- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
-Yeni Fiat Bravo Kulübü-
3433 Cevap337064 Görüntüleme33 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

722 Mesaj
25 Mart 2008; 8:08:45 

hep ayni hikaye porshe ye fiat amblemi koyup satsalar siz onada bi kulp bulursunuz

1548 Mesaj
25 Mart 2008; 8:54:15 

inan bu konuda önyargılı falan değilim.sadece ciddi ciddi almayı düşünüyordum dizel120 bg lik olanı , 105 i kullanınca hayal kırıklığına uğradım.120 gelince tekrar bakacağım ama sanki araçta birşeyler eksik gibi....

quote:

Orjinalden alıntı: ozgurozgel

hep ayni hikaye porshe ye fiat amblemi koyup satsalar siz onada bi kulp bulursunuz

Beşiktaş JK1903

Audi A5 Coupe 3.0 TDI S Line 7 Speed
B7 Audi A4 3.0 TDI Quattro Tiptronic 6 Speed

360 Mesaj
25 Mart 2008; 8:55:17 

herkes nar ekşili salatayı sevmez eğer sen seviyorsan alma bu arabayı

1359 Mesaj
25 Mart 2008; 9:01:28 

bakın arkadaşlar,yorum yaparken parametreleri iyi belirlemeli ve ona göre mukayese etmeliyiz.
Fiat yeni Bravo'da, hakkaten kaliteli malzemeyi iyi işçilikle birleştirmiş,yeni geliştirdiği motorlarla da arabaya hayat vermiş,insanların güvenini kazanmak için bağımsız test kuruluşu olan euro_ncap 'a sokmuş araçlarını ve 5 yıldız almış,donanımını üst düzeyde tutmuş(ESP,Diz hava yastığı,Hilholder,sensörle vs vs..), ve tüm bunları da spor bir kasa ile sonlandırmış. Gelelim fiyatına... benzinlinin full olanını 38bin YTL'ye dizelin full olanını da 41bin YTL'ye satışa sunmuşl..
siz şimdi eğer bu aracı VW golf,jetta ile kıyaslayacak iseniz arada en az 5-6bin ytl fark var,yeni focusta da benzer durum sözkonusu..
kaldı ki ona rağmen kıyaslanacak kadar güzel..
seat leon,citroenC4 ile yakın fiyatlarda...
yeni civic ve coralla 3-4 bin ytl daha fazla...
tüm bunları gözönünde bulundurmalıyız...

Fiat rekabetçi fiyatları ve KALİTELİ malzeme,İYİ işçiliği ile övgüyü hakediyor..
Bravo Fiat!

2014 VW GOLF Mk7 - 1.4 TSİ 122HP MANUEL HİGHLİNE - KURŞUN GRİ - ERGOACTİVE SPOR KOLTUKLAR

5873 Mesaj
25 Mart 2008; 23:40:43 

HEPSİ DİZEL

TARİH: NİSAN 2007

Citroen :2,0lt 136ps -- 320 Nm

Fiat : 1,9 lt ---120 ps-- 255 Nm

Ford : 2,0 lt--- 136 ps-- 320 Nm

Honda : 2,2 lt--- 140 ps-- 340 Nm

Kia : 1,6 lt--- 115 ps-- 255 Nm

Opel : 1,9 lt ---120 ps-- 280 Nm

Renault : 2,0 lt--- 130 ps-- 300 Nm

Toyota
: 2,0 lt ---126 ps-- 300 Nm

VW : 2,0 lt--- 140 ps -- 320 Nm

Fiat bravo için tam bir hayal kırıklığından bahsediliyor.. ön taraf geniş ama arkası felaket deniliyor.. astra ve bravo arasındaki tork'a bakın.motorlar aynı.
bu motoru türkiye kullanan pek olmaz ama.... test işte bakın derimm

AMA ARABA GÜZEL....VE GAYET UYGUN FİYATLI...Bence de BRAVO Fiat

SONUÇLAR RESİMDE :))

http://img517.imageshac.../3757/tara000888vb3.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 25 Mart 2008; 23:41:40 >

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

1910 Mesaj
26 Mart 2008; 1:46:56 

quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

HEPSİ DİZEL

Toyota

Fiat bravo için tam bir hayal kırıklığından bahsediliyor.. ön taraf geniş ama arkası felaket deniliyor.. astra ve bravo arasındaki tork'a bakın.motorlar aynı.

Yapılan teste nasıl inanılabilirki. Fiat bu motorlarla Bravoyu Türkiye'ye getirmedi. Yeni geliştirmiş olduğu 1.4 120, 1.4 150 hp benzinli ve 1.6 105 beygir 290 tork ve 1.6 120 beygir 300 torkluk dizel motorlarla satışa sundu. Bilmeni isterimki Fiat bünyesinde Alfa Romeo, Ferrari, Masserati, Lancia gibi markaları barındırır. Motor konusunda ise uzmandır.

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği

360 Mesaj
26 Mart 2008; 9:04:36 

Ekteki tabloyu inceledim.

romork kapasitesi 7 puan verilmiş. herkes 14 puan üstü almış nedir ramör kapasitesi kimn ne işine yarar
donanıma düşük puan verilmiş.

bravo en iyi standart donanıma sahip araçlardan biri

golf standart donanımında ne varki her bir donaım için dünyanın parasını ödüyorsun.

sırf böyle şeylerden 20 puan kaybetmiş.

bu tablo çok önemli değil.

arabada sürüş konforu yok denmiş. buna katılmak imkansız.

bizzat test ettim

son zamanlarda bindiğim en konforlu araba

fiat fanatiği değilim.

ama böyle desteksiz atılmasıda hoş değil.

quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

HEPSİ DİZEL

Toyota

5900 Mesaj
26 Mart 2008; 9:39:28 

Bu test tam bir fiyasko. Zaten Avrup'da özellikle İtalya'da ortalık ayağa kalktı bu testten sonra.

