- x
Buzdolabı KOKUSU
119 Cevap146312 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

218 Mesaj
29 Şubat 2008; 19:45:21 

Merhaba arkadaşlar, Geçtiğimiz günlerdeki kar yağışı nedeniyle elektrik kesintisi meydana gelmesi sonucu buzdolabım bozuldu. Evde olmadığım için 4-5 gün sonra gördüm. Buzdolabının elektronik kartı bozulmuş.

Soğutucu bölmesinde "Et" vardı. Buzdolabı bozulunca malum gıdaların donu çözülmüş ve Soğutucu bölmesinin içine kan akmış , hatta içindeki soğutucu bölmenin tabanındaki kapağın altındaki strafora kadar işlemiş. Çok felaket kokuyor. köpek ölüsü gibi. Çamaşır suyu ile temizledim fayda etmedi. Çünkü içindeki straforun rengi bile değişmiş akan sudan. Tamirci geldi koku giderici takmamı tavsiye etti.

Sizin bildiğiniz etkili bir temizlik aracı varmı. (strafor sökülmüyor üstü presli olduğundan)

12161 Mesaj
29 Şubat 2008; 22:23:14 

Üzülerek söylemeliyim ki kokudan kurtulmanız çok zor.Çünkü dediğiniz gibi koku/kir hava kanallarındaki straforlara bulaşmış.Uzun süre kokuyu maalesef çekeceksiniz.
İçine kömür koymak faydalı olabilir.(Kokuyu çekeceğinden)
En mantıklısı firmaya başvurarak gövde değişimi parasına yeni buzdolabı ile değiştirmedir.

218 Mesaj
1 Mart 2008; 8:59:13 

Teşekkür ederim bilgin için , Bende kokunun gideceğine inanmıyorum. Ama kömür koyup deneyeceğim,

Eğer koku gitmezse değiştirmek zorunda kalıcam yokse bu koku çekilecek gibi değil. Gövde değişim parasına yeni buzdolabı ile değiştirmek bana ne kadara mal olur bir araştırayım

316 Mesaj
1 Mart 2008; 10:01:43 

Bende katkıda bulunayım 3 gün uğraşmanız gerek önce sirkeli suyla silin kurulamadan kapısını kapatın bu arada metal bölümlere dikkat edin fakat buzluk bölümü için demiyorum buzluk dayanıklıdır 1 gün bekleyin 24 saat eğer koku azalmışsa fayuda sağlamış demektir tekrar edersiniz fayuda sağlıyorsa kokuda azalma varsa strafor bölümüne enjektör iğnesi giriyorsa işlemi çabuklaştırmak için belli yerlerden biraz sirke enjekte edebilirsiniz candoğan beyin dediği kömürü uyguladıktan sonra dediğimi yapın ve bu işlemlerin sonunda yine mangal kömürü koyun kalan sirke kokusunu alacaktır İNŞAALLAH düzelir
quote:

Orjinalden alıntı: erosmarcos

Teşekkür ederim bilgin için , Bende kokunun gideceğine inanmıyorum. Ama kömür koyup deneyeceğim,

Eğer koku gitmezse değiştirmek zorunda kalıcam yokse bu koku çekilecek gibi değil. Gövde değişim parasına yeni buzdolabı ile değiştirmek bana ne kadara mal olur bir araştırayım

PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü 522 17 94 servis müdürü direkt faksı: 522 17 45

EN VUKUAT HİLMİ

218 Mesaj
1 Mart 2008; 11:13:26 

Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim Hilmi bey, Kömürü aldıktan sonra dediklerinizi deneyeceğim. Umarım güzelir. Buzdolabı eski olsa üzülmeyeğim de, çok yeni olması insanın canını sıkıyor. Neyse tekrar teşekkür ederim

1 Mesaj
14 Mayıs 2008; 13:34:40 

burada verilen tavsiyeler koku sorununu çözdü mü? yoksa buzdolabını değiştirmek zorunda mı kaldınız?

ahmet

383 Mesaj
14 Mayıs 2008; 13:46:17 

o buzdolabını bence sonunda atarsın.yada farklı bi yöntem ama sonuç alma derecen çok düşük hava kanalların arasına sodalı su dök kapılarını aç 1 ay kadar dışarıda kapıları açık vaziyette dursun.arada bir yine sodalı su dök.

Doğru sendeler eğilse bile yıkılmazlar.

218 Mesaj
14 Mayıs 2008; 14:14:30 

Kömür koymak yada sirke koymak sorunu çözmedi. 1 hafta boyunca hergün yıkadık deterjanlı suyla. Buz dolabını öne doğru yatırıp dondurucu bölmesini hortumla araba yıkar gibi yıkadık. Şu an çalışırken koku yapmıyor ama durduğunda koku var hala...tabi eskisi kadar ağır değil...

135 Mesaj
27 Mayıs 2008; 15:34:12 

arkadaşım buzdolabının iç yüzeyine deterjan sürülmez.
quote:

Orjinalden alıntı: erosmarcos

Kömür koymak yada sirke koymak sorunu çözmedi. 1 hafta boyunca hergün yıkadık deterjanlı suyla. Buz dolabını öne doğru yatırıp dondurucu bölmesini hortumla araba yıkar gibi yıkadık. Şu an çalışırken koku yapmıyor ama durduğunda koku var hala...tabi eskisi kadar ağır değil...

