- x
VW ŞİROKKO ile Tarih Yazacak (autobild)SİYAH EKLENDİ 3.Sayfa
193 Cevap41495 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6333 Mesaj
29 Şubat 2008; 20:02:17 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

6.aydaki cenevre oto fuarını bekliyor.Almanya fiyatı :21.750€
yeni bir akım
yeni bir soluk
yeni bir zevk ve istek
yeni bir fun club ve hayran kitlesi
yeni bir tutku ve çizgi bu araçla birlikte doğacak,buna inanıyorum.

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbest -- 3 Nisan 2008; 16:24:37 >

2711 Mesaj
29 Şubat 2008; 20:13:48 

vw sonunda şu ön dizaynını düzeltmiş bu araçla (bana göre)

CHEVROLET CRUZE LS BEYAZ ....

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2005 Üyesi.

ALIŞVERİŞ yaptıklarım: Noxco DH Yönetici.

6252 Mesaj
29 Şubat 2008; 20:18:04 

Küreselleşmiş dünyada pazarlama handikapı varken bahsettiğin yenilikler bence çok zor..

Araç sağlam duruyor, tipik vw grubu..

1552 Mesaj
29 Şubat 2008; 20:22:57 

Etkileyici görünüyor. Aracın ön kısmı özgün olmuş.

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

9382 Mesaj
29 Şubat 2008; 20:49:38 

açıkçası beğendim
kim bilir ne zaman bineriz buna

4450 Mesaj
29 Şubat 2008; 20:54:35 

Bu ön tasarımı yeni Golf'e koysa işi bitirir..

1502 Mesaj
29 Şubat 2008; 21:02:27 

Bu hali de çok iyi ama bence konsept tasarımı bir başkaydı!

Dh Yüzücüler ve Yüzmeyi Severler Grubu

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Şubat 2008; 21:12:43 

gerçekten harika yapmış bu sefer..

7954 Mesaj
1 Mart 2008; 9:45:38 

Tıpkı VW nin eski siroccosu gibi bu araçta çok sevilicek fakat
Fiyat politikasını uygun tutmadığı sürece bu araç için fun clublar veya yeni bir soluk demek oldukça zor olur.

Badass Nova

8710 Mesaj
1 Mart 2008; 10:27:41 

bu isimle zor

türkce okurken farkli anslasilabilir

2013 Fiesta 1.5 titanium x

432 Mesaj
1 Mart 2008; 10:35:00 

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

bu isimle zor

türkce okurken farkli anslasilabilir

orayı karıştırma

SİYAH ÖLÜM
BEYAZ YASAM

Geleceği düşünerek kuskulanmak yersizdir, Cünkü gelecek düsünsekte düşünmesekte gelecektir. ;)

2109 Mesaj
1 Mart 2008; 10:44:10 

ÇOK HOŞ GİBİ DURMUYOR

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

976 Mesaj
1 Mart 2008; 11:28:56 

İyiki rokko kelimesi sıfat değil.

quote:

Orjinalden alıntı: jağner

orayı karıştırma

Jetta 1,2 TSİ Trendline-Platinium Gri

2394 Mesaj
1 Mart 2008; 15:41:10 

güzel olmuş güzel ne zaman gelecekmiş?

6333 Mesaj
4 Mart 2008; 14:27:10 

0

0

0

0

0

Uzaklaştırılmış
4 Mart 2008; 14:50:57 

işin gerçeği passat cc
gibi bu sicirococacola
bu arabada güzel olmuş
vw spor araba işine iyi sardırdı anlaşılan

hakkatten ya nasıl okunuyor bu araba

4421 Mesaj
4 Mart 2008; 15:01:10 

forbestin verdiği son resimlerde çok daha güzel görünüyor.en üstteki resimde araç maymun gibi...ona göre yorum yapmıştım bi konuda geri alıyorum laflarımı :)

son verilen resimdeki önden görünüşte muhteşem duruyor...

552 Mesaj
4 Mart 2008; 15:06:53 

Güzel araç atak bi duruşu var, sanki ön tasarımda Mustang havası var gibi geldi bana..