Testte çok büyük tutarsızlıklar var. En çarpıcı olanlardan biri.

Soru:

Testte Bravo'nun şu an üretimde olmayan 1,9 120 hplik versiyonu kullanılıyor ve 1,9 150 hp motor neden yok sayılıyor?

Diğer yandan Golf'ün Almanyada en çok satan dizel versiyonu 1,9 105 Hp dizel yok sayılıp teste 2,0 140 hplik versiyon sokuluyor. Bütün bunlarla beraber fiyattan hiç bahsedilmiyor. Neden?

1359 Mesaj
26 Mart 2008; 10:18:55 

sevgili arkadaşlar bu tür gazete haberleri ticari maksatlar gözetilerek ve genellikle "yanlı" olarak değerlendirilir.nitekim bu haberde dediğimi doğrular nitelikte.
Allah aşkına Bravo için düşük donanım denilmiş.şu anda sınıfının neredeyse en donanımlı arabası.hatta fiyatına bakarsanız EN DONANLMLISI..
sürüş konforundan ne bekliyor acaba bu haber yazarı? yani arabayı test edip sürmesek kandıracaklar adamı!
ben bu tür haberlere itimat etmiyorum arkadaşlar. en doğrusu bizzat test etmek ve kendi düşüncelerimizi önemsemektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 26 Mart 2008; 10:19:57 >

2014 VW GOLF Mk7 - 1.4 TSİ 122HP MANUEL HİGHLİNE - KURŞUN GRİ - ERGOACTİVE SPOR KOLTUKLAR

404 Mesaj
26 Mart 2008; 17:46:39 

Bu test autoshow da yayınlanmıştı(autobild in yaptığı testlerden birisi).Bir test puanlamasında ancak bu kadar saçmalanabilir.Ancak bu kadar tutarsız olunabilir.Bu sonuçlar üzerine konuşmaya değmez bile.Autobildin yaptığı veya yapacağı karşılaştırmalardaki arabaları bana söyleyin size karşılaştırma sonuçlarını direk anlatabilirim.

722 Mesaj
26 Mart 2008; 20:56:45 

arkadaşlar aslında biz burada boş konuşuyoruz.

alıcı arkadaşlar zaten aynı sınıf araçların kalitesini özelliklerini standartlarını ve fiyatalarını incelerlerse olayı kavrarlar. en azından desteksiz atan insanların yorumlarına kanmazlar.

bu arada o testi yapan kişiyle görüşmek lasım

476 Mesaj
27 Mart 2008; 22:41:32 

topspeed miydi- fifth gear mıydı..bitanesinin şu video sitesinde bi vdieosu var...bilenler o programı bilirler... o adamlarki bravo hakkında ii konuştular , dierlerine pek kulak asmamak lazım...

hayat bir gündür; o gün de bu gündür...

BİZE HER YER TRABZON

456 Mesaj
28 Mart 2008; 11:56:19 

dün bravoyu test ettik..araç heryerde olduğu gibi 1.6multijet dynamic+spor paketti...
öncelikle şunu söylemeliyim fiyat konusunda bayiler çok sıkı,çok fazla indirim yapmıyorlar ama göstermelik olarak 150-200 ytl gibi bişeyler yapıyorlar..
araç hakkındaki ilk izlenimlerimiz gayet olumlu oldu,arabanın içine binmeden bile insan kaliteyi hisediyor.

olumlu yönleri..
**direksiyon gerçekten mükemmel,city fonksiyonu olağanüstü hafifletiyor ve yolda hızlandıkça sertleşiyor.
**iç mekanda kullanılan malzemeler gerçekten kaliteli,özellikle ön konsol çok hoş
**hava çıkışları ve göstergelerdeki krom çerçeceler spor havasını artırıyor.
**motor performansı çok hoşumuza gitti gaz verdiğimizdeki aracın tepkisi gerçekten güzel,birde rodaj süresi dolduktan sonra performansın artacağını düşünürsek..
**ilk çalıştırma anında aracın içindeki ses dizel bir araç için bence normal,zaten vitesler büyüdükçe ses falan kalmıyor.
**bagaj hacmi oldukça büyük,neredeyse sedanlar kadar diyeblirim
**dikiz aynalarının görüş açıları mükemmel,büyük tasarlanmış olması güzel
**vites ve direksiyon insana hoş bir his veriyor hiç yabancılık çekmiyorsunuz..
**koltukların oturma pozisyonları başarılı

olumsuz yönleri..
**torpido gözü çok derin ulaşılması zor gibi görünüyor
**kolçak ve altındaki bölmede küçük tasarlanmış,tek su şişesi sığıyor..
**arkadaki diz mesafesi söylendiği gibi dar ama abartılacak kadar değil
**arka kapılardaki camların yukarıya doğru küçülmesi biraz karanlık hissi uyandırıyor ama dışardan bakıncada tasarıma güzellik kattığını görüyorsunuz.

sonuç olarak biz aracı beğendik arkadaşım otomatik vitesin gelmesini bekleyecek bende elimdeki aracı satar satmaz almayı düşünüyorum...
insan bıraktığı kalite hissi gerçekten mükemmel................

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

1359 Mesaj
28 Mart 2008; 16:39:03 

hakkaten çok güzel özetlemişsin dtnaim kardeşim....
aynen katılıyorum.özellikle arka cam meselesinde haklısın,içeride kasvetli bir hava dışarıda ise spor duruşa katkıda bulunuyor...
motor bencede yeterli hele bir de 120 hp olanını düşün! ben eminim ki arada ki fark hissedilir derecede olacak..
fiyat konusunda şimdilik sıkılar ama sene sonu herşey değişir...
ben kısmetse aralık 2008 de alacağım.. (tabi bir 10 bin ytl daha fazla biriktirebilirsem 122hp tsi passat düşünebilirim)

1548 Mesaj
28 Mart 2008; 18:40:12 

10000 ytl için passat tan vazgeçmeyin derim.her iki aracıda kullandım aralarındaki fark atla deve deyiminin doğruluğunu kanıtlar nitelikte.

