Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX'in Yeni Test Sonucu ve Görselleri Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GTX'in Yeni Test Sonucu ve Görselleri Hazır ##

Nvidia'nın merakla beklenen modeli GeForce 9800GTX'in 25 Mart'ta kullanıma sunulması bekleniyor. 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G92-420 gpu'sunu kullanan ekran kartı 675MHz gpu, 1688MHz shader ve 2200MHz bellek saat hızlarına sahip olacak. 256-bit bellek veri yolu ile gelecek olan GeForce 9800GTX'in üzerinde 128 adet paralel işlem birimi de yer alacak. Performans açısından G92 tabanlı GeForce 8 serisine göre çeşitli optimizasyonlar içerdiği de söylenen GeForce 9800GTX, Triple SLI desteğine da sahip olacak ve üzerinde 512MB GDDR3 bellek yer alacak. 399$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulması beklenen kartın yeni görselleri ve test sonucunıu sizlere sunuyoruz;

• hocam skorlar iyi bence o kadarda kötü değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: commando_xr

hocam skorlar iyi bence o kadarda kötü değil

Skorlar hız aşırtılmış E6650 ile alınmış 4 çekirdekli bir işlemcide dha fazla skorda da alınabilir ama önemli olan 8800GT ye fiyat/performans olarak ne getirdiği olduğu için, skorlar biraz sönük kalıyor.
  • 8800 GTX ile zaten bu skorlara ulaşılabiliyor.

Nvidia için 8800GTX hala amiral gemisi bence...
  • alttaki resimleri çeken Çinli bayan galiba, çarşaf ve yastıktaki resimlere bakarsak...
  • 8800GT ılede aynı sonucları elde etmek mumkun bune boyle yaw Hic beklenildigi gibi degıl
  • O ne biçim fan ya..... Direk ona ayrı bi power supply gerekiyo mu? Direkt 220 mi bağlıyoruz..
  • ben 8800 gts les le 11000 yaptım çokta bir yenilik yok ...
  • hayal kırıklığı bence skorlar iç açıcı değil
  • Aynı GPU'yu kullanarak olmaz bu iş bence. Yeni bir GPU lazım,böyle devam ederse ATI liderliği sürdürecek. Bizde yuvaya dönme şansı yakalarız artık
  • Burada sadece işlemcide bir hız aşırtma söz konusu ekran kartına hiç dokunmadan bu puanı almışlar. Kart çıktığında alacağı skorlara 8800GT ve GTS yetişemiyecektir..
  •  ## GeForce 9800GTX'in Yeni Test Sonucu ve Görselleri Hazır ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 7 Mart 2008; 11:07:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

Burada sadece işlemcide bir hız aşırtma söz konusu ekran kartına hiç dokunmadan bu puanı almışlar. Kart çıktığında alacağı skorlara 8800GT ve GTS yetişemiyecektir..

+1

Zaten NVIDIA iş olsun diye bir kart üretmez
  • 8800 GT"lerden öyle çok büyük bir farkı yok...
  • Bu arada bellek chiplerine takılan mini heatsinkleri yeni gördüm çok hoş olmuş.
  • sitesine bakarsanız driverları güncel değil daha
    driverla bu skor çok daha artar bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulent35220

ben 8800 gts les le 11000 yaptım çokta bir yenilik yok ...

ona bakarsan bende xfx 8800 gts xxx le 13341 yaptım.ne anlamı kaldı 9800 gtx in?
  • nvdia kendine optimize ettirdiği bazı oyunlara güveniyor olsa gerek beklentilerin gerisinde kalmaya devam ediyor nasıl olsa önemli olan oyun fps si

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmH_MD -- 7 Mart 2008; 23:59:22 >
  • Yalnız enteresan bişey var: 9600gt beklenenden iyi performans çıkardı, hem fiyat hem de başarım olarak. Ama 9800gtx ve 9800x2 kötü olacak diye düşünüyoruz. 9600gt bu performansı elde etti ise acaba Nvidia 9800 serisiyle beklentilerin üzerine çıkıp piyasada sürpriz mi yapmak istiyor?

Kartların çıkmasına 1-2 hafta var, fiyatları bile belli ama hala adam gibi karşılatırmalı test yok...
    Nvidia ya karşılaştırmalı teste girmeyecek kadar kartlarına güvensizlik duyuyor (yani kartlar hakikaten kötü) ya da sürpriz faktörünü kullanmak istiyor...
  • bu kartın alacağı puan en fazla 18000 olur, ama oyun testleri önemli benim için, 3dmark oynamayacağım sonuçta
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.