Şimdi Ara

## Nvidia AGP Defterini Resmen Kapıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia AGP Defterini Resmen Kapıyor ##

Grafik endüstrisinin lider isimlerinden Nvidia, zaten uzunca bir süredir yeni model duyurusu gerçekleştirnediği AGP cephesinde kapıları kapıyor. Xbitlabs'ın belirttiğine göre en sonra GeForce 7 ailesi ile birlikte AGP uyumlu ekran kartı çıkaran firma ardından özellikle GeForce 8500 ve 8600 serisi için ciddi bir beklenti oluşmasına karşın 8 serisi GeForce ailesini AGP uyumlu model veya modeller ile genişletmemişti. Nvidia'nın AGP cephesinde yaşadığı en önemli sorun AGP - PCIe dönüşünümü sağlayan köprü yonganın (HIS) GeForce 8 serisi kartlar ile uyum sorunu yaşamasıydı. AMD-ATi'nin AGP-PCIe adaptasyonunu hızlı bir şekilde atlatması ve arka arkaya modelleri kullanıma sunmasının aksine Nvidia sorunlar ile uğraşmak zorunda kalmıştı. Yaşanan problemlerin yanı sıra AGP uyumlu ekran kartlarına olan talebin de azalması sonucu Nvidia'nın resnen AGP'yi tarihi gömmek üzere olduğu bildiriliyor. Nvidia'nın aksine rakip AMD-ATi ise en azından bu konu için rahat günler geçiyor. Hatırlanacağı üzere firma bir süre önce HD 3850 AGP modelini de kullanıma sunmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 6 Mart 2008; 6:33:34 >

• En iyisi zaten eski sistemi olanlar komple yenilemeyi tercih ediyor. Hem pazar araştırması yapmadan bu kararı nvidia almamıştır. Para olsa kapatmazdı agp defterini
  • Çokda tın
    Haber için sağol fx bence yanlış yapmış ama koskoca firma kendi bilir
  • fx yanlışını aramıodum ama düzeltsen daha güzel durur son kelimene iyi bak yazım yanlışı (eleştirmiyorum yorumum bu)

3850 tabiki agp serisinin en güçlü kartıdır
  • anlaşılan agp piyasası ati ye kaldı bu saatden sonra pek satmaz ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeGaSuS@01 -- 5 Mart 2008; 20:23:32 >
  • Yaw zaten işin başından beri Agp sevdasının sürmesi saçmalıktı. Çok iyi oldu afferin Nvidia'ya.

AMD-Ati'de umarız akıllanır.

Özellikle vasat bir işlemci ile Ati X1950 Pro kulalnlara çok gülesim geliyordu. Sonrada ne vasat bir performans diyorlardı.
  • AGP öldü zaten
  • AGP artık gereksiz.
  • En mantıklısını yapıyor zaten şu anda agp kullanıcıalrı için yeterince kart var bence zaten yüksek performans arayanlar da agp de durmaz.
  • ATI artık tekel
  • Vay beaa bir devir böyle sona erdi.Good bye AGP
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

ATI artık tekel

Bu yorum biraz eski bir hikayeye benzedi...

- ögrenci: Hocam 2020 de dünya Türklerin olacakmış...

- hoca: O nasıl olacak evladım...?

- ögrenci: Hocam o yıllarda tüm ülkeler uzaya gidecekmişte ondan...
  • Ben walla hala agp kullanıyorum ve aldıgım performanstanda çok memnunum. AGP bence daha ölmedi.
  • newegge bakın bir nasıl satıyor kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: fukul

Ben walla hala agp kullanıyorum ve aldıgım performanstanda çok memnunum. AGP bence daha ölmedi.

agp öldü dostum kemikleri bile fosil oldu
  • Antika diye müzeye felan alirlarsa bizim kartlari , saklamamiz gerek.
  • Zaten AGP cephesinde ATI bariz öndeydi, ATI nin tek tabanca kalması sebesiyle yeni serilerin agp leri daha da pahalı olacaktır ki zaten mevcut pcı-e kartlara göre agpler zaten pahalıydı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiger cage

quote:

Orjinalden alıntı: fukul

Ben walla hala agp kullanıyorum ve aldıgım performanstanda çok memnunum. AGP bence daha ölmedi.

agp öldü dostum kemikleri bile fosil oldu

Ben kullanıyormuyum? Kullanıyorum. Crysis, Call of Duty 4,Pro Strett gibi oyunlarda iyi performans elde edebiliyormuyum? Bana göre evet. Şuan tüm sistemi değiştirek büyük bir masraf yapmaya gerek varmı? Bence yok.

Bence imzamdaki sistem bana fazlasıyla yeterli. Bence Agp öldü lafı her Agp sistem için geçerli değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: NorthShield

quote:

Orjinalden alıntı: max975

ATI artık tekel

Bu yorum biraz eski bir hikayeye benzedi...

- ögrenci: Hocam 2020 de dünya Türklerin olacakmış...

- hoca: O nasıl olacak evladım...?

- ögrenci: Hocam o yıllarda tüm ülkeler uzaya gidecekmişte ondan...

Güzel yakıştırmıssın
  • nvidia çekilmiş güzel olmuş bence. ATi ihtiyacı karşılar nasıl olsa. ne gerek var nvidia ya
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.