Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX'in Piyasa Versiyonu Göründü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
3.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GTX'in Piyasa Versiyonu Göründü ##

Nvidia'nın merakla beklenen modeli GeForce 9800GTX'in 25 Mart'ta kullanıma sunulması bekleniyor. 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G92-420 gpu'sunu kullanan ekran kartı 675MHz gpu, 1688MHz shader ve 2200MHz bellek saat hızlarına sahip olacak. 256-bit bellek veri yolu ile gelecek olan GeForce 9800GTX'in üzerinde 128 adet paralel işlem birimi de yer alacak. Performans açısından G92 tabanlı GeForce 8 serisine göre çeşitli optimizasyonlar içerdiği de söylenen GeForce 9800GTX, Triple SLI desteğine da sahip olacak ve üzerinde 512MB GDDR3 bellek yer alacak. 399$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulacak olan kartın çıplak resimlerden sonra pazara sunuacak versiyonuna yönelik görseller de ortaya çıktı. Özellikle soğutucu da tercih edilen ve otomobillerdeki aerodinamik tasarım anlayışını anımsatan dizayn dikkat çekmeyi başarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Mart 2008; 12:36:45 >

• Görüntü fena diil :)
  • kartın görüntüsünü beğenmedim.
  • bence çirkin ördek yavrusuna makyaj yapmışlar.
  • tekerlekte ekleseymiş
  • bu varya bildiğimiz g92 gts
  • bu resimde 2 tane 6pin güç girişi görüyorum.eski prototip tasarımlarda 1 tane 8pin bi tanede 6 pin güç girişi vardı??????????
  • kim nederse desn ben beyendim eski kartı yeğene verdim bile
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanerturk17

bu resimde 2 tane 6pin güç girişi görüyorum.eski prototip tasarımlarda 1 tane 8pin bi tanede 6 pin güç girişi vardı??????????

iki tane olmasinin sebebi sanirim SLI olsa gerek.Yani normal tek kullanimda tek guc girisi yetecektir diye dusunuyorum yoksa PSU dayanmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanerturk17

bu resimde 2 tane 6pin güç girişi görüyorum.eski prototip tasarımlarda 1 tane 8pin bi tanede 6 pin güç girişi vardı??????????

+1. Son anda güç girişleri değişikliğine gittiler acaba yoksa ufak da ihtimal olsa piyasaya çıkacak modeller arasında 6pin + 8pin kullananlar var mı?
  • aman ya sonuna kadar ati ne nvidia ne intel amd-ati bu birleşik ikili çok sempatik
  • goruntu sahane 399 dolarda gayet makul
  • Tipi gene kötü olmuş.

Soğutucunun kendisi nasıl? Bu konuda, dış kısmın açıldığı bir fotoğraf yok mu? Dış kısım, tip açısından fikir veriyor anca.

Bir de, bu kartı uzun boylu yapan ve iki güç girişi gerektiren şey nedir? Yüksek saat hızlarına çıkabilecek şekilde mi tasarlandı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 7 Mart 2008; 12:25:25 >
  • Fx çok hızlısın ya

Kart babaç durmuş sadece kaba ama babaç..Fiyatı kötü durmuyor gibi dursada ben türkiyede 1000 lira civarına gelir diyorum.Oda çok yüksek bir para..Bu kartta beklenilen perfonmansı alabilecekmiyiz yoksa nvidia yine sadee bizi kazıklamaklamı kalacak ..
  • Aerodinamik ekran kartı. Donanım dünyasının çivisi çıkmış.
  • Görünümü hiçde hoşuma gitmedi.
  • güzel görünüyor acaba performans nasıl olacak
  • görünümü fena değil. Performansını da görmek lazım.
  • Biraz küçük gibi
  • 6+8 pin olacağına dair resimler görmüştük. nvidianın zaten en nemli erteleme sebebi güçle ilgili problemler olarak gösteriliyordu. anlaşılan bu gibi bi değişikliğe gitmek niyetindelermiş. belki bu sayede daha az ısınır ve hatta daha yüksek overclock potansiyeline sahip olur kimbilir...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.