FİREFİGHTER

4107 Mesaj
4 Mart 2008; 15:25:41 

TR ye gelcekmı bu araç

2001 Megane Coupe 1.6
2004 Golf Pasific 1.6

6949 Mesaj
4 Mart 2008; 15:29:19 

çok sportif ve hırçın duruyor efsane yeniden canlanıcak sanırım ama fiyatı da uçuk olur.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

6333 Mesaj
4 Mart 2008; 16:54:14 

quote:

Orjinalden alıntı: thispotkey

TR ye gelcekmı bu araç

belki geç gelir ama kesin gelir.

Uzaklaştırılmış
4 Mart 2008; 16:55:55 

Gelicek tabi neden gelmesin

223 Mesaj
4 Mart 2008; 17:14:58 

İç mekanını beğenmedim dıştan gayet sportif duruyor.İç mekanda golften farkı çok az şeyler var.Eos ile aynı heralde

11832 Mesaj
4 Mart 2008; 17:22:41 

Son resimler mükemmel

Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin

2454 Mesaj
4 Mart 2008; 17:23:27 

Şırokko

1516 Mesaj
4 Mart 2008; 17:24:27 

ilk scirocco da zaten golf gtı bıraz daha sportıf modelı olarak cıkmıstı ... hatta yanılmıyorsam bazı parcaları da golf le aynıydı.. bu da gelenegı devam ettııyor... golf daha fazla sportıfklık ısteyenler(hem kasa hem motor)tercıhı olacaktır...concept teki ızgazayı koysaydı daha ıyı olurdu.bu halıde guzel ..makyajlı golf de bu na cok yakın olacaktır.

GERÇEĞİ BİLE SANAL BIRAKAN TEK OYUN

GRAN TURİSMO
OYNAYAN BİR OYNAMAYAN BİN PİŞMAN :D

6333 Mesaj
4 Mart 2008; 17:34:43 

bu son halini gördükten sonra iyiki concepteki ızgarayı kullanmamış dedim,çünkü bu ızgara sıradışı ve çekici

evet doğru eskiside yeniside golf platformunu paylaşıyor

makyajlı golf değilde golf6 buna yakın olursa işte ozaman golf coşar.

14845 Mesaj
4 Mart 2008; 19:43:22 

Çok olumlu bir adım VW ve bizim için Kamuflajlı testlerini de Nürburgring pistinde yapmışlar sanırım. Orda geliştirilen araçlar genelde çok iyi yol tutuşa ve ara hızlanmalara sahip oluyorlar.

3395 Mesaj
4 Mart 2008; 20:56:13 

Skirokko diye mi yoksa sisirokko diye mi okunuyo nasil ismi var ya

Yanlayamayan Bmw.............

4085 Mesaj
4 Mart 2008; 21:24:49 

türkçe okunuşu...şirokko..

nokia 8800 de de aynı model ismi var...

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

4705 Mesaj
4 Mart 2008; 23:59:44 

araç gerçekden çok güzel vw murat güler'in meyvelerini yiyor adeta sanırım bu otomobil lüx coupe hb üzerine yoğunlaşacak ve büyük ihtimal rakibi alfa brera gibi coupe tarzına sahip geniş ve alçak hb bir otomobil olacak passat cc gibi vw golf platformu üzerine böyle bir araç düşünmesi gerçekden akıllıca tsi motor seçenekleriylede araç tadından yenmez hale gelir ama bu araca bence 3.2 v6 fsi motor yakışır benim alma imkanım olsa bu motoru tercih ederdim..

quote:

Orjinalden alıntı: forbest

0

0

0

0

0

Sales Of Citroën / Samsung Galaxy Note 3

10272 Mesaj
5 Mart 2008; 0:13:11 

bence gol6 bu araca benzeyecek
tabi biraz daha yandan şişkin vede basık olmayan hali bence tabiki
çünkü bildiğim platform golf ile aynı
ki iç mekanda aynı zaten
sanırım plastik kalitesi arttırılmış gibi bir görünüm var
keşke içi mekan biraz değişime uğrasa imiş bu arabada iç mekan fazlasıyla eski vede bilnen bir iç mekan

