Şimdi Ara

ENSTRÜMANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
7.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Popomundo temel olarak müzik üzerine kurulu bir oyundur ve eğer müzik kariyerinde yoğunlaşmak, ilerleme kaydetmek istiyorsanız bir şeyler çalmalısınız. Oyunda birçok farklı enstrüman vardır ve siz bir veya birden fazla enstrüman çalabilirsiniz. Şarkılarınıza da baskın enstrüman seçerken, çaldığınız enstrümanları eklerseniz daha iyi bir performans sergilersiniz. Fakat iyi performans sergilemek için öncelikle enstrüman yeteneklerine ihtiyacınız vardır.

* Enstrümanları nereden alabilirim?
    Müzik dükkanlarından, stüdyolar ve kayıt stüdyolarından enstrümanları alabilirsiniz.

* Sahnede aynı anda birden fazla enstrüman çalabilir miyim?
    Aynı anda en çok iki enstrüman çalabilirsiniz. Bunu da "Kariyer > Üyeler ve Şarkılar > Üye Görevleri"nden ayarlayabilirsiniz.

* Enstrümanım henüz yok fakat konserim var. Ne yapabilirim?
    Enstrümansız yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Eğer enstrümanınızı evde veya başka bir yerde unutursanız ya da enstrümanınız yoksa "Konsere ..... i getirmeyi unuttum" gibi bir mesaj alırsınız ve konser performansınız düşer.

* Enstrümanımın yeteneğini öğrenmek istiyorum fakat olmuyor. Neden?
    Çalacağınız enstrümanın yeteneğini öğrenmek için öncelikle temel yeteneği öğrenmeli ve geliştirmelisiniz, ardından çalmak istediğiniz enstrümanın yeteneğini öğrenebilirsiniz. Örneğin; Piyano çalmak için öncelikle "Temel Klavye Enstrumanları" yeteneğini edinmelisiniz. Aşağıda bütün enstrümanların temel yeteneklerini içeren bir liste göreceksiniz.

Yetenekler ve Enstrümanlar:

Genelde bütün yetenekler iki aşamalıdır. Yani önce temel yeteneği sonra da asıl yeteneği öğrenmeniz ve geliştirmeniz gerekir. Örnek olarak: Elektro gitar çalmak isteyen biri, önce "Temel Telli Enstrümanlar" yeteneğini öğrenmeli ve bunu 3 yıldız yapmalıdır. Daha sonra "Elektro Gitar" yeteneği öğrenebilir. Aşağıda hangi enstrümanlar için hangi yeteneğin gerekli olduğunu gösteren bir tablo hazırladım. Öncelikle temel yeteneği öğrenmeli ve geliştirmelisiniz.

Temel Telli Enstrümanlar:
    Akustik Gitar - Banjo - Bas Gitar - Çello - Kontrbas - Dobro Gitar - Santur (Dulcimer) - Elektro Gitar - Harp - Kopuz (Ud, Lute) - Mandolin - Ukulele (Kitara) - Kanun - Keman

Temel Vurmalı Enstrümanlar:
    Bateri - Ksilofon (Zaylofon) - Darbuka

Temel Tahta Üflemeli Çalgılar:
    Gayda - Klarnet - Flüt - Mızıka (Harmonica) - Obua - Pan Flüt - Saksafon

Temel Şarkı Söyleme:
    Solist Vokal - Geri Vokal - Rapçilik

Temel Bakır Üflemeli Enstrümanlar:
    Trombon - Tuba - Borozan

Temel Klavye Enstrümanları:
    Akordeon (Akordiyon) - Harpsikord (Harpsichord) - Piyano - Synthesizer Org

-
    Turntable (Enstrümanı çalabilmek için öncesinde 2. bir yetenek öğrenmek gerekmiyor)
    Chapman Gitarı(Enstrümani çalabilmek için temel telli3* istemiyor)daha yeni çıktığı için bu çalgı kitabını bulması biraz zor olabilir ama gitar satılıyormu bilmiyorum.

#Alıntıdır#

• Hiç yorum yok mu?Beğenilmedi mi?
  • rock grubuna hangi enstrumanlar lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fujitora -- 4 Mart 2008; 13:50:55 >
  • Silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pibi Ayıcık -- 5 Mayıs 2009; 17:19:32 >
  • sağol
    ben de çellistim
  • quote:

Orjinalden alıntı: pucca.

sağol
    ben de çellistim

Rica ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaybetmez

rock grubuna hangi enstrumanlar lazım

hiç farketmez bütün enstrümanlar bütün müzik türleri için geçerlidir...
  • ewt farketmez bende rock grubuyum gerekliler var
  • Elektro Gitar aldım öğrenemiyordum meğerse ilk önce telli ensturuman öğrencekmişim 3 yıldız olcakmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: AlwaysAndForever

quote:

Orjinalden alıntı: kaybetmez

rock grubuna hangi enstrumanlar lazım

bas gitar-elektro gitar-bateri bunlar rock için temel enstrümanlar.

alakası bıle yok.
    bu oyunda enstrumanın muzık turuyle uyumuna degıl *'a bakılır
  • Aynen katılıyorum, Darbuka ile Heavy Metal bile yapabilirsiniz
  • Ben Akustik ve Elektro çalıyorum
  • Ben bas gitar çalıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Am İ Evil?

Ben Akustik ve Elektro çalıyorum

bu iki yeteneği geliştirmiş olabilirsin ama ikisini birden grupta kullanamasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Özgür Can

quote:

Orjinalden alıntı: Am İ Evil?

Ben Akustik ve Elektro çalıyorum

bu iki yeteneği geliştirmiş olabilirsin ama ikisini birden grupta kullanamasın.

Evet, o çelişkiyi bende farkettim
  • bende punk rock'ta gayda çalıyorum, country & western de elektro
  • ahahaha evet komik bi durum ama gerçek bu
  • enstrümanlar nasıl yıldız alıyo ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heather Barrett

enstrümanlar nasıl yıldız alıyo ?

Çalınma sayısına ve akord edilme sayısına göre arada yıldızlanırlar. Yıldızlı enstrüman almak istiyorsan yardımcı olabilirim.
  • güzel paylaşım sağol işime yarayacak hep işime yogunlaşmak ve haftada bir girmekten bıktım adam gibi tadını çıkarıcambide manita yaparım ohh
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.