Şimdi Ara

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»» (601. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.071
Cevap
49
Favori
4.105.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: daldiy

cihan arabesk dinliyiceleri yazıyo altta. yotube dan japon fikret diye tarat bi dinle.

şuan pc de sorun var youtube girince atıyor ama daha önce dinlemiştim sağol.

Birde imzaya grubun logosunu eklemek için sonunda gsm no onayladım inşallah sorun çıkmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: BX4TC

http://forum.donanimhaber.com/m_21650518/mpage_296/key_/tm.htm#32066141

Yukarıdaki mesajımda bir soru sormuştum. Kalorifewrin oradan sarkan çubuk şeklinde. Acaba cevap verebilecek biri var mı?

O soruna ben cevap verecektim. Adamım kusura bakma ancak bugün o işe bakabildim. Torpido altı gözü söküp altına baktım. Açıkta vida çubuk kol vs... hiç bişey yok. Kalorifer tesisatı olduğu gibi plastik muhafaza gibi bir kalıp içinde. İstersen resim çekip burada göstereyim. Sanırım biraz eski modellerin kalorifer düzeneği farklı. Ya da hepsi aynı ama yüksek modellerin ki (benimki 2001) az önce dediğim gibi plastik kalıp içerisindedir.. Kalorifer tesisatı konusunda resmen sazanım dostum, vallahi bilmiyorum. Bilmediğim için de kalorifer tesisatının o kalıbını sökmeye cesaret edemedim. Mahallede başka tanıdık Tofaşçı olmadığı için de ayrıca bakamadım.

BX4TC arkadaşımızın arabasının modelinde Tofaşlara sahip olan arkadaşlarımız, bir zahmet kalorifer tesisatlarına baksınlar. Resimde gördüğünüz gibi o çubuk yerinden çıkmış. O çubuk nereye bağlı? Hadi canlar bir bakın da arkadaşımıza cevap verelim.

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin053 -- 6 Haziran 2009; 23:10:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cİHAn_33

Gaz yağı ile yıkanmış motor.

Sayfa kasmasın diye resimleri alıntı yapmadım)

Dostum motor kısmı süper temiz olmuş. Ayrıca kaputun altı zaten temiz. Hakkaten emsalsiz bir Doğan L ye sahipsin. Yarın bir gün arabamı satıp başka Tofaş almaya kalkarsam senin arabaya yapışırım

Motor numarası için gönderdiğin resim için de çok teşekkürler. Verdiğin resim bir çok arkadaşımızın işine yarayacak. Paylaşımın için tekrardan sağol;)
  • cıhan_33 hakıkatten motor temızlıgın 1 numara olmus verdıgın bılgıler ıcınde tesekkur ederım
    ayrıca hava fıltresının ucunda takılı olan o boru nereye gıdıyo ben arabamda ne zaman gaz ayarı ve fıltre degıstırmeye gıtsem hava fıltresının o teneke zımbırtıyı ıyıce bantlıyorlar sende bu yok acaba neden yoksa benzınmı kullanıyorsun

BX4TC o bahsettıgın tel bızım babadakı sahın de var onun asıl durması takılması gereken yer orda bır termostat var ıcerı sıcak hava vermen ıcn buyuk bır ıhtımal o tel oranın. ayrıca kalorıfer kumanda panelınden ayarları saga sola oynarsan ordakı telınde oynadıgını gorursun ama şuda var bu babamın aracında boyleydı sende nasıldır bılmem ama ben sadece bır ornek verıyım dedım yanıltmıs olmayım yınede senı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEO06.8 -- 6 Haziran 2009; 23:51:46 >
  • aklımda bi ton bişi vardı yazacaktım atv de gormen engelli kardeşler va 10 12 yaşlarında bağlama çalıyorlar şimdi onları dinlerken bildimide unuttum kendimide unuttum.