14845 Mesaj
5 Mart 2008; 0:35:29 

quote:

Orjinalden alıntı: volkan_kolay

araç gerçekden çok güzel vw murat güler'in meyvelerini yiyor adeta sanırım bu otomobil lüx coupe hb üzerine yoğunlaşacak ve büyük ihtimal rakibi alfa brera gibi coupe tarzına sahip geniş ve alçak hb bir otomobil olacak passat cc gibi vw golf platformu üzerine böyle bir araç düşünmesi gerçekden akıllıca tsi motor seçenekleriylede araç tadından yenmez hale gelir ama bu araca bence 3.2 v6 fsi motor yakışır benim alma imkanım olsa bu motoru tercih ederdim..

Hemşerim resimleri alıntı yapmayın ya yediniz bitirdiniz kotamızı.

Murat günak dicektin galiba, Murat güle ford tasarım ekibinin bir çalışanıdır. Murat Günak ise VW tasarım başkanıydı.

4705 Mesaj
5 Mart 2008; 0:40:14 

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Hemşerim resimleri alıntı yapmayın ya yediniz bitirdiniz kotamızı.

Murat günak dicektin galiba, Murat güle ford tasarım ekibinin bir çalışanıdır. Murat Günak ise VW tasarım başkanıydı.

resimlerde çok güzel ama..

evet evet sağol düzelttiğin için murat günak çünkü aracın konsept halini murat günak çizmişti tasarlamıştı hatta o tasarım passat cc modelinede ilham kaynağı oldu güzel iş çıkarılmış iç mekanı çok kaliteli görünüyor alfa breraya çok sıkı rakip geliyor scirocconun en büyük artısı brerada olmayan vw grubunun geniş motor gamı olacağımı düşünüyorum çünkü brera çok pahalı bir otomobil
..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_kolay -- 5 Mart 2008; 0:44:59 >

870 Mesaj
5 Mart 2008; 0:41:35 

"A" sütunu çooooook kalın...Ve birisi sanki bu arabanın üstüne oturmuş...

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir

Uzaklaştırılmış
5 Mart 2008; 0:44:33 

gözlerim kamaşdı harika bir araç yapmakta vw..

14845 Mesaj
5 Mart 2008; 0:44:54 

quote:

resimlerde çok güzel ama..

evet evet sağol düzelttiğin için murat güler çünkü aracın konsept halini murat günak çizmişti tasarlamıştı hatta o tasarım passat cc modelinede ilham kaynağı oldu güzel iş çıkarılmış iç mekanı çok kaliteli görünüyor alfa breraya çok sıkı rakip geliyor scirocconun en büyük artısı brerada olmayan vw grubunun geniş motor gamı olacağımı düşünüyorum çünkü brera çok pahalı bir otomobil
..

Brera zaten fantezi otomobil. 3.2 motor ama çok ağır kasası var, söylentilere göre rakiplerine göre çok hantal kalıyor. Onun yeri de farklı gerçi, premium hatchback. Scirocco, A3 fiyatında ama ondan daha sportif bir araç olur diye düşünüyorum.

4705 Mesaj
5 Mart 2008; 0:49:01 

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Brera zaten fantezi otomobil. 3.2 motor ama çok ağır kasası var, söylentilere göre rakiplerine göre çok hantal kalıyor. Onun yeri de farklı gerçi, premium hatchback. Scirocco, A3 fiyatında ama ondan daha sportif bir araç olur diye düşünüyorum.

evet 3.2 direkt enjeksiyonlu 265hp motora 4 tekerden çekişe sahip olmasına rağmen golf r32 kadar hızlı değil hantal olduğu doğru brera dışdan çok güzel ama içini hiç beğenmiyorum daha doğrusu alfaların içini beğenmiyorum zevk meselesi tabi..sciroocconun daha uygun fiyata breranın rakibi olacağını düşünüyorum ben..