Golf 7 1.6 TDI Highline 105 PS BlueMotion Tiptr.DSG Beyaz

218 Mesaj
27 Mayıs 2008; 15:36:19 

Sürülür ben sürdüm. Bulaşık deterjanı (pril). Neye zararı var ?

76 Mesaj
29 Mayıs 2008; 12:22:21 

merhaba arkadaşar aynı sorun bizde var.. yazlıktaki buzdolabın sigorta atınca, buzluktaki etler kokmuş durmuş (kurtlanma olmamış)...bu kokuyu gidermenin çaresi yokmu acil yardımınıza ihtiyacım var...

383 Mesaj
29 Mayıs 2008; 16:00:06 

Buzdolabının yada beyaz eşyalarının tamamının plastikleri bir süre sararır.bunun tek sebebi deterjanlı su ile temizlenmekten kaynaklanır.plastik kısımları normal sulu bez ilede temizlenir.deterjanı tavsiye etmem.

gkmnbrc arkadaş buzdolabı no frost mu? no frost ise yukarıdaki yazılı olanların hepsini yapmanı tavsiye ederim koku giderse gider gitmezse atacaksın. normal buzdolabı ise içini bolca sodalı su ile temzile 1 2 gün sonra çalıştır sorun gider.

Sırf bundan dolayı kimseye no-frost buzdolabı kimseye tavsiye etmiyorum.Bu herkesin başına gelebiliyor.hem elektriği normal buzdolabına göre çok harcıyor hemde hava kanalları gövde içinde olduğu için et suyu yada kanı gittiğinde buzdolabını atabiliyorsun ben çok gördüm.bundan dolayı atan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eribo -- 29 Mayıs 2008; 15:59:01 >

Doğru sendeler eğilse bile yıkılmazlar.

316 Mesaj
7 Haziran 2008; 15:46:09 

Sevgili arkadaşlar birde şu linke bakalım belki bilgisi olan vardır ama baya iddialı gözüküyor bu ürün . ayrıca çok geniş alanlarda kulanılan ürünleride mevcut klima tavsiyesi ana topik ede yazdım . bir inceleyelim. ummadığın taş baş yarar ilginç gözüküyor.

http://www.zielonka-tr....ault.asp?id=11520&lng=1

PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü 522 17 94 servis müdürü direkt faksı: 522 17 45

EN VUKUAT HİLMİ

1475 Mesaj
7 Haziran 2008; 17:23:29 

koku gitmez :(

712 Mesaj
7 Haziran 2008; 20:34:17 

Buzdolabı kokularını siyah çayın giderdiği ile ilgili bir haber okumuştum. Bulabilirsem uygulanışını buraya yazarım.

712 Mesaj
7 Haziran 2008; 20:45:19 

Buzdolabınız koku mu yapıyor?
Demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır.

Kaynak: http://www.internethabe...allery.php?id=1326&no=6

60 Mesaj
19 Temmuz 2008; 21:42:27 

aynısı bugun benim başıma geldi 1 hafta evde değildik herşey kokmuş ve suları akmıs balık ve et vardı saatlerdir ugrasıyoruz ama koku geçmiyor yukarıda arkadaşın bahsettiği smellkiller dan kullanan var mı bir işe yarıyor mu yazarsa sevinirim..süt ve kömür olayını da deniyoruz şu anda görecez bakalım rast gelsin...

166 Mesaj
22 Temmuz 2008; 9:54:03 

ARKADAŞLAR BENİM BUZDOLABININ DERİNDONDURUCU BÖLÜMÜNDE DE ACAYİP BİR KOKU VAR
AMA BENİM SORUNUM BOZULMUŞ BİR GIDADAN SİNME FALAN DEĞİL
VE BU KOKUYU ÇOĞU DERİN DONDURUCUDA VAR OLDUĞUNU GÖRDÜM
DEĞİŞİK BİR KOKU
VE DERİNDONDURUCUYA KONAN TÜM GIDALARA SİNİYOR. PAKETLİ VE KAPALI OLSALAR BİLE
GEÇENLERDE SİRKELİ VE KARBONATLI SU İLE İYİCE TEMİZLEDİM BAKALIM TEKRAR EDECEKMİ

BU KOKU NEDEN OLUŞUR BİLEN VARSA MESAJINI BEKLİYORUM
SELAMETLE

kreyn

36 Mesaj
22 Temmuz 2008; 14:15:17 

arkadaşlar geçen yaz tatili dönüşü evde sigorta atmış geldik dolabı bi açtık apartmanı koku kapladı ole bi koku yani bide ailem 2000 ytl verip BEKO A SINIFI ALMIŞLARDI DİJİTAL FALAN nese servis geldi budolabın gövdeyidegiştirelim başkayapıcagımız bişey yok falan yaptı onada 750 mi 1000ytl mi ne istediler. sonra annem sirkeyle sonra çamaşır suyu markette satılan koku giderici dolabı sökük sildiler içine süt falan koydular sonra o şekilde bikaç ayda düzeldi ama busüre zarfında bbiraz koku oldu dondurucu kısmın da şimdi 1 sene gecti hiç koku yok. bide DOLAPTAKİ KOKU BAKTERİLER SAYESİNDE OLUŞUYOR ÇAMAŞIRSUYU ONLARI OLDÜRÜR ONUN GİBİ Bİ FAYDASI OLUR KOLAY GELSİN GEÇMİŞ OLSUNNN...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Temmuz 2008; 21:43:27 

kapağı açık bