- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»
26808 Cevap3307007 Görüntüleme43 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     192 [194] 196 197 198 199 200 201      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

108 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:26:08 

quote:

Orjinalden alıntı: tahsin053

100 km ile giderken ani fren mi yapacaksın? Frenlerin düzgün eşit dağılımlı değilse drift şampiyonu olman kaçınılmaz

:):):) ne kadar eşit dağılımlıda olsa drift şampiyonu olacağın kesin şanslıysan 4 teker üzerine düşersin :) sakın deneme

>>DH CNC PROGRAMLAMA ve MAKİNE TEKNİKERLİĞİ GRUBU<<

-İZMİR-

1049 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:31:49 

quote:

Orjinalden alıntı: white-dagger

:):):) ne kadar eşit dağılımlıda olsa drift şampiyonu olacağın kesin şanslıysan 4 teker üzerine düşersin :) sakın deneme

Peki fabrikada fren testleri nasıl yapılıyor 100 km . hızda ?

Birşeyi istiyorsan, onu uzan ve al..

1049 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:34:25 

Tahsin abi sana soru sormuştum filtre borusu ile ilgili görmedin sanırım cevabını bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orginal_kartal -- 27 Mayıs 2009; 14:35:07 >

2982 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:40:27 

quote:

Geçmiş sayfaları kontrol ederken yakaladım sorunu))

Kapıya 10 cm takabilirsin. Ama panzidot koyarsan 17 cm harika olur. Panzidot aynı zamanda kutu görevi yapar ve ses daha da çoğalır.

Önerin için teşekkür ederim Tahsina abi.Birde şu hava filtresini nasıl taşıyacaz hava alması için onuda anlatırsan seviniriz.Birde biz normal buji yerine çift tırnak taksak +/- si ne olur bize.Teşekkürler şimdiden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi space_jam -- 27 Mayıs 2009; 14:41:48 >

1841 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:48:09 

quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

Tahsin abi sana soru sormuştum filtre borusu ile ilgili görmedin sanırım cevabını bekliyorum..

Bir önceki sayfada cevaplamıştım??

1841 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:53:11 

quote:

Orjinalden alıntı: space_jam

[Birde şu hava filtresini nasıl taşıyacaz hava alması için onuda anlatırsan seviniriz.Birde biz normal buji yerine çift tırnak taksak +/- si ne olur bize.Teşekkürler şimdiden...

Filtreyi taşımayacaksın ki..Hortumun ucunu dışarı vereceksin. 281. sayfada yazmıştım. Araban İE değilse uyumlu bir çift tırnak veya 3 tırnak filan kullanabilirsin. Benim arabam İE olduğu ve uyum sağlamadığı için + - si hakkında yorum yapamayacağım. Ama her halükarda daha verimli bir ateşleme olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin053 -- 27 Mayıs 2009; 14:54:26 >

3152 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:56:53 

quote:

Arkadaşlar aranızda hiç arabanın frenlerini deneyeniniz oldu mu ? Özellikle kartal sahipleri !

- Ben bazen aklıma geliyor deneyeyimim bir boş yolda falan şöyle 100 km. hızda ama şundan çekiniyorum biraz bizim bu özellikle kartallarla 100 km. hızda ani fren yapınca spin falan atar mı ?

Fren ayarı iyi değilse savurabilir, arkada diferansiyelin ağırlığından ötürü pek ihtimal vermiyorum ama burun üstü takla bile atabilir. Zaten iyi olmayan fren ayarı düşük hızlarda da kendini gösterir.

2982 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:59:59 

quote:

Filtreyi taşımayacaksın ki..Hortumun ucunu dışarı vereceksin. 281. sayfada yazmıştım. Araban İE değilse uyumlu bir çift tırnak veya 3 tırnak filan kullanabilirsin. Benim arabam İE olduğu ve uyum sağlamadığı için + - si hakkında yorum yapamayacağım. Ama her halükarda daha verimli bir ateşleme olacaktır.

YAni taşıma derken işte ucunu nasıl dışarı vericez.Yoksa ucun yerinimi değiştirecez.Resimli anlatabilirsen cok makbule geçer

3152 Mesaj
27 Mayıs 2009; 15:05:13 

quote:

Açıklık getirelim. Renault 9 motoru. Orjinalde filtrenin ucu dışarı (panjurla farın arasında bir yerde) durur. Fotoğraf Spring motoruna aittir.
0

Ateşleme konusunda bir önerim olacak ama aracınızda bulunan distribütörü bilmiyorum. Doğan' daki gibi elektronik ateşlemeli distribütör varsa buji kullanabilirsiniz ama benim aracımdaki gibi mekanik avanslı Mako distribütör varsa elektronik ateşleme Doğan distribütörü takarak başlangıç yapmanızı tavsiye ederim.

