- x
-Yeni Fiat Bravo Kulübü-
3390 Cevap325570 Görüntüleme36 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     12 [14] 16 17 18 19 20 21      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

953 Mesaj
1 Haziran 2009; 8:25:01 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhabalar,
Kendim FIAT Bravo bakıyordum ancak nakit problemi cektiğimden alamadım.Kardeşim de bakıyordu araba , o biraz daha sanslıydı bu konuda

Aklında Bravo hiç yoktu.Ben tavsiye ettim, çünkü incelemiş test sürüşü yapmıştım ve forumlardan takip ediyordum.Vel hasıl kelam o da inceledi, test etti vs.Sonunda 120 beygir dizel, Emotion, manuel , beyaz renk sipariş verdik.Benim istedigim donanımdı bu, rengi bile ben sectim , hafta içi teslim aldı.Kendisi şimdilik bana duacı, cok memnun aracından.Tabi durur muyum, ilk fırsatta gittim yanına ve ben de kullandım.

Arac cok seri, biz 105 lik ile test yapmıştık ama arada o 15 beygirin farkı hissediliyor gercekten, kendinizi bir anda 100 km hızda buluyorsunuz.6 vitesli olması süper.Her viteste bastın mı alıyor alet.Süspansyon gayet güzel.Takır tukur sesler yok.Fazla sert olmayan ama tatlı virajlara girdim.Kardeşim "ne yapıyorsun ben bile daha denemedim boyle " dedi ama dinlemedim tabi , Bende Laguna II var, bilen bilir, her viraja her hızda girer ESP devreye girmeden cıkar, "daha mı hızlı girseydim acaba" diye kendinize sorarsınız her virajdan sonra Neyse, bravo hiç tedirginlik hissettirmedi, girip cıktım rahatca.Ama dediğim gibi zorlayan virajlar değildi , tatlı virajlardandı ama saatte 120 ile giderken girdim.

Bir başka beni memnun eden nokta da yalıtım oldu.140 la falan giderken motor sesi yok gibiydi, biraz yol sesi vardı ama o kadarda olur.Bir detay, üstunde Bridgestone Turanza ER300 vardı.Bilenler bilir bu iyi lastiktir.Kuru ıslak zeminde iyi yol tutat ancak sert oldugundan yol sesi verir, duydugum yol sesi de bu lastiklerden kaynaklı olabilir.

Ses sitemine gelince cokta güzel değil ama kötü de değil.Hill holder ı da denedik.Arabayı yokuşta , debriyaj a basılı iken ayagını frenden cekince 2 sn tutuyor aracı.Güzel bir özellik.

Bagaj olayı sınıfında iyi ve kullanışlı.Arka diz mesafesi eger söför 1.75 boylarında ise ve sizde max. o kodar iseniz yeterli, tavan yukseliği ise gayet güzel.Bir de beyaz renk hakkaten cok yakışıyor.Cam filmi yaptırılırsa tadından yenmez.

Eee hiç mi kötü yanı yok derseniz, var gibi.Direksiyona gecince sürüş pozisyonumu bir türlü ayarlayamadım istediğim gibi.Direksiyon hep kucagında gibi.Koltugu geriye alıyorum, ayaklarım pedallardan uzak kalıyor, yaklaşıyorum direksiyon iyice kucagımda, yukseklik ayarı da pek işe yaramadı.Bir de dikiz aynası tasarımı, malzemesi bana cok dandik geldi ,cok basit duruyordu.

Benim izlenimlerim bu sekilde.Özetle parasını sonuna kadar hakeden bir arac şimdilik.Umarım tüm sahiplerini yıllarca üzmez.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

Saygılar...

Laguna III 2.0T Privilige Business Paket, İyot mavi, Prins lpg
Memleket : Antalya

5836 Mesaj
1 Haziran 2009; 10:00:54 

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

Direksiyonda bir de "derinlik" ayarı var onu denediniz mi?

953 Mesaj
1 Haziran 2009; 10:33:27 

Çok tşk...sağolun

Derinlik ayari var mi yok mu hic dikkat edemedim acikcasi, bir an önce sürme telaşındaydım...

Biradere ileteyim, baksın bakalım..

Tşk...

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

Direksiyonda bir de "derinlik" ayarı var onu denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 1 Haziran 2009; 10:33:57 >

1435 Mesaj
6 Haziran 2009; 21:55:16 

Merhaba arkadaşlar bende fiat bravo almayı düşünüyorum ama bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.
1-Boyum 185 arkadaşlarımında genellikle bu civarda aracı kullanırken arkadakiler için diz mesafesi yeterlimi.
2-Sport model almayı düşünüyorum ve skydome ekletmek istiyorum opsiyonel olarak bir de sizce tekno paket ne kadar gerekli?
3-Sitede donanim listesinde hifi ses sistemi için sport'da freedom kiy yazıyor ama fiyatlarda freedom kit için dynamik ve emotion versiyonlar hi-fi müzik sistemi sportta standart olarak mı geliyor yoksa opsiyonel mi anlayamadım?
4-Sizce bu arabaya en çok yakışan renk hangisi
0

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

1592 Mesaj
7 Haziran 2009; 10:20:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Ugur851

Merhaba arkadaşlar bende fiat bravo almayı düşünüyorum ama bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.
1-Boyum 185 arkadaşlarımında genellikle bu civarda aracı kullanırken arkadakiler için diz mesafesi yeterlimi.
2-Sport model almayı düşünüyorum ve skydome ekletmek istiyorum opsiyonel olarak bir de sizce tekno paket ne kadar gerekli?
3-Sitede donanim listesinde hifi ses sistemi için sport'da freedom kiy yazıyor ama fiyatlarda freedom kit için dynamik ve emotion versiyonlar hi-fi müzik sistemi sportta standart olarak mı geliyor yoksa opsiyonel mi anlayamadım?
4-Sizce bu arabaya en çok yakışan renk hangisi
0

sorularının tüm cevaplarını www.fiatbravotr.com da bulabilrisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliserpil2006 -- 7 Haziran 2009; 10:20:58 >

522 Mesaj
7 Haziran 2009; 14:37:15 

120 hp dizel versiyonun otomatik vitesli versiyonu varmı? Ve eğer varsa kaç ileri vitesi var? bilen varsa şimdiden teşekkürler.

