Şimdi Ara

Stefanelli Kullanan arkadaşlar paylaşım lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
14.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 2001 focus a salı gün stefanelli marka tüp taktırdım 100 km gezdim ve ayar için gittim çünkü memleket dışına çıkacaktım
    adamlar ayar yaptı
    sonra yola çıkarken depoyu dodurayım dedim 3,46ytl lik lpg aldı tank 40lt lik yani toplamda 1,72ytl lpg 57 liraya 33 lt lik gaz ile 360 km gittim ama iç dış karışık
    ancak giderken lpg göstergelerinde 4 adet yeşil hemen solunda kırmızı ve onun altında kırmızı ışık full yanıyorlar
    kırmızı her zaman bana tehlikeyi ikaz ediyor gibi geliyor stefanelli kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim..

• selamlar,henüz lpg kullanmıyorum ama stefanelli benim de taktırmayı düşündüğüm bir marka.Tüketiminiz makul geldi bana..Ne kadara taktırdınız,motor arıza ışığı yanıyor mu?İzlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim..
  • sayın deniz;

dediğinize göre aracınızın anahtarındaki bütün ışıklar yanıyor, sizin aracınızda bir problem var demekki, eğer ankarada iseniz, servisimize uğrarsanız probleminizi çözeriz,

sayın x15; yaklaşık 20 kadar değişik model focus lara stefanelli montajı yaptık, hiç birinde arıza lambası yanmadı, zaten yanmazda, eğer iyi bir kalibrasyon yapılmışsa arıza lambası yanmaz,

teşekkürler
  • öncelikle hayırlı olsun bendede stefanelli var sıralı sistem bende 2 ay önce taktırdım depoyu fullediğinde 4 yesil ışık yanar ama kırmızı yanmaz. En sağdaki kırmızı ışık benzinde gittiğine işrettir.En soldakide depoda gazın bitti git gaz al demektir Ama hepsi bi anda yanmaz sıralı içn konusoyurm.Birde 100km gittikten sonra gidieln ayar sıkıntı yaratır haberin olsun en az 1000 km yaptıktan sonra bidaha ayara git frkı göreceksin benim araçta öyle oldu ama genel olarak stefanellinin bi sıkıntıso yok cok sessiz çalışıyor vs...

Fiayt soran arkadaşa ankarada 1250/10 taksit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulancaklı_28 -- 6 Mart 2008; 15:58:36 >

• SELAM...bende 10 gun once steffaneli marka plg taktırdım aracım 2006 grande punto 1.4 16 v 95hp...
    montaj tıtızlıkle ve guzel bır sekılde yapıldı.enjektorler gercekten cok sessız ve sorunsuz calısıyor ama 3 gun sonra degısık bır problem ortaya cıktı..

sabah aracı calıstırdıgımda(ytabıkı ılk benzınde calısıyor)arac teklemeye basladı gaza basınca egzos puf dıye cıg benzını dısarı atıyor.ve kaputu acınca motor ınanılmaz sekılde sallanıyordu..neyse bıraz gaza bastım motor ısınınca lpg ye gectı ve hersey duzeltı rolantıde hıcbır sorun olmadı..
    butun gun kullandım hıcbır sorun cıkmadı..

ertesı sabah gene motor sogukıken aynı sorunu gene yaptı ve bu sefer ''check engıne''dıye bır yol bılgısayrında yazı belırdı ve motor sımgesı sabıt yanmaya basladı...hareket halınde ıken bıle...lpgde calısırken gene sorun yok tabı...

sservıse gıtıım lpgcı lpgde sorun yok sen ustana gıt dedıler bende gıttım.aracın soketınden bılgısayara bagladı ve arıza sıldı ve motor sımgesı kayboldu...dun olan bu olay bu sabah motor gene sogukken bakalım ne olcak dedım ve calıstırdım ve gene ılk calısmada motor tekmele ve sallanarak calıstı...

bakalım yarın sabah ne olucak:)?????

• Motor ilk çalıştıgında bendede tekliyor benzindeyken ama lpgye gecince araba resmen toparlanıyor o problemin lpgyle alakası yok benim araç için konjusoyurm kelebekleri tıkanmıs aracın benzinde sıkıntı yaratıyor ondan araba resmen benzini yemiyor ısındıktan sonra lpgye gecince problem yok sizde bi gösterin derim ustanıza sıkıntı ondan olabilir
  • cvp ıcın cok tsk ederım ama nasıl olur lpg taktırmadan once arabam saat gibi calısıyordu..sabahları sogukken kendısı devırı 1500de sabıt tutup ısındıktan sonra tekrar devrı dusuruyordu....
    dun aksam arabayı stop etmeden 1-2 km benzınle kullandım ve stop ettım baalım sabah ne olcak dıye..sabah gene calısırken sorunlu calıstı ben sınırlendım bastım gaza 4000 devırde beklettım bıraz motor azda olda ısındı bende hareket etım..sonrada malum lpg ye gectı...aracım 19 500 kmde...
  • SLM ARKADSLAR
    BENDE 2 AY ÖNCE LPG TAKTIRDIM STEFANELLİ.
    ŞİMDİLİK BİR SORUN YOK.
    YAKITIDA GÜZEL.
    BİR KAÇ KEZ BENZİNDEN GAZA GECİNCE VE HEMEN DURUNCA TEKRAR HAREKET EDECEKKEN GAZ YEMEDİ VE STOP ETTI. ŞU AN DA YOK. AMA TEKRAR EDERMİ BİLMİYORUM.
    ONUN DIŞINDA STEFENALLI ÇOK IYI.
    FİYATTA İYİ.
    ÇORUMDA 1050 YTL YE YAPTIRDIM.(500 PESİN GERİSİ 5 TAKSIT)
  • quote:

Orjinalden alıntı: eyoz

SLM ARKADSLAR
    BENDE 2 AY ÖNCE LPG TAKTIRDIM STEFANELLİ.
    ŞİMDİLİK BİR SORUN YOK.
    YAKITIDA GÜZEL.
    BİR KAÇ KEZ BENZİNDEN GAZA GECİNCE VE HEMEN DURUNCA TEKRAR HAREKET EDECEKKEN GAZ YEMEDİ VE STOP ETTI. ŞU AN DA YOK. AMA TEKRAR EDERMİ BİLMİYORUM.
    ONUN DIŞINDA STEFENALLI ÇOK IYI.
    FİYATTA İYİ.
    ÇORUMDA 1050 YTL YE YAPTIRDIM.(500 PESİN GERİSİ 5 TAKSIT)

arkadasım aracın markası modelı ne??
    sabah calısırken problem yaratıyormu?
  • jack dostum aynı problem bendede var lpg taktırmadan önce bendede bişey yoktu ama dediğim gibi kelebekleri temizletecem ben bide öyle deniyecem pislenmiş olabilir lpg ustasının dediği gibi eğer öyleyse burda yazarım bi baktırırsın belki pislenmiştir ;)
  • Arkadaşlar ben Eskişehirde yaşıyorum ve dün Ankara ya gittim şimdi geldim.

Gidişte 264 km de 19,2 lt lpg aldı 1,72 den hesaplarsak 33ytl falan oluyor buda 125 bine falan geliyor

ancak hiç 90ı geçmedim ve uzun süre 80 de sabitledim ve arada aracı boşada attım

ayrıca lpg göstergesinde sadece 4 ışık yandı tabi zamanla 3 e düştü

önceden araçlarımda brc ve atiker kullandım. stefanel markadan şu an yakıt ve aracın performansı için mükemmel diyebilirim

sorularınız olursa zevkle cevap veririm. Herkese iyi geceler.
  • aynı şekilde bende uzun yolda 25 ltlik gazla 190 km yol yaptım ama ucuza almıstım litresini ondan 1.55 almıstım bundan 1 ay önce falan
  • bende 1,49 dan aldımda şuan bulunduğum yer de 1,78 o yüzden lt olarak vermek en sağlıklısı.
  • ya arkadaslar sızın araclarda sabah calısırken benzınde problem olmuyormu bogulme tekleme puflama gıbı???
    montaj yapıldıktan sonra ınce ayar yapıldımı sızınkılerede?yanı arac seyır halındeyken enjektıson acma surelerı falan kontrol edıldımı?
  • ben sadece 100 km sonra gittim ayar için şuan 1000 km oldu

radyatör suyu sıcaklığını 30 C ye ayarlattım sabahları 1 km de geçiyor yada gün içinde 6 sn de

yani çok benzinde çalışmıyor araba çok şükür şuan da hiç bir sıkıntı yok benzindede gaz dada..
  • valla pztesı gıdıcem bakalım zaten bu sabahları benzınde calısmama yada calısırken zor calısma problemı konuları var her yerde:)
    ya aslında lpgde hersey super aslında lpgde calıssa arac ne guzel olur...:)
    bakalım ınslh bu sorunu halledıcez..sorun anladsıgım kadarıyla enjektorlşerın acma mili sanıye surelerı bırıne tutmuyor hem lpg ıcın hem benzın ıcın..ıste bunları ayarlatırcam....
    bu arada 73 ytl gaz + 7 ytl benzın ıle : 550 km gıttım:)buda km 145kurus yapar...eskıden 245 kurus yaktıgımı dusunursek yaklasık %40 tasarruf sagladım kı bu super!aslında hersey super ama bır tek su sabah benzınde calısma sorunu olmasa:(
  • dediğim gibi sabah tekleme ve boğulma bendede oluyor ama sadece ilk çalıstırdıgımda oda kelebekler tıkalıymıs ondan senin aracta baska nedenden olabilir lpgyle çalışsa dediğin gibi güzel olurda ozamanda adı sıralı olmaz hocam ama genel olarak stefanelli dönüşümlerde sıkıntı yok
  • bende stefanelli den memnunum şimdilik

bende herhangi bir tekleme falan olmuyor benzinde ama ilerleyen zamanlarda görücez bakalım. .
  • aracımı 3 gun benzınlıyle kullanmıstım sorun nıketım cozulmustu bu sabah ıse hıc lpgye almadan detaylı bır ayar yaptırdım bakalım yarın sabah sogukken arac benzde nasıl calısıcak..
  • Siz nerede ikamet ediyorsunuz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.