Şimdi Ara

## Biostar nForce 750a SLI Yonga Setli Anakartı ile İddialı Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Biostar nForce 750a SLI Yonga Setli Anakartı ile İddialı Geliyor ##

AMD platformu için hazırladığı 690G yonga setli anakartlar ile adından söz ettiren ve kullanıcılar arasında popüler olmayı başaran Biostar, aynı başarısını nForce 750a SLI yonga setini kullanan yeni anakartı ile de sürdürmeye niyetli gibi görünüyor. Firmanın yeni anakartı Nvidia'nın AMD platformu için hazırladığı nForce 750a SLI yonga setini kullanıyor. Soket AM2+ formundaki yeni nesil Phenom işlemcilerine tam destek verebilen anakart ayrıca 8X+8X formunda SLI ve Hynrid SLI teknolojileri ile de uyumlu. Biostar'ın TPower N750 olarak isimlendirdiği yeni anakartı ATX formunda hazırlandı. 4 adet DIMM slotu bulunan ve 8GB'a kadar 1066MHz DDR2 bellek desteği sunan anakart AM2+ formundaki Phenom işlemcilerin yanı sıra soket AM2 formundaki tek ve çift çekirdekli Athlon64 işlemcileri ile de uyumlu. Gelişmiş bir soğutma teknolojisine sahip olan anakart hem ısı iletim teknolojisini kullanıyor hemde aktif fan ile daha yüksek soğutma performansı sunmayı hedefliyor. SLI kurulumu için iki adet PCIe 2.0 uyumlu X16 slotuna sahip olan anakart üzerinde ayrıca 1 adet PCIe X1 ve 3 adet te PCI slotu yer alıyor. 6 adet SATA-II portu ve PATA desteği ile donatılan anakart üzerinde 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet özellikleri de yer alıyor. Görüntü aktarımı için VGA ve DVI konnektörlerine sahip olan anakartın hazır olduğu Nvidia'nın yeni yonga seti için lansman yapar yapmaz (muhtemelen ay sonunda) anakartın da piyasaya giriş yapabileceği ifade ediliyor. Ürünün fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 6 Mart 2008; 17:56:46 >

• nvidia dana daha iyi çipsetler bekliyorum ben açıkçası amd için.
  • biostar çok iyi işler yapmaya başladı bu kartta şekil olmuş renk düzeni baya bi alımlı
  • bencede güzel bir anakart ama amd çipset daha iyi olurdu
  • Tasarım mükemmel. Fan kullanılması, nVidia ların ısındığını çağrıştırıyor sanki.Bir adet de yeni revizyonlu, 780G yongalı,yeni tasarımlı anakart bekliyorum artık...Bir de 8 tane kırmızı bişeyler var ortada, onlar nedir acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyuncular -- 6 Mart 2008; 18:41:22 >
  • bu kart gerçek bir oc kartı değil ki fan filan
  • ıntel için yapılırmı acaba?
  • tasarım çok iyi olmuş giriş seviye kullanıcıları için uygun fakat ortadaki kırmızı şeyleri hala çözemedim

quote:

Orjinalden alıntı: janer798

ıntel için yapılırmı acaba?

Nforce 750i SLI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennjS -- 6 Mart 2008; 20:06:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

tasarım çok iyi olmuş giriş seviye kullanıcıları için uygun fakat ortadaki kırmızı şeyleri hala çözemedim

quote:

Orjinalden alıntı: janer798

ıntel için yapılırmı acaba?

Nforce 750i SLI

• AMD ve SLI inanamiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ce5uR

AMD ve SLI inanamiyorum.
    Sli ilk çıktığında sadece AMD sistemlerde vardı. Bunda inanılmayacak bir şey yok. Unutmayın ki Nvidia AMD'ye sli desteğini keserse bindiği dalı da keser.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 6 Mart 2008; 22:37:13 >
  • harbiden o ortadaki kırmızı şeyler nedir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aozer0085

harbiden o ortadaki kırmızı şeyler nedir ?

arkadaşlara katılıyorum bende o kırmızı şeylerin sırrını çözmüş değilim
    tasarımı çok güzel olmuş başarılı bi kart
  • Biostardan gerek kullandığı katı kapasitörler gerekse de kartın özenli dizilimi ilgiyi hak ediyor. Biostarda da bir kalite yükselmesi mevcut. Devamını bekliyoruz.
  • Biostar coşmuş yine... Şimdi gördüm sitesinde TF8200 A2+ modelini. Mükemmel bir tasarım...

Harika görünüyor....
    http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-series/content.php?S_ID=353

Bu da M.D.V kartı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyuncular -- 7 Mart 2008; 14:09:08 >

• ikinci ekran kartı pasif soğutmaya değebilir gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.