Beşiktaş JK1903

Audi A5 Coupe 3.0 TDI S Line 7 Speed
B7 Audi A4 3.0 TDI Quattro Tiptronic 6 Speed

14 Mesaj
28 Mart 2008; 23:04:45 

bu sıteyı yazdan berı takıp edıyorum 0 araç almak ıstediğim için her aracı inceledim en sonunda 1.4 120 hp emotıon grı renk araç aldım araç pazartesi teslim edilecek...

404 Mesaj
28 Mart 2008; 23:15:43 

quote:

Orjinalden alıntı: serkan228

bu sıteyı yazdan berı takıp edıyorum 0 araç almak ıstediğim için her aracı inceledim en sonunda 1.4 120 hp emotıon grı renk araç aldım araç pazartesi teslim edilecek...

Hayırlı olsun..

360 Mesaj
29 Mart 2008; 8:37:57 

hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim .

bende tjet düşünüyorum .

artık sürüş izlenimlerini paylaşırsın resimlerini de bekliyoruz.

quote:

360 Mesaj
29 Mart 2008; 8:40:43 

herhalde biri at diğeri deve
türkçesi biri c sınıfı diğeri d sınıfı

tabiki kıyaslanamaz

quote:

Orjinalden alıntı: mulligun

10000 ytl için passat tan vazgeçmeyin derim.her iki aracıda kullandım aralarındaki fark atla deve deyiminin doğruluğunu kanıtlar nitelikte.

360 Mesaj
29 Mart 2008; 8:47:07 

rüzgar sesi içeriye giriyormuydu ?

quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

dün bravoyu test ettik..araç heryerde olduğu gibi 1.6multijet dynamic+spor paketti...
öncelikle şunu söylemeliyim fiyat konusunda bayiler çok sıkı,çok fazla indirim yapmıyorlar ama göstermelik olarak 150-200 ytl gibi bişeyler yapıyorlar..
araç hakkındaki ilk izlenimlerimiz gayet olumlu oldu,arabanın içine binmeden bile insan kaliteyi hisediyor.

olumlu yönleri..
**direksiyon gerçekten mükemmel,city fonksiyonu olağanüstü hafifletiyor ve yolda hızlandıkça sertleşiyor.
**iç mekanda kullanılan malzemeler gerçekten kaliteli,özellikle ön konsol çok hoş
**hava çıkışları ve göstergelerdeki krom çerçeceler spor havasını artırıyor.
**motor performansı çok hoşumuza gitti gaz verdiğimizdeki aracın tepkisi gerçekten güzel,birde rodaj süresi dolduktan sonra performansın artacağını düşünürsek..
**ilk çalıştırma anında aracın içindeki ses dizel bir araç için bence normal,zaten vitesler büyüdükçe ses falan kalmıyor.
**bagaj hacmi oldukça büyük,neredeyse sedanlar kadar diyeblirim
**dikiz aynalarının görüş açıları mükemmel,büyük tasarlanmış olması güzel
**vites ve direksiyon insana hoş bir his veriyor hiç yabancılık çekmiyorsunuz..
**koltukların oturma pozisyonları başarılı

olumsuz yönleri..
**torpido gözü çok derin ulaşılması zor gibi görünüyor
**kolçak ve altındaki bölmede küçük tasarlanmış,tek su şişesi sığıyor..
**arkadaki diz mesafesi söylendiği gibi dar ama abartılacak kadar değil
**arka kapılardaki camların yukarıya doğru küçülmesi biraz karanlık hissi uyandırıyor ama dışardan bakıncada tasarıma güzellik kattığını görüyorsunuz.

sonuç olarak biz aracı beğendik arkadaşım otomatik vitesin gelmesini bekleyecek bende elimdeki aracı satar satmaz almayı düşünüyorum...
insan bıraktığı kalite hissi gerçekten mükemmel................

456 Mesaj
29 Mart 2008; 9:25:30 

çok fazla dikkat etmedim ama rahatsız edici bir ses yoktu arabanın içinde, buarada daha önce yazmayı unutmuşum aracın ses düzeni vasat çok tatmin etmedi beni.....

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

5900 Mesaj
29 Mart 2008; 12:41:02 

quote:

Orjinalden alıntı: panelvan

hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim .

bende tjet düşünüyorum .

artık sürüş izlenimlerini paylaşırsın resimlerini de bekliyoruz.

hayırlı olsun. Ben de büyük ihtimalle T-Jet alıcam.

3180 Mesaj
29 Mart 2008; 13:02:15 

Forumumuzda ve burada t-jet siparişleri ve alışları artıyor.

> Forumun Alper Abisi <
> Samsung Galaxy S3 <
> Ankara-Ulus Hacıbayramlı <
> Starcraft II CE <
> Core i7 990X / ASUS P6X58D-E / ASUS GTX480 /Cooler Master HAF X 942 / 2TB Barracuda® XT Sata 3.0 64MB 7200Rpm Hdd / Kingston 24gb Hyperx 1600MHz / Thermaltake 1000w
> Honda Pcx İncelemesi

1359 Mesaj
29 Mart 2008; 13:13:31 

ses bence gayet yeterli, birçok arkadaşda hemfikir ama sizi tatmin etmemiş olabilir tabi...

Bravo ile Passat'ı kıyaslamak çok yanlış olur. para çıkışırsa elbette passat'a hayır demem.ama bir de yeni C5'e bakmak lazım...
ancak şu varki "c" segmentinde Bravo çok ama çok mantıklı bir tercih...

