Şimdi Ara

Öksürüge Ne Iyi Gelir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
218.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bal yedim gecici olarak yardim etti , sicak süt demeyin icemiyorum :S , öksürük surubu da alamiyorum ne iyi gelir ?

• Aynen Cok Pis Oksuruyorum bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa fener

Aynen Cok Pis Oksuruyorum bende
    oksurugun neye bagli .. gripmi oldun? hastaysan surup icersen duzelirsin .bronslarda vazodilatasyon (genisletme) etkisi oldugu icin oksurugun kesilir ve daha rahat nefes alirsingecmis olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kboy

oksurugun neye bagli .. gripmi oldun? hastaysan surup icersen duzelirsin .bronslarda vazodilatasyon (genisletme) etkisi oldugu icin oksurugun kesilir ve daha rahat nefes alirsingecmis olsun

Alıntıları Göster
    Gayaben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Gayaben

Alıntıları Göster
    ekspektorant
  • quote:

Orijinalden alıntı: kboy

ekspektorant

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kboy

ekspektorant

ekspektorant ın t si fazla olmuş arkadaşım.

ayrıca soruyu soran arkadaşımız bunun ne anlama geldiğini muhtemelen bilmiyordur; "balgam söktürücü" diye anlaşılır hale getireyim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: we_dream

quote:

Orjinalden alıntı: kboy

ekspektorant

ekspektorant ın t si fazla olmuş arkadaşım.

ayrıca soruyu soran arkadaşımız bunun ne anlama geldiğini muhtemelen bilmiyordur; "balgam söktürücü" diye anlaşılır hale getireyim ben.

Alıntıları Göster
    ıhlamur iç
    limon ye...
    ben de çok öksürüyom bu ara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon tr -- 7 Mart 2008; 1:37:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leon tr

ıhlamur iç
    limon ye...
    ben de çok öksürüyom bu ara...

Alıntıları Göster
    sinecod şurup (hapıda vardır) şurup olarak günde 3-4 ölçek iç gece seni rahatlatır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_takur -- 7 Mart 2008; 1:37:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _M.3.R.T_

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    en yakın sağlık kuruluşuna görün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _M.3.R.T_

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    balın içine ezilmiş çörek otu karıştır her sabah aç karnına bir kaşık ye uzun vadede öksürüğe ve balgama iyi gelir kronikse yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: orinmicek

balın içine ezilmiş çörek otu karıştır her sabah aç karnına bir kaşık ye uzun vadede öksürüğe ve balgama iyi gelir kronikse yani

Alıntıları Göster
    Yıllar boyunca her kış ciğerlerimde yanma hissedene dek öksüren biris olarak ilaçsız birkaç yöntem öğrendim:

---1 çorba kaşığı zeytin yağı ve limon içilir.Boğazı yumuşatır.
    ---Çoğunuza saçma gelebilir ama zorla uygulanmasından sonra memnun kaldığım bir yöntem: Bal ve karabiber göğüse ve sırta sürülür.Üstü havludan ince birşeyle kapatılır ve uykuya dalınır.Sabah duş alınır.Gerçekten de etkili bir yöntem.En azından sabah kalkınca hastalığın şiddeti büyük oranda azalıyor.

Bu arada öksürük için verilen haplar Avrupa'da yasaklanmış.Sebebi ise ilacın mikrobu midede öldürmesiymiş.

• Manavdan 1 adet siyah turp alınır.

İçi güzelce oyulur, sonra bu oyuğun içine alabildiği kadar bak konulur. Bu turp bir kase veya tabağın içine konularak 1 gece bekletilir.Ertesi sabah turbun içindeki ve ( nasıl oluyosa anlamadım ) tabağa taşmış olan bal-turp karışımı içilir/yenir.

2 kere tekrarlasanız bile iyileşebilirsiniz

Edit: Ablamın bronşiti vardı.Annem böyle yapıyodu ve hemen iyileşiyodu. Şimdi ben de öksürüyorum, ama öksürme sebebim sigara olduğu için annem bana yapmıyo

Ama unutmayın Kara turp
    2. bir yöntem de Ihlamur'un içine 1 çay kaşığı karabiber atılır ve balla karıştırılıp içilir.

