Şimdi Ara

ADSL Tarife değişikliği... Bağlantı hızını düşürmek istiyorum. Nasıl yapacağım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta okuduğunuz gibi soruma cevap arıyorum. Telekoma gitmeden önce, aynı durumu yaşamış ya da yasal prosedürlerden haberdar olan arkadaşlardan bilgi almak istedim. ADSL Hattı Valide hanımın üstüne olduğu için Telekoma haklarımı tam olarak bilmeden gitmek istemiyorum. Orada Validenin önünde personelle tartışmak iyi olmaz.

Konuya Gelirsek; Ağustos ayında "Yaz Kampanyası" adı altında Telekomun tarifesinden yararlandım. 512k/s sınırsız paketten aldım. Sözleşmede 6 Ay (indirim olan süre) tarife değişikliği yapamayacağımı, indirim süresi dolduktan sonra sözleşmedeki bağlantı hızının altına inmemek şartıyla hız/paket değişimi yapabilecektir diyor.
    Benim kampanya sırasında kullandığım 512k'lık paket, bildiğiniz üzere 2048'e yükseltildi.
    Tabiki fiyatıda yükselmiş oldu. Özellikle indirim bittikten sonra 75YTL'lik fatura geliyor ki Nisanda asker olacağım için DOWLOAD YAPMAYAN ev ahalisi adına gereksiz bir hız ve ücret olacak bu paket!

Anlayacağınız gibi sözleşmede indirim dönemindeki bağlantı hızının altına inilmeyecek diyor. Merakım, mantıken 512k için anlaşmışım. Onlar 2048 yapmış ama sözleşme gereği ben bunu 1024 yapabilirim. Sonuçta sözleşme 512k/s..!! Ancak Telekom böyle yapıyor mu bilmiyorum? bunu bilen varsa yardımcı olsun.

Bir sorum daha var; orada sözleşmeyi yapan kişiye sorduğumda bana kotalıya dönemeyeceğimi söyledi. Ancak kotalıya dönememem hakkında sözleşmede hiç birşey yok!!
    Tersine sadece bağlantı hızının altında bir hız seçmemesi halinde bir tarife değişikliği yapabilir diyor. Bu konudada bilgisi olan yazarsa sevinirim. Sanki tüm bunlara rağmen Telekoma gittiğimde taklaya geleceğim gibi geliyor. Umarım uğraştırmazlarda Tüketici Korumaydı, Avukattı... Zamanımı boş yere harcamazlar.

Ya sorularım biraz karışık oldu, ama daha fazla toparlayamadım.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

• kardeş tamamen haklısın

bak buna benzer bir sorunda bende varhttp://forum.donanimhaber.com/m_21677100/tm.htm

telekom bu,kurmuşlar bir düzen,kimin ne dediği belli değil.

Allah yardımcın olsun ne diyim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr.excellent

kardeş tamamen haklısın

bak buna benzer bir sorunda bende varhttp://forum.donanimhaber.com/m_21677100/tm.htm

telekom bu,kurmuşlar bir düzen,kimin ne dediği belli değil.

Allah yardımcın olsun ne diyim...

Kardeş senin durum daha vahim
    Sen adamlara para kazandırmaya çalışıyorsun adamlar istemiyor
    Senin sorununu okudum. Sözleşme gereği bunu yapma şansın yok. Mahkeme kararıyla olabilir sadece. O karara bağlanan kadar zaten 2 ay geçer, gereksiz olur.
    Ancak belki esnek davranabilecekleri bir durumdur seninki. Sonuçta kurum kazanıyor. Belki bir şansın olabilir.
    Ben mesela sözleşmeye göre haklıyım. Ancak Kurum kaybedecek benim olayımda, o yüzden bir çirkeflik yapmalarını bekliyorum açıkçası.

• Hocam kimse bişey bilmiyor mu yaw? Burada o kadar dava açanları duyduk. Biri çıkar diye ümit etmiştim. Neyse cevaplarınızı bekliyorum.
  • sonuç ne oldu acaba arkadaşım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.