4705 Mesaj
5 Mart 2008; 1:33:56 

araçda hoşuma gitmeyen şey egzoz çıkışları daha estetik olabilirdi golf r32 nin bile egzoz çıkışları bundan daha spor ve estetik scirocconunki basit kaçmış yakışmadı bence

0

10272 Mesaj
5 Mart 2008; 1:37:48 

quote:

araçda hoşuma gitmeyen şey egzoz çıkışları daha estetik olabilirdi golf r32 nin bile egzoz çıkışları bundan daha spor ve estetik scirocconunki basit kaçmış yakışmadı bence

0

aynısını düşündüm bende
belki o kısımda biraz daha yukarıda olabilirdi . çok hafif bir eğim verilip egsozlar ordan çıkarılabilirdi ama en güzelide çift taraftan çıkış olurdu

472 Mesaj
5 Mart 2008; 1:38:51 

alfa brerayla kıyaslamak hıc mantıklı dgl.yanı aynı sınıfta olamaslar.alfa en az bı gomlek ustedır.acıkcası baslıgı okumasaydım bu aracı golf 6 heralde dıcektm ve eehhh işte fena da dgl dıcektım ama farklı bı arac oldugnu gorunce acıkcası bıraz hayal kırıklıgına ugradım.Resımlerı gorduk de asıl mesele bence bu aracın boyutları nedır.Ona gore yorum yapmak daaha doru.ama resımlerden pek buyuk bı araca benzemıoo.ancak sole bı benzetme olabılır; audı a4,bmw 3 ve mercedes c class bu araclara karsı passatın konumuyla, audı a3,bmw1, mercedes a class a karsı da sirokkonun konumu aynı olur dıe dusunuorum yanı o araclara dırek rakıp olacagını kesınlıkle sanmam ama olsa olsa alternatıf olur o da fıatını dusuk tutarlarsa olur dıe dusunuorum.gercı aracı gormedık henuz ama ılk ızlenımlerım bole.kısacası benı buyulemedı..

4705 Mesaj
5 Mart 2008; 1:51:44 

quote:

Orjinalden alıntı: medxr13

alfa brerayla kıyaslamak hıc mantıklı dgl.yanı aynı sınıfta olamaslar.alfa en az bı gomlek ustedır.acıkcası baslıgı okumasaydım bu aracı golf 6 heralde dıcektm ve eehhh işte fena da dgl dıcektım ama farklı bı arac oldugnu gorunce acıkcası bıraz hayal kırıklıgına ugradım.Resımlerı gorduk de asıl mesele bence bu aracın boyutları nedır.Ona gore yorum yapmak daaha doru.ama resımlerden pek buyuk bı araca benzemıoo.ancak sole bı benzetme olabılır; audı a4,bmw 3 ve mercedes c class bu araclara karsı passatın konumuyla, audı a3,bmw1, mercedes a class a karsı da sirokkonun konumu aynı olur dıe dusunuorum yanı o araclara dırek rakıp olacagını kesınlıkle sanmam ama olsa olsa alternatıf olur o da fıatını dusuk tutarlarsa olur dıe dusunuorum.gercı aracı gormedık henuz ama ılk ızlenımlerım bole.kısacası benı buyulemedı..

ben şu yüzden alfa brera diye düşünüyorum passat cc modelinde aynı platform üzerinde coupe tarzında bir otomobil yapıldı aynı şey golf platformu üzerinde hb coupe tasarımı ile birleşiyor ayrıca tamam a3 güzel iyi hoş araçda abarttığınız kadarda değil yani golfde az araç değil bazı testlerde a3 bile gerisinde bırakdı bende bu araç a3den daha kaliteli ve daha iyi a3 rakibi zaten golf kardeş rakipler ama bu otomobil coupe hb bir otomobil

bana göre brera ile aynı sınıfda yani coupe tasarımlı hb bir otomobil çünkü düşündüğün zaman böyle bir araç daha aklına gelmiyor eğer a3 derseniz ozaman focus astrada işin içine girer öylede olmaz farklı bir yaklaşım farklı bir tarz scirocco