404 Mesaj
29 Mart 2008; 15:25:09 

Passat la Bravo yu karşılaştırmak işin özünde saçma ama karşılaştırsak bile Bravo nun geride kalacağını düşünmüyorum.Tabiki sınıf farklılığının getirdiği bazı farklar var ama şu veya bu alanda 10 milyarlık fark yok.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mart 2008; 19:57:21 

10.000 ytllerin sonu yok ki . bi 10.000 daha verse şunu alır , onun üzerine bir 10.000 daha verse bunu. e o kadarı veren bi 10.000 daha verir. bunun sonu bugatti veyron.
quote:

Orjinalden alıntı: mulligun

14 Mesaj
30 Mart 2008; 14:45:24 

arkadaşlar her arabanın kusurunu bulabılırsınız...önü küt arkası kısa içi dar yarın arabamı teslim alacağım sizlerle fotoğrafları ve düşüncelerimi paylaşırım ama bravo iyi araba emotıondaki özellikleri ford yada opelde almaya kalksanız enaz 6 milyar fark var...parası olan daima daha iyisine ister bu fiyatlar bu araba gerçekten ıyı ve benım aldığım bayiden su an enaz 5 tane alan var fakat ben ilk oldugum için arabam hemen geldi diğerleri nisanı bekleyecek

14 Mesaj
30 Mart 2008; 18:34:51 

ben arac alırken bu sıteyı çok okudum her bolumdeki araçların özellıklerini inceledim arkadaşların görüşlerini dikkate aldım bayilere gittiğimde o gözle inceledim arabaları yarın arabayı alınca arkaya oturtacagım herkezi darmı bakalım...

184 Mesaj
30 Mart 2008; 19:54:05 

quote:

arkadaşlar her arabanın kusurunu bulabılırsınız...önü küt arkası kısa içi dar yarın arabamı teslim alacağım sizlerle fotoğrafları ve düşüncelerimi paylaşırım ama bravo iyi araba emotıondaki özellikleri ford yada opelde almaya kalksanız enaz 6 milyar fark var...parası olan daima daha iyisine ister bu fiyatlar bu araba gerçekten ıyı ve benım aldığım bayiden su an enaz 5 tane alan var fakat ben ilk oldugum için arabam hemen geldi diğerleri nisanı bekleyecek

hayırlı olsun bende 1.6 multijet dynamic aldım. cumartesi aracımı gittim gordum garaja koymuslar. biraz kirliydi.ama yinede cok guzel geldi bana :D evrakları yetistiremedikleri icin bu hafta icinde teslim edicekler ama sanırım carsamba veya persembeden once teslim alamayacagim kendi islerimden dolayi.
kasko icin konustunuzmu hic bir yerle? bana 1.300 ytl dediler kasko icin full kasko anadolu sigortadan ve 8 taksit?
bu fiyat cokmu sizce?

1467 Mesaj
30 Mart 2008; 20:01:15 

Auto&motor sport dergisinin Nisan sayısında üç araç karşılaştırılmış..Sonuçlar;
1. Fiat Bravo 1.6 Multijet
2. Peugeot 308 1.6 HDİ
3. Opel Astra 1.3 CDTİ
Bravo'ya bu testte en fazla puan kazandıran 3 şey; yalıtım, süspansiyon ve yol tutuş..Özellikle geyik testlerinde, slalomlarda Astra'dan daha başarılı bulunmuş..

GolfVII 1.2 TSİ Comfortline DSG Gece Mavisi

487 Mesaj
30 Mart 2008; 22:31:27 

Yeni Bravo Emotion modeline sahip olan arkadaşlar lineaların emotion modellerinde aşağıdaki sorun var. Acaba yeni bravo emotion sahipleri araçlarında aşağıdaki sorunla karşılaştılar mı?

Yağmur sensörlü bir Fiat linea ya biniyorsunuz. silecek konumunuzun auto (-- konumu) kunumunda olduğunu görüyorsunuz değilse auto konumuna alıyorsunuz. Kontağı çeviriyorsunuz veya aracınızı çalıştırıyorsunuz. Sonra kolu kendinize doğru çekip cam yukamayı çalıştırıyorsunuz. araç cama suyu atıyor ve 4 defa siliyor. sonra hiç bir şeye dokunmadan 12 saniye bekliyorsunuz. Daha sonra sileceğinizi çalıştırmak için kumanda kolunu hangi konuma alırsanız alın sileceğiniz çalışmıyor.

14 Mesaj
30 Mart 2008; 22:58:57 

hayırlı olsun bende 1.6 multijet dynamic aldım. cumartesi aracımı gittim gordum garaja koymuslar. biraz kirliydi.ama yinede cok guzel geldi bana :D evrakları yetistiremedikleri icin bu hafta icinde teslim edicekler ama sanırım carsamba veya persembeden once teslim alamayacagim kendi islerimden dolayi.
kasko icin konustunuzmu hic bir yerle? bana 1.300 ytl dediler kasko icin full kasko anadolu sigortadan ve 8 taksit?
bu fiyat cokmu sizce?
[/quote]

tesekkür ederim...Ben aracı aldığım bayiye sordum herşeyi full kasko dediler 1.500 ytl fiyat çıkardılar ama henüz diğer şirketlere sormadım tahmınım bu fiyatlara yakın çıkar..Diğer şirketlerden fiyat alınca size bildiririm..

5873 Mesaj
31 Mart 2008; 12:36:32 

quote:

Orjinalden alıntı: terapist70

Auto&motor sport dergisinin Nisan sayısında üç araç karşılaştırılmış..Sonuçlar;
1. Fiat Bravo 1.6 Multijet
2. Peugeot 308 1.6 HDİ
3. Opel Astra 1.3 CDTİ
Bravo'ya bu testte en fazla puan kazandıran 3 şey; yalıtım, süspansiyon ve yol tutuş..Özellikle geyik testlerinde, slalomlarda Astra'dan daha başarılı bulunmuş..

Şu teste b irde Focus TDCİ'yı koysalardı da , farkları görseydik

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

1359 Mesaj
31 Mart 2008; 12:38:17 

araçlarınız hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar,güle güle kullanın.
görüyorum ki yavaş yavaş alımlar başladı.
ayrıca Bravo'ya daha çook birincilikler verecekler göreceksiniz..
araçlarınızı aldıktan sonra yorumlarınızı yazmayı unutmayın arkadaşlar...
özellikle arka dar mı? yol tutuş ve motor performansı konularında...

1910 Mesaj
31 Mart 2008; 14:53:33 

Aracı alan herkese hayırlı olsun. İzlenimlerinizi ve görüşlerinizi 4 gözle bekliyoruz.

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği

36 Mesaj
31 Mart 2008; 21:32:14 

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 günlük bir incelemeden sonra Tofaş-Fiat yansanayisinde çalışmam sebebi ile kalite konusunda hiç tereddüt etmeden 21.03.08'de Siyah 1.6 multijet dynamic 105 hp aracımı aldım.Daha önceki aracım 2000 model clioydu o yüzden araç bana bayağı konforlu geldi. Fakat daha önce dizel kullanmadığımdan olsa gerek aracın kalkışları bana yavaş geldi , ama araç hızlandıktan sonra adeta yolu yiyiyor farkında olmadan birden 140 km lere çıkıyor yol tutuşu ve frenler kullanıcıya güven veriyor.Yakıtı gayet az yakıyor. Arka taraf abartıldığı kadar dar değil bagajı sedanlarla aynı sayılır.Koltuklar ve iç döşemeler gayet kaliteli
Birazda yaşadığım olumsuzlukları yazayım
-24.03.08 sabah aracı çalıştırdığımda ''ABS devre dışı kullanım kılavuzuna bakınız'' uyarısı verdi.Hemen aracın kuyu gibi derin olan torpidosuna elimi attım ama oda ne kullanım kılavuzu koymamışlar , Servisin yolunu tuttum giderken benzinlikte durdum yakıt aldım tekrar çalıştırdığımda uyarı kayboldu. Yinede servise gittim sağ olsunlar hemen ilgilendiler , soket gevşemiş dediler (araç 270 km de) o gün başka uyarı almadım ertesi sabah yine aynı uyarı ABS devre dışı stop edip tekrar çalıştırdım uyarı kayboldu ogünden beride uyarı vermiyor.

- Araçta ruhsat ,cep telefonu ,su v.s koymak için uygun kullanışlı bir yer yok kapı cepleri kullanışsız torpido çok abartılı derin ve kullanışsız

- Henüz aracı bozuk yolda kullanmadım fakat 3 gündür göstergelerin olduğu taraftan zaman zaman titreme sesi gibi sesler geliyor. kısa zamanda birdaha servise gideceğim.

- Birde benzinliğe havalı bir giriş yapıyorsunuz , ama oda ne pompacıya anahtar yetiştirmeye çalışıyorsunuz :) içerden deponun açılmaması garip

-Kullanım kılavuzu olmaması benim şanssızlığım belki ama , araba hızlandıkça müzik sesi artıyor yavaşlayınca azalıyor o özelliği iptal edeceğim kısmetse ( kullanım kılavuzu gelirse 1 hafta oldu)

- Ayrıca benzinli olan bravoların egzoslarına dikkatli bakın sanki yamuk gibi duruyor.

Yinede bravo aldığıma pişman değilim yolda giderken aaa yeni bravo diye aracı göstermeleri size ayrı bir hava katıyor nede olsa siz sıra dışısınız....

782 Mesaj
31 Mart 2008; 22:29:40 

TÜM BUNLAR MİNİK SORUNLAR AMA BİRİKİNCE KOCA BİR LİSTE OLACAK, TASARIMI ACELEYE GETİRMİŞLER....

Doktorrr

54 Mesaj
31 Mart 2008; 23:38:50 

quote:

Orjinalden alıntı: taner_celik

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 günlük bir incelemeden sonra Tofaş-Fiat yansanayisinde çalışmam sebebi ile kalite konusunda hiç tereddüt etmeden 21.03.08'de Siyah 1.6 multijet dynamic 105 hp aracımı aldım.Daha önceki aracım 2000 model clioydu o yüzden araç bana bayağı konforlu geldi. Fakat daha önce dizel kullanmadığımdan olsa gerek aracın kalkışları bana yavaş geldi , ama araç hızlandıktan sonra adeta yolu yiyiyor farkında olmadan birden 140 km lere çıkıyor yol tutuşu ve frenler kullanıcıya güven veriyor.Yakıtı gayet az yakıyor. Arka taraf abartıldığı kadar dar değil bagajı sedanlarla aynı sayılır.Koltuklar ve iç döşemeler gayet kaliteli
Birazda yaşadığım olumsuzlukları yazayım
-24.03.08 sabah aracı çalıştırdığımda ''ABS devre dışı kullanım kılavuzuna bakınız'' uyarısı verdi.Hemen aracın kuyu gibi derin olan torpidosuna elimi attım ama oda ne kullanım kılavuzu koymamışlar , Servisin yolunu tuttum giderken benzinlikte durdum yakıt aldım tekrar çalıştırdığımda uyarı kayboldu. Yinede servise gittim sağ olsunlar hemen ilgilendiler , soket gevşemiş dediler (araç 270 km de) o gün başka uyarı almadım ertesi sabah yine aynı uyarı ABS devre dışı stop edip tekrar çalıştırdım uyarı kayboldu ogünden beride uyarı vermiyor.

