Şimdi Ara

Açıköğretim İşletme ye sınavsız girebilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversite 2.sınıf öğrencisiyim, 4yıllık bi bölüm okuyorum bi yandan da açıköğretim den işletme okumak istiyorum ikinci bir bölüm olarak.aynı şekilde yapan arkadaşlar var mı direkt bi yere başvurup kayıt yaptırabiliyor muyum yoksa illa ÖSS ye mi girmem gerekiyor bi yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

• yok mu bi bilen üstadımız arkadaşlar
  • Öss'ye girmene gerek yok. Anadolu üniversitesinin ekim-kasım aylarında 2.üni başvurualrı oluyor. Oraya başvurman gerekli.
  • teşekkürleryani 2008-2009 öğretim yılı için 2008 in ekim kasım ayı olucak di mi? tam detaylı bilgi nereden edinebilirim liberti
  • başka aynı şekilde olan yok mu arkadaşlar bi aydınlatın bisi :)
  • ben örgün öğretim işletmede okuyorum aynı zamanda da açıktan iktisat okuyorum.sınava girmeden kayıt olabilrsiniz ancak harç olarak normal harcın 2 katını ödüyorsunuz ve bunun gibi birkaç dezavantajı da var.ben öss ye girerek tercih yaptım öyle daha avantajlı oluyor.yapabilirseniz öss ye girerek tercih yapmanızı öneririm.
  • patron harçlar ne kadar ayıptır sorması abicim:)
  • 245 lira 1dönem.
  • noldu kardeşim kapalısı sarmadı açığınadamı başlıcan :D
  • okko abicim türbandı savaştı şuydu buydu açalım dedim artık olayı bunaldık yau:)) dartanyan eyvallah kardeş sınavlı 245 se öss ye girmek daha mantıklı gibi.
  • Örgün olarak iibf bölümlerin birinde okuyorsan bence aof'ün sana bir getirisi olamaz.Aof çilesi çekilmez senin gibi normal ünide okuyor olsaydım açıköğretimin önünden geçmezdim.
  • @Odysseus347

Hangi bölümü okuyorsun?
  • makine müh teim ben millet de işletmeye zor falan dio ama makineye başka ne uyar ki yau
  • Ayıptır sorması ne gereği var?mis gibi bölüm okuyorsun işte..kimse senin cv'inde yazacak olan 2yıllık işletmeye bakmaz bile..paranı sokaga atmış olursun..çok istiyorsan yüksek lisansını işletme yaparsın..

bu arada yemişim işletme zor diyenleri mühendislik okuyan için işletme çerezdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RccP -- 2 Mart 2008; 9:47:20 >
  • rccp şöyle bi durum için çalıştığım yerde yönetici kademesi boşalır atlarım ordan işletme mezunu olarak,hani ben öne çıkarım ortamda olacağı budur.benim de kafamda yok zaten işletme diplomasını başlangıçta araç olarak kullanmak cebimde dursun olayı bakarsın bigün işime yarar fırsatı kaçırmam olay bu hocam
    öğrendim biraz olayı geçiş yapılıyor ama yukarda bi arkadaşın da dediği gibi ekim-kasım aylarında haftaiçi bulabilirsem bi açıköğretim bürosu bulup adam gibi öğrenicem mevzuyu düşünen varsa yazarım isteyene de millet oke
    bi de almanca kursu arıom aslında :)
  • bence hata yapıyosun. 4 sene onla uğraşacağına babalar gibi bir Mba master i yap 2 sene. Daha kolay olur senin için, hem de yüksek lisans mezunu olursun
  • peki beyler, 4 yıllık üniversitede halihazırda okuyan biri ÖSS ile açıköğterime girince harçlar ne kadar oluyor 2 yıllık bölümlerin?
  • mak müh de okurken aof işletmeye girdim...harç 2 kat artmıyor,aof harçları 2 parçadan oluşuyor.mesela ben (125+73,5) ytl ödedim...2 okulda okumayanlar (125+36,5) ytl gibi bir rakam ödedi.aradaki fark 36 ytl gibi bir şey...

not:sınavsız kayıt yaptım.zaten sınava girseydimde bi şey değişmezdi (okulda okuyorsanız)...her halukarda 2. üniversite olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trimaxsahinabi -- 2 Mart 2008; 11:03:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

bence hata yapıyosun. 4 sene onla uğraşacağına babalar gibi bir Mba master i yap 2 sene. Daha kolay olur senin için, hem de yüksek lisans mezunu olursun

niko açık işletme 2 sene deil mi yau yanlış mı biliorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

mak müh de okurken aof işletmeye girdim...harç 2 kat artmıyor,aof harçları 2 parçadan oluşuyor.mesela ben (125+73,5) ytl ödedim...2 okulda okumayanlar (125+36,5) ytl gibi bir rakam ödedi.aradaki fark 36 ytl gibi bir şey...

not:sınavsız kayıt yaptım.zaten sınava girseydimde bi şey değişmezdi (okulda okuyorsanız)...her halukarda 2. üniversite olacaktı.

trimax aynı durumdayız kardeş bi yararını falan gördün mü işletmenin, bi de öss ye tekrar mı girerek kaydoldun bi aydınlat bizi valla çok makbule geçer :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.