472 Mesaj
5 Mart 2008; 2:01:57 

goruslerıne tabıkı saygı duyuyorum arkadasım golf un kalıtesı konusunda gercekten haklsın ve benım msgımda sirokkonun a3 e ancak alternatıf olur deyısım brz abartı olmus da olabılır cunku aslında aynı yorumu golf ıcın yapardım ben.kı soledıklerınızden golften daa ıı bı arac oldugu yonunde ama aracın resımlerıne tekrar tekrar bakıorum gercekten bana ole agır ve kalıtelı hb hıssı uyandırmıyor.Ama bunu demem ıcın aslında aracın olculerını bılmek gerekır o zmn sekıllenır tablo ama ne tasarımını ne de ıc mekanını tutmadım ben malesef.
alfa konusunda kesınlıkle katılmıyorum.Hanı şirokko olsa olsa a 3 e rakıp olur (rakıp olmaya olur da tutmas onlar kadar bence )derım ama alfa brera 2 tane a3 eder :)

401 Mesaj
5 Mart 2008; 2:54:37 

ön taraftan başlayan etkiliyici görünüm arka taraftada aynı etkisini sürdürmüş
aracın iç tarafında da dikkat çekici noktalar var
sonuç olarak çok başarılı olmuş
tebrikler VW

1656 Mesaj
5 Mart 2008; 4:49:33 

Zur Schau trägt er dort die fast unverändert übernommene Linienführung der Iroc-Studie mit dessen langezogenem Kombi-Coupé-Dach, den breiten C-Säulen und der markanten Motorhaube. Lediglich beim Kühlergrill ruderten die Designer zu Gunsten von zeitloseren Linien zurück. Das üppig gehaltene Glasdach lässt sich bei Bedarf anstellen oder per Rolo verdunkeln.

Viersitzer plus Kofferraum

Mit 4,60 Meter ist der Scirocco so lang wie ein Golf, mit 1,81 Meter so breit wie ein Passat, mit 1,40 Meter Höhe aber flacher als alle beide. Dennoch sollen vier Personen sowie 292 Liter Gepäck Platz im Scirocco finden. Überlässt man den Fond durch Umlegen der einzelnen Sportsitze dem Gepäck, darf sich dies auf bis zu 755 Liter ausbreiten.

Unter der Motorhaube dürfen sich vier aufgeladene Motoren tummeln - drei Benziner und ein Diesel. Basistriebwerk ist ein 1,4-Liter TSI mit 122 PS und 200 Nm, der den Scirocco in 9,7 Sekunden von Null auf 100 km/h beschleunigt, im Mittel 6,1 Liter Super verbraucht und eine Höchstgeschwindigkeit von 200 km/h ermöglicht.

160 PS und 240 Nm leistet der 1.8 TSI-Vierzylinder, der den Wolfsburger in 8,0 Sekunden beschleunigt, 217 km/h ermöglicht und im Durschschnitt 6,5 Liter konsumiert. Top-Benziner ist der 2.0 TSI aus dem Golf GTI, der es auf 200 PS und 280 Nm bringt. Damit soll der Scirocco in 7,2 Sekunden auf 100 km/h spurten, 235 km/h schnell sein und im Mittel 7,7 Liter verbrauchen.

Community
Ihre Meinung zählt!
Diskutieren Sie im Forum

Diesel mit 140 PS

Einziger Diesel ist der Zweiliter-Vierzylinder-TDI mit 140 PS und 320 Nm. 100 km/h soll der Selbstzünder nach 9,3 Sekunden erreichen können. Einer Höchstgeschwindigkeit von 207 km/h steht ein Durchschnittsverbrauch von 5,4 Liter gegenüber.

Geschaltet wird je nach Motor mit manuellen Getrieben, Sechs- und Sieben-Gang-DSG. Eine adaptive Fahrwerksregelung mit drei Programmen sorgt für die Bodenhaftung.

Zu den Preisen des in Palmela/Portugal gefertigten Wind-Genossen macht VW noch keine Angaben, er soll aber zu den preislich attraktivsten Sport­wagen der Welt gehören. Teile der Ausstattung sind dagegen schon klar. So gehören zum Serienumfang unter anderem 17-Zoll-Leichtmetallräder, Höheneinstellung für Fahrer- und Beifahrersitz, Lenkrad und Handbremshebelgriff in Leder, Sportsitze, geteilt klappbare Rücksitzlehne, elektrische Fensterheber, Klimaanlage, ESP, Bremsassistent, sechs Airbags, geschwindigkeitsabhängige Servolenkung und ein Sportfahrwerk. Als Einstiegspreis nennt VW 21.750 Euro

almancam yok ama son kelime dikkatimi çekti arac bu fiyat olursa

1488 Mesaj
5 Mart 2008; 9:38:46 

gayet güzel emme pahalı olur

1755 Mesaj
5 Mart 2008; 11:34:08 

süper bir tasarım olmuş tamıtamına beğendiğim çizgiler desem yalan olmaz
isim biraz garip ama olsun karizma duruyo, yanınada bi şişe Yarra Yering açarım süper gider

En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir, birbirini anlamayan...

Uzaklaştırılmış
5 Mart 2008; 11:47:52 

düşük motor seçenekleri ve uygun bir fiyatı olursa gerçekten dadından yinmez bir araç tasarlamışlar. takoz diye tabir ettiğim golf bile bu kadar begeniliyo ve satıyorken bu araç soledigim ozelliklerde olursa bir coupe den beklenmedik kadar satabilir.
golfe de takoz diyorum kimseler itiraz etmesin şahsi gorusumdur. tipi ve durusu bana gore estetikten cok yoksun. zevk renk meselesi ondan tartısma olmasın yani

6333 Mesaj
5 Mart 2008; 12:34:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Gündoğdu

Zur Schau trägt er dort die fast unverändert übernommene Linienführung der Iroc-Studie mit dessen langezogenem Kombi-Coupé-Dach, den breiten C-Säulen und der markanten Motorhaube. Lediglich beim Kühlergrill ruderten die Designer zu Gunsten von zeitloseren Linien zurück. Das üppig gehaltene Glasdach lässt sich bei Bedarf anstellen oder per Rolo verdunkeln.

Viersitzer plus Kofferraum

Mit 4,60 Meter ist der Scirocco so lang wie ein Golf, mit 1,81 Meter so breit wie ein Passat, mit 1,40 Meter Höhe aber flacher als alle beide. Dennoch sollen vier Personen sowie 292 Liter Gepäck Platz im Scirocco finden. Überlässt man den Fond durch Umlegen der einzelnen Sportsitze dem Gepäck, darf sich dies auf bis zu 755 Liter ausbreiten.

Unter der Motorhaube dürfen sich vier aufgeladene Motoren tummeln - drei Benziner und ein Diesel. Basistriebwerk ist ein 1,4-Liter TSI mit 122 PS und 200 Nm, der den Scirocco in 9,7 Sekunden von Null auf 100 km/h beschleunigt, im Mittel 6,1 Liter Super verbraucht und eine Höchstgeschwindigkeit von 200 km/h ermöglicht.

160 PS und 240 Nm leistet der 1.8 TSI-Vierzylinder, der den Wolfsburger in 8,0 Sekunden beschleunigt, 217 km/h ermöglicht und im Durschschnitt 6,5 Liter konsumiert. Top-Benziner ist der 2.0 TSI aus dem Golf GTI, der es auf 200 PS und 280 Nm bringt. Damit soll der Scirocco in 7,2 Sekunden auf 100 km/h spurten, 235 km/h schnell sein und im Mittel 7,7 Liter verbrauchen.

Community
Ihre Meinung zählt!
Diskutieren Sie im Forum

Diesel mit 140 PS

Einziger Diesel ist der Zweiliter-Vierzylinder-TDI mit 140 PS und 320 Nm. 100 km/h soll der Selbstzünder nach 9,3 Sekunden erreichen können. Einer Höchstgeschwindigkeit von 207 km/h steht ein Durchschnittsverbrauch von 5,4 Liter gegenüber.

