Şimdi Ara

## GeForce 9800 GX2, 9800 GTX ve HD 3870 X2 Karşı Karşıya ? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
7.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800 GX2, 9800 GTX ve HD 3870 X2 Karşı Karşıya ? ##

Ekran kartı piyasasının lideri olması beklenen 3 as oyuncunun karşılıklı ilk test sonucu Vr-Zone tarafından yayınlandı. Hem ATi'nin yaklaşık 1 aydır piyasada olan çift grafik işlemcili Radeon HD 3870 X2 modeli hemde Nvidia'nın yakında çıkması beklenen çift grafik işlemcili GeForce 9800GX2 ve 9. serisinin GeForce ailesinin lideri olması beklenen 9800GTX modellerinin 3DMark 2006 skoru ortaya çıktı. İlk test sonucuna göre ATi'nin HD 3870 X2 modeli önde görünüyor. Bu arada Nvidia cephesinde henüz sürücü hazırlıklarının ve kartların piyasaya çıkacak saat hızlarının netleşmediğini belirtmekte de yarar var. GeForce 9800GX2'nin 18 Mart'ta, GeForce 9800GTX'in ise Mart sonu veya Nisan başında kullanıma sunulması bekleniyor. Merak edenler için test sisteminde 2.66GHz'de çalışan Core 2 Quad Q6700 işlemci ve 965 yonga setli anakart yer alıyor. Sürücü olaraksa Nvidia cephesinde Forceware 173.67, ATi'de ise Catalyst 8.451 kullanıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 1 Mart 2008; 0:06:44 >

• Vaybe Ati Kazanmıs
  • nvidia yeni sürücülerle en fazla % 10( 3d mark için ) geçer oda fiyata öyle yansır oyunlardaki sonuç bence daha önemli
  • ati
  • Su hale bak ya uzulmemek elde degıl
  • Haber için teşekkürler fx57 ama 3dmark 2006 pek fazla bir anlam ifade etmiyor.Siz değerli DH editörlerinden ricam ekran kartlarının standart çözünürlük ve sistemde oyunlarda verdiği fps değerlerinin bir sıralamasını yayınlasanız müthiş olur.Saygılarımla
  • bide oyunlardaki performansı görsek daha iyi yorum yapabiliriz
    ama şu duruma göre yorum yapacak olursak nvidia ati den daha geç cıkartmasına ragmen geride kalırsa büyük hayal kırıklıgı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Full#Throttle -- 29 Şubat 2008; 23:47:31 >
  • test guvenilir mi fx hocam....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 29 Şubat 2008; 23:48:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CONSTANTİNE_8905

testler guvenilir mi fx hocam....

Kartların lansmanı yapılana kadar her test şüphe ile yaklaşmakta fayda var ama öte yandan VR-Zone sektörün önemli kaynaklarından biridir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

testler guvenilir mi fx hocam....

Kartların lansmanı yapılana kadar her test şüphe ile yaklaşmakta fayda var ama öte yandan VR-Zone sektörün önemli kaynaklarından biridir.

ok thanks....

• vaziyet bi garip ATİ adına sevindim... rekaber güzel şeyler sunacak... Bide 3870x2 nin mevcut GPU larına (rv670) ve kart üzerindeki PLX yongasında yapılacak güncellemelerden sonra bu kart sanırım daha rekabetçi olacak...
  • 3dmark06 hiçbir şey...NVIDIA önde olsa da hiçbir şey olurdu emin olunATi iki yonga konusunda daha başarılı...Bu testte optimizasyonları da iyi....Ama oyunlara gelince sürünen taraf da ATi...

Mimari değiştireceklerine kalkıp revize revize srüyorlar kartları.NVIDIA yı yeni mimariye zorlamıyorlar....
  • quote:

test guvenilir mi fx hocam....

Haber forumda çıkarsa güvenilmez DH anasayfasında çıkarsa güvenilir demektir anla işte gerisini.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Full#Throttle

bide oyunlardaki performansı görsek daha iyi yorum yapabiliriz
    ama şu duruma göre yorum yapacak olursak nvidia ati den daha geç cıkartmasına ragmen geride kalırsa büyük hayal kırıklıgı olur

haklısınız....
    ati genellikle 3dmark ta önde olsada oyunlar nvidia cephesine çalıstığı için nvidia kartlar ile daha uyumlular
    gönlüm hep ati-amd yanlısı ama...
  • 9800 GX2 önde olsaydı ben görürdüm burayı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Far-Cry

9800 GX2 önde olsaydı ben görürdüm burayı.

mrk etme yinede karısacak burası... yarına kalmaz girer millet birbirine...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NorthShield -- 1 Mart 2008; 0:04:52 >
  • Tebrikler ATI ama bunlar kartlar cıkıp tam olarak kullanıcı testleriyle daha iyi anlaşılır ama şu bir gerçek GTX tam bir hayal kırıklığı yarattı bende!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: NorthShield

quote:

Orjinalden alıntı: Far-Cry

9800 GX2 önde olsaydı ben görürdüm burayı.

mrk etme yinede karısacak burası... yarına kalmaz girer millet birbirine...

aman hocam azını hayra ac....

• Testlerde önde cıkıyor olabilir ama testin hangi ortamda yapıldığı önemli ev kullanıcılarında ati sürekli olmasada da nvidia ya göre daha problem cıkıyor
  • Arkadaşlar nvidia ortaya çıkmadı ama atininde ciddi sürücü güncellemesi bekleniyor. Mart başında yeni sürücülerle ati biraz daha toparlayacaktır..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.