Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.787
Cevap
57
Favori
555.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Orası öyle niyetim kesin. Sadece insanı hevesini kaçırıyorlar sonuçta iş sadece temiz bir tane bulmakta cevaplarınız için teşekkür ederim, iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Aracıma yaz lastiği taktıracağım.Hangi marka önerirsiniz. Şu an için Continental var ama pek memnun değilim. Aracın benden önceki sahibi taktırmıştı. Yolda inanılmaz bir ses yapıyor. Araçlar konusunda çok fazla bilgim yok. Arabamdan çok memnunum orası ayrı ama lastik seçerken bildiğin anam ağlıyor. 4 mevsim lastik de olabilir açıkcası. Çünkü kışın çok fazla kullanmıyorum.Yazın da şehir içinden ziyade şehir dışında kullanıyorum. 4 mevsim olursa maddi açıdan daha da iyi olur.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar merhaba. 2011 model, 9000km'de (evet, orjinal garaj arabası) 1.4 Benzinli Bravo'su olan bir tanıdığımız aracını satmak istiyor. Eğer anlaşabilirsek 30000 liraya el sıkışacağız. Sizce fiyat nasıldır? Bu araçların fiyatlarını ve piyasasını çok bilmiyorum. Birde 1.4 Benzinli versiyon alınır mı? Yakıt konusunda sıkıntı yaşatır mı?
  • mertly34 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Öncelikle aracınızın jant ebatlarını yazmanız daha uygun olurdu.Ben yazlık lastik olarak goodyear eficient grip ve continental premium contac 2 kullanıyorum.Şuanda ön lastiklerim goodyear arka lastiklerim continental.Aracı ilk aldığımda tam tersi olarak takılıydı.

Continental lastiklerde ben fazla bir ses sıkıntısı yaşamadım. Performasın dan da çok memnun kaldım diyebilirim.Viraj dönüşlerinde ve özellikle yağmurlu havalarda çok güvenilir , dengeli ve doğal tepkiler veren bir lastik.

Goodyear lastikler arka da takılı olduğu için pek bir fikrim yok ama araba ile ne kadar ekstrem sürüşler yapsam da onlar da herhangi bir sıkıntı çekmedim.Şuanda kişisel merakımdan dolayı öne aldım lastikleri ve ilerleyen süreçte forum da goodyear ile ilgili tecrübemi paylaşırım.

4 mevsim lastik tavsiyesi olarak kendi aracımda kullanmadım ancak opel corsa da 195 / 65 / 15 jant ebatlarında tecrübe edindiğim bir 4 mevsim lastik var.Gayet güzel performansı vardı.Tavsiye ederim.

http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/vector-5-plus/

• Merhaba
    Almayı düşündüğünüz araç t-jet olan model değil sanırım.Yakıt olarak çokta sizi üzmeyeceğini düşünüyorum.Kendim tecrübe edinmedim ancak o aracın test ini sizlerle paylaşmak isterim.

http://www.arabam.com/otomobil-testleri/fiat-bravo-1-4-active-yorumlari/290308
  • Merhaba arkadaşlar

2011 model Bravo Sports Style aracımı satıyorum. Biniciye gidecek bir araçtır. Bu aracı almadan önce bu forumdan çok fayda gördüm. Aldığım zaman görüntülerini de yine bu sayfada paylaşmıştım. Forumdan bana ulaşacak arkadaşlara %1 ekstra indirim yapacağım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2011-bravo-multijet-sports-style-95.600km-208032573/detay/
  • VMTX kullanıcısına yanıt
    Çok doğru söylemişsiniz kusura bakmayın unutmuşum onu. Lastik ebadı 205/55/16 91H. Benim de aracın ön lastikleri Continental (tam olarak modelini bilmiyorum benden önceki sahibi taktırmıştı çünkü) ancak ses olarak gerçekten çok rahatsız edebiliyor beni. Çoğu kişi de sizin dediğiniz gibi Continental'den övgüyle bahsediyor ama bilemiyorum belki de ben de bir sıkıntı vardır. Yol tutuşu anlamında dediğiniz gibi ama bir sıkıntı yaşamadım.Şimdi hepsini değiştirmek istiyorum o yüzden GoodYear düşünebileceğim bir alternatif.