2006 Fiat Punto Shine 1.3 Multijet (Volkan Kırmızısı)

1435 Mesaj
7 Haziran 2009; 20:35:46 

@aliserpil2006 teşekkür ederim siteyi inceliyorum

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

404 Mesaj
10 Haziran 2009; 15:48:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Puntojet

120 hp dizel versiyonun otomatik vitesli versiyonu varmı? Ve eğer varsa kaç ileri vitesi var? bilen varsa şimdiden teşekkürler.

Var 6 ileri.

80 Mesaj
12 Haziran 2009; 20:53:22 

ya arkadaşlar bu araba hakkaten bu kadar iyimi yaw...
yani internet sitesinden özelliklerine, verilerine ve burdaki yorumlara bakınca kusursuz bir araba gibi görünüyor.
hiç inceleme fırsatım olmadığı için sizlerden biraz aracın olumsuz yönlerini öğrenebilirmiyim
benim kafamdaki model:
beyaz renk 1.6 dizel 120hp dynamic+stil paket+skydome+freedom kit+esp paketi
stil paketindeki 17 jantların fotosunu birisi koyarsa iyi olur.birde bu skydome ile ilgili bazı yazılar gördüm nette pek sağlam değil gibi anlatıyor buna ne diyorsunuz?
ha birde teknik verilerinde 120hp dizelin, otomatik düz vitesten daha az yakıyor bu nasıl mümkün olabilir?

2011 Kasa 1.5 Dci Tekna Beyaz

953 Mesaj
13 Haziran 2009; 23:19:36 

"aliserpil2006 " eline saglik...

80 Mesaj
14 Haziran 2009; 8:22:47 

aliserpil2006 ayrıntılı yorumlar için teşekkürler.
bir de şu otomatik vitesin nasıl düzden daha az yaktığını anlayabilsem o zaman daha iyi karar vericem...

2011 Kasa 1.5 Dci Tekna Beyaz

11347 Mesaj
14 Haziran 2009; 10:55:56 

quote:

Orjinalden alıntı: MONTANAX

aliserpil2006 ayrıntılı yorumlar için teşekkürler.
bir de şu otomatik vitesin nasıl düzden daha az yaktığını anlayabilsem o zaman daha iyi karar vericem...

Dualogic şanzıman Vw'nin DSG şanzımanı gibidir düze göre daha az yakar çünkü düz vitesin otomatikleşmiş versiyonudur yani normal otomatik vitesten ayrıdır. Ve bu segmentte en başarılı viteslerden biridir. (MMT gibi rezalet değil.)

"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

"Para" ile "İman" Ters Orantılıdır...

Katılım zamanı: 7 Aralık 2005
İmzamı lütfen çalmayın! Kullanmak istiyorsanızda nezaketen bari bir izin isteyin...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Haziran 2009; 4:39:22 

bravo nun sekli cok hosuma gidiyor ozellikle siyah renkli bir onceki sayfada resmini koydum ama araba kullanis saglamligi acisindan alman arabalarinin eline su dokemez

ikincisi ayni gucte ki golf ile kiyaslayin golf daha saglam ve benzin tasarrufu cok daha ekonomik

479 Mesaj
17 Haziran 2009; 4:18:13 

Selamlar iyi forumlar. Kendim şu an yurt dışındayım ve ailem arabamızı(laguna I) satmış. Yeni araba almak için çabaladılar baya en son caddyde karar kılmışlardı. Ama kredi de prüz çıkmış son anda alamamışlar. Geçen haftaya kadar çoğu markayı incelemişler ama vw kalitesini görünce binek dahi olmadığı halde caddy almaya karar vermişler, o zamana kadar civic,focus,astra incelemişler. Benim aklımda hep leon ya da bravo vardı. Ankarada seat satmayı durdurmuş doğuş otomotiv. İş böyle olunca da bitek bravo seçenği kalıo. Ama dediğim gibi astra,focus,civic kalitesini beğenmemiş bi aileyi ikna edebilir mi? Bana kalsa direk alcam(şimdiye kadar fiata hayatta binmem diyen biri olarak) ama türkiyede olmadığım için test etme, ailemi ikna etme şansım yok :( Onlara bravoyu test etmelerini söyledim. Muhtemelen 120 hp dizel versiyonu alcaklar beğenirlerse. İç genişlik,ferahlık ve iç mekan kalitesine çok önem veriyo bizimkiler. Test ettikleri diğer araçlarda bulamadıklarını bulabilirler mi bravo da, merak ettiğim bu..