- Araçta ruhsat ,cep telefonu ,su v.s koymak için uygun kullanışlı bir yer yok kapı cepleri kullanışsız torpido çok abartılı derin ve kullanışsız

- Henüz aracı bozuk yolda kullanmadım fakat 3 gündür göstergelerin olduğu taraftan zaman zaman titreme sesi gibi sesler geliyor. kısa zamanda birdaha servise gideceğim.

- Birde benzinliğe havalı bir giriş yapıyorsunuz , ama oda ne pompacıya anahtar yetiştirmeye çalışıyorsunuz :) içerden deponun açılmaması garip

-Kullanım kılavuzu olmaması benim şanssızlığım belki ama , araba hızlandıkça müzik sesi artıyor yavaşlayınca azalıyor o özelliği iptal edeceğim kısmetse ( kullanım kılavuzu gelirse 1 hafta oldu)

- Ayrıca benzinli olan bravoların egzoslarına dikkatli bakın sanki yamuk gibi duruyor.

Yinede bravo aldığıma pişman değilim yolda giderken aaa yeni bravo diye aracı göstermeleri size ayrı bir hava katıyor nede olsa siz sıra dışısınız....

selamlar....
aracınızı güle güle kullanın...

1- aracınızda yazan abs mesajı,akünün şarj sınırında iken verdiği bir mesajdır...büyük bir olasılıkla fabrikadan size gelene kadar biraz boşalmış.
artık yapacağını sanmıyorum.

2- torpido gözünün derinliği kokpit tasarımı ile ilgili olsa da fena bir şey değil bence.

3- benzinli araçların eksoz tasarımları farklı..ayrıştırmak maksatlı..

4- özellikle benzin depo kapağı ,aracın üretim amacı,kullanım amacı ve özel bir sınıfa c-kompakt-sportif sınıfının kültürüne uygun olması için böyle tasarlandı..iç dikiz aynası da öyle....bunu kabullenmek ,o sınıftaki bir aracın sürücüsü olma kavramıyla ilgili..

sevgilerimle...

5900 Mesaj
1 Nisan 2008; 8:58:29 

GPlerde de depo içeriden açılmıyor. Anahtarla açılabiliyor. Bence güzel bir özellik.

@ctrl-alt-del. Boşuna heveslenme. Bravo piyasaya çıkalı 1 sene oldu. Trye yeni geldi. Kronik sorunu kolay kolay çıkmaz. Auto motor und sport un son sayısını incele de Alman Astranın Bravo karşısındaki halini gör.

1359 Mesaj
1 Nisan 2008; 9:48:30 

aracın hayırlı-uğurlu olsun taner çelik kardeşim.sen benim gördüğüm,duyduğum ilk kullanıcısın.ilk defa arabayı kullanan birisi izlenimlerini paylaştı.bu bizler için çok önemli.çok teşekkürler.
bende 2 sene önce sıfır C4'ümü aldıktan 1 hafta sonra yolda giderken servis ışığı yanmıştı.birdaha da tekrarlamadı.senin probleminin de önemli bişey olduğunu sanmıyorum.bahsettiğin sorunlar ufak-defek şeyler.. bence önemsiz..
yakıt depo kapağı konusunda,avni abi her nekadar segment ruhundan falan bahsetse de ben senle aynı fikirdeyim... kesinlikle içeriden açılabilmeliydi, bu durum iç dikiz aynası içinde geçerli..
ilk defa disel kullandığından başlarda kalkışta hantal gelmesi son derece normal.buna zamanla alışırsın emin ol.. ben de bu aracın 120 hp multijet emotion+skydome olanını düşünüyorum... bakalım kısmet,hayırlısı...

36 Mesaj
1 Nisan 2008; 11:38:16 

Teşekkür ederim , inşallah avni abinin bahsettiği gibi bir problemdir ve bir daha uyarı almam ama sonuçta sıfır araç insanın morali bozuluyor , aracın 1.4 tjet emo (siyah) olanından çalıştığım şirkette alan var , alacak olanlarda var şuanda motor seçenekleri olmadığından olsa gerek Bursa da şuana kadar hiç başka bravo ile karşılaşmadım umarım yazın etrafta bolca bravo görürüz.
Kalkıştaki hantallık konusunda sanırım ben yanılmışım (yeni arabada 3000-5000 km basma dedikleri için) , araç 1000 km ye yaklaştı artık yavaş yavaş gaza tam basmaya başlayınca arabanın ok gibi fırladığını gördüm 120 hp olanı ve benzinlisi kimbilir nasıldır.

Birde bilen arkadaşlar varsa araç hızlandıkça müzik sesinin yükselmesini iptal etmek istiyorum teybi bayağı bi kurcaladım fakat iptal edemedim bilenler yardımcı olrsa sevinirm.

Aracı kullandıkça yaşanan olumlu ve olumsuz olan şeyleri yazmaya devam edeceğim...

4677 Mesaj
1 Nisan 2008; 11:57:57 

quote:

Orjinalden alıntı: taner_celik

Teşekkür ederim , inşallah avni abinin bahsettiği gibi bir problemdir ve bir daha uyarı almam ama sonuçta sıfır araç insanın morali bozuluyor , aracın 1.4 tjet emo (siyah) olanından çalıştığım şirkette alan var , alacak olanlarda var şuanda motor seçenekleri olmadığından olsa gerek Bursa da şuana kadar hiç başka bravo ile karşılaşmadım umarım yazın etrafta bolca bravo görürüz.
Kalkıştaki hantallık konusunda sanırım ben yanılmışım (yeni arabada 3000-5000 km basma dedikleri için) , araç 1000 km ye yaklaştı artık yavaş yavaş gaza tam basmaya başlayınca arabanın ok gibi fırladığını gördüm 120 hp olanı ve benzinlisi kimbilir nasıldır.

