Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.788
Cevap
57
Favori
555.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bravo benim de ilgimi çekiyor.Bugün baktım sitesine,

BRAVO 1.6 16V JTD 105 HP EMOTION 40.500 ytl fiyat vermiş.

Kullananların yorumunu dinlemek isterim.Paranın karşılığını alabiliyor muyuz?Tüketim değerleri nedir?Konforu hakkında da yorum yapılırsa sevinirim,40 bin lira bizim için az para değil.Sonradan pişman olmak istemem.
    9 senedir aynı arabayı kullanıyoruz(UNO).Ahım şahım bir araba değil ama bakım harici bizi servisle muhattap etmedi pek.

Yeni alacağımız arabayı da en az 6 sene kullanırız.

Kronik sorunu var mıdır?Performansı yeterli mi?Benim için önemli olan ekonomi aslında.Yaşım 20 ama öyle hız meraklısı değilim.Okula gidip geleceğim(70 km.) o yüzden ekonomiyi ön plana aldık.

Bir de liste fiyatından ne kadar indirim yapıyorlar?Sene sonunda güzel bir indirim olur mu?

Teşekkürler
  • 120'lik multijet dualogic alan oldu mu acaba?
    Bayi sipariş üzerine 8 hafta içerisinde getirildiğini söyledi.
    Bunun dışında bravo kullananlar aracın yol tutuşunu,frenlerini ve plasitik kalitesini yorumlayabilir mi?
  • 5 aydır fiar bravo mjet 105 bg dyn kullanıcısıyım .

hiç bir kronik sorunu yok
    yol tutuşu çok iyi konforu iyi şehir içi 6,5 lt şehir dışı 4,7 lt yakıyor.

şu an çok güzel indirimler var .

ben 36 ya almıştım. kesinlikle paranın karşılığını alıyorsun

direksiyona oturduğunda başka bir dünyaya gidiyorsun .

dizeli benzinli gibi performanslı kullanabiliyorsun üstüne az yakıt ödüyorsun.

ben şimdi alacak olsan yine bravo alırım .
  • quote:

Orjinalden alıntı: panelvan

5 aydır fiar bravo mjet 105 bg dyn kullanıcısıyım .

hiç bir kronik sorunu yok
    yol tutuşu çok iyi konforu iyi şehir içi 6,5 lt şehir dışı 4,7 lt yakıyor.

şu an çok güzel indirimler var .

ben 36 ya almıştım. kesinlikle paranın karşılığını alıyorsun

direksiyona oturduğunda başka bir dünyaya gidiyorsun .

dizeli benzinli gibi performanslı kullanabiliyorsun üstüne az yakıt ödüyorsun.

ben şimdi alacak olsan yine bravo alırım .

arkadaşa katılıyorum.gerçekten çok farklı bir araba.bu hazzı şimdiye kadar test ettiğim hiçbir araçta almamıştım.aralık ayında ben de düşünüyorum.tek kelime ile mükemmel
  • 2009 model 105hp emotion 37.800 sizce fiyat nasıl? lav kırmızısı 600 ytl fiyat farkı var diğerlerinden... sizce fiyatına değer mi? sanki fiyat yüksek gibi? onun yerine şunu alın diyebileceğimiz araç var mı? büyük ihtimalle bu alınacak ama yine de varsa söyleyin...

forumda bi kaç yorum okuduk ama kullananlardan bilgi almak istedik...
  • quote:

Orjinalden alıntı: b|@ckc|oud

2009 model 105hp emotion 37.800 sizce fiyat nasıl? lav kırmızısı 600 ytl fiyat farkı var diğerlerinden... sizce fiyatına değer mi? sanki fiyat yüksek gibi? onun yerine şunu alın diyebileceğimiz araç var mı? büyük ihtimalle bu alınacak ama yine de varsa söyleyin...

Bence fiyat özelliklere göre çok uygun.Bu fiyata benzer özelliklerde başka hangi alternatifleri düşündünüz ki?
  • quote:

2009 model 105hp emotion 37.800 sizce fiyat nasıl? lav kırmızısı 600 ytl fiyat farkı var diğerlerinden... sizce fiyatına değer mi? sanki fiyat yüksek gibi? onun yerine şunu alın diyebileceğimiz araç var mı? büyük ihtimalle bu alınacak ama yine de varsa söyleyin...

liste fiyatından 2.700 ytl indirim yapmışlar.bence gayet uygun.emotuon en üst versiyon.hangi bayiden verdiler bu fiyatı.unutmayınki diğer markayarın en üst modelleri 40.000 ytl dan aşagı bulyamazsınrız.ayrıca esp için de ekstre para isterler
  • selamlar...

19 ekim pazar günü ankara kartaş'ta düzenlediğim "fiat araçları inceleme ve sohbet " platformuna katılan,katılmayan herkese teşekkürler...

günün anısına bravo ile çekilen resimlerim ekte.....

sevgilerimle...

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-

• bizim tanıdık bi bayii varda akraba ondan fiyat aldık.. arabayı dayım alacak aldıı hatta. bugün yarın gelir.. hadi hayırlısı olsun bakalım...
  • 120 hp olan yokmuş o bayii de .. sizce 120 ısrar edelim mi yoksa 105 olsun mu çok fark olur mu acaba??

bnm de ehliyet 2 -3 aya çıkacak bn de test edrm :)
  • ben 105 bg kullanıyorum

en ufak sıkıntım yok .