200 hp MultiJet

953 Mesaj
17 Haziran 2009; 9:04:48 

İç mekan bir sedan araba kadar ferah değil tabi.Ancak kendi sınıfındaki en ferah iç mekana sahip araclardan biri .Eger ailenizde çok uzun boylu biri yoksa arkada oturunca sıkıntı cekmez, tavan yukseliği fena değil.Şöförde cok uzun değilse arka diz mesafesi de gayet yeterli. Yine bagaj kendi sınıfında en genişlerden.

Kullanılan malzeme kalitesi de bence yeterli, gözüme kötü gözken bir sey olmadı.Sadece dikiz aynası bana biraz dandik geldi o kadar Yoksa konsol, direksiyon vs.. kaliteli.

quote:

Orjinalden alıntı: replastone

Selamlar iyi forumlar. Kendim şu an yurt dışındayım ve ailem arabamızı(laguna I) satmış. Yeni araba almak için çabaladılar baya en son caddyde karar kılmışlardı. Ama kredi de prüz çıkmış son anda alamamışlar. Geçen haftaya kadar çoğu markayı incelemişler ama vw kalitesini görünce binek dahi olmadığı halde caddy almaya karar vermişler, o zamana kadar civic,focus,astra incelemişler. Benim aklımda hep leon ya da bravo vardı. Ankarada seat satmayı durdurmuş doğuş otomotiv. İş böyle olunca da bitek bravo seçenği kalıo. Ama dediğim gibi astra,focus,civic kalitesini beğenmemiş bi aileyi ikna edebilir mi? Bana kalsa direk alcam(şimdiye kadar fiata hayatta binmem diyen biri olarak) ama türkiyede olmadığım için test etme, ailemi ikna etme şansım yok :( Onlara bravoyu test etmelerini söyledim. Muhtemelen 120 hp dizel versiyonu alcaklar beğenirlerse. İç genişlik,ferahlık ve iç mekan kalitesine çok önem veriyo bizimkiler. Test ettikleri diğer araçlarda bulamadıklarını bulabilirler mi bravo da, merak ettiğim bu..

1592 Mesaj
17 Haziran 2009; 18:19:37 

quote:

Orjinalden alıntı: replastone

bu sayfadaki 13/06/2009 tarihli benim yorumumu okursan tüm sorularının evabını bulabirisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliserpil2006 -- 17 Haziran 2009; 18:20:19 >

217 Mesaj
20 Haziran 2009; 2:20:15 

bir arabanın baz model donanımı ve o donanımdaki fiyatı modeli belirleyici kılar.
sene 2009, bravo active, arka camlar elle kolla açılıyor.
yani "o kadar maliyetli süper araba yapıyoruz ki, elektrikli arka cam koyarsak fiyatımızı yukarı çekmek zorunda kalacağız" falan mı var altında bilemiyorum..bugattinin/ferrarinin metalik boyayı opsiyon falan yapmasından farksız! "elektrikli arka cam istiyorsan active değil dinamik alcaksın" ...fiat markası özünde bu..

yaptığı en güzel binek araç bravo, onunda hikayesi yukardaki paragrafta.
zaten kendileride söylüyor, sektördeki liderlikle hafif ticari üzerine.

'09 Megan 3 Expression 1.6 / Platin Gri

4046 Mesaj
20 Haziran 2009; 2:27:09 

quote:

Orjinalden alıntı: yenimegan

bir arabanın baz model donanımı ve o donanımdaki fiyatı modeli belirleyici kılar.
yani "o kadar maliyetli süper araba yapıyoruz ki, elektrikli arka cam koyarsak fiyatımızı yukarı çekmek zorunda kalacağız" falan mı var altında bilemiyorum..bugattinin/ferrarinin metalik boyayı opsiyon falan yapmasından farksız! "elektrikli arka cam istiyorsan active değil dinamik alcaksın" ...fiat markası özünde bu..

soyledıgınız ornek her fırmanın yaptıgı bısey passat jant kapaklı dunyanın parasına satılıyo bunun gıbı bır suru ornek var o yuzden bunu fıata mal etmek anlamsız 27000 bıne aldıgım b sınıfımın arka kapılarıda elle acılıyo 30 bıntl kusurluk corsanında....

ayrıca kusura bakmayın ama ıkı aracıda ıncelemıs bırı olarak bana gore bravo yenı meganedan bı cok bakımdan ustun ozellıkle malzeme kalıtesı tasarım ve tabıkı motorlarıyla gerıyede bısey kalmıyo zaten....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bencn17 -- 20 Haziran 2009; 2:27:47 >

455 Mesaj
20 Haziran 2009; 10:19:00 

quote:

arkadaş sadece arka camları bulmuş herhalde eleştirecek... reno'da megane için o fiyatta bir versiyon hazırlasında görelim, dacia logandan farkı kalmaz herhalde...
ayrıca bravo kadar çok donanım ve opsiyon sunabilmekte önemli... herkesin bütçesine göre bravo sahibi olması için güzel düşünülmüş...

megane'da en üst versiyonda esp'nin hala standart olmaması da çok büyük eksik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtnaim -- 20 Haziran 2009; 10:21:11 >

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

217 Mesaj
20 Haziran 2009; 11:11:21 

öncelikle ben iki aracı karşılaştırmadım.böyle birşey için burası doğru forum değil bir kere.bu yüzden argümanlarınızın havada kalması biraz garip oldu.

herkesin erişebileceği güzel araba diye birşey olmaz benim için, olursa önde navigasyon olur arkada elektrikli cam olmaz, bundan bahsediyorum.
verdiğim arka cam örneği aracın broşüründe özellik satırı olarak "bravo yazılı paspas" koyan firmayı eleştirdim, donanım ve opsiyondan kasıt buysa sayfa sayfa biliyorum tanıtım broşürlerini merak etmeyin : ) fiat'a bok atmak niyetinde olsaydım bravo benim için yanlış seçim olurdu ki, zaten niyetim bu değil.