1049 Mesaj
27 Mayıs 2009; 15:08:15 

quote:

Bir önceki sayfada cevaplamıştım??

Tahsin senin verdiğin cevap ilk sorum içindi bu başka soru 289. sayfa sondan 2. mesajıma bakmamışsın !

1049 Mesaj
27 Mayıs 2009; 15:10:53 

quote:

Peki fabrikada fren testleri nasıl yapılıyor 100 km . hızda ?

Tekrar sorayım peki fabrikada fren testleri nasıl yapılıyor 100 km . hızda ?

246 Mesaj
27 Mayıs 2009; 15:34:37 

quote:

Arkadaşlar aranızda hiç arabanın frenlerini deneyeniniz oldu mu ? Özellikle kartal sahipleri !

- Ben bazen aklıma geliyor deneyeyimim bir boş yolda falan şöyle 100 km. hızda ama şundan çekiniyorum biraz bizim bu özellikle kartallarla 100 km. hızda ani fren yapınca spin falan atar mı ?

başımdan geçtiği için söyLüyorum .. mecbur kaLmadıkca bu denemeyi yapma.. KartaLda' arabanın Önü daLıp gitti.. eğer direksiyon hidroLik oLmasa araba kendinden geçicek. acayip savuruyor . Arka taraf Allaha Emanet Zaten.. FirenLerimde hiç bi sorunum yok.. eşit şekiLde tutuyor sağda soLda.. ama ne kadar da oLsa aracın yüksekLiği belli.. şekLi belli.. Bunda En ÖnemLi etken Lastik oLduğunu düşünüyorum.. Lastiğin kaliteyse.. durumuda iyiyse Frende Sorun yaşamazsın ama ne kadar da olsa tofaş arabası bu .. Fabrika verilerinde 50 metre de Duruyor Demiş Doğan için.. yanLış hatırLamıyorumdur inşaLlah.. Doğanda Durum o ise. kartaLda bu mesafe daha da artar

Rakibim ezeLi oLamaz çünkü Ezerim !

1049 Mesaj
27 Mayıs 2009; 15:43:53 

quote:

Orjinalden alıntı: MMMurat # 58

başımdan geçtiği için söyLüyorum .. mecbur kaLmadıkca bu denemeyi yapma.. KartaLda' arabanın Önü daLıp gitti.. eğer direksiyon hidroLik oLmasa araba kendinden geçicek. acayip savuruyor . Arka taraf Allaha Emanet Zaten.. FirenLerimde hiç bi sorunum yok.. eşit şekiLde tutuyor sağda soLda.. ama ne kadar da oLsa aracın yüksekLiği belli.. şekLi belli.. Bunda En ÖnemLi etken Lastik oLduğunu düşünüyorum.. Lastiğin kaliteyse.. durumuda iyiyse Frende Sorun yaşamazsın ama ne kadar da olsa tofaş arabası bu .. Fabrika verilerinde 50 metre de Duruyor Demiş Doğan için.. yanLış hatırLamıyorumdur inşaLlah.. Doğanda Durum o ise. kartaLda bu mesafe daha da artar

Doğru söylüyorsun nedense kartalla ilgili teknik bir test yok fabrikanın yayınladığı bir tane var ama oda çok ayrıntılı değil, ama şunu da düşünmek lazım kartal doğana göre daha ağır sanırım ağır arabalar hafiflere göre daha stabil durabiliyordu ama kartal sanırım arkasının uzantısından kaybediyor. Bizimkinin de frenleri ile ilgili bir sorunu yok çok şükür hatta standart tofaşlara göre daha iyi diyebilirim, çünkü kendi servisinin bile çözemediği sorunu çözebilen bir ustaya yaptırmıştım geçen sene frenleri giresun sanayide. Ben bir ara 70 le falan giderken birden basmadım ama dozlamayı iyi ayarlayarak freni denemiştim hiç kaydırmadan durdurmuştum kısa mesafede bizim kuşu tabi bunda lastiklerinde etkisi var yoksa Murat senin gradslamlarla olsa kesin kızaklardı onun gibi sakat lastik görmedim ben,neyse bana o anda bu denemeyi 100 lede giderken yaparım düşüncesi doğdu aklımda sizlere danışmadan denemeyeyim dedim.