Hadi geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Sing_a_song

Manavdan 1 adet siyah turp alınır.

İçi güzelce oyulur, sonra bu oyuğun içine alabildiği kadar bak konulur. Bu turp bir kase veya tabağın içine konularak 1 gece bekletilir.Ertesi sabah turbun içindeki ve ( nasıl oluyosa anlamadım ) tabağa taşmış olan bal-turp karışımı içilir/yenir.

Edit: Ablamın bronşiti vardı.Annem böyle yapıyodu ve hemen iyileşiyodu. Şimdi ben de öksürüyorum, ama öksürme sebebim sigara olduğu için annem bana yapmıyo

Ama unutmayın Kara turp
    2. bir yöntem de Ihlamur'un içine 1 çay kaşığı karabiber atılır ve balla karıştırılıp içilir.

Hadi geçmiş olsun
    @azizcinar

aziz abey iyi diyonda onun tadını kokusunu biliyondur heralde?.yiyeceklerini sanmıyorum :D herkes yiyemez ondan..:)

En iyisi Dut pekmezi yemektir.sabahları aç karnına yiyin görecekisiniz bir kaç gün içinde.

• quote:

Manavdan 1 adet siyah turp alınır.

Ama unutmayın Kara turp

Hadi geçmiş olsun
    öksürük tedavisi hakkında
    http://forum.donanimhaber.com/m_38392117/mpage_1/f_/key_oksuruk+tedavisi//tm.htm#54527481

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbarut -- 21 Temmuz 2012; 11:42:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihbarut

öksürük tedavisi hakkında
    http://forum.donanimhaber.com/m_38392117/mpage_1/f_/key_oksuruk+tedavisi//tm.htm#54527481

Alıntıları Göster
    hayret ilk kez oksuruk yazmayan biri çıkmış

• quote:

Orijinalden alıntı: karasoyka

hayret ilk kez oksuruk yazmayan biri çıkmış

Alıntıları Göster
     Öksürüge Ne Iyi Gelir ?

Marketlerde toz halinde var.Al yap iç.Ayrıca @A.T.A'nın dediklerini uygularsan bir an önce iyileşirsin.Karabiber bal akşam terlemeni sağlıyor.Sabah kalktığında birşeyin kalmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

@azizcinar

aziz abey iyi diyonda onun tadını kokusunu biliyondur heralde?.yiyeceklerini sanmıyorum :D herkes yiyemez ondan..:)

En iyisi Dut pekmezi yemektir.sabahları aç karnına yiyin görecekisiniz bir kaç gün içinde.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: :Fatih:

@azizcinar

Fatih'ciğim tadı kokusu önemli değil, arkadaşın bahsettiği öksürük krizi geldiğinde , onun geçmesi için At sidiği bile içersin

• quote:

quote:

@azizcinar

Fatih'ciğim tadı kokusu önemli değil, arkadaşın bahsettiği öksürük krizi geldiğinde , onun geçmesi için At sidiği bile içersin

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: azizcinar

quote:

@azizcinar

Ama ben söyliyim dedim.ama Dut Pekmezi de iyidir.yabana atılamaz:D..neyse ben gidiyorum kal sağlıcakla.akşama girde sana ders vereyim:P

• quote:

quote:

@azizcinar

Alıntıları Göster
    Kekik abi. Kekiğin çayını yapıp içiceksin valla ben Askerdeyken caycı tabur komutanımıza yapardı bende arada faydalanırdım kekik çayından ve baya iyi gelirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    keçiboynuzu pekmezi her türlü boğaz derdine deva eğer boğaz ağrısından değil de ciğerlerle ilgili bi sorun varsa enginar yiyeceksin kardeşim enginar da çok pahalı ama işte onu nasıl ayarlarsın bilmiyorum ama akciğerlere çok faydalı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.