Şimdi Ara

Zyxel 660HW ile 661HW arası fark?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu iki modem arası çekim mesafesi dğeişirmi ,
    birisi 2dBi diğeri 3 dBi anten kullanıyor. bir de bunlarla beraber usb kablosuz alıcılardan G202 modeli mi G260 modeli mi uzun mesafeden alabilir. Fark varmıdır. hız hariç tabiki...

• valla ben iki modemide kullandım ama 660hw modelinden daha memnun kaldım sana bu fikrimi söyleyeyim
  • İkiside 5dbi anten kullanıyor fark olarak P-661HW donanımsal VPN destekliyor ev kullanıcısının hiç ihtiyaç duymayacağı bir özellik, P-661HW alarak fazla para vermeye gerek olmadığını düşünüyorum, P-660HW fiyat ve performans açısından oldukça iyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarmatian

İkiside 5dbi anten kullanıyor fark olarak P-661HW donanımsal VPN destekliyor ev kullanıcısının hiç ihtiyaç duymayacağı bir özellik, P-661HW alarak fazla para vermeye gerek olmadığını düşünüyorum, P-660HW fiyat ve performans açısından oldukça iyi.

Zyxel sitesinde birine 2dBi diğerine 3dBi anten diye yazılmış. 5 dBi olduklarını nereden anladınız,. hem bildiğim kadarıyla bu tür modemlerin geneli 2 dBi (U.S. Robotics mesela) kullanıyorlar.

660HW için buraya

661HW için buraya

baktığımızda "spesifications" sekmesinde "Hardware Specification" bölümlerinde birisinde 3dBi diğerinde 2dBi antenna yazıyor.

• 660 hw kullanıyorum. tavsiye ederim sorunsuz calisiyor.
  • Cevaplarınız için gerçekten teşekkür ederim. Ama benim esas sormak istediğim çekim mesafesi ile ilgili... Hem modem hem alıcılar... Mesela Tünel kalıp (hazır beton) sistemli bir binada 4 duvar öteye geçebilir mi?... 2dBi anten ile 3dBi anten arası fark ne kadardır... gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbuyukbalkan -- 3 Mart 2008; 20:30:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fbuyukbalkan

Cevaplarınız için gerçekten teşekkür ederim. Ama benim esas sormak istediğim çekim mesafesi ile ilgili... Hem modem hem alıcılar... Mesela Tünel kalıp (hazır beton) sistemli bir binada 4 duvar öteye geçebilir mi?... 2dBi anten ile 3dBi anten arası fark ne kadardır... gibi...

arkadaşım ben iki modemide kullandım ikisinin arasında yazılımsa özellik farkı var
    661 de ekstradan DMZ ve antivirüs kontol merkezi gibi çok gereksiz bir sistem var.
    ikisinin üstündede 2db lik anten var evde kullanacaksan hiç bir sorun yaşamazsın. benim kablosuz ağ bir alt ve bir üst sokakdan çekiyor sorusuz
    660 ın anteni değişmiyor ama 661 değişiyormu onu hatırlıyamıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: fbuyukbalkan

Cevaplarınız için gerçekten teşekkür ederim. Ama benim esas sormak istediğim çekim mesafesi ile ilgili... Hem modem hem alıcılar... Mesela Tünel kalıp (hazır beton) sistemli bir binada 4 duvar öteye geçebilir mi?... 2dBi anten ile 3dBi anten arası fark ne kadardır... gibi...

geçer arkadaşım sen kafana takma...
  • 660hw modem aldım memmun kalırmıyım
  • Ben zyxel servise mesaj attım, kendilerinin söylediğine göre Türkiye'ye gelen 660HW modellerinin hepsi 5 dBi antenli imiş. Ama arkadaşın birisi almıştı ve kutu üzerinde 2 dBi yazıyordu. Birkaç gün önce ben de bir 660HW aldım (vatan bilgisayar'dan) ve kutu üzerinde 5 dBi anten vardır yazıyor. Bundan sonrasının yorumu size kalmış. Ama neticede ben de size 660HW tavsiye edebilirim.
  • 661HW 2 dbi antenin yanısıra 5 dbi anten hediye olarak veriliyor kutu içerisinde

kablosuz ve kablolu performansı iyidir ve bir çok ödül almış modemdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ewren

660 hw kullanıyorum. tavsiye ederim sorunsuz calisiyor.

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: titanix

661HW 2 dbi antenin yanısıra 5 dbi anten hediye olarak veriliyor kutu içerisinde

kablosuz ve kablolu performansı iyidir ve bir çok ödül almış modemdir

660HW de 5 dBi anten olduktan sonra, 661HW'nin 2 dBi anteni çoğu yerde pek iş yapamayacağı için ve diğer özellikleri de ev kullanımına gereksiz olduğu için Fiyat/Performans olarak 660HW öne çıkıyor. Zaten muhtemelen 661HW ile 660HW VPN harici aynı modemler diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.