1841 Mesaj
27 Mayıs 2009; 16:21:49 

quote:

Tahsin senin verdiğin cevap ilk sorum içindi bu başka soru 289. sayfa sondan 2. mesajıma bakmamışsın !

Bakmama değil de gözümden kaçmış. Pardon..

281. sayfada yapımını anlattım. Senin için resmini de çekip buraya eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin053 -- 27 Mayıs 2009; 16:27:31 >

1049 Mesaj
27 Mayıs 2009; 16:23:11 

1049 Mesaj
27 Mayıs 2009; 16:26:03 

quote:

Bakmama değil de gözümden kaçmış. Pardon..

281. sayfada yapımını anlattım. Senin için resmini de çekip buraya eklerim

Evet o meşhur zor açılan sayfada yorum yapmışsın Tahsin abi okudum şimdi fotoğraf bekliyoruz...

108 Mesaj
27 Mayıs 2009; 16:31:44 

quote:

Tekrar sorayım peki fabrikada fren testleri nasıl yapılıyor 100 km . hızda ?

arkadaşlar 100 km hızla giderken freni köklerseniz bizim tofaşlarda burun asfalta doğru iice eğilecek arka kalkacak %98 tekerleriniz kitlenecek ve kaymaya başlıyacaksınız diye düşünüyorum

tofaş fren testini nasıl yapıyor bilmiyorum ama bmc fabrikasında geçen sene megastar kamyonetin fren testine şahit oldum araç yeni toplanmış arkasında kasa yok yaklaşık 65-70 km hızla test yapıldı ani frende ön tekerlekler kitlendi aracın arka tekerlekleri yerden 15 20 cm kalktı

-İZMİR-

479 Mesaj
27 Mayıs 2009; 16:37:47 

s.a arkadaslar pek sık mesaj yazamasamda forumu sureklı takıp edıp bıldıgım konularda yorum yapmaya calısıyorum ve dıkkat edıyorum en ıyı ılerleyende bızım formumuz kı bı gecede 2 3 sayfa atlayabılıyoruz bu bızım basarımızdır...
şimdi gelelim fren konusuna arkadaslar
93 model full orjınal halıyle bı sahın 140 km hızla 65 metrede durdum ve hıc bı savurması olmadan girisi kacırmıstım kafada dumanlıydı ßıraz asıldım frene ama kardesım aklın varsa deneme derım ben sana altındakı araba hem kartal yuksek araba sahın kadar sanslı olmazsın ayrıca hıccc zevk ıcın o lastık kokusunu cekme mıden bulanır
app plaka ıcın arkadaslar cok benzesın dıyosanız verın reklamcılara 5 lıra adamlar tıkır tıkır basıyolar harflerı ve orjınal app den ayırt edemezsınız oluyor sıze muhurlu app sızın yapmanız gereken tek sey kenarlıgı sılmenız ve ımkanınız varsa kenarlıgı duzlestırmenız

saygılar...

2005 Fiat Albea 1.3 Multijet Sahra Beji.

62 Mesaj
27 Mayıs 2009; 16:40:50 

quote:

Orjinalden alıntı: Ahbikan

@Big CRacker Grubumuza hoşgeldin, uygun olursan yakında planladığımız Ankara buluşmasına beklerim.

Bugüne kadarki plakalarım 06 XX 123 Şeklinde oldu. Tekrar bi yerde de bastırmamıştım. Hatta 2.ci aracımızda plaka 06 XX 1234 şeklinde ondada bu uygulamayı yaptım ve çok şık durdu. APP'nin yerini tutmaz tabiki. Öyle bir iddiamız da yok zaten. Eldeki malzemeyi nasıl değerlendiririz onu yazmıştım. Siz istanbulda olduğunuz için pek sorun olmuyor. Çoğu kişi APP kullanıyor.

Ama Ankaralılar bilirler burda APP'ye göz açtırmıyorlar. "Senin plakanda iyi okunuyormuş" deyiveriyorlar hemen..

1.ci Yol = Ya polis amcalara para vermeyi ya da ceza yemeyi çok seveceksin. Yada iyi polise gelmeyi temenni edeceksin.