Birde bilen arkadaşlar varsa araç hızlandıkça müzik sesinin yükselmesini iptal etmek istiyorum teybi bayağı bi kurcaladım fakat iptal edemedim bilenler yardımcı olrsa sevinirm.

Aracı kullandıkça yaşanan olumlu ve olumsuz olan şeyleri yazmaya devam edeceğim...

Arkadaşım hayırlı olsun ...
güle güle kullan, kazasız belasız inşallah...
aynı olmadığını biliyorum ama benim Stilo'da müzik sisteminde menüde
SVC fonksiyonu var.''speed volume off '' ayarında ses artmıyor....
belki faydası olur......

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

9942 Mesaj
1 Nisan 2008; 13:08:49 

Hayırlısıysa nasip olsun diyelim,yorumlarınızı şimdiden merak ediyorum.
quote:

Orjinalden alıntı: drmert

aracın hayırlı-uğurlu olsun taner çelik kardeşim.sen benim gördüğüm,duyduğum ilk kullanıcısın.ilk defa arabayı kullanan birisi izlenimlerini paylaştı.bu bizler için çok önemli.çok teşekkürler.
bende 2 sene önce sıfır C4'ümü aldıktan 1 hafta sonra yolda giderken servis ışığı yanmıştı.birdaha da tekrarlamadı.senin probleminin de önemli bişey olduğunu sanmıyorum.bahsettiğin sorunlar ufak-defek şeyler.. bence önemsiz..
yakıt depo kapağı konusunda,avni abi her nekadar segment ruhundan falan bahsetse de ben senle aynı fikirdeyim... kesinlikle içeriden açılabilmeliydi, bu durum iç dikiz aynası içinde geçerli..
ilk defa disel kullandığından başlarda kalkışta hantal gelmesi son derece normal.buna zamanla alışırsın emin ol.. ben de bu aracın 120 hp multijet emotion+skydome olanını düşünüyorum... bakalım kısmet,hayırlısı...

1461 Mesaj
1 Nisan 2008; 14:28:11 

http://www.sahibinden.c...31987WQQpXQQdisplayitem

ya arkadaşlar bu gün bu aracı bir arkadaşa bakarken farkettimki eski stilonun klimasıyla teybi yeni bravoyla nerdeyse aynı yoksa benim gözlerde mi bir sorun var?

404 Mesaj
1 Nisan 2008; 16:30:00 

quote:

Orjinalden alıntı: ctrl_alt_del

TÜM BUNLAR MİNİK SORUNLAR AMA BİRİKİNCE KOCA BİR LİSTE OLACAK, TASARIMI ACELEYE GETİRMİŞLER....

Birgün toplantıda Fiat ın ceo su yetkililere şöyle der "Beyler kompakt sınıf araba çıkarmamız lazım akşama yetişsin.Kalite falan önemli değil.Tasarlayın gitsin nasıl olsa Fiat!"Gün içerisinde tasarım ofisinde şöyle yorumlar duyulur."Abi bunun sol aynasıyla sağ aynası aynı olmadı aceleye geldi ama neyse nasıl olsa beğenmeyecekler.Abi gösterge panelinde rakamları ters yazmışım aceleye geldi bundan sonra düzeltilmez.Şanzımanda geri vitesi koymayı unutmuşuz bu seferde böyle olsun aceleye geldi ya!"İşte bunlar koca bir liste oluyor zamanla.Arkadaşımız güzel bir yorum yapmış.

14 Mesaj
1 Nisan 2008; 17:08:31 

dün 1.4 120 hp bravomu aldım..yarım saat kadar aracı kullandım izlenimlerim gayet iyi.Aracın hızlanması yol tutusu içine aldığı ses vb.bu sınıftaki diğer araçlardan eksik değil fazlası var demıyorum aracını ovmüş olmasın...ses sistemi bence yeterli aracta son ses müzik dinleyip ben zevk almıyorum diyen çıkacağını sanmıyorum(uzun sure o sese kulak dayanmaz) tabi özel bir ses sistemi kullanmadıysa şimdiye kadar...iç döşemeleri kaliteli...yalnız esya saklama bolumlerı daha fazla olabılırdı..sürücü tarafından tum camları kontrol edebiliyorsunuz aynaları katlamak için içeriden düğmeye basmak gerekiyor keşke aracı uzaktan kumandayla kilitlediğinde kendisi otomatık kapansaydı...motor bolumunun altı tamamen kapatılmıs darbelere ve kirlenmeye karsı bence cok ıyı olmuş...iç döşemesi sitelerdeki resimlerden farklı internetteki döşemelere bakıp yanılabılırsınız ben az daha emotıon almaktan vazgeçiyordum

184 Mesaj
1 Nisan 2008; 17:35:06 

quote:

dün 1.4 120 hp bravomu aldım..yarım saat kadar aracı kullandım izlenimlerim gayet iyi.Aracın hızlanması yol tutusu içine aldığı ses vb.bu sınıftaki diğer araçlardan eksik değil fazlası var demıyorum aracını ovmüş olmasın...ses sistemi bence yeterli aracta son ses müzik dinleyip ben zevk almıyorum diyen çıkacağını sanmıyorum(uzun sure o sese kulak dayanmaz) tabi özel bir ses sistemi kullanmadıysa şimdiye kadar...iç döşemeleri kaliteli...yalnız esya saklama bolumlerı daha fazla olabılırdı..sürücü tarafından tum camları kontrol edebiliyorsunuz aynaları katlamak için içeriden düğmeye basmak gerekiyor keşke aracı uzaktan kumandayla kilitlediğinde kendisi otomatık kapansaydı...motor bolumunun altı tamamen kapatılmıs darbelere ve kirlenmeye karsı bence cok ıyı olmuş...iç döşemesi sitelerdeki resimlerden farklı internetteki döşemelere bakıp yanılabılırsınız ben az daha emotıon almaktan vazgeçiyordum

hayırlı olsun resimlerinizi bekleriz sizinde taner_celik nickli arkadasında..
bende persembe teslim alacagım insallah.. islemlerim bitmis..