Tekrardan teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar klima sıcak soğuk üfleme sorununu burada çözen var mı ? (ön göğüs ssökülmeden?)
  • arkadaşlar herkese merhabalar,
    2011-2012 model 30-35 bin TL seviyelerinde düşük km 1.6 Multijet Bravo bakmaktayım.
    Bende 1.2 POP versiyon 77.000km siyah renk 3K Fiat 500 var.
    Bu aracı takasa vermek istiyorum.
    Ancak hem bu aracımın hem de almak istediğim Bravonun ithal araç olmasından dolayı yedek parça ve bakım masrafları gözümü korkutuyor.
    Geçen gün tamirciye gittim.
    Tamircideki usta benim 500 parçasına pahalı bir fiyat söyledi ardından, yan taraftaki Bravoyu gösterip bunların parçaları da baya pahalı dedi.
    Bu konuda sizlerin düşüncelerini almak isterim.
  • Arkadaşlar aracımı satıyorum piyasaya göre fiyatı uygun yazdım.2011 Bravo 1.6 Mjet 120 hp Dynamic Plus
    sahibinden.com ilan no: 209104905
  • Arkadaşlar. Bende arsa takasından gelen 2014 model 7000 km de peugeot 301 1.6 hdi allure var. Ama gönlüm bravoda. 2012 model 1.6 dizel otomatik 120 bg az kilometreli araçla takas etmeyi düşünüyorum. Mantığım hem modeli hemde km sinden dolayı peugeot diyor, kalbim bravo diyor. Bravo kullanıcıları olarak size de bir danışmak istiyorum.

• Bravo kullanicisiyim.. Çok güzel bi araç asla pişman olamazsınız.. Size tavsiyem cam tavanlı beyaz bir bravo almanız.. Piyasası ne çok yavaş nede çok hızlı hayrani bi hayli fazla.. En önemlisi sorunsuz bir araba asla arıza yapmıyor..105 lık veya 120 lık takilmayin bence aralarında yarim saniye bile yok hızlanmada.. 105lik biraz ekonomik sadece..bravonun otomatik versiyonu daha az yakiyo bunu da söyleyin.. İkinci elde bravo asla zarar ettirmez 40 bin 45 bin arası alırsınız.. Fiyatın mükemmeli oynadığı bi araç.. En son 2014 e kadar ülkemize geldi ancak şuan sadece sipariş üzerine 2015i gelebiliyomus.. 2016 dan itibaren kasa değiştirecek diye haberler okudum.. Bravo gerçekten trafikte farklı bir havası ve haybeti var..

• Mst009 kullanıcısına yanıt
    Bravolar sorunsuz bi araç kesinlikle kaya gibi araba.. Focus 2 motor arıza lambasını çok yakiyo bide eskidi artik focus 2.. Bravonun halen yeni kasası çıkmadı.. 2016 da yenilenecek fakat yine rahat 3 - 4 yyıl forsu sürer.. Alırsanız kesinlikle ESP ASR hız sabitleyici yokuş destekli modellerini alin.. Asla pişman olmayacağınız bi araç..

• 1.4 benzinli modeli tutulmayan model bilginiz olsun.. En çok tutulan sırasıyla;
    1.6 mjet (dizel- 105hp & 120hp)
    1.4 tjet (120 hp benzinli)
    1.4 multiar 140 hp (benzinli)
    1.4 turbo 150 hp +25 hp sport 175hp
    Ve en son 1.4 90hp

• erka1907 kullanıcısına yanıt
    2011 2012 model bravoyu 30-35 bin liraya vermezler.. O paraya ya boş bir bravo alırsın yada pert kayıtlı.. 2008 veya 2009 modellerini bulursun.. ESP li olan modellerine bak satarkende rahat satarsin yani hız sabitleyici yokuş destek olan modelleri.. Parçası pahalı değil.. Eski 2001 bravam vardı 10 bin bakımına 200 lira veriyodum 3 yıl önce.. Simdi yeni bravom var üstelik dizel işçilikle birlikte 20 bin km bakımına 180 lira verdim... Kaporta aksamı pahalı olabilir ona bisey demiyorum.. Asla pişman olmayacağını bi araç..