2.ci Yol = Hiç plaka işine girmeyip orjinal plakanla geziceksin.

Çok arkadaşım bu işten bıkıp orjinallere döndü. O yüzden plakalarda bu yönteme gittik. Bence daha sağlıklı ve resmi.

Ayrıca hatırlatayım bu plakaların üzerinde oynama yapanlar hakkındaki yasa yeniden düzenlenecek diye biliyorum. Sahte plaka vs. basanlar çoğalmış çünkü.

Orjinal Plakalarınızın Yenilenme Yöntemi

Ruhsat fotokopin ve yıpranmış plakalarla beraber Trafik Tescil'e gidip yeni plaka istediğine dair bir dilekçe yazdıktan sonra oradaki görevli polisler sana bir kağıt veriyor.O kağıdı yaşadığın ildeki Şoförler Odası'na götürüyorsun ardından da 17-25 lira bağış yapıp yeni plakalarını alıyorsun.Sonra da trafik tescile tekrar gidip plakanı mühürletiyorsun.

17 Liralık olanda bekliyorsun sanırım biraz
25 Liralık olanda beklemeden alıyorsun.

Tabi orası öyle fakat benim iki araçların ikisindede çift mühürlü app plaka var , şubeden mühürlü o yüzden sorun olmuyor
yoksa mühürsüz app çok can sıkıcı
tabi normalde mühürleniyor mu app ler ; tabi ki hayır
tanıdık eş dost olması lazım işin içinde

AlbeaKullanıcıları,ForumMüdavimiArkadaşlarımız

1226 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ahbikan
27 Mayıs 2009; 20:45:54 

quote:

Orjinalden alıntı: cİHAn_33
"Ahbikan"
Plakanın bütün masrafları mı 17-25 lira.Bastırması,mühürletmesi falan çünkü ben sordugumda 60-70 lirayı bulur dediler çiftine.

Evet çifti bu fiyata. Daha önce bu konu hakkında forumda başlık açılmıştı. Orada da yaptıranlar yazmıştı. Fırsat bulursam bende yenileticem.

"Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

1596 Mesaj
27 Mayıs 2009; 21:27:57 

Arkadaşlar aracımı 4 hazirandaki vizeden sonra fotodaki hale getirmeyi düşünüyorum(Photoshop çalışması onur kardeşime aittir )Sizce nasıl olur kaput uzatma vs.Far karartma işlemini onur kardeşim yaptığını söyledi far işini o halletcek
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elk_35 -- 27 Mayıs 2009; 21:31:58 >

**CÜNEYT ARKIN FAN CLUP**

108 Mesaj
27 Mayıs 2009; 21:41:04 

quote:

Orjinalden alıntı: elk_35

Arkadaşlar aracımı 4 hazirandaki vizeden sonra fotodaki hale getirmeyi düşünüyorum(Photoshop çalışması onur kardeşime aittir )Sizce nasıl olur kaput uzatma vs.Far karartma işlemini onur kardeşim yaptığını söyledi far işini o halletcek
0

hiç yakışmamış hemşerim birazdaha düşün bakalım daha şık bişeyler bulursun elbet bence olmamış
kaput uzatma yakışmıo bizim arabalara bide o panjur tel örgü gibi :) en yakışan panjur tipi ortada çıtası olmayan T logosu iptal edilen orjinal panjurlar hele aracın beyaz daha şık olur o tür bişii ayarla farlar fena değil

-İZMİR-

1596 Mesaj
27 Mayıs 2009; 21:46:16 

Bu onurun tasarımı zaten.Ben de kaput uzatma taraftarı değilim.Ama farlar yakışıyo onura yaptırırım farları vizeden sonra

**CÜNEYT ARKIN FAN CLUP**

133 Mesaj
27 Mayıs 2009; 22:57:27 

Herkese hayırlı geceler. İki yeni fotoyla paylaşımlara katılayım istedim. Bijonları metal rengi soba boyası ile boyadım. Yeni gibi oldular. Bir de gösterge tablosundaki yeşil sinyal göstergelerini kırmızı cam boyasıyla boyadım. İlginç ve güzel bir çalışma oldu. Ayrıca kırmızı cam boyasıyla arka stoplardaki sinyal ve geri vites kısımlarını da boyadım. Fotolarını da en kısa zamanda ekleyeceğim. Tüm Kuş serisi grubuna selamlar...

0

0

Kimileri nefes alır, yaşar üzerinde sonsuza dek; ve O'na TÜRKİYE derler, ben AŞKIM derim...

"TÜRKİYE'DE TEK KİMLİK TÜRKLÜKTÜR, EFENDİLER!..."

167 Mesaj
27 Mayıs 2009; 22:58:41 

quote:

-Öncelikle tüpün tankı 10 seneyi doldurmuşsa değişecek.

-Fren tertibatını komple bir gözden geçir(hortumları,balataları falan).Yakın bir zamanda açılmadıysa 4 tekeri bir açtır.

-Lastiklerde boşluk varmı onlara baktır.

-Far ayarını yaptır.

-Ön düzen takımını gözden geçir ayarını yaptır.

-Silecek fıskiyelerini ve silecekleri kontrol et.

-Arka stoplarda frene basınca sisler yanıyorsa onları önlerle beraber yanacak şekilde yap.

-Direksiyon sistemine baktır.Boşluk falan olmasın.

-Motorda,diferansiyel,şanzımanda yağ kaçagı olmasın.

Benden bu kadar unuttuğum veya eksiğim varsa arkadaşlar tamamlasın

cihan_33 peki vanalı abart egzost muayeneden geçer mi ve bide alçaltılmış araç??

94 Model Bordo Doğan SLX http://www.facebook.com/video/video.php?v=117369313214&oid=78610149753

957 Mesaj
27 Mayıs 2009; 23:07:30 

cümleten hayırlı geceler.

1. bugun lpg kazanı değiştirm iç gösterge ve bakır boru spiral takıldı 270 lira verdim 10 taksit kazan atiker. yanlız iç gösterge 45 lt tanka 30 liralık gaz almama rağmen kırmızı ışık ile 2 sarı arasında gitti geldi sanırım bi sorun var diğer arkaşlar fikir verirse sevinirim.

2. 165 65 13 lastik orjinal doğan l janta takılmak şartıla sağ taraftaki boşluğa sığarmı .ufak stepne yapmak bahaı rahatlatmak istiyorum.
diğer arkaşlar stepneyi bagajdamı taşıyor bilemiyorum.

3. bagaj taban halısını değiştirdim 27 lira cuk oturdu yan kaplamalarıda alçaktımda kalmammış tanesi 17 lira idi. kople halı yapıp klimden uydurma şeylerden kurtulmak istiyorum.

4. tupü denemek için bahaj ve kazan boşken benzile gitim ben bile inanamadım araba ne kadar seri oluyormuş arka boşken yaklaşık 50 kiloluk yülk bile çok farkettiriyormuş.
şimdilik bu kadar yorumları ve stepne ile ilgili tecrübeleri bekliyorum çünkü 135 lastik bulmak zor oldu gibi doğan jandada oturmaz bence .

90 DOĞAN L meneviş mavi

703 Mesaj
27 Mayıs 2009; 23:11:40 

quote:

Orjinalden alıntı: --theimam--

cihan_33 peki vanalı abart egzost muayeneden geçer mi ve bide alçaltılmış araç??

Vanalısını bilmiyorumda abart eksoz geçmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cİHAn_33 -- 28 Mayıs 2009; 1:20:50 >

VTEC II

108 Mesaj
27 Mayıs 2009; 23:22:17 

quote:

Vanalısını bilmiyorumda vanalı eksoz geçmiyor

arkadaşlar muayenede alçaltma ve oynanmış eksoz istenmiyor
orjinal eksoz olacak alçaltma göze batacak derecede diilse göz yumuluyor
ama bariz alçaltma varsa olmuyor lastikler çok kalın geniş falan aşırı ince yanaksa istenmiyor
kısacası vizede modifiye sevilmiyor :)
birçok tanıdığım makyajlı kuş serisi sahibi geri döndü vizeden
borbetlerini abarth larını kesik helezonlarını söküp öyle vize aldılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white-dagger -- 27 Mayıs 2009; 23:25:19 >

-İZMİR-

1776 Mesaj
27 Mayıs 2009; 23:38:19 

S.a beyler vizeye girecem Vize mart ayında bitti buzamana kadar vizesiz dolaştık :D vizeye gidecem gecikme parası falan alırlarmı ?