269 Mesaj
1 Nisan 2008; 18:21:39 

arkadaslar hepinise hayırlı olsun. resimlerinizide bekliyorus. ayrıca kaça aldınıs yazarsanıs bizde bilelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamel -- 1 Nisan 2008; 18:22:20 >

531 Mesaj
1 Nisan 2008; 23:54:53 

opsiyon olarak görünen blue me sisteminin fiyatı ne kadar acaba bilen var mı?fiatın sitesinde nedense yazmıyor yazmıyor.siteye yazmıycaksınızda milletin nasıl haberi olacak bazen bu fiatı anlamakta güçlük çekiyorum böyle bir firma nasıl olurda bu kadar basit ve acemice hata yapar.eğer bu donanım sonra gelecek olsa bile bu özellik şu tarihten itibaren gelecek ve fiyatı da o zaman belli olacak diye not düşersin ama nerde......

712 Mesaj
2 Nisan 2008; 13:30:55 

bazı arkadaşlar sürüş konforunu eksik bulmuşlar ama ben kullandığımda çok beğenmiştim.üstelik 105 hp dizel motor gayet makul performans veriyor.sonuçta burda her araba eleştiriliyor.mutlak mükemmel araç yok.ben bravo yu test etmeden önce çok önyargılıydım ama testten sonra önyargılarım yıkılıdı.40 milyara full donanımlı 105 hp 290 nm torklu 6 vitesli bir araç alıyorsunuz esp si hild holder ı var.bence bu fiyata bu özellikler gayet iyi.zaten benceastra dan ve hyundai i30 ve peugeotdan süspansiyonları çok daha rahat.araç yolladaki bozuklukları hissettirmiyor bana çok konforlu geldi.biraz önce aldığım dergide de aynı bu yorumlar vardı.onlarda benim gibi düşünmüşler.şunu diyim bu araç hakkında sadece kalite açısından nasıldır gibi bir kuşkum var onuda ispatlarsa bu araça diyecek yok

531 Mesaj
2 Nisan 2008; 13:42:37 

bugün araçlara zam gelmiş ve ayın 14. de bir daha gelecekmiş.

5900 Mesaj
2 Nisan 2008; 13:59:19 

Evet, diğer markalar da mecburen %3- %5 arası zam yapacaklar. Kötü oldu sektör adına. Ama yazın dövizin inmesi ve fiyatların tekrar bu seviyelere inmesi muhtemel.

36 Mesaj
2 Nisan 2008; 15:04:52 

37.850 ye aldığım araç Fiatın sitesinden bugün baktığımda 39.500 olmuş aracı erken davranıp alanlar iyi kara geçtiler , arkadaşların dediği gibi muhtemelen diğer markalarada zam gelecek

BRAVO 1.4 16V 90 HP ACTIVE 30.500
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP ACTIVE 33.000
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP DYNAMIC 35.500
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP EMOTION 38.000
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP DYNAMIC DUALOGIC* 38.200
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP EMOTION DUALOGIC* 39.700
BRAVO 1.4 16V TURBO 150 HP SPORT 42.000
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 105 HP ACTIVE 37.000
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 105 HP DYNAMIC 39.500
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 105 HP EMOTION 42.000
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 120 HP DYNAMIC* 41.000
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 120 HP EMOTION* 43.500
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 120 HP DYNAMIC DUALOGIC* 43.700
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 120 HP EMOTION DUALOGIC* 45.200

269 Mesaj
3 Nisan 2008; 13:34:09 

arkadaşlar bunların benzinlileri nekadar yakıyor şu 150 bg lik olar çok yakarmı sizce. görmüş yada bilen varmı.

siz olsanıs hangisni tercihi edersinis

1- bravo 1.4 150 bg sport : 42000 ytl

2-bravo 1.6 105 bg emotion + stil paket : 43000 ytl

3- bravo 1.6 105 bg dinamik + stil paket + esp paket : 41500 ytl

gördügünüs gibi fiyatlar yakın. hepsinin donanım iyi ama en dolu aractan boşa doğru sıralı şekilde yazdım bunlardan birini düşünüyorum. diceksiniski benzinli - dizel tabiki az yakar ne alaka. ama iste şeytan dürtüyo. sizce yakıt açısında çok üzermi beni. ben senede taş çatlasın 15000 km yapıyorum. biliyorum çok tartışıldı yazıldı çizildi amma lütfen bunu bilen biri örneklerle izah idebilirmi. çok arada kalıyor insan.

örnegin ben auris m/m 1.6 ile istanbulda trafikte sehir içi ortalama 8,5-9 yakıyorum. bu t-jet aynımı yakaar azmı. daha önce jetta tsi ile ilgi çok şey yazıldı her devirde az yaktığı şukadar benzinle sukadar gittiği gibi örnekler verildi.

sizin görüslerinis bildiklerinis neler.?

bu iki renk arasındayım ikiside çok güzel sizce nasıl

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamel -- 3 Nisan 2008; 13:37:46 >

1359 Mesaj
4 Nisan 2008; 9:32:11 

bence biraz bekleyip 120 Hp'lik emotion +skydome dizeli al derim... hatta yılsonunu beklersen baya bir indirim olabilir..
150 hp T-jet meselesine gelirsek, istanbul trafiğinde rahat 8-9 litre civarı yakar.eğer alacağın aracı 4-5 sene kullanacaksan muhakkak disel al derim...

2014 VW GOLF Mk7 - 1.4 TSİ 122HP MANUEL HİGHLİNE - KURŞUN GR