Şimdi Ara

## Cebit 2008: A-DATA'dan Yüksek Performanslı SSD'ler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Cebit 2008: A-DATA'dan Yüksek Performanslı SSD'ler ##

Flash bellek teknolojisini esas alan SSD (Solid State Disk) yani katı halli disklerin özellikle önümüdeki yıl yaygınlaşması beklenirken 2006'dan 2011 yılına kadar kullanım oranının %400+ oranında artması öngörülüyor. Mekanik disklere göre erişim süresi, boyut, güç tüketimi, gürültü ve veri güvenliği gibi konularda avantaj sağlayabilen SSD'ler şu an için üretim maliyetlerine parlel olarak yüksek fiyat etiketleri sebebiyle pek tercih edilir noktada olmasalar da setör dahilinde yer alan pek çok uzman SSD'lerin mekanik hard diskleri yarış dışına iteceğinden emin. Yüksek performanslı bellekleriyle ülkemizde de önemli bir kullanıcı kitlesinin tercihi olmayı başaran A-DATA Cebit 2008'de yeni SSD'lerini de katılımcıların beğenisine sundu. Firma farklı beklenti ve ihtiyaçları göz önüne alarak farklı seriler de çok sayıda yeni SSD hazırladı. A-DATA'nın fuar dahilinde özellikle 1.8" boyutundaki High Speed modelleri ile 2.5" boyutundaki RAID serisi dikkatleri çekmeyi başardı. SATA-II arayüzünü kullanan yeni diskler 128GB'a kadar farklı depolama kapasiteleri sunabiliyor. SLC (Single Level Cell) tipi bellek yongaları kullanan diskler 190MB/sn okuma ve 110MB/sn yazma gibi performans değerleriyle geliyorlar. Yüksek okuma ve yazma süratleri ile iddialı olan modelleriyle A-DATA, gelişmekte olan SSD pazarının en önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

• 64 yerine bu boyutta 128gb olsaydı daha iyi olurdu tabi ama yinede iyi gelisme. Bu arada pci dan baglanıyor galiba bunun nedeni nedir sata-ıı olcak diye hatırlıorm ben bu pci dan daha yüksek veri transferi mi saglıyor :S
  • 190MB/s okuma ve 110 Mb/sn yazma tam sistem diski bir de fiyatları alınabilir konumda olsa ki A-Data kaliteli ve uygun fiyatlı ürnleriyle tanınır. A-Data nın SSD ye yoğunlaşması son derece sevindirici
  • HDD piyasası karışıyor.daha fazla firma artık disk üretecek.mekanik disk üreticilerin işi zorlaşsada bizim için iyi olacak gibi.onlarda durum ne merak ediyorum ssd çalışmasına başladılarmı acaba.
  • kac para bide onu ogrenseydik
  • Oha dedim okuyunca, baya iyiymiş hızları.
  • yani 2010 a kadar bize belki alınbilir hale gelir.
  • itx platformu için ideal
  • 128Gb olan bi modeli notebook ta çalışırken görmek istiorum!!!
  • fiyatı ne kadar olacak?
  • Fiyat konusunda değilmi.
    quote:

Orjinalden alıntı: max975
    yani 2010 a kadar bize belki alınbilir hale gelir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.