Şimdi Ara

## Cebit 2008: Super Talent'ın SSD'leri Yakından Pazara Sunuluyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Cebit 2008: Super Talent'ın SSD'leri Yakından Pazara Sunuluyor ##

Devam etmekte olan Cebit 2008'de katı halli depolama birimlerini tanıtan bir diğer üretici de Super Talent oldu. Amerika merkezli bellek teknolojileri üreticisi Super Talent fuara 5 farklı SSD çözümü ile katıldı. Firmanın SSD modellerinin kapasitesi modeline göre değişmekle birlikte 8GB'dan başlıyor ve 128GB'a kadar çıkabiliyor. 2.5" boyutunda olan diskler SATA arayüzünü kullanıyorlar. MLC (Multi Level Cell) türü bellek yongaları kullanan disklerin okuma hızları 65MB/sn, yazma hızlarının ise 50MB/sn olduğu bildiriliyor. 0.1ms'nin altındaki erişim süresiyle de dikkat çekici olan ürünlerin kısa süre içerisinde pazara sunulması beklenirken 120GB'lık modelin 120 Avro seviyesinde olacağı ifade ediliyor.

• A- Data ya göre performansı düşük ama piyasa oturduğunda hem çok daha hızlı hem kapasitesi yüksek hem de uygun fiyatlı SSdler gelecektir. SSD lerden sürekili değişik üreticilerden haberler gelmesi sevindirici.
  • ssd lerde de performanslı ürünler için bekleme araştırma yapma gerekecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

ssd lerde de performanslı ürünler için bekleme araştırma yapma gerekecek

katılıyorum
  • 120 euro olduğuna eminmisiniz fiyatın?
    eğer gerçekten 120 avro ise yakında alınabilecek düzeye gelir...

bu arada bellek üreticileri artık depolama ürünü üreticisi olmaya başladı yavaş yavaş.
    HDD üreticilerini de ya zor günler ya da keskin ve sancılı bir dönüş bekliyor gibi sanki..
    bu iş en çok Samsung a yarayacak sanırım...
  • 120avro olması güzel olmuş.
  • 120 avro sya hemen alırım iki tane... fiyatta bence yanlışklık var..............
  • Benim samsung 160 gb hdd 67,5mb/sn okuyabiliyor ki hddler arasında performanslılardan. Bu disk 65mb saniye okuyorsa, gecikmesi zaten 0,1ms ise benim harddiskten daha performanslı olacaktır. Ki fiyatı gerçekten 120 avro ise geldiği zaman beklemeden 8-16-32 gblık modellerden(hangisi uygun olursa.) 2 tane alıp raid yaparım. Kaldı ki dizüstleri için de süper olur. Genelde 30mb saniyeden hızlı okuyabilen harddiski olan dizüstü görmedim.(tüm modellere bakmadım tabiki. 3-4 tane 5400rpmlik geçmişti elime.)
  • Seagate ve western digitalin işleri iyice zorlaştı. Allah sabır versin
  • fx57 kardeş bakabildinmi..fiyatına doğrumu 120gb için 120avro....?

herhalde fx57 yoğun bu aalar ben biraz fiyat araştırayım dedim..tam düşündüğüm gib verilen fiyat buyuk oranda yanlış...şu anda satışta olan super talent ssd lerin fiyatlarını gösteren bi liste geçi elime oha falan oludum yani...
    ahada bu da link..

http://www.flashmemoria.hu/supertalent/SuperTalentSSD-Prices.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 8 Mart 2008; 11:27:52 >

• Katilimaz max975'e o bir dahidir.
    quote:

Orjinalden alıntı: max975
    ssd lerde de performanslı ürünler için bekleme araştırma yapma gerekecek
  • bu yeni teknojinin farkı ne acaba sadece pahalı olmasımı okuma ve yazma hızları bügüngü harddisklerle aynı
  • quote:

Orjinalden alıntı: IIvIIagnuIIvII

bu yeni teknojinin farkı ne acaba sadece pahalı olmasımı okuma ve yazma hızları bügüngü harddisklerle aynı

Sabit disklerde en büyük sorun erişim süresidir!
  • 120 avro çok iyi buraya geldiğinde 150-160 olsa bi tane dizüstüne takarım.
  • 120 avro olamaz fiyatlar. 1200 avro belki olabilir. Fx57 her zaman ki gibi, haber için kaynak göstermediği için yazım hatası mı, yoksa cidden inanılmaz bir indirim mi söz konusu anlamak güç oluyor.
    Neyseki biraz google araması sonrası kullanılan olası kaynağı buldum.

http://www.tcmagazine.info/comments.php?shownews=18558&catid=2

"In terms of pricing they will be expensive with the 16GB model expected to cost about 120 euros." yani yanlış çeviri söz konusu. 16GB liği 120 euro civarında denecekken 120GB liği denmiş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.