Şimdi Ara

## Foxconn'un Hedefi Performans Tutkunları; BlackOps Sahaya İniyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Foxconn'un Hedefi Performans Tutkunları; BlackOps Sahaya İniyor ##

Foxconn'un Quantum Force serisiyle yüksek performanslı ve hız aşırtma dostu yeni anakartlar hazırlamaya başladığını daha önceki haberlerimizde sizler ile paylaşmış yaşanan gelişmeleri sizlere aktarımıştık. Mars modeli ile sektörün karşısına çıkan Quantum Force serisi bu sene içerisinde pek çok yeni model ile daha bilinir olacak ve pek çok kez karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Teknik danışmanlığını ünlü hız aşırtma ustası Shamino'nun yaptığı Quantum Force serisinin performans meraklılarına sunacağı armağanların en iddiaslı BlackOps modeli olacak. Intel'in X48 yonga setini kullanan anakart pek çok hız aşırtma ustasının gözüne girmeye başlamış bile. Yüksek performans için hazırlandığı özellikle ifade edilen anakart Intel'in 45nm ve 65nm üretim teknolojisine sahip tek, çift ve dört çekirdekli işlemcileriyle sorunsuzca kullanılabiliyor. ICH9R köprüsü ile gelen Foxconn BlackOps 4 adet DDR3 DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar 1600MHz resmi DDR3 bellek desteğine sahip. 1600MHz diyoruz zira anakartın hız aşırmta ile çok daha yüksek saat hızlarına çıkabildiği ifade ediliyor. Özel bir pasif soğutma ile gelen anakart ısı iletim teknolojisini esas almasının yanı sıra çok modlu soğutucusu ile de öne çıkıyor. Çünkü soğutucu pasif olmasının yanı sıra aktif fan ve sıvı azot / kuru buz kullanımına da olanak tanıdığı ifade ediliyor. Katı kapasitör kullanımı ve PCB yerleşimi ile de dikkat çekici olan anakart üzerinde 3 adet PCIe X16 slotu yer alıyor ve ATi'nin Crossfire X teknolojisi 16X+16X olarak desteklenebiliyor. 3 adet te PCI slotuna sahip olan BlackOps ayrıca çift gigabit ethernet ve SONAR daughter adı verilen harici ses kartıyla (8 kanal yüksek tanımlı ses desteği sunabiliyor) desteklenmiş durumda. Çok sayıda SATA-II ve USB 2.0 konnektörüne de sahip olan anakartın Cebit'i takip eden günlerde kullanıma sunulması beklenirken satış fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 3 Mart 2008; 9:44:00 >

• yavaş foxconn
  • foxconn a birşeyler oldu süt üste performanslı ankartlar duyuruyor
  • Foxconn işi sıkı tutuyor herhalde 2009 da baya bir iş yapacak. Bu arada ıde girişini güzel yere konumlandırmış!!! asus bu şekilde yapmıyor.
  • 3 pcie 4 tane de pci varsa bu resim onun değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: suslu76

3 pcie 4 tane de pci varsa bu resim onun değil

İlgili düzeltme yapıldı
  • shamino yaradı foxconn a demek ki
  • foxconn dan sağlam anakart işte bu :)
  • lol
  • foxconn çoştu.
  • Performansın yanında en merak ettiğim şeylerden biri Foxconn gibi büyük bir üreticinin nasıl bir fiyatlandırmaya gideceği
  • Black --- OPSSSSSSSS.......!

Foxconn bu performans ile giderse türkiyede kendisine çok büyük bi pazar bulabilir, zira uygun fiyatlarıyla F/P oranları daha kötü düzeyerde olan pek çok büyük firma bu agresif saldırıya nasıl karşılık vericek merak ediyorum, bu gidişle her 3 PC den birinin anakartı Foxconn olabilir gibi geliyo bana
  • vay vay vay nebu yaw
  • sevdim ben bu anakartı.birde amd için çıkarsa üst seviye bir anakart.
  • fiyatları düşük tutarak piyasada bu sene adını duyurabilir ve türkiye piyasasında iyi yer edinir diye tahmin ediyorum.ama 2009 dan sonra bilemem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssonerb

fiyatları düşük tutarak piyasada bu sene adını duyurabilir ve türkiye piyasasında iyi yer edinir diye tahmin ediyorum.ama 2009 dan sonra bilemem.

bencede
  • oc hastalarına iyi haber.
  • foxconn dan güzel bir anakart daha. gigabyte intel sıkmıştı zaten.
  • güzel bir anakart olmuş gerçekten
  • foxconn önceden piyasayı kapıp rakip firmaların piyasa payını düşürmeye çalışıyor,ve bence ürettiği kartlar da gayet kaliteli .2008 eylül oyun ayında donanımsal olarak bir patlama olacağı kesin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.