120 bg nerde işe yarar düşündüğümde yokuş yukarı 4 kişi ile tatile giderken klimada açık ise arka da tıka basa dolu ise belki orda gerekebilir.

diğer şartlarda çokta farklı olacağını düşünmüyorum.

120 bg 1500 ytl fark vermek yerine daha donanımlı bravo almayı tercih ederim.

quote:

120 hp olan yokmuş o bayii de .. sizce 120 ısrar edelim mi yoksa 105 olsun mu çok fark olur mu acaba??

• quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

selamlar...

19 ekim pazar günü ankara kartaş'ta düzenlediğim "fiat araçları inceleme ve sohbet " platformuna katılan,katılmayan herkese teşekkürler...

günün anısına bravo ile çekilen resimlerim ekte.....

sevgilerimle...

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-

Daha önceden haberimiz olsaydı eğer katılmak isterdik açıkcası Fiat Bravo Türkiye Platformu olarak Avni bey.
    Görüşlerinizi platformumuzdada paylaşmanız dileği ile.

• quote:

120 hp olan yokmuş o bayii de .. sizce 120 ısrar edelim mi yoksa 105 olsun mu çok fark olur mu acaba??

120 beygir, daha çok son hızda farkeder. Ben 105 olanını kullanmıştım tatmin ediciydi.
  • merhaba havnitekin bey

bazı konularda bilginiz olabileceğine güvenerek bazı sorular sormak istiyorum (bilgisi ve tecrübesi olan başka arkadaşlarda cevap verebilirler elbette)
    çünkü çok tatmin edici cevaplar alamadım

- bravoda kullanılan multijet 105hp motor ile multijet 120hp arasındaki farklar nelerdir?
    - multijet 120hp nin özellikle performans ve seriliği konusunda multijet 105hp den ayrıldığı noktaları öğrenmek istiyorum
    - multijet 120hp nin değişken geometrili, multijet 105hp nin doğrusal geometrili bir dizel motor olması nedeni ile multijet 120hp de daha düşük devirlerde bu motorun daha atak bir karakter çizdiği bilgisini aldım...ne derece doğrudur? (kalkış ve devirlenmeye bu nasıl yansır?)
    - birde bu dizel motorların sesleri sürüş konforu açısından ne derecededir? karşılaştırabilmek için farklı hızlarda herhangi bir fiziksel ölçüm yapılmışmıdır?

teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 21 Ekim 2008; 13:19:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

- multijet 120hp nin değişken geometrili, multijet 105hp nin doğrusal geometrili bir dizel motor olması nedeni ile multijet 120hp de daha düşük devirlerde bu motorun daha atak bir karakter çizdiği bilgisini aldım...ne derece doğrudur? (kalkış ve devirlenmeye bu nasıl yansır?)

Bu bilgi VGT (variable geometry turbo) motorların genel karakteri ve doğru. Tork eğrilerinden anlamak mümkün zaten.

Arada galiba 1500 YTL fark var. Bence değer, ama genelde 105liği tercih edecektir müşteriler çünkü onunda gerçekten tatmin edici bir performansı var.

edit: format

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkvan -- 21 Ekim 2008; 22:49:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

Bu bilgi VGT (variable geometry turbo) motorların genel karakteri ve doğru. Tork eğrilerinden anlamak mümkün zaten.

Arada galiba 1500 YTL fark var. Bence değer, ama genelde 105liği tercih edecektir müşteriler çünkü onunda gerçekten tatmin edici bir performansı var.

edit: format

tamamen katılıyorum...

120 hp lik versiyon ile 105 hp lik versiyon motor olarak aynıdır...turbo farkından oluşan besleme hızı nedeniyle hem güç hem de tork üstünlüğü sağlanmıştır..ancak dizel motorların özelliği gereği taşınan yükün artmasıyla hissedilen tork farkı özellikle boş araçta fazla önem taşımaz. 1.6 lt hacim ve turbonun uyumu 105 hp lik modelin de çok başarılı sonuçlar almasını,ekonomi eğrisinin başarısını pekiştirdiği gibi daha basit bir turbo mekanizmasına sahipolması ile birlikte daha ucuz olması da tercih edilebilecek faktörlerdir...gürültü seviyesi dünyadaki en düşük sayılabilecek türdendir...teknik tabloda olması lazım...

• yeni fiat bravo alan epey çoğalmış. artık etrafımızda daha fazla görüyoruz.

bu bu hak ettiği yere geleceğinin en büyük kanıtı

iyi mal kendini er geç kanıtlar

darısı isteyip te alamayanlara
  • quote:

Orjinalden alıntı: panelvan

yeni fiat bravo alan epey çoğalmış. artık etrafımızda daha fazla görüyoruz.

bu bu hak ettiği yere geleceğinin en büyük kanıtı

iyi mal kendini er geç kanıtlar

darısı isteyip te alamayanlara

İnsanlarımızda saçma sapan Fiat takıntıları olmasa daha çoook görürüz ama işte malum..
  • bence suçun %90'ı yine fiatta aracı iyi tanıtamadı ne iyi bir reklam var, nede faaliyet.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bay KospiR

bence suçun %90'ı yine fiatta aracı iyi tanıtamadı ne iyi bir reklam var, nede faaliyet.

Tabiki o da yadsınamaz bir gerçek.Tofaş ın her alandaki ısrarla devam ettiği bazı hatalar yüzünden de bu önyargılar bitmiyor ve böyle giderse de bitmez.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.