Şimdi Ara

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»» (1339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
27.071
Cevap
49
Favori
4.105.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13371338133913401341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tahsin053

quote:

Orijinalden alıntı: cİHAn_33

"tahsin053"

Abi arkadaşın baya hızlıymış

Ben hayatımda böyle şey görmedim desem yeridir. Adam araba çekerken araç solluyor. Kamerayla görüntü alacaktım ama kaza yaparım diye cesaret edemedim.

ARAÇ NE HOCAM NE KULLANIYOR TURBO FALAN TAKTIRMASIN TOFAŞA:)YOKSA NASIL GİDİCEK
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihyuksel20

quote:

quote:

"tahsin053"

Ben hayatımda böyle şey görmedim desem yeridir. Adam araba çekerken araç solluyor. Kamerayla görüntü alacaktım ama kaza yaparım diye cesaret edemedim.

Bu mesajı birkaç sene önce yazdım herhalde. Nereden buldun da da hortlattın

Araba bildiğin eski kasa Doğandı. Ekstrası filan yoktu. Neyse reis boşver.. Çok canımı sıkan bir mevzuydu, sen de hatırlattın şimdi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fatihyuksel20

quote:

quote:

"tahsin053"

Bu mesajı birkaç sene önce yazdım herhalde. Nereden buldun da da hortlattın

Araba bildiğin eski kasa Doğandı. Ekstrası filan yoktu. Neyse reis boşver.. Çok canımı sıkan bir mevzuydu, sen de hatırlattın şimdi.

hocam nerde ılan şimdide ben bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: TımTı

Evet arkadaşlar hepinize tekrar merhabalar. Aracımın ön ve arkadaki amblemlerini yenilerken '' 1.6 İE '' ableminin sıfırını bulamamıştım. Bugün eski amblemi mat siyaha boyayıp yapıştırdım güzelde oldu sanırım. :) Onu boyamışken ön panjurun orta delikli yeride arabanın rengindeydi onuda siyaha boyayayım dedim. Bakalım beyencekmisiniz fotoları paylaşıyorum.
    ««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»

1.6 İE amblemini siyaha boyaman pek şık olmamış gibi. Kırmızı daha güzel durmaz mıydı? Ön panjur ızgarası güzel görünüyor ama. Ben de şimdi gaz geldim sayende :) Panjur ızgarasını neyle boyadaın? Siprey boya falan mı?

• Arkadaşlar, sübap şimlerini (pul) değiştiren oldu mu? Kaç km de değişir? Enjeksiyonlu kuşlarda sübap ayarı bu pulların değiştirilmesiyle yapılıyor diye biliyorum.
  • Bu resimlerden direksiyonun orjinal olup olmadığına anlayabilen var mı? Direksiyon üzerindeki sinyalin kapanmasını sağlayan yuva kısa geldiği için siyal kolu bazen takılı kalıyor :(
    Direksiyonun orjinal olmamasından endişe ediyorum.
    ««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»

• trueblueee kullanıcısına yanıt
    Orjinal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sturmgeist

Orjinal

Eywallah.
  • arkadaşlar cahilliğimi mazur görün ama, bu araçların en cok tutulan modeli hangisidir? hangi modelini kaç lira civarında tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kill_them_all

arkadaşlar cahilliğimi mazur görün ama, bu araçların en cok tutulan modeli hangisidir? hangi modelini kaç lira civarında tavsiye edersiniz?

93 slx 7 8 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Murat 124 hakkında düşünceleriniz neler ? Ufaktan para biriktirmeye başlayıp 124 almayı istiyorum.Yedek parçaları pahalı mı ? 1.3 motor olduğundan yakıtta kuş serisi gibi üzer mi ? Forumlarda araç sahipleri km başına şehir içi 23-25 kuruş tüketimi var diyorlar.

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Merhaba Murat 124 hakkında düşünceleriniz neler ? Ufaktan para biriktirmeye başlayıp 124 almayı istiyorum.Yedek parçaları pahalı mı ? 1.3 motor olduğundan yakıtta kuş serisi gibi üzer mi ? Forumlarda araç sahipleri km başına şehir içi 23-25 kuruş tüketimi var diyorlar.

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»

Ön takımın tamiri zor onun dışında güzel keyif aracı

• Çift salıncak ve kol yüzünden ötürü galiba.Rot balansçıların korkulu rüyasıymış

4 disk fren,vakumlu fren sistemi ve diğer tofaş üretimlerine göre araç daha kaliteli.Çoğu ilanda ön konsolu halen ilk günkü formunu koruyor.Keyif aracından ziyade işe git,gel amacıyla kullanmayı planlıyorum.3-4 ay içinde kısmet olursa alacağım.Önceleri motosiklet düşünüyordum,kime sorsam olumsuz yanıt verdi ve vazgeçtim.
  • quote:

Çift salıncak ve kol yüzünden ötürü galiba.Rot balansçıların korkulu rüyasıymış

4 disk fren,vakumlu fren sistemi ve diğer tofaş üretimlerine göre araç daha kaliteli.Çoğu ilanda ön konsolu halen ilk günkü formunu koruyor.Keyif aracından ziyade işe git,gel amacıyla kullanmayı planlıyorum.3-4 ay içinde kısmet olursa alacağım.Önceleri motosiklet düşünüyordum,kime sorsam olumsuz yanıt verdi ve vazgeçtim.

Napacan motosikleti sürenleri görünce çarpıp düşüresim geliyo :D boşver hacı iyidir :) zırhlı bayan murat :)
  • quote:

quote:

Napacan motosikleti sürenleri görünce çarpıp düşüresim geliyo :D

Bu nasıl bir cahilliktir
  • Tofaş kullanıcıları,üst kapak contasını ne kadara değiştirdiniz ? Usta fiyatı kafasından söyledi 300-600 tl arasında tutarmış.Sizin fikriniz nedir ? Fiyat normal mi ?
  • quote:

Tofaş kullanıcıları,üst kapak contasını ne kadara değiştirdiniz ? Usta fiyatı kafasından söyledi 300-600 tl arasında tutarmış.Sizin fikriniz nedir ? Fiyat normal mi ?

250 lira

• quote:

250 lira

Anladım,teşekkür ederim.Bugün bir tanıdığımıza Ankara Ayaş'tan 96 model beyaz renk şahini 6.800 tl ye aldık.Yolda gelirken yokuş çıkıp,inerken beyaz duman atmaya başladı.Sincan sanayisine götürdüğümüzde tamirci önce 180 tl dedi,sonra 150 tl ye düştü.Güvenemedik,yaptırmadan Şaşmaz'a geçtik.Motor çalışırken su deposundan hava kabarcığı çıkıyor,araç arkadan beyaz duman atıyor.Motoru 2 yıl önce rektefe görmüş,brc lpg takılı.Götürdüğümüz usta motor kapalı kutu,açmadan bişey diyemem dedi.Üst kapak çatlamışsa yenisini alacaksınız,kaynatmak sağlıklı olmaz.Sonrasında kapak taşlanması gerekebilir,motor sıcak hemen tamire girişemem dedi.Arabayı yarın akşam almak üzere sanayiye bırakıp,eve geçtik.Ayrıca conta kenarından yağ sızıntısı da çabası...

Fiyat olarak 300 tl den keseyi açtı,üst kapak çatlamışsa yenisi 150 tl imiş,fiyat 500-600 tl ye kadar çıkabilirmiş.Bu durumda dediğinize göre kazıklanmamış oluyoruz ? Hayatımda ilk defa şahin kullandım,bayağı hoşuma gitti.Bomboş araba ama sürmesi bayağı zevkliymiş,milletin neden hastası olduğunu azda olsa anladım

• quote:

quote:

250 lira

Anladım,teşekkür ederim.Bugün bir tanıdığımıza Ankara Ayaş'tan 96 model beyaz renk şahini 6.800 tl ye aldık.Yolda gelirken yokuş çıkıp,inerken beyaz duman atmaya başladı.Sincan sanayisine götürdüğümüzde tamirci önce 180 tl dedi,sonra 150 tl ye düştü.Güvenemedik,yaptırmadan Şaşmaz'a geçtik.Motor çalışırken su deposundan hava kabarcığı çıkıyor,araç arkadan beyaz duman atıyor.Motoru 2 yıl önce rektefe görmüş,brc lpg takılı.Götürdüğümüz usta motor kapalı kutu,açmadan bişey diyemem dedi.Üst kapak çatlamışsa yenisini alacaksınız,kaynatmak sağlıklı olmaz.Sonrasında kapak taşlanması gerekebilir,motor sıcak hemen tamire girişemem dedi.Arabayı yarın akşam almak üzere sanayiye bırakıp,eve geçtik.Ayrıca conta kenarından yağ sızıntısı da çabası...

Fiyat olarak 300 tl den keseyi açtı,üst kapak çatlamışsa yenisi 150 tl imiş,fiyat 500-600 tl ye kadar çıkabilirmiş.Bu durumda dediğinize göre kazıklanmamış oluyoruz ? Hayatımda ilk defa şahin kullandım,bayağı hoşuma gitti.Bomboş araba ama sürmesi bayağı zevkliymiş,milletin neden hastası olduğunu azda olsa anladım

Tofaş çok zevklidir yabana atmayın kıyıpta satamıyorum işin kötüsü ankaradayım ama gezecek gidecek yerim yok yatıyo garip

• Kolay gelsin arkadaşlar. Babama başka araba almak için benim 93 model Kartal' ı satmıştım. İki kez de Ankara buluşmasına katılmıştım. Siteye de pek uğramıyordum. Bu ara boşluk olunca takılmaya başladım. Bu konu benim kotayı artırdığı için bölümdeki diğer başlıklara yine dilim döndüğünce mesaj atıyorum.

Şimdilik kendime başka marka araba aldım. Her yerini söküp taktım. Mekanik, elektrik, kaporta-boya işlerine al attım. Mekanikle elektrik işini Kaporta kısmını tam öğrenmiş sayılmam ama boyada epey ilerledim. Havalar soğuyunca uğraşamıyordum ama bugün arka koltuk döşemesini söküp iskeletini tamir ettim. Dikişlerinden patlayan vinleks yüzeye yama yaptım ama istediğim gibi olmadı. İşsiz güçsüzken sanatsal takılıyorum işte.
  • 
Sayfa: önceki 13371338133913401341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.