• quote:

Orijinalden alıntı: oduncu06

2011 2012 model bravoyu 30-35 bin liraya vermezler.. O paraya ya boş bir bravo alırsın yada pert kayıtlı.. 2008 veya 2009 modellerini bulursun.. ESP li olan modellerine bak satarkende rahat satarsin yani hız sabitleyici yokuş destek olan modelleri.. Parçası pahalı değil.. Eski 2001 bravam vardı 10 bin bakımına 200 lira veriyodum 3 yıl önce.. Simdi yeni bravom var üstelik dizel işçilikle birlikte 20 bin km bakımına 180 lira verdim... Kaporta aksamı pahalı olabilir ona bisey demiyorum.. Asla pişman olmayacağını bi araç..

bilgilendirme için teşekkür ederim.
    donanım seviyeleri aşağıdaki şekilde geçiyor sahibinden.com da. sanırım dynamic plus en ulaşılabilir olanı.

Active (7)
    Active Plus (36)
    Dynamic (53)
    Dynamic Plus (125)
    Easy (10)
    Easy Plus (1)
    Emotion (24)
    Pop (1)
    Sport Style (66)

• quote:

Orijinalden alıntı: oduncu06

Bravolar sorunsuz bi araç kesinlikle kaya gibi araba.. Focus 2 motor arıza lambasını çok yakiyo bide eskidi artik focus 2.. Bravonun halen yeni kasası çıkmadı.. 2016 da yenilenecek fakat yine rahat 3 - 4 yyıl forsu sürer.. Alırsanız kesinlikle ESP ASR hız sabitleyici yokuş destekli modellerini alin.. Asla pişman olmayacağınız bi araç..

Tavsiye için teşekkür ederim, bakalım hayırlısıyla niyetimde bravo var. Kesin karar verdim zaten, şimdilik arıyoruz.

2008 model 120000 km de kazasız boyasız hasarsız çiziksiz gram hatasız bravom var. değil 35 e 40 a vermem. o paraya bulursan bana da haber ver :)
  • 35 e bide 2011 model ölücü seçimlerinden herhalde arkadaş.. 35 e temiz 2008 bulursa ne iyi.. Oda dolusunu belki?

Dinamic ve dinamic plus modellerinin arasında espli olan modelleri dolu olanlar.. Bazı arkadaşlar esp ASR hız sabitleyici ve yokuş desteği olmayan araçlara ful yazmışlar buna dikkat edin.. Kesinlikle sorun!! Resimlerinden anlarsınız direksiyonun sol tarafında sinyal koluyla birlikte bir kol daha olacak bu hız sabitleyici var demek.. Bide teybin sağ ve sol kenarlarında düğmeler var.. Bazılarında bu düğmeler yok (esp ASR ) düğmesi.. Teybin sol kısmında bu düğmeler.. Umarım anlata bilmisimdir..espli ve hız sabitleyici olan bravolar en dolusu olanlar.. Bazilarinda cam tavan var adam yazmış ful+ful diye kesinlikle YALAN !! Kaç defa denk geldim cam tavan var ama esp hız sabitleme ASR yokuş destek yok arabada.. 2008 model espli modelini 32 34 arası rahat bulursun.. Hadi hayırlısı..120 lık ve 105 lık arasında sadece yarim saniyeden az bir fark var hissetmiyosun zaten.. 105 lık ekonomik.. Hangisi denk gelirse şansına..

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.