bravonun segmentinde hangi markalarda baz modelde elektrikli arka cam üst donanıma geçiş sebebi bende merak ettim şimdi ama : )

1294 Mesaj
20 Haziran 2009; 11:25:37 

ötv indiriminden sonra ankarada bravo sayısında belirgin artış oldu . önceleri haftada 1 tane zor görürken şimdi günde 1 taneye rastlıyorum. firma satış rakamını açıklarsa artışı net görürüz sanırım.

internetten edinilen bilgi %100 doğru olmayabilir

20703 Mesaj
22 Haziran 2009; 15:38:32 

Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. Donanım Haber birinci Ankara buluşmasını 7 Şubat'ta yapmıştık. Şimdi ikincisini düzenlemeye geldi sıra. Sizlerinde desteğiyle düzenleyelim diyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

7 Şubat'taki Ankara buluşmasının konusu.
http://forum.donanimhab...192/mpage_1/key_/tm.htm

Yeni yapmayı düşündüğüm buluşmanın konusu.
http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#32341909

Gelmek isteyen tüm arkadaşlara kapımız açık.

Selamlar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

404 Mesaj
23 Haziran 2009; 1:48:04 

Almanya da birçok modelin baz versiyonunda ön camlar bile manuelken biz gelip burada arka cam niye elektrikli değil diye tartışıyoruz.Maalesef bu tip yanlış kriterlerden dolayı firmalar ülkemize şekil yönünden zengin, güvenlik yönünden zayıf araçları pazarlıyorlar.(mesela makyajlı Clio Almanya da standart esp ile satılıyor,biz de opsiyon bile değil.Megane yine benzer şekilde.Konu Renault olduğu için ondan örnek verdim).Esp gibi bir donanım olmadıktan sonra bagaj camı bile elektrikli olsa ne yazar..

74 Mesaj
23 Haziran 2009; 3:22:47 

2004 model passat 1.6 (102 bg) kullanıcısı ve 2003 model 19tdi passat kullanıcısı olarak VW nin kalitesi eskide kaldı diyorum 2005 yılında sonkez ve hayatımda yeni Model VW olmamasına tövbe ettiren 1.6 FSİ PASSAT I sattıktan sonra huh dedim nefes aldım araba öyle bir elektronik arıza yarattı ki kendi servisi çözemedi bana masraf üstüne masraf açtıı sıfırdan alınmış 48 binde bir araç nasıl olurda böyle problem yaratır hemde VW hani oo VW ni övenler varya açıklasınlar bakalım arka camı elle açılmayan tipten el freni olmayıp elektromekanik park freni takılı kalan passattı anlatsınlar öve öve. yanlış anlaşılmasın ama şunu bilir şunu söylerim VW'e binecekseniz en full ve en büyük motorlu aracına bineceksiniz ben 3 nesil passatada bindim ve tdi passatım 130 bg exclusive model di inanın tank gibi arabaydı ama şimdikini hele oo 1.6 motorları üste para verseniz almam bu jetta içinde geçerli biineceksen en full'ne ve en donanımlısına bineceksin ve keyf alacaksın işte o zman ALMAN'ın tadı çıkar yok 40.000 liraya araba alayımda hem ALMAN olsun hem iyi gitsin hem ucuz yaksın politikasını aklımızdan silmemiz şart birazda o yıkılmayana VW kalitesini yıkmak şart çünkü artık HAS ALMAN değil

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

394 Mesaj
23 Haziran 2009; 11:03:37 

Dün bir Fiat Bayiine gittim...

Fiat Bravo 1.6 Dynamic 120BG + esp,hillholder,asr,msr cruise control + Still Paket 38.000 ytl sizce iyi bir fiyat mı arkadaşlar??

Lütfen yorum bildirirseniz çok sevinirim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakia_ -- 23 Haziran 2009; 11:03:52 >

953 Mesaj
23 Haziran 2009; 11:50:11 

PAketsiz "Bravo 1.6 Dynamic 120BG" için fiyatın 38.640 oldugunu düşünürsek bence guzel bir rakam.
ESP paketi ile stil paket bedavaya gelmiş sanki... HAyırlı olsun şimdiden, guzel arac

Dun bende bir fiat bayiindeydim.Bravo nun 15 Hzirandan öncesine gore 3000 TL artışla satılmaya başladıgını iletti.(paketsiz hali)

Bu arada ne renk?

quote:

Orjinalden alıntı: trakia_

Dün bir Fiat Bayiine gittim...

Fiat Bravo 1.6 Dynamic 120BG + esp,hillholder,asr,msr cruise control + Still Paket 38.000 ytl sizce iyi bir fiyat mı arkadaşlar??

Lütfen yorum bildirirseniz çok sevinirim....

394 Mesaj
23 Haziran 2009; 13:17:13 

Siyah Renk olarak düşünüyorum;

Ancak aracın jantları konusunda kararsızım

ekte iki adet düşündüğüm jantı koyuyorum.Daha karar veremedim..

0

Ekteki dosya (1)

394 Mesaj
23 Haziran 2009; 13:50:54 

bu da diğer jant..Kararsız kaldım...

local://upfiles/308307/19F90D76DEFB40F182DF22677225022A.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakia_ -- 23 Haziran 2009; 13:54:51 >

953 Mesaj
23 Haziran 2009; 14:23:05 

Stil paketteki jant standart değil mi?Boyle 2 secenek mi var???

quote:

Siyah Renk olarak düşünüyorum;

Ancak aracın jantları konusunda kararsızım

ekte iki adet düşündüğüm jantı koyuyorum.Daha karar veremedim..

0

394 Mesaj
23 Haziran 2009; 16:11:51 

Özel sparişle geliceği için böyle bir seçeneğim oldu.Bayii en azından böyle bir şansı tanıdı.

Ama hangisini seçeceğime karar veremedim henüz...

953 Mesaj
23 Haziran 2009; 16:28:56 

Siyah Bravo da duran cok kollu jant sanki daha guzel...

Yalnız siz 2 farklı jant secenegi ihtimali yazdınca soyle bir sey aklıma geldi.KArdeşime 120 Beygir Emotion almıştık.Sipariş esnasında farklı jant secenegi de yapabilirmiyiz diye bizdee sorduk, ama bayii boyle bir talebi daha once yaptıklarını ancak arabanın ustunde istedikleri dıısnda farklı bir jant ile geldigi soyledi. Ne kadar dogru bilemiyorum ama tanıdık oldugu için dogru oldugunu sanıyorum.Fabrika istenilenden farklı jant takmış.Bu sekilde ustunde gelenden farklı ve sizin gibi birden cok secenekli durumlarda boyle can sıkıcı surprizler basınıza gelebilir.

Umarım yasamazsınız ama paylaşayım istedim..HAyırlısı tabi...

quote:

Özel sparişle geliceği için böyle bir seçeneğim oldu.Bayii en azından böyle bir şansı tanıdı.

Ama hangisini seçeceğime karar veremedim henüz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 23 Haziran 2009; 16:29:37 >

394 Mesaj
23 Haziran 2009; 17:22:29 

Peki fiyat için ne diyorsunuz?Normalde 40.500 tl geliyor.2.500tl sizce iyi bir indirim oranı mı?Yoksa daha da düşük bir fiyata bulabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakia_ -- 23 Haziran 2009; 17:22:55 >

1592 Mesaj
23 Haziran 2009; 19:24:28 

quote:

bu da diğer jant..Kararsız kaldım...

local://upfiles/308307/19F90D76DEFB40F182DF22677225022A.jpg

fotoğraftaki jant 17 inç janttır ve özel siparişle gelir.stardart jantlar ise 16 inçtir.türkiye yollarında 17 inçi tavsiye etmem.standart 14 veya 20 kollu janttan almanı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliserpil2006 -- 23 Haziran 2009; 19:26:09 >

3996 Mesaj
24 Haziran 2009; 14:44:29 

Selam Bravocular...

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#32592640

Üstteki konuya T-Jet Bravo sahipleri izlenimlerini, görüşlerini, yaşadıysa yaşadığı problemleri yazarsa iyi olur düşüncesindeyim. İlginiz için teşekkürler...

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

394 Mesaj
24 Haziran 2009; 16:04:07 

Bu gün sözleşme için fiat bayiine gittik bilin bakalım ne oldu...

Dün 38.000 tl diyen bayii bugün yanlışlık olmuş 39.000tl dedi fiyata.

Tabi ben de sinirlendim ve çıktım almadan.....

Şimdi Focus titanium Dizel almayı planlıyorum.Fiyatı da 40.000 tl olarak düştüler.

İnsanı arabadan da araba almaktan da soğuttular....

5836 Mesaj
24 Haziran 2009; 16:35:26 

İyi de 40.000 TL lik focusta ESP ve 17 " jant var mı?

Motor 300 Nm tork üretiyormu?

Seneye kasa değiştirecek mi?

Bunları sorun Ford bayiine.

684 Mesaj
24 Haziran 2009; 16:38:54 

hocam laf ağızdan bir defa çıkar deseydiniz bakalım ne diceklerdi. böyle bi ticaret anlayışı mı olur be
onlar kaybetmiş, siz değil.

banada aracımı alırken benzer bişi olmuştu. telefonda bi fiyat söylediler. ben eğer bu fiyatı veriyorsan tamam gelecem dedim. sonra 2 gün sonra aradı dedi yanlışlık yapmışım ama bi şekilde halledeceğiz artık, dönemem söylediğimden de dedi. eyvallah dedik, aldık.

selamlar.

quote:

Bu gün sözleşme için fiat bayiine gittik bilin bakalım ne oldu...

Dün 38.000 tl diyen bayii bugün yanlışlık olmuş 39.000tl dedi fiyata.

Tabi ben de sinirlendim ve çıktım almadan.....

Şimdi Focus titanium Dizel almayı planlıyorum.Fiyatı da 40.000 tl olarak düştüler.

İnsanı arabadan da araba almaktan da soğuttular....

Oturarak başarıya ulaşan tek şey bir tavuktur.
Samsung Galaxy Note 3
Fiat Linea T-Jet Emotion

953 Mesaj
24 Haziran 2009; 16:46:05 

Bence de bunları sormak lazım.Bayiiye kızıp Bravo dan olmayın derim

Ayrıca bakım aralıkları ve maliyeti nedir Focus un? Bu da önemli malum.Bravo da 120.000 de bir agır bakım oluyor mesela (160.000 de olaiblir, T-jet le karıştırıyor olaiblirim)

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

İyi de 40.000 TL lik focusta ESP ve 17 " jant var mı?

Motor 300 Nm tork üretiyormu?