Lg G2 Candır (:

163 Mesaj
28 Mayıs 2009; 0:09:26 

elk_35 kardeşim walla bana göre hiç yakışmıo zevkler ve renkler tartışılmaz ama düşüncenede saygım var walla ben güzel bi görüntü göremedim zannedersem bu araç gibi bişey planlıyorsun ama o yüzden tanponla da oynaman gerek biraz daha ilgi çektirmen gerek yani...saygılar...

0

Ekteki dosya (1)

sana anlatamadıklarım gözyaşlarımda saklı!...

389 Mesaj
28 Mayıs 2009; 0:20:38 

1994 Model Doğan sLx Aracım var.

Aracımın Motorunu Sıfırlamak(0) istiyorum. Adana veya Adana'ya yakın şehirlerde bildiqiniz temiz,qüvenilir bir yer varsa yardımlarınızı bekliyorum...

ADANA

M.Kırmızı 1994 Model Doğan SLX

375 Mesaj
28 Mayıs 2009; 9:22:57 

selam günaydın arkadaşlar 30 dk önce kaza oldu fort şahine arkadan çarptı şaşırmamak elde değil fortta sadece plaka düşmüş şahinin ise arka dağılmış, fotolarını çektim akşam paylaşacam, bu arada kazaları gördükce arabamı değiştiresim geliyo ama kuş sevgisi daha ağır basıyo

arkadaşlar bu arada answer001 arkadaşımıza yardımcı olabilirmiyiz ben sorununun bu formda cevaplanacağını söyledim ve buraya yönlendirdim Adana veya Adana'ya yakın şehirlerde bildiqiniz temiz,qüvenilir bir yer varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix_82 -- 28 Mayıs 2009; 9:25:10 >

1995  Toyota Corolla  XEİ  A/C  114 hp  ZAVOLİ lpg ~ N A M-I   D İ Ğ E R   E F S A N E ~

108 Mesaj
28 Mayıs 2009; 9:39:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Brujeria35

S.a beyler vizeye girecem Vize mart ayında bitti buzamana kadar vizesiz dolaştık :D vizeye gidecem gecikme parası falan alırlarmı ?

geçirdiğin her ay için %5 fark ekleniyor. tüv ün sitesine bi girip incele tüm bilgiler orda mecut

http://www.tuvturk.com.tr/cont.asp?id=69
http://www.tuvturk.com.tr/

-İZMİR-

3152 Mesaj
28 Mayıs 2009; 10:27:50 

quote:

arkadaşlar muayenede alçaltma ve oynanmış eksoz istenmiyor
orjinal eksoz olacak alçaltma göze batacak derecede diilse göz yumuluyor
ama bariz alçaltma varsa olmuyor lastikler çok kalın geniş falan aşırı ince yanaksa istenmiyor
kısacası vizede modifiye sevilmiyor :)
birçok tanıdığım makyajlı kuş serisi sahibi geri döndü vizeden
borbetlerini abarth larını kesik helezonlarını söküp öyle vize aldılar.

Muayenede ses seviyesi ölçülüyor. Lastiklerin de çamurluğa değmemesi lazım. Jantınız 13"-14" olduktan sonra fazla sorun çıkacağını sanmam.

1049 Mesaj
28 Mayıs 2009; 10:47:17 

Günaydın Takım

Tahsin abi fotoğrafları bekliyorum...

399 Mesaj
28 Mayıs 2009; 12:19:45 

Ardaşlar geçenlerde sordum bi cvp alamadım. tofaş kartal aracımın ön takımı komple bide frenlerni komple elden geçmesi lazım balatalar değişecek rot kolları felan değişecek ne kadara mal olur bana....?

By-Sepidi

3152 Mesaj
28 Mayıs 2009; 12:23:02 

quote:

Orjinalden alıntı: sepidi

Ardaşlar geçenlerde sordum bi cvp alamadım. tofaş kartal aracımın ön takımı komple bide frenlerni komple elden geçmesi lazım balatalar değişecek rot kolları felan değişecek ne kadara mal olur bana....?

Ucuza gelir de fiyat veren olursa memnun olurum. Babam rotlardan korktu. Muayeneden önce biz de baktıracağız.

399 Mesaj
28 Mayıs 2009; 12:37:23 

bnm hem dediğin gibi muayne sıkıntısı hemde araç yolda durmuyor artı durmuyor kesin yaptırmam lazım...

