Şimdi Ara

## Core Temp v0.97 Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Core Temp v0.97 Kullanıma Sunuldu ##

Donanım severlerin alet çantasında bulunması gereken önemli uygulamalardan biri de Core Temp. Daha önce detaylıca anlattığımız uygulama ücretsiz olarak dağıtılıyor ve son derece ufak bir dosya boyutuna sahip. Core Temp yazılımı ile işlemcinizin her çekirdeği için sıcaklık durumunu takip edebilmeniz mümkün. İşlemci sıcaklığının yanı sıra kullandığınız cpu ile ilgili temel bilgileri (saat hızı, revizyon ve voltaj) uygulama arayüzü üzerinde görebilmeniz de mümkün. Core Temp'in yayınlanan yeni versiyon v0.97 ile birlikte gelen en önemli yenilik olarak 64-bit Windows Vista'ya verilen destek gösterilebilir. Bu gelişmeye ek olarak Logitech'in oyuncular için hazırladığı G15 klavyesine yönelik te önemli bir destek sağlanmış. Core Temp v0.97 ile birlikte çekirdek sıcaklıklarını G15'in ekranı üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. LGA775 formundaki 45nm Xeon işlemcilerine, 1333MHz FSB'li Xeon işlemcilerine ve soket AM2 formundaki Athlon64 FX serisi işlemcilere yönelik destek ve iyileştirmeler de yeni versiyon ile birlikte gelmekte.

Uygulamayı indirmek için;
    http://www.alcpu.com/CoreTemp/CoreTemp.zip

Detaylı versiyon bilgisi için;
    http://www.alcpu.com/CoreTemp/history.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Mart 2008; 10:01:18 >

• deneyelim bakalım, yine çekirdekler arasında sıcaklık farkları olacakmı...
  • Tam 64 bit kullanırken iyi oldu, indirip deneyelim bakalım Sorunsuz çalışıyor bende boşat çekirdekler arası 2 derece fark gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 7 Mart 2008; 10:18:01 >
  • Bi deneyelim bakalım. Teşekkürler fx57
  • denemesi bedava deneyelim görelim
  • yine yanlış okuyor e8xxx serisini
  • tesekkurler usta..
  • ya temp ölçerler herbiri ayrı ölçüyo kalibrasyon yapacak bi yöntem olsa doğruluğunu ortaya çıkarırdık bizde rahat rahat hangi program doğruysa onu kullanırdık birini 50 biri 40 biri 35 gösteriyo
  • benim işlemcimin çekirdeklerini zaten doğru okuyordu (yani en azından ben oyle düşünüyorum). ama E8400 lerle ilgili sıkıntı sanırım devam edecektir.
  • denyelim bakalım haber için saol fx57
  • tj max ne burda?
  • çantamızı alalım bakalım
  • Çekirdekler arası sicaklığı farklı okuması normal bana göre çünkü uygulamaya göre her bir core farklı düzeyde çalışıyor olabilir.
  • hadi cpu nun sıcaklığı doğru olmasada okunuyorda işlemci kapsülü içindeki çekirdeklerin sıcaklıkları nasıl okunuyor onu merak ettim doğrusu.ben öyle bişeyin olduğuna inanmıyorum.
  • güzel bir program
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

hadi cpu nun sıcaklığı doğru olmasada okunuyorda işlemci kapsülü içindeki çekirdeklerin sıcaklıkları nasıl okunuyor onu merak ettim doğrusu.ben öyle bişeyin olduğuna inanmıyorum.

Her çekirdeğin içine ayrı sensör koyuyorlar Hatta birden çok da olabilir zor bişey değil o kadar
  • ÖLÇTÜĞÜ SICAKLIKLAR BANA İNANDIRICI GELMİYOR GERÇEKTEN.
  • teşekkürler
  • Bizde mevcut valiz , evrak ne tür acaba perakende satişimiz mevcut efem.
    quote:

Orjinalden alıntı: max975
    çantamızı alalım bakalım

Teşekkürler...
  • 45nm için tjmax değerini 105 olarak aldığı sürece yanlış ölçmeye devam edecek. Bir çok yabancı kaynakta bu değerin 105 değil 95 derece olduğu söyleniyor. Zaten bu değerin 65nm'de 100 iken 45nm'de 105 olması bana saçma geliyor.

Ekleme1: e8xxx serisi için Real Temp 2.1 veya SpeedFan 4.34 beta kullanın.

Ekleme2: E8400 3700Mhz@1.3750V da alınmış bir ss.

## Core Temp v0.97 Kullanıma Sunuldu ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwordsMan -- 8 Mart 2008; 20:17:30 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.