Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.788
Cevap
57
Favori
555.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer aracı ikinci eli hızlı olsun dersen hiç düşünmeden dizel almanı tavsiye ederim.Benzinli olanı elinden çıkarman bir hayli güç olacaktır.
  • @vmtx hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Son bir soru daha sorsam. Sport style için dizel ve benzinli arasında donanım olarak ne gibi farklar var. Örneğin start stop ikisinde de var mı vb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rapalis R kullanıcısına yanıt
    Sport Style donanımında dizel ve benzinli olanlarda fark yok bildiğim kadarı ile aralarındaki tek fark motorları.Start stop iki modelde de var ancak ilk çıkan modellerin sport versiyonu ise olmayabilir.Bunu anlamanın en iyi yolu aracın radyosu yanında direksiyon tarafında bulunan tuşlara bakmak.Orada asr ve strat stop butonu bulunuyor bu şekilde anlamak daha basit olacak sizin için.
  • Öğleden sonra bi aksilik çıkmazsa araca bakmaya gideceğiz inşaallah. Bakalım hayırlısı. Çok teşekkür ediyorum sabırla dinlediğiniz ve tecrübelerinizi paylaştığınız için @vmtx hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ssolar kullanıcısına yanıt
    Orj yay almadıysanız bende var

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2009-dizel-6-ileri-120-hp-otomatik-f-1-vites-fiat-bravo-205289691/detay

Sevgili arkadaşlar bu araç hakkında yorumda bulunabilir misiniz? Uzun süredir araç bakıyorum toyota yaris ve fiat bravo arasında kararsız kaldım. Bravo biraz daha pahalı ama yakışıklı. Yaris küçük ama fiyatı daha uygun.

• 2008 T-Jet Emotion Bravo kullanıyorum. Alalı 5 ay oldu, benzin olarak normal yakıyor. 3-4 yıl kullanım için dizeline 5-6bin tl fazla vereceğime benzinliye vadeli öderim dedim. Memnunum da tavsiye ederim dikkat çekici araçlar bunlar. Elden çıkarması da zor falan değil, kaymak gibi satılıyor dizeli de benzinlisi de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oduncu06

bravonun benzinlisi hakkında bir bilgim yok ama turbolu araclara lpg pek uymuyor.. gerci normallerede pek uydugu söylenemez örnegin leon,golf,astra bmv 116 .. nekadar tanıdıgım varsa 6 ayda bir sanaideler lpg arabayı bozuyor öksürüyo pıskırıyo tüpe gecmiyo hortum patlatıyo vs vs..montaj eden usta cok onemli... benim eski aracım benzinli brava idi benzinliyken hiç sorun yaşamadım nezaman lpg taktırdık araba 6 ayda bi bozuluyodu devirsiz calışıyo veya devri yüksek calışıyo hava yapıyo tüpe gecmiyo.. bunlar hep problem.. şuan dizel bravom var cok menmunum.. bizim ailede 3 tane var hepimiz menmunuz.. genelde piyasa arttı evet.. bravo sorunsuz bi arac oldugu için talep fazla buda fiyatını yükseltiyo..kaporta aksamı hariç parcasıda gayet ucuz diger markalara göre... 2006 sonrası honda civic hb kasada bakabilirsin oda problemsiz bi arac yalnız dizeli yok 1.8 benzinlisi var lpg ye tam uyuyo..vergisi yüksek olur 1.8 motor cünkü 1.4 benzinliside 2011 den sonra cıktı sanıyorum.. bravonun tam dolusu al bak keyfine.. 105 lik 120lik 2 ceşidi var bunlara takılma torku yüksek oldugu için aradaki fark hiçte belli olmuyo (yarım saniyeden bile az bi fark var) temiz bul heman al.. manuel vites olanlar genelde 105 lik zaten..otomatikleri 120 lik bilgin olsun.. cogu bunu bilmiyo 105 liği 120 lik diye satanlar var.. ama dediğim gibi 105 lik 120 lik fark etmiyo aynı motor zaten turbo farkı var.. boş arabaya ful yazanlar var.. cam tavan var diye adam ful + ful yazmış.. ya bilmiyor yada cok kurnaz.. boşlarının satışı yavaş oluyo..o yüzden dolusunu al.. hız sabitleyici,yokuş kalkış destegi esp ve asr olmayanlar 2. tercihiniz olsun.. yokuş kalkış destegi baskı balatanın ömrünü uzatıyo bunu servis söylemişti.. hız sabitleyici uzun yolda mükemmel bişey sadece direksiyonu tutuyosun gerisi bravoya kalmış .. esp asr de güvenliğin icin önemli.. hakkında hayırlısı kardeşim..