By-Sepidi

1776 Mesaj
28 Mayıs 2009; 12:53:48 

quote:

geçirdiğin her ay için %5 fark ekleniyor. tüv ün sitesine bi girip incele tüm bilgiler orda mecut

http://www.tuvturk.com.tr/cont.asp?id=69
http://www.tuvturk.com.tr/

Tşk ederim Arkadaşım sağol

Lg G2 Candır (:

1776 Mesaj
28 Mayıs 2009; 12:57:18 

Arka stopları değiştirdim ; Dört Lastik yeni taktım ; Fren balatalarını değiştirdim ; karter contasını değiştirdim ; Fren kaliper pistonunun tamir takımını değiştirdim ; direksiyon körüklerini değiştirdim Arabanın altını yıkattıktan sonra vize vermeyecek adamın :D

Lg G2 Candır (:

1841 Mesaj
28 Mayıs 2009; 13:33:59 

quote:

Günaydın Takım

Tahsin abi fotoğrafları bekliyorum...

Adamım çok sabırsızsın Şu an işyerindeyim. Burdan atardım ama burası kurumsal olduğu için msn yahoo hotmail imageshack vs hepsi kapalı. 2-3 foto çektim, akşam Kurtlar Vadisine takılmazsam atarım resimleri

156 Mesaj
28 Mayıs 2009; 13:37:11 

quote:

ön tampondaki karlığın hoş durmuş izmirde bu tür karlığı nerden temin edebilirim bilen varmı sabah akşam sanayideyim ama pek rastlamadım :) :S

Ankarada bu karlıklar standart oldu nerdeyse hocam her şahinde doğanda bulunuyor :)

15 liraya almıştım 3 sene önce,izmirde de takanlar gördüm ama bulamadıysan oto ünlü'ye mail at,onlar kargoyla göndersinler bence.

Bide arkadaşlar kuş serisi parçası zor bulunan bir araba değil,parçaların fiyatlarını burdan öğrenmek yerine sanayide her 40 metrede bir tofaş yedek parçası satan yer var,onlara sorsanız vakitten kazanırsınız bence.

2982 Mesaj
28 Mayıs 2009; 14:08:07 

@elk_35 Bence öyle bişey uygulayacağına Logo iptali + bi cift optık far alıp mercek +angel far +far karartma çok daha şık durur bence

687 Mesaj
28 Mayıs 2009; 14:31:03 

quote:

Orjinalden alıntı: atabey052

Herkese hayırlı geceler. İki yeni fotoyla paylaşımlara katılayım istedim. Bijonları metal rengi soba boyası ile boyadım. Yeni gibi oldular. Bir de gösterge tablosundaki yeşil sinyal göstergelerini kırmızı cam boyasıyla boyadım. İlginç ve güzel bir çalışma oldu. Ayrıca kırmızı cam boyasıyla arka stoplardaki sinyal ve geri vites kısımlarını da boyadım. Fotolarını da en kısa zamanda ekleyeceğim. Tüm Kuş serisi grubuna selamlar...

Yaptığın değişikliklerin fotolarını en kısa zamanda bekliyoruz

// Avuç İçi İle Direksiyon Çevirenler Kulübü \\

20 Mesaj
28 Mayıs 2009; 14:55:26 

slm arkadaslar.foruma arasıra katılıyorum.lpg tankları bagajın yanında olanlar için bi uyarım var.tankın altındaki boşluga dikkat edin.tesadüf ben baktım çürümüş.büyük ihtimal lastigin attığı su bi yol bulup girmiş.üstünde tüp oldugu için görünmüyo.yaptırmayınca olmayacak.tüp yerinde zor duruyo.tüpü tutan kelepçenin bi ucu oraya bağlı.sizde bakın.

90 dogan l mavi

156 Mesaj
28 Mayıs 2009; 15:12:21 

benimkinde de çürümeler var orda..Kocam tüpü çıkarmak hiç içimden gelmiyo ama bi bakacam ben de..Ayrıca tamponun vidası da var galiba orda,tıklamadan tampon hafif aşağı indi,ordan vidayı tekrar sıkmak lazım

3406 Mesaj
28 Mayıs 2009; 15:31:42 

ARkadaşlar dün tava lambasının ampülünü değiştirdim.Beyaz sofit ampul taktım süper oldu.Plaka aydınlatmaları da sofit kırmızı led ampülle değiştirdim o da güzel oldu.

Ayrıca bu cam boyalarını nerede bulabilirim izmirde.Yapı marketlere mi bakmam lazım yoksa kipa vs gibi alışverişi merkezlerinde var mıdır?