Seneye kasa değiştirecek mi?

Bunları sorun Ford bayiine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 24 Haziran 2009; 16:47:56 >

394 Mesaj
24 Haziran 2009; 17:22:35 

Açıkçası Fiat Bravo çok hoşuma gitmişti ne yalan söyliim acaip te kendimi alıştırmıştım.

Ama söz ağızdan çıktı...benim olay telefonda da değil üstelik.

Yüz yüze konuştuk ertesi gün için sözleştik....

Gerçi istanbuldaki bayiiler de 39.000den aşğı gram inmediler telefonda...

Ama sonuçta biz anlaşmışız ertesi günü sözleşme yapmak için gittğimde şok oldum dediğim gibi....

Olay yeni olduğu için belki tekrardan ararlar...aramazlarsa da ben tekrardan gideceğimi zannetmiyorum....

Başka bir bayiiden fazla fiyat verir alırım onlardan almam......

Ama Focus her nekadar kasa değiştirecek olsa da sonuçta 2.el piyasası Bravo'dan daha iyidir.

Sonuçta yollarda Bravo görmek çok zor...az satılan araç....artı Fiat Bravo için stok tutmuyor....

Sadece sipariş üzerine gitirttikleri bir model....Akibeti Stilo gibi olacak diye korkuyorum....

Sonuçta ülkemizde bir golf,bir astranın 96 modellerini bulmak,görmek mümkün oluyor anacak fiat'ın en eski araçları

kuş serileri...başka da pek uzun süre kullanılan aracına rastlamak zor....

Kafam şuanda acaip karışık...birkaç gün kafamı dinlesem iyi olacak gibi gözüküyor :=))

217 Mesaj
24 Haziran 2009; 20:29:40 

Fiat'ın akibeti stilo gibi olmayan binek modeli var mı?

143 Mesaj
24 Haziran 2009; 22:06:14 

bravo 1,6 multijet kullanan arkadaşlara sorum..
yakıt tüketimi konusunda diğer dizel araçlara göre tüketimin daha yüksek olduğunuu duydum bu konuda fikirlerinizi ihtiyacım var,tüketim verileri nelerdir bir depoyla ortalama kaç km yapılabiliyor şehir içinde

2011 Nissan Qashqai 1.5 DCI Tekna Beyaz

404 Mesaj
25 Haziran 2009; 3:21:22 

quote:

Fiat'ın akibeti stilo gibi olmayan binek modeli var mı?

Var.

953 Mesaj
25 Haziran 2009; 18:46:40 

Merhabalar,
Dualogic sanzimanli Bravo ya da baska bir FIAT arac kullanan var mi?Tecrubesi olan arkadaslardan aşağıdaki sorularımın cevabını rica ediyorum

1) Vites gecisleri nasıl?Sarsıntılı mı?Hissediliyor mu?
2) Gaz pedal tepkileri nasıl?Basınca gec mi algılıyor?
3) Vites gecislerinde kararsızlık var mı?

Tşk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 25 Haziran 2009; 18:47:12 >

394 Mesaj
25 Haziran 2009; 23:39:57 

Merhabalar...bugün itibariyle ben de bir Fiat Bravo sahibi oldum...

120 Bg Dizel Emotion + Still Paket.....

İnşallah hayırlısı olur....yapılan yorumlar ve testlerden sonra kendim de sürünce

Fiat Bravo almaya karar verdim....

Bu arada Bravo kullanan arkadaşlara bir sorum olacaktı....

Araç gelince bixenon far yaptırmayı düşünüyorum.

Ancak aldığım bayii orjinalini bozma sonra yokatınca farlar buhar yapabilir gibi bişey dedi...

Tecrübesi olan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim...bana saçma geldi...sonuçta farlar açılmıyor....

Kaputtan sadece apülleri çıkarı xenon takılıyor diye biliyorum.....

48 Mesaj
26 Haziran 2009; 19:22:20 

öncelikle hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah..eğer mümkünse aldığınız fiyatı öğrenebilirmiyim..bende kısa süre içinde araç almayı düşünüyorum..bi de ne kadar sürede teslim ediyorlar..nickiniz den yola çıkarak trakya lı olduğunuzu zannediyorum..acaba neresindensiniz?..tekrar hayırlı olsun

ÖZGEN YAVUZ-TEKİRDAĞ-1982
Trakya üni-kamu yönetimi..(2009)

394 Mesaj
26 Haziran 2009; 19:54:51 

Edirneliyim...Edirneden aldım...Fiyat 39.750 tl....normal liste fiyatı emotion + still paket 41820 tl %5 indirim yapıldı.....

Ancak fiat bayii tanıdığımız olduğu için böyle bir indirim aldım.0 karla sattılar yani Normalde böyle bişey olmuyor.Koç Personeline %5 indirim yapılıyor.

Buarada bugün 300 tl zam gelmiş dediler....Araç Ağustos ayı içerisinde gelicek.

Bu arada ben fiat için çok araştırdım İstanbuldaki bayiiler de aynı şekilde Ağustostan önce bir zaman vermediler.

Tabi normal bir araba arıyorsanız...Paket ekletmeden belki ozaman bulabilirsiniz....

Edirne'den önce karşılaştırmak için İstanbul ve Gebzen fiyat almıştım...ben Gebzeden Dynamic + Still Pkaet + Esp+asr+msr+hillholder +cruise control pakete 39.500 gibi bir fiyat almıştım.

