oluyor bakış açımdan ise koltuğuma oturduğumda hesapladığımda televizyonun tam orta noktası göz hizamın 3 - 4 cm aşağıda kalıyor bu ideal izlemeye uygun bir yükseklikmi izleme mesafem 3 mt sizin düşünceleriniz nedir bu konuda, tavsiye ederseniz bu sehpayı düşünüyorum

şimdiden çok teşekkürler

Göz hizandan yere parelel bir doğru çektiğinde tv'ye bu doğrunun ekranın orta noktasından biraz yukarıda konumlanması doğrusudur diyebilirim. Seninki de buna uyuyor zaten. Tabii sonuçta bu ilahi kanun değil. 3-5 hatta 10-15 cm.lik oynamalar kabul edilebilir seviyededir...

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

11223 Mesaj
15 Eylül 2009; 2:03:01 

quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Bu da benim stand..Yukardaki bir örneğe oldukça benziyor. Umarım bir fikir verir..

1

Bu arada eski tv'mi gördüm burada. Böyle bir mesaj attığım tamamen aklımdan çıkmış. Özlemişim keratayı...

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
6 gün 5 sa. 46 dk. kadarı kaldı.
15 Eylül 2009; 2:04:16 

Bu askılı sehpada gördüğüm kadarıyla askının yukarı-aşağı hareketi yok;yada bir kaç çıkıntılı ayağı varsa;dikey parçaların
o zaman ona göre aşığı-yukarı alabilirsin!

Ancak 42" için normal koltukta oturup panel ortası yüksekliği hemen hemen 82/84cm dir,ancak 3/5cm yukarıdan bakman
pek farketmez Contrast algılaması olarak ama 10/15cm ise Modül tipine göre farkedebilir ancak genel olarak,yan-açılı izlemede
CR algılaması düşer+

1075 Mesaj
15 Eylül 2009; 6:12:47 

evet hocam aparat sağa sola dönebiliyor yukarı aşağı değil ozaman benim oturuş konumuma uyuyor teşekkürler

Birde sehpa için ne diyorsunuz fiyat birz yüksek ama kullanışlılık ve kalite açısından tavsiyenizmidir acaba çok marka var ama seçim yapmak zor

sehpa model ve marka için fikriniz nedir

tüm önerileriniz için sonsuz teşekkürler şimdiden...

SilverStone TJ07 Dream Machine 05 Gümüş Kasa , MSI - P6N SLI-FI , Intel Core 2 Duo E4300 1.8@3.30 7/24 Günlük ( Cooling by TT BigTyphoon ) , MSI-NX8800GTS-T2D320E-HD OC Edition , Geil-( 2x1GB ) Dual DDR2 Ultra Series 800MHz(4-4-4-12) , Samsung 2x80GB Sata II NCQ Raid0, Seagate 7200.10 320GB SATA II, Seagate 120GB IDE , SkyStar 2 Uydu (Rev:2.6D , Lg Dvd-Rw-Lg Cd-Rw-Asus Cd-Rom , 22'' Samsung 226BW , Powerd by Enermax Infiniti DXX 650W , Logitech Cordless Desktop S510 Klavye & Mouse , Safety by Powercom BNT 1000AP Ups , Jazz 9941B Digital 5+1CH Black Home Theather

30 gün cezanın,
15 Eylül 2009; 16:27:40 

Bu sehpa aslında bir "Mobilya" tarzı!!

Konsepte uygun değil tabiki+

Örneğin ortadaki boşluk cihazlar için yeterince geniş değil!! PS3 ün ne işi var yukarıda gibi
Bu tür "Dolap Mobilyalarda" şayet 1/2 ext.cihazınız varsa eyvallah,ama 3/4/5 tane cihaz varsa kullanışsız olur!
zaten dediğim gibi konsepte uyumlu değil+

Bu arada panelin üstündeki raf hem yakışmamış hemde yanlış konumda!!!
Ayrıca ben buradan tam mesafe göremiyorum ama panel üst ızgaradan çıkan sıcaklıkta buraya çarpar!!!
sen o rafı panelin her iki yanına konuşlanacak biçimde 2 tane yaparsan simetrik olur ama tek raf olacaksa
panelin sağına veya soluna dolabın üzerindeki kolonların üstüne bir yere indirmen gerekiyor+veya rafı tamamen iptal et ve DVD leri
dolabın içine koy gibide olabilir,ama bu haliyle olmamış!