Bravonun T-Jet motoruna gayet uyumlu lpg. Tabi uyumlu olan Brc ve prinsin modellerini almak kaydıyla.
    Ayrıca bravo dediğiniz araç piyasada rakiplerine göre daha ucuz olan araçlar bu yüzden fullünü almak gerek almışken ona katılıyorum : )

• Bu yaz aracımla istanbul içi ve dışı toplam 1900 km yol yaptım 450tl mazot ile.Lastikler 17 inch.

İstanbul-ayvalık-izmir-bodruum-istanbul güzergahında yol gittim.İstanbul için 4-5 günlük trafikte kullanımım mevcut.

İstanbul-ayvalık-izmir-bordrum-istabul güzergahında araç full dolu bagaj full dolu klima full açık kullanıldı.

Bence gayet iyi bir rakam.Yaklaşık 2 depodan çok az fazla mazot harcamışımdır.Aracım 100.000km'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 27 Temmuz 2015; 13:46:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Bu yaz aracımla istanbul içi ve dışı toplam 1900 km yol yaptım 450tl mazot ile.Lastikler 17 inch.

İstanbul-ayvalık-izmir-bodruum-istanbul güzergahında yol gittim.İstanbul için 4-5 günlük trafikte kullanımım mevcut.

İstanbul-ayvalık-izmir-bordrum-istabul güzergahında araç full dolu bagaj full dolu klima full açık kullanıldı.

Bence gayet iyi bir rakam.Yaklaşık 2 depodan çok az fazla mazot harcamışımdır.Aracım 100.000km'de.

6.2lt gibi bir ortalama oluyor, sanırım bagaj kişi sayısı ve klima arttırmış. Normalde çok daha az yakar mjet.

Benim de en son istanbul-edirne arası değerlerim 270km yol klima full autoda 22 ye ayarlı ortalama değerim 6.7 Lt.
    Şehiriçi ortalamam da 8.8 lt. T-Jet düşünüldüğü kadar fazla yakmıyor

• lessthanperfect L kullanıcısına yanıt
    Bunun 250km'si istanbul içi saat 17:30-19:30 arası kullanımda,Diğer gezi güzergahı da Bayram trafiği ve pazar dönüş trafiğinde.

Bayram'da Yalova-Balıkesir arasını bilen bilir keza pazar akşamı dönüşlerini de.

Bence gayet iyi.

Not:Hala çeyrek depodan az ışık yanmak üzere mazotum var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 28 Temmuz 2015; 11:42:03 >
  • farlara beyaz ,plaka ve parklara led takmayı düşünüyorum.
    arıza uyarısı vermeyen marka model öneriniz var mı
  • Arkadaşlar hepinize merhabalar,

Yakın zamanda 2011 ya da 2012 model dizel otomatik 120bg olan bravolardan almayı düşünüyorum. Acaba 2.el bravo alacak birine araç bakarken nelere dikkat etmesini önerirsiniz? (Kronik sorun fln)

Bir de aracın parça fiyatları nasıldır? Ve aracı tavsiye eder misiniz? (Biliyorum kullananlar illa ki tavsiye edecektir ama olsun kullanıcı yorumu almak yine de önemli:))

Son olarak da bunların cevapları önceki sayfalarda varsa da özür diliyorum fakat tek tek sayfa okuyacak zamanım yok malesef.

Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.
  • rapalis R kullanıcısına yanıt
    O paraya dizel tercih etmelisin

• subserooo kullanıcısına yanıt
    Kronik bir sorunu yok yani sorunsuz.. Manuel dizel var bende.. dolusunu alin bosunu bosverin :-) aracin dolu oldugnu anlamaniZ icinde yokus kalkis destegi ve hiz sabitleyicisinin olmasi.. bu ozelligi olanlar en dolulari oluyor..

• wanker_san666 W kullanıcısına yanıt
    Fiyati normal.. bayada dolu bi arac..kabut tavan haric boyali olmasi Sorun bence??? Bel alti boyali yani? Kesinlikle baktirmadan alma..

• Arkadaşlar selamlar, aracım 2011 model bravo sport style, dijital klimasında sorun var ve soğutmuyor servis 2.000 TL ücret istedi, değişim için, daha ucuz bir yol ile bunu nasıl çözebilirim çıkma vs satan bi yer varmı bildiğiniz yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pargalı1905

Arkadaşlar selamlar, aracım 2011 model bravo sport style, dijital klimasında sorun var ve soğutmuyor servis 2.000 TL ücret istedi, değişim için, daha ucuz bir yol ile bunu nasıl çözebilirim çıkma vs satan bi yer varmı bildiğiniz yardımcı olurmusunuz?

Hocam 2.000 TL çok yüksek peki arızası neymiş ? sanayide mutlaka bir kaç yere sorun gösterin fiyat alın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

Arkadaşlar selamlar, aracım 2011 model bravo sport style, dijital klimasında sorun var ve soğutmuyor servis 2.000 TL ücret istedi, değişim için, daha ucuz bir yol ile bunu nasıl çözebilirim çıkma vs satan bi yer varmı bildiğiniz yardımcı olurmusunuz?

Hocam 2.000 TL çok yüksek peki arızası neymiş ? sanayide mutlaka bir kaç yere sorun gösterin fiyat alın derim

Hocam ilk başta özel servis yerine cevizlibağda 2-3 yere gösterdim, onlar çözemediler biri elektrik biri konsol diyordu, baya uğraştılar ancak onlarda en sonunda servise götürmem gerektiğini söylediler serviste bana klima konsolunun değişmesi gerektiğini söylediler ve masraf 2.000 TL dediler.. Bende çok pahalı dedim aldım aracı, klimasız gezerim dedim :)) ama bunu çözmem gerekiyor çıkma klima konsolları var sahibindende 200-300 lira arasında acaba birini alsam uyarmı uymazmı bilemiyorum.

• quote:

Aynı sorun bende de vardı 650tl'ye hallettirdim hocam.

Öncelikle çok iyi bir elektirikçi bulman lazım ki aracın önü komple söklecek o yüzden toplanması da zahmetli.

Muhtemelen Klimanın sıcak soğuk geçişlerindeki o plastik aksam bir şekilde kırılmış olabilir.O ufak parça da olsa takım olarak satılıyor ve fiyatı 200tl olması lazım.Eğer parça yoksa onu iyi bir şekilde yapıştıracak kaynakla tutturacak yerler varmış ama ben yedek parçasını bulduğum için almıştım o yüzden gerek de kalmamıştı.

450TL de işçilik almıştı benim ustam.

Servislerin işçiliği çok faiş o yüzden bu fiyatları çıkarıyorlar.Ve ben aldığımda son parça olduğu eğer olmasaydı italya'dan parça bekleyeceğimi söylemişlerdi.

İnşallah sen de bulursun ama öncelikle çok çok iyi bir elektirikçi bulmanı tavsiye ederim.

Bendeki problem bir taraf sıcak üflerken diğer taraf çok hafif soğuk üflüyordu.Yani sıcak-soğuk geçişlerini yapamıyordu.Hep sıcak üflüyor gibiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 5 Ağustos 2015; 11:00:22 >

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.