kusura bakmayın alakasız yazıyorumda biraz .muserlik olsun varsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: LEO06.8

cıhan_33 hakıkatten motor temızlıgın 1 numara olmus verdıgın bılgıler ıcınde tesekkur ederım
    ayrıca hava fıltresının ucunda takılı olan o boru nereye gıdıyo ben arabamda ne zaman gaz ayarı ve fıltre degıstırmeye gıtsem hava fıltresının o teneke zımbırtıyı ıyıce bantlıyorlar sende bu yok acaba neden yoksa benzınmı kullanıyorsun

O boruyu usta araba rahat hava alsın diye taktı.Araçta lpg kullanıyorum.Bant olayına gelince senin karbüratör biryerden hava alıyordur ustanda ayarı tutrabilmek için bantlıyor.Bence bir an önce o bantlardan kurtul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dohc vtec -- 7 Haziran 2009; 2:38:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

Mrb Takım

Bugün bende gittim kartal sanayiye ne güzel sanayimizin adıda kartal :D neyse gittim işte 4 kapı cam fitillerini değiştirdim 15 liraya, arabanın her zaman bakımını yaptırdığım ustaya bugün Tahsin abinin dediği filtre borusunu panjur arkasına uzatma işini sordum ustanın verdiği cevaplar aynen şöyle ;

1.si önden motora fazla hava vermek arabanın düzenli çalışması açısından sakıncalı'' dedi.

2. si önden havayı versen bile bu arabada civalı valf var, sen önden aşırı soğuk verince valfte sıcaklığı dengelemek için manifoltdan gelen sıcak hava girişini açacak soğuğu kısacaktır dedi.

3. sü ise yakıtın artış gösterebilir dedi. Hem dedi tofaş mühendisleri aptalmıki böyle yapsın dedi.

Bizim pederde boşver orjinalliği bozulur cart curt dedi bende mecbur şimdilik ii tamam o zaman dedim kapattım kaputu..

Ama bu işin ucunu bırakmıcam şu sınav olayını atlatim başka ustalarada sorucam iyice araştırıcam...

Adamım sen bu işi iyice kafana taktın. Ben bu işi sana ayrıntılı biçimde yazdım. Eğer endişen varsa yapma.

1.cisi motora fazla hava vermek niye sakıncalı olsun? Şimdiki araçların hava girişleri hep önden. O zaman onların da çok yakması lazım, motoru düzen tutmaması lazım. 2, cisi civalı valf şu havalarda soğuk girişini kapatmaz merak etme. Ayrıca kapatırsa da kapatsın. Soğuk havada civalı valf sıcak girişini açar, bu noktada zaten soğuk hava ihtiyacımız yok. Bizim amacımız sıcak havalarda motora kaput altından sıcak hava çektirmemek, daha serin, daha çok hava vermek. OK?
    3. cüsü yakıt nasıl artarmış? O usta tam cahilmiş. Şunu hiç unutma: Oksijen ne kadar fazlaysa benzin o kadar verimli yanar. Turbo da aynı mantık değil mi?

Sana dedim ya herkes farklı telden konuşur diye. Sanayide eline anahtar tornavida alan bazı adamlar kendini usta zannediyor. Hayatlarında yapmadıkları şeyler hususunda bilmişlik taslıyorlar. Ben aynı şeyi kendi arabama uygulamışım. Yapmadığım veya zararı olacak bir uygulamayı buraya yazarmıydım? Forum için bunun günlerce testini yaptım.