++

1075 Mesaj
15 Eylül 2009; 16:57:56 

peki duvar haricinde böyle bir sehpa için önerdiğiniz modeller varmı kullanışlı bildiğiniz

ben maksimum 2-3 cihaz koyucam üzerine ps, xbox gibi oyun araçlarım yok fazla hevesim yok koyacağım leyler uydu alıcı ve divxplayer ve 5.1 in center kolonu na dahili olan dts çözücü

birde 44 cm derinlik yeterli gelmezmi acaba diğer elktronik cihazlar için

30 gün cezanın,
15 Eylül 2009; 17:14:59 

yaw sanırım bir karışıklık oldu galiba!!ben yukarıdaki Mobilya sehpadan bahsediyorum!!!bu kimin onuda şaşırdım

Onun bir üstündeki Askılı Cam sehpa içinde görüşümü yazmıştım+

Resimde gördüğüm Mobilya sehpadan ben detaylı bahsettim bir üstteki msg da,her kimin ise artık!!

++

1075 Mesaj
15 Eylül 2009; 18:07:21 

Hocam bende söylediklerinizi verdiğim ve öneri beyan ettiğim cam sehpa için yazıyorsunuz sandım oyuzden başka tavsiye istedim bunu belirteyim dedim sanırım karışıklık oldu ozaman

bu arada sehpa nasıl cam olan sizce fiyat olarak değermi dersniz 494 ytl imiş biraz tuzlu ama çok şık duruyor

http://www.hepsiburada....U=MBSONPL2400-SY#tablnk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade__ -- 15 Eylül 2009; 18:08:53 >

30 gün cezanın,
15 Eylül 2009; 18:23:20 

Bende "ACHILL" in Cam askılı sehpasını kullanıyorum,12 ay evvel Bimeks ten 299 a almıştım;
(indirimde idi ve normal fiyatıda sanırım 450 civarı gibiydi) ve çok kaliteli,ACHILL de bir dünya çeşit var,
insan neyi seçeceğini şaşırıyor,yerli malı ama herifler çok ciddi mal yapıyorlar
++

Senin verdiğin örnek ise fiyat olarak zaten bunlar yaklaşık öyle gibi,görünümde güzel ve bunlar mobilya olmadığı
için cihazları koyma derdi yok ve alt-üst kat yan-yana bir sürü cihaz alıyor,Camıda siyah olursa oldukça şık oluyor
++
Birde Mobilya/Cam ikili çalışma sehpalar var ben bunlarıda beğeniyorum,kataloglarda görebilirsin+

418 Mesaj
16 Eylül 2009; 0:38:28 

arkadaşlar belki fikir verir diye ben de kendi ünitemi koyayım dedim. Konu görüntü sistemleri ama benim görüntüde 37 ekran var ama o ocağa kadar büyüyüp 40-42" led olacak inşallah beklemedeyiz
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikhergele -- 16 Eylül 2009; 0:40:19 >

1 Mesaj
24 Eylül 2009; 19:56:07 

Sinemaforum,
Bende duvarıma 52" samsung 5 serisi lcdimi taktırmak istiyorum ancak satılan askı aparatları içime sinmiyor, senin kullandıgın marka gerek yabancı olması gerekse estetik oldugu icin aklımda kaldı. Ancak nette arayarak bulamadım kadıkoydede tronje markasını bulamadım, rica etsem bana nerden aldıgını ve ne kadar aldıgını soyleyebilir misin?
tesekurler.. Ayrıca sizin ledlerle yaptıgınız vede kullandıgınız sehpa harika olmus gercekten cok zevkli bir insansınız.

219 Mesaj
24 Eylül 2009; 23:37:22