Şimdi Ara

## Cebit 2008: Asus'un Cebit Bombası Pinotnoir Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Cebit 2008: Asus'un Cebit Bombası Pinotnoir Olacak ##

Bu yılki Cebit fuarı özellikle anakart üreticilerinin düellosu ile geçecek gibi görünüyor. Bir yadan Asus, MSI ve GIGABYTE gibi konunun ehli firmalar gövde gösterisi yapmaya hazırlanırken öte yandan performans segmentine yeni giriş yapan Foxconn gibi firmalar tansiyonu arttıracağa benziyor. Anakart dünyasının baş aktörlerinden biri olan Asus'un Cebit için hazırladığı ve daha önce detayları sızdırılmayan bombası ise görselleri ile birlikte ortaya çıkmaya başladı. Asus'un ROG serisi dahilinde hazırladığı yeni anakartı Pinotnoir tasarımı ve özellikleriyle meraklı bakışları üzerine çekecek gibi görünüyor. Teknik özellikleri henüz belli olmayan anakart Nvidia'nın X48'e yanıt olarak geliştirdiği nForce 790i SLI yonga setini kullanıyor. Özellikle soğutma ünitesi ile dikkat çeken Pinotnoir Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip çift ve dört çekirdekli işlemcilerine tam destek verirken ayrıca 1600MHz FSB desteği de sunacak. 3 adet PCIe X16 slotu üzerinden çoklu ekran kartı kullanımına da izin veren anakartın detayları geldikçe bildirmeye devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 3 Mart 2008; 21:43:39 >

• mukemmel bir seye benziyor haber icin tsk ler
  • tam spor araba gibi turbogtı modeli olmuş
  • süper alet!!!
  • Gerçekten hoş görünüyor
  • Arka sıvı soğutma bağlantılarına eksoz görünümü vermişler gibi, bu haliyle anakartta Lamborgini havası esiyor.
  • Haydaaa. Yine yeni bi aksiyon yapmışlar. Elektrik kesildiği zamanlarda kullanmak için benzin deposuyla jeneratör de eklerler kasanın üzerine yarın, bizim yerimize herşeyi bu kadar düşünmelerine gerek yok Sıvı soğutmanın hortumlarını kasa dışına çıkarma sorunu yoktu zaten ama ilginç olmuş, güzel olabilir.
  • kimse kullanım olarak nasıl olur diye bakmamış.

Şimdi misal benim su soğutmam var eh doğal olarak işlemciyi su ile soğutuyor olacağım. Eh madem chipset içinde su soğutma opsiyonu vermişler onu da loopum içine dahil etmek isterim. Eh söyleyin bakalım kasanın içinde işlemciye girip çıkan boruları, kasanın dışına doğru uzanan chipset soğutucusuna nasıl takacağım.

Allah akıl fikir versin asus'a.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

[Nvidia'nın X48'e yanıt olarak geliştirdiği nForce 790i SLI yonga setini kullanıyor

Ultra da değil yani
    790i den soğutma hariç ne artısı olucakki baya ehli birşey ama ben yine kalite politikasına sahip gigabyte devam ediyorum
  • anakarttın soğutması şekil olmuş tam
  • Görünüş itibari ile harika.. Asus bunu hep yapıyor..
  • Fiyatini görmek lazim.Dünya Savaşindan sonraki yillarda ilk çikan Porsche'lara benziyor.
  • bu ne ya adamlar chipsetleri su soğutmalı yapacağız diye bütün çıkışları kırpmışlar.ben beğenmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 3 Mart 2008; 22:17:04 >
  • Bunun fiyatı TR'de 750$+KDV falan olur heralde ama o fiyata bile alıcı bulur artık seneye kaliteli orta halli bir Board alalım desek 400$+KDV yi gözden çıkarmamız gerekir bu gidişle.
  • su soğutma uygun gördülerse bu anakart soba gibidir
  • üreticiler yakında BENİM ANAKARTIM SENİNKİNİ DÖVER MUHABBETİNE GİRECEK
  • 1600 FSB Turbo İntercooler Pinotnoir

Soğutma gerçekten güzel olmuş. Fiyatıda FSB'si ile doğru orantılı olmaz inşallah
  • Gerçekten müthiş bir kart yapmışlar.

Kasayı açıp onu seyreder alan
  • bu ne yaa anakart mı alıyoruz arabamısu sogutmalı önden çekişli
  • al sana sıvı soğutma için anakartda son nokta vay be kaç para ki bu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.