Şimdi Ara

## ATi RV770 ile İlgili Yeni Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi RV770 ile İlgili Yeni Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor ##

AMD-ATi'nin yılın ikinci yarısında kullanıma sunması bekelenen RV770, muhtemelen R700 ailesinin R700XT'den sonra iki numaralı oyuncusu olacak gibi gözüküyor. Zaten daha önceki haberimizde de belirttiğimiz üzere R700XT büyük bir ihtimalle RV770 gpu'sunun iki tanesinden oluşacak ve farklı bir kulvarda yer alacak. RV770 için gelen bilgilere göre yeni grafik işlemci yerini alacağı RV670'e test ve çözünürlük seviyesine göre 2 kata yakın fark atabilecek. Bilindiği üzere genel olarak RV770'in RV670'den %20-%30 kadar daha hızlı olması beklenirken uygulama ve detay bazlı değişmekle birlikte RV770'in RV670'e 2 kata yakın oranda daha hızlı olabileceği iddia ediliyor. Nvidia'nın GeForce 9 serisi ile neler yapabildiğini gözlemleyecek olan AMD-ATi'nin R700 serisi dahilinde hazırlanacak grafik işlemcilerin saat hızlarını da Nvidia'nın GeForce 9 serisi grafik kartları ile göstereceği performansa göre belirleyeceği de yine gelen haberler arasında yer alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 3 Mart 2008; 19:07:23 >

• İnşallah yaza kadar ati işleri düzeltir de nvidia 9800 gtx altında bize eski kartı satma gibi eylemlerden vazgeçer. Yalnız yinede atinin başarısı konusunda şüpheliyim.
  • ati coşuyor ama biraz yavaş mı ne hep laf duyuyoruz
  • Ati yeni grafik işlemcilerini nvidia nın 9x serisi kartlarına göre belirleyecekmiş.. nvidia nın yeni nesil kartları şu an bahsi geçen gpularsa ati bu sene rahat nvidia nın önüne geçecektir.. çünkü nvidia nın 9x serisi yeni nesil değil revize edilmiş 8x serisi... bu sene grafik alanında kartlar ati nin elinde... 2008 atinin senesi olacak umarım olur da.. nvidia uzun bir zaman son kullanıcıyı istediği gibi sömürdü...
  • Ati tek kartta 2 gpu olayını artık üreteceği her seriye en tepe model olarak ekleyecek... aslında mantıklı bir çözüm... Nedenmi...?

Rakibi nvidia 2 gpu lu çözümlere fazla sıcak değil hatta başarısız öyleki 2 gpu yu bir kartta dahi toplayamıyo toplasa sanırım 1 metrelik bir kart olur. 9800GX2 2 ayrı pcb den oluşmasına ragmen 3870x2 den büyük kalıyor... bence bu olay atinin teknoloji üstünlüğünü gösteriyor... bence ati 2007 de alt yapı geliştirdi ve 2008 de ve devamında bunun meyvelerini yiyecek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

Ati yeni grafik işlemcilerini nvidia nın 9x serisi kartlarına göre belirleyecekmiş.. nvidia nın yeni nesil kartları şu an bahsi geçen gpularsa ati bu sene rahat nvidia nın önüne geçecektir.. çünkü nvidia nın 9x serisi yeni nesil değil revize edilmiş 8x serisi... bu sene grafik alanında kartlar ati nin elinde... 2008 atinin senesi olacak umarım olur da.. nvidia uzun bir zaman son kullanıcıyı istediği gibi sömürdü...

+1 Sana katılıyorum dostum... 2008 in atinin yılı olacagını 3870x2 piyasaya girdiğinde söylemiştim... ve öylede olacak Sanırım nvidia şu nm olayını biraz düşürmeli son çıkan tüm kartları aşırı ısınıyor...
  • ben r700 lerden çok umutluyum ayrıca 2008 in atinin yılı olacağına inanıyorum
  • Arkadaşlar inşallah dediğiniz gibi olur da R700 patlama yapar.
    Ama R600 efsanesi! gibi olursa da korkarım Ati nin elinde patlar ki bunu da hiç ama hiç istemeyiz.
  • eğer ati rv770'i rv670 den 2 kat hızlı yaparsa nvidia'nın G92 yi mundar edip piyasadaki durumunu koruma ümidi boşa çıkacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: NorthShield

Ati tek kartta 2 gpu olayını artık üreteceği her seriye en tepe model olarak ekleyecek... aslında mantıklı bir çözüm... Nedenmi...?

Rakibi nvidia 2 gpu lu çözümlere fazla sıcak değil hatta başarısız öyleki 2 gpu yu bir kartta dahi toplayamıyo toplasa sanırım 1 metrelik bir kart olur. 9800GX2 2 ayrı pcb den oluşmasına ragmen 3870x2 den büyük kalıyor... bence bu olay atinin teknoloji üstünlüğünü gösteriyor... bence ati 2007 de alt yapı geliştirdi ve 2008 de ve devamında bunun meyvelerini yiyecek...

sana katılıyorum
  • ooooo bu sözleri ben 2 senedir duyuyorum bekleye bekleye 1900xt de kaldık bakalım ne olcak ama ATI ye o kadar güvenmiyorum
  • ATI , Nvidia nın geforce 9 serisine bakıp ona göre kendini ayarlamaya çalışırken bu arada sakın Nvidia da Şu an gerekli olmadığı için geliştirdiği yeni mimariyi saklayarak onun yerine eski 8800 leri revize edip 9xxx adı altında çakıp ATI nin yeni R700 ailesi GPU larının çıkarmasını bekliyor olabilirmi???

R700 lerin ardındanda Şu 360 Strem ünit gibi Spekülatif özellikleri olan Kartlarını masaya koyuvermesin NVIDIA????
  • 2008 Nvidianın diyorum, ati anca 2008 sonu yada 2009 başı yeni kartlarını duyurmuş olur.İşte o zaman asıl performansdan söz edebiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

AMD-ATi'nin yılın ikinci yarısında kullanıma sunması bekelenen RV770, muhtemelen R700 ailesinin R700XT'den sonra iki numaralı oyuncusu olacak gibi gözüküyor.

bekelenen de hata var.(Açığını arar gibi oldu gibi geldi .Sadece uyarı)

İnş. 2008 ATi'ın yılı olurda sisteme adam gibi bir ATi kart alırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstros -- 3 Mart 2008; 22:25:42 >
  • Nvidaia yanlış yapıyor 8000 serisini biraz ısıtıp önümüze yeni bişey gibi koyup yiyin bakalım diyor. Ati de nvidianını yaptığının farkında gellişmeleri yakından takip edip tüketicinin sikayetlerinin artmasından sonra yeni nesil ekaran kartlarını daha iyi ve ileri teknolojiyle cıkarıp pazar payını arttırmak istiyor . Bence kesinlikle basarılı olcak
  • nVidia, ekran kartı fiyatlarını her zaman yüksek tutamıyorsa bu atı nın sayesindedir. atı karşıtlarına duyrulur.
  • ATI coştu.
  • Türban olayi gibi olucak buda.GeForce kendini kabul ettiricek.ATi geriden gelmeye devam.

quote:

Orjinalden alıntı: max975
    ooooo bu sözleri ben 2 senedir duyuyorum bekleye bekleye 1900xt de kaldık bakalım ne olcak ama ATI ye o kadar güvenmiyorum
  • AMD'nin yol haritasına göre R700 ailesi 2009'da çıkmıyor muydu? Yoksa benmi yanlış hatırlıyorum?
  • hd 3870 den % 50 daha hızlı olacağını okudum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.