3141 Mesaj
28 Mayıs 2009; 15:48:39 

arkadaşlar benide ekleyin 94 model doğan slx metalik yeşil 70.000 km de
3 veya 4 sene sonra değiştirmeyi dusunuyorum ama eklerseniz sevinirim cunku ilk arabamdır doğan hiçbişeyede değişmem

Ben ölümü sol cebimde taşırım.
Bazen cebimden çıkarıp onunla konuşurum: "Selam yavrum, nasılsın?
Ne zaman geleceksin beni almaya? Hazırım."

20 Mesaj
28 Mayıs 2009; 16:16:00 

cam boyası genelde kırtasiyelerde vardır. istedigin kırtasiyede bulabilirsin.bu cam boyalarını sis farlarının camını renklendirmede kullanabilirmiyiz

90 dogan l mavi

1049 Mesaj
28 Mayıs 2009; 16:19:30 

quote:

Adamım çok sabırsızsın Şu an işyerindeyim. Burdan atardım ama burası kurumsal olduğu için msn yahoo hotmail imageshack vs hepsi kapalı. 2-3 foto çektim, akşam Kurtlar Vadisine takılmazsam atarım resimleri

Eyvallah abicim bekliyorum..

108 Mesaj
28 Mayıs 2009; 16:23:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Big CRacker

Ankarada bu karlıklar standart oldu nerdeyse hocam her şahinde doğanda bulunuyor :)

15 liraya almıştım 3 sene önce,izmirde de takanlar gördüm ama bulamadıysan oto ünlü'ye mail at,onlar kargoyla göndersinler bence.

Bide arkadaşlar kuş serisi parçası zor bulunan bir araba değil,parçaların fiyatlarını burdan öğrenmek yerine sanayide her 40 metrede bir tofaş yedek parçası satan yer var,onlara sorsanız vakitten kazanırsınız bence.

özellikle araştırmadım varmı diye mutlaka vardır izmirde taa ankaradan getirtmeye gerek yok senin arabada görünce hoşuma gitti o karlığın bağlantı şekli nasıl fotoğrafı varsa koyarmısn arkasında vida yerlerimi var? varsa nerelerinde? çünki benim tamponun alt kısmı kırık eğer oralara denk geliosa tamponu değiştirmem gerek

0

Ekteki dosya (1)

-İZMİR-

3406 Mesaj
28 Mayıs 2009; 16:34:47 

quote:

özellikle araştırmadım varmı diye mutlaka vardır izmirde taa ankaradan getirtmeye gerek yok senin arabada görünce hoşuma gitti o karlığın bağlantı şekli nasıl fotoğrafı varsa koyarmısn arkasında vida yerlerimi var? varsa nerelerinde? çünki benim tamponun alt kısmı kırık eğer oralara denk geliosa tamponu değiştirmem gerek

0

Bizim arabada da var karlık.İzmir de oturuyorum.Çıkmacıdan alındı karlık.Bi taksiden çıkmış.

Fotodan fazla belli olmuyo ama bi ara çeker koyarım.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S@ldırg@n -- 28 Mayıs 2009; 16:35:49 >

133 Mesaj
28 Mayıs 2009; 17:34:25 

DÜN ARACIMDA YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLERDEN BAHSETMİŞTİM. CEPLE ÇEKTİM. İDARE EDİN :) İŞTE FOTOLAR:

ALTTAKİ FOTODA DA GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ SİNYAL LAMBALARI KIRMIZI YANIP SÖNÜYOR. ÖZELLİKLE GECE GÖRÜNÜŞÜ ÇOK GÜZEL...

0

BU FOTOLAR DA ARKA STOPLARIN KIRMIZIYA BOYANMIŞ HALİ. İÇERDEN BOYADIM. SİNYAL VE GERİ VİTES KISIMLARI HAFİF SİYAH OLDUĞUNDAN KIRMIZILIK TAM BELLİ OLMUYOR AMA SİNYAL YANIP SÖNERKEN KIRMIZI GÖRÜNÜYOR. EN ALTTAKİ FOTO ESKİ HAHİ. KARŞILAŞTIRMA YAPABİLİRSİNİZ...

0

0

0

Kimileri nefes alır, yaşar üzerinde sonsuza dek; ve O'na TÜRKİYE derler, ben AŞKIM derim...

"TÜRKİYE'DE TEK KİMLİK TÜRKLÜKTÜR, EFENDİLER!..."