Tamam kuşkunu anlıyorum. Ama takacağın altı üstü bir boru. İçine kurt düşerse hortum ucunu o borudan çıkarıp normal yerine takarsın olur biter. Geri dönüşün 10 saniye sürer. Bu kadar kendini yorma??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin053 -- 7 Haziran 2009; 1:42:31 >

• 94'de bir tofaş 131 almıştık 87 model 2000de sattık araba tertemizdi o aralar bu şahinlerin gittiği fiyatın 1.5 katı daha fazlaya sattık arabayı o derece temizdi her türlü bakımı eksiksiz yapıldı sonra arabayı bi kaç sene sonra bir gördük alan adam her tarafını vurmuş çizdirmiş içim cız etti sonra 94 model serçe aldık onuda 2003te maddi sıkıntıdan sattık oda çok temizdi şimdi arabamız yok ama arıyoruz alacaz birşeyler kuş serisinin yeri her zman ayrıdır benim için onlar başkaydı ekle benide lütfen
  • 94'de bir tofaş 131 almıştık 87 model 2000de sattık araba tertemizdi o aralar bu şahinlerin gittiği fiyatın 1.5 katı daha fazlaya sattık arabayı o derece temizdi her türlü bakımı eksiksiz yapıldı sonra arabayı bi kaç sene sonra bir gördük alan adam her tarafını vurmuş çizdirmiş içim cız etti sonra 94 model serçe aldık onuda 2003te maddi sıkıntıdan sattık oda çok temizdi şimdi arabamız yok ama arıyoruz alacaz birşeyler kuş serisinin yeri her zman ayrıdır benim için onlar başkaydı ekle benide lütfen
  • Evetttt Ben geldım arkadaslar....

Uzun bır Konya yolundan sonra Eskı XERIKO nıckımı yenıledım yenıden sıfırdan ılk askımla foruma baslıyorum....

Hemen bugun kı anlatacaklarımdan bahsedeyım

kesınlıkle sıkılmayın bugun bırıkmıs olan tum olayları resımlı olarak anlatacam kardeslerıme:D

Oncelıkle

KONU 1= LASTIKLERE YAZI KALEMI ILE YAZI YAZMAK...

Gereklı Malzemeler

1) Yazı Kalemi (5 ytl)
    2) Islak mendil

• DERSLERE DEVAM... BU ANLATTIGIM OLAYLARIN HEPSI SON BI HAFTA ICINDE YAPILMISTIR bilginize....

KONU 2=LASTIKLERE NITROJEN GAZI BASTIRMAK

Yararları

Yakıtınız azalır-Yol tutusunuz artar-esneme oranı havadan farklı oldugu ıcın hafıftır-BANA BOYLE DEDILER:D bende bastırdım

FIYATI = 4 lastık 10 ytl

• quote:

Orjinalden alıntı: tahsin053

quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

Mrb Takım

Bugün bende gittim kartal sanayiye ne güzel sanayimizin adıda kartal :D neyse gittim işte 4 kapı cam fitillerini değiştirdim 15 liraya, arabanın her zaman bakımını yaptırdığım ustaya bugün Tahsin abinin dediği filtre borusunu panjur arkasına uzatma işini sordum ustanın verdiği cevaplar aynen şöyle ;

1.si önden motora fazla hava vermek arabanın düzenli çalışması açısından sakıncalı'' dedi.

2. si önden havayı versen bile bu arabada civalı valf var, sen önden aşırı soğuk verince valfte sıcaklığı dengelemek için manifoltdan gelen sıcak hava girişini açacak soğuğu kısacaktır dedi.

3. sü ise yakıtın artış gösterebilir dedi. Hem dedi tofaş mühendisleri aptalmıki böyle yapsın dedi.

Bizim pederde boşver orjinalliği bozulur cart curt dedi bende mecbur şimdilik ii tamam o zaman dedim kapattım kaputu..

Ama bu işin ucunu bırakmıcam şu sınav olayını atlatim başka ustalarada sorucam iyice araştırıcam...

Adamım sen bu işi iyice kafana taktın. Ben bu işi sana ayrıntılı biçimde yazdım. Eğer endişen varsa yapma.