Emotin alamak kafamda yoktu sonradan babam gidip emotin almış :))

Fiat Bayiileri Bravo için burnundan kıl aldırmıyor ve sadece sipariş üzerine araç getirtiyor.Stokla çalışıyorlar.

O yüzden istanbuldakiler daha da bir artist....Size tavsiyem bayiileri arayarak bir fiyat alın...Ama Gebze seçeneğini de es geçmeyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakia_ -- 26 Haziran 2009; 19:56:01 >

48 Mesaj
27 Haziran 2009; 1:02:01 

anladım çok saolasın arkadasım..sana özel mesaj attım bi bakarmısın..

ÖZGEN YAVUZ-TEKİRDAĞ-1982
Trakya üni-kamu yönetimi..(2009)

1963 Mesaj
28 Haziran 2009; 17:31:10 

quote:

öncelikle ben iki aracı karşılaştırmadım.böyle birşey için burası doğru forum değil bir kere.bu yüzden argümanlarınızın havada kalması biraz garip oldu.

herkesin erişebileceği güzel araba diye birşey olmaz benim için, olursa önde navigasyon olur arkada elektrikli cam olmaz, bundan bahsediyorum.
verdiğim arka cam örneği aracın broşüründe özellik satırı olarak "bravo yazılı paspas" koyan firmayı eleştirdim, donanım ve opsiyondan kasıt buysa sayfa sayfa biliyorum tanıtım broşürlerini merak etmeyin : ) fiat'a bok atmak niyetinde olsaydım bravo benim için yanlış seçim olurdu ki, zaten niyetim bu değil.

bravonun segmentinde hangi markalarda baz modelde elektrikli arka cam üst donanıma geçiş sebebi bende merak ettim şimdi ama : )

İsterseniz Birde 308'lere Bir Bakın,Normalde Elektrikli Arka Cam Comfort'larda Yok.Ama Bayiler Uyanıklık Edip Aracı (Comfortları) Elektrik Paketli Sipariş Ediyor,Böylece Normalde Arka Camları Manuel Olan 308 Comfort Sanki Standart Donanımında Varmış Gibi Arka Camları Otomatik Geliyor.Eğer Manuel Gelse,Şu An İçin 185 TL Fark Ödeyip Elektrikli Arka Camlara Sahip Olabiliyorsunuz.Ha Bu Arada Baz Donanımda Bile Olsa Maliyeti Düşürmek Bahanesiyle Arka Camları Manuel Yapmak vb. Kısıtlamalar Komik,Yani Bu İş Maliyeti Düşürmek İçin Airbag Koymamaya Benziyor Bana Göre Bu Konuda Haklısınız...

Ayrıca 308'de Opsiyon Olarak Bile Olsa CC Yok Hatta 308 Topic'ine Bakın Geçmiş Sayfalarda Dışarıdan Nereye,Ne Kadara CC Taktırılabilir Tartışmasıda Var.ESP Comfort ve Premiumlar İçin Opsiyonel ve Şu Anda Opsiyon Fiyatı 1205 TL.Evet Bravoda da Dynamic Versiyonunda Opsiyonel Ancak Fiyatı 930 TL ve Pakette Sadece ESP Yok Çok Daha Geniş Bir Güvenlik Paketi ESP Pack...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bora_T -- 28 Haziran 2009; 18:13:04 >

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

2657 Mesaj
28 Haziran 2009; 17:53:22 

Bravo gercekten cok guzel bir araca benziyor gerci bence stilo da oldukca guzel bir aracti ama tutmadi. Tanidigim bir cok kisi bravo yu begeniyor ama hep ikinci el korkusu sonunun Stilo gibi olma korkususu var. Birde bu en baz donanimda arka camlarin elle acilmasi gercekten cok sacma. kompakt sinifta boyle bir donanimi nasil satisa sunarlar anlamak mumkun degil marka degeri icin bunlar cok onemli boyle abudik gubudik sacmaliklar yuzunden Bravo da hak ettigi yeri bulamayabilir. baz donanimda alasim jant olmayabilir, 2 bolgeli klima,esp,asr olmayabilir bunlar cok dikkat cekmez(nitekim cekmiyorda) ama elle acilan camlar prestiji bir anda bitirir.Birde herkes icin bravo gibi bir yaklasimda bence cok sacma bir arac belli bir kesime hitap etmeliki bir kullanici kitlesinin olusmasi lazim.Renault un yillar once megane 1 ile basardigini fiat bir turlu basaramadi nedenini anlamak mumkun degil

1164 Mesaj
28 Haziran 2009; 21:27:26 

Arkadaşlar son bir kaç mesajda ısrarla arka camın manuel olmasına takılmış durumdasınız ama zaten bunun böyle olması daha güvenli değil mi? O da elektrikli olursa kaza durumunda v.s. açılmama ihtimali var. Eğer araçda bunu kesinlikle önleyen bir mekanizma yoksa ben zaten arka camları manuel istiyorum. Bu konuda fikirleriniz nedir?

953 Mesaj
28 Haziran 2009; 22:49:08 

Bilgisi olan yok mu arkadaslar....

quote:

Orjinalden alıntı: alperen_hakki

Merhabalar,
Dualogic sanzimanli Bravo ya da baska bir FIAT arac kullanan var mi?Tecrubesi olan arkadaslardan aşağıdaki sorularımın cevabını rica ediyorum

1) Vites gecisleri nasıl?Sarsıntılı mı?Hissediliyor mu?
2) Gaz pedal tepkileri nasıl?Basınca gec mi algılıyor?
3) Vites gecislerinde kararsızlık var mı?

Tşk...

9658 Mesaj
30 Haziran 2009; 14:19:44 

Şu araba sırf önündeki amblemden kaybediyor hayret tabuları yıkmak gerçekten ne kadar zor..

Altı üstü metal + plastik bunun istediğinde iyisi ya da daha iyisi yapılabilir Fiat geçmişi eskiye dayanan, tarihi başarılarla dolu bir firmadır.

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

1862 Mesaj
1 Temmuz 2009; 0:41:36 

selamlar...

fiat grubunun ürettiği tüm modeller başarılı olmuş ve otomobil tarihindeki yerlerini almıştır.

tutmadığı iddia edilen stilo modeli de otomobilden anlayanların sayısını ve seviyesini de ayrıca göstermiştir diye düşünüyorum...

yeni fiat bravo modelleri ise günümüz tekniği ve tasarımının en üst seviyesindeki çok kaliteli örnekleridir..tüm otomobil otoriteleri de bu konuda hemfikirdir...

bence bir fiat ya da fiat grubu otomobiline sahip olmak çok özel bir ayrıcalıktır..

sevgilerimle...

978 Mesaj
1 Temmuz 2009; 2:21:17 

sayin havnitekin bey,size bravo konusunda soru sormak istiyordum,umarim cevaplarsiniz bir bilen oldugunuz icin.....ben daha once fiat bravo 1.4 90 beygirlik araba aldim sonra da sattim,simdi de fiat bravo t-jet 120 beygirlik motorlu araca sahibim 2008 model mayis ayi.ben iki aracta su farkliliklari gordum:motora hic girmeyelim cok fark var iki motor arasinda ancak t-jet biraz daha gurultulu icerde sanki fazla ses oluyor,bu normal mi?ikincisi debriyaj( t-jet) te daha sert gecisler daha kolay ancak kemikli..... diger normal bravoda ise gecisler daha yumusak ancak bazen takilma oluyordu.bu da normal mi?yoksa benim bravoda bir problem mi var?sanki debriyaji pek begenmiyorum yoksa ben mi cok mukkemelciyim?rica ediyorum eger mumkunuz varsa benim icin denermisiniz her iki aracin viteslerini?onceden tesekkurler....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Temmuz 2009; 3:09:42 

0

arabanin arkadas gorunus mukemmel

1862 Mesaj
1 Temmuz 2009; 22:24:15 

quote:

Orjinalden alıntı: levis_mk

sayin havnitekin bey,size bravo konusunda soru sormak istiyordum,umarim cevaplarsiniz bir bilen oldugunuz icin.....ben daha once fiat bravo 1.4 90 beygirlik araba aldim sonra da sattim,simdi de fiat bravo t-jet 120 beygirlik motorlu araca sahibim 2008 model mayis ayi.ben iki aracta su farkliliklari gordum:motora hic girmeyelim cok fark var iki motor arasinda ancak t-jet biraz daha gurultulu icerde sanki fazla ses oluyor,bu normal mi?ikincisi debriyaj( t-jet) te daha sert gecisler daha kolay ancak kemikli..... diger normal bravoda ise gecisler daha yumusak ancak bazen takilma oluyordu.bu da normal mi?yoksa benim bravoda bir problem mi var?sanki debriyaji pek begenmiyorum yoksa ben mi cok mukkemelciyim?rica ediyorum eger mumkunuz varsa benim icin denermisiniz her iki aracin viteslerini?onceden tesekkurler....

selamlar...

hacim ve dış görünüş olarak iki motor aynı olmasına karşın ,turbo beslemeli motorların sübap,segman,piston gibi pek çok çalışma elemanı farklıdır..buna turbo ve besleme sisteminin farklılıkları da eklenince oluşacak ses'in de çok farklı olacağı doğaldır ve anlattığınız durum çok normaldir...bu arada şanzıman oranları ve debriyaj sisteminin de farklı olması eklenince..anlattıklarınızın zaten beklenen ve bilinen bir durum olduğu da aşikardır..

güle güle kullanın....

sevgilerimle....

1515 Mesaj
2 Temmuz 2009; 21:13:57 

fiat bravo yeni modeliyle çok üstün güvenlik önlemlerine sahip, rakplerinde olmayan özellikler çok uygun fiyata cömertçe sunulmuş. harika bir tasarım, alım için zevkinize uyuyorsa kaçırmayın derim.

196 Mesaj
3 Temmuz 2009; 10:07:43 

ne marka olursa olsun turbo motor sakin kullanıldığında atmosferik motordan daha az yakıt tüketir çünkü yakıtı daha verimli kullanır.ha altımdaki arabada turbo motor var ben basarım dersen basınca yakmayan araç bulursanız banada haber verin.

bir araç eğer bir markanın logosunu taşıyorsa dünyanın neresinde üretilirse üretilsin aynı üretim koşullarına ve aynı standartlara uyularak aynı kalite politikasına göre üretilir.bu elektronik cihazlardada böyledir.sony dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok farklı ürün üretiyor.kimisine sony kimine dandik ucuz sony diye etiket basarak satmıyor herhalde.vw nerde üretilirse üretilsin aynı kalite seviyesinde olur.bunu birisi vw ni beğenmedi diye o dandik ülke malıdır diye geçiştirmeye çalışmak sadece kişinin kendisini kandırmsıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmir_selçuk -- 3 Temmuz 2009; 10:13:49 >

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

500L 1.6 MULTİJET BEATS EDİTİON PANAROMİK TAVAN BEYAZ ROCKSTAR