Geschaltet wird je nach Motor mit manuellen Getrieben, Sechs- und Sieben-Gang-DSG. Eine adaptive Fahrwerksregelung mit drei Programmen sorgt für die Bodenhaftung.

Zu den Preisen des in Palmela/Portugal gefertigten Wind-Genossen macht VW noch keine Angaben, er soll aber zu den preislich attraktivsten Sport­wagen der Welt gehören. Teile der Ausstattung sind dagegen schon klar. So gehören zum Serienumfang unter anderem 17-Zoll-Leichtmetallräder, Höheneinstellung für Fahrer- und Beifahrersitz, Lenkrad und Handbremshebelgriff in Leder, Sportsitze, geteilt klappbare Rücksitzlehne, elektrische Fensterheber, Klimaanlage, ESP, Bremsassistent, sechs Airbags, geschwindigkeitsabhängige Servolenkung und ein Sportfahrwerk. Als Einstiegspreis nennt VW 21.750 Euro

almancam yok ama son kelime dikkatimi çekti arac bu fiyat olursa

motorlardan bahsetmişler + olarak araçta standart 17''jantlar yükseklik ayarlı şofüör ve yolcu koltuğu,deri direksiyon simidi ve el freni,sport koltuklar,6 aiıbag,esp ile birlikte fren asistanları sport süspansiyon ALMANYA BAŞLANGIÇ FİYATI 21.750 euro

2898 Mesaj
5 Mart 2008; 12:54:04 

Golf 1.4 TSI Comfortline 122HP: 20.475€'dan başlıyormuş. Çok fiyat farkı yok anladığım kadarıyla..

6333 Mesaj
5 Mart 2008; 13:04:30 

Scirocco gayet iddialı bir fiyat politikasıyla geliyor,çok satacağından kimsenin şüphesi olmasın.

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbest -- 5 Mart 2008; 13:07:11 >

633 Mesaj
5 Mart 2008; 13:29:26 

quote:

Orjinalden alıntı: blackgod

Golf 1.4 TSI Comfortline 122HP: 20.475€'dan başlıyormuş. Çok fiyat farkı yok anladığım kadarıyla..

o zaman kaba bi hesapla 50'den başlar 1,4 'leri ,pek de ucuz değilmiş

ayrıca vw'nin iç dizayn konusunda biraz modellerini farklılaştırması lazım,
basit bi-iki krom süsleme olmasa aracın içine bakınca golf mü, jetta mı, eos mu anlamak pekte mümkün değil

2898 Mesaj
5 Mart 2008; 13:37:32 

Bende katılıyorum iç mekan konusunda. Çoğu Golf, Jetta, EOS ve Scirocco hepsi aynı platformu kullanıyor.

6333 Mesaj
5 Mart 2008; 13:57:06 

süspansiyondan koltuklara kadar spor olan ve dizaynı zaten tartışılmaz olan bu aracın fiyatını focusla yada astrayla aynı olmasını bekleyemezdik,avrupada çok fark olmasada ülkemizde bu fark belirgin birşekilde açılır

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbest -- 5 Mart 2008; 14:35:02 >

2898 Mesaj
5 Mart 2008; 15:47:01 

Ülkemizde 5000 YTL daha pahalı olacağını düşünüyorum Golf'ten.

261 Mesaj
5 Mart 2008; 15:49:25 

Araç gerçekten güzel ama ismi sakatmış

"Size yasak edilen büyük günahlardan kaçınırsanız, kusurlarınızı örter ve sizi şerefli bir yere yerleştiririz." Nisa/31

İman etmek, görünmeyene inanmaktır. Mükafatı ise görünmeyeni görmektir.

Hiç kimse ölüm döşeğinde 'Keşke daha çok çalışsaydım' demez.
Hayatınızın kıymetini bilin

11832 Mesaj
5 Mart 2008; 16:24:37 

Doğuş mantığıyla yine pahalı olur

Ama sonuçta kalitenin de bedeli var

Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin

3170 Mesaj
5 Mart 2008; 16:32:53