1.cisi motora fazla hava vermek niye sakıncalı olsun? Şimdiki araçların hava girişleri hep önden. O zaman onların da çok yakması lazım, motoru düzen tutmaması lazım. 2, cisi civalı valf şu havalarda soğuk girişini kapatmaz merak etme. Ayrıca kapatırsa da kapatsın. Soğuk havada civalı valf sıcak girişini açar, bu noktada zaten soğuk hava ihtiyacımız yok. Bizim amacımız sıcak havalarda motora kaput altından sıcak hava çektirmemek, daha serin, daha çok hava vermek. OK?
    3. cüsü yakıt nasıl artarmış? O usta tam cahilmiş. Şunu hiç unutma: Oksijen ne kadar fazlaysa benzin o kadar verimli yanar. Turbo da aynı mantık değil mi?

Sana dedim ya herkes farklı telden konuşur diye. Sanayide eline anahtar tornavida alan bazı adamlar kendini usta zannediyor. Hayatlarında yapmadıkları şeyler hususunda bilmişlik taslıyorlar. Ben aynı şeyi kendi arabama uygulamışım. Yapmadığım veya zararı olacak bir uygulamayı buraya yazarmıydım? Forum için bunun günlerce testini yaptım.

Tamam kuşkunu anlıyorum. Ama takacağın altı üstü bir boru. İçine kurt düşerse hortum ucunu o borudan çıkarıp normal yerine takarsın olur biter. Geri dönüşün 10 saniye sürer. Bu kadar kendini yorma??

Tahsin abi radyatörün yanındaki parçayı sökmedenmi deldirdin yoksa söküp mü ? Dünki eksozcu sökülmeden olmaz falan dedi de ..

• DERS 3= AKÜ DEĞİŞİMİ ve Bozuk Akülerin Kaportaya Verdiği Zararları Temizlemek

Gerekli Malzemeler

1) Bulaşık Kauçuğu
    2) Bulaşık Macunu Sıvı
    3)Gereken Vida Anahtarları
    4)Yeni AKÜ

Eski aküm delikti sanırım.Asit kaçırıyordu heryeri turuncu boya gibi bişe yapmıstı akıta akıta...Buda beni cok rahatsız edıyordu kırec falanda atıyordu...Dun gecede elle acılan fan dugmesını acık unutmusum..Sabah baktım araba mars basmıyor TIK yok:) ıtekle calısmadı takvıye ettık calıstı..Buda bahane oldu hemen gıttım MUTLU SILVER aku aldım...Tam kapalı bılerek almadım adana sıcak memleket ıyı olacagını dusunmuyorum...

FIYATI=110 ytl artı 5 de kutup baslarını yenıledım..5ytl daha verdım elektrıkcıye olcum falan yaptırdım fıstık gıbı taktım:D:D

sımdı tek mars :D

Yazdıgım malzemelerlede dun kolları sıyırdım sıyırmaya basladım..cok zor cıktı ama o turuncu lekelerde cıktı resımlere bakarsanız...eskı ve yenı halı bayagı fark var...motorum cıllop gıbı oldu...
    Derslere devam edecez...

• ((xeriko))Paylaşım için sağol.Emeğine sağlık
  • elk gardas bakıom eskı adımı unutmamısın...ARTIK kralmatematiciyım:) sagolasın
  • Arkadaşlar benim aracın el freni koltuğa çok yakın duruyo.Bu durum el frenini kullanmayı biraz zorlaştırıyo.Sizde de durum böyle mi?Ya da bu durumu nasıl düzeltebilirim cevaplarınızı bekliyorum
  • Kralmatematikçi,yani eski adıyla xeriko,harika bir paylaşım olmuş.İlk fırsatta bende uygulayacağım bu lastiğe yazı yazma olayını.
  • Bulaşık macunu sıvı ne oluyor abi :D hemen gidip bende deneyecem:F
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brujeria35

Bulaşık macunu sıvı ne oluyor abi :D hemen gidip bende deneyecem:F

ya hanı yesıl sıvı macunlar varya resımdekı gıbı ondan....yanı bıde bulasık macunlarının katı olanı var o degıl:D
  • Bende gidip deneyeyim Özel birşey sandım deterjan dan bahsediyoruz galiba:F
  • 
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.