Şimdi Ara

yamuk çelik jant düzeltilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
12.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. İkinci el bir araç aldım. Araçta 205/40/17 lastikler ve 17 inç momo corse jantlar var. Önceki arkadaş heralde sert bir şekilde çukura girmiş. Bugün dikkatimi çekti ön sol jantın kenarında hafif bir yamulma var. Ağzı normalden biraz daha açık. Sizce bu sorun olur mu. Ya da bu durum düzeltilebilri mi? Teşekkürler

• o yamukluk balans ayarını bozar ve belli bir hızda aracı sarsabilir.

yamuk çelik jantlar tornada düzeltilebilir diye biliyorum.
  • büyük oto lastik satan yerlere giderseniz muhtemelen lastik ve jant tamiride yapıyorlardır
    işinin ehli bir usta çok rahat düzeltebilir
    sonrada balans yaptırdınız mı tamamdır..
  • Teşekkürler arkadaşlar. Araba zaten yüksek hızda sarsıyordu. sebebi bu heralde
  • Tedbirli davranmak isterseniz jant(lar)ınızı değiştirmenizi öneririm. Alüminyum kırılgan bir malzemedir ve gözle tespit edilebilecek seviyede bir şekil değiştirme sizi kırılganlık sınırına biraz daha yaklaştırır... Biraz da bütçe kaynaklı sebeplerle genellikle gözardı ediyoruz ama araçlarda emniyet parçası sınıfındaki hiç bir parça (örnek: fren parçaları, süspansiyon parçaları, vs...) ihmale gelmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerem Arıkantürk -- 6 Mart 2008; 1:40:20 >
  • normal jant daha kolay duzelir tabi ama daha hizli da bozulur. Arkadasin dedigi gibi aliminyum jantta catlama ve kirilma riski var.
  • arkadaşım aynı olay benimde başıma geldi jant yamuldu ve teker parçalandı çukura girince, lastikçiye götürdüm hemen yaptı 25 ytl ye benim jant baya yamulmuştu yanlız seninkinin maliyeti çok daha uygun olur tahminim,iyi sürüşler
  • peki eletrostatik boya yapsak sorun olurmu jantta?
  • quote:

Orjinalden alıntı: guerlain

Arkadaşlar merhaba. İkinci el bir araç aldım. Araçta 205/40/17 lastikler ve 17 inç momo corse jantlar var. Önceki arkadaş heralde sert bir şekilde çukura girmiş. Bugün dikkatimi çekti ön sol jantın kenarında hafif bir yamulma var. Ağzı normalden biraz daha açık. Sizce bu sorun olur mu. Ya da bu durum düzeltilebilri mi? Teşekkürler

evet
  • düzeltilir ama tavsiye etmem balansı tutturmak ve kılcal çatlaklar lastiğin havasının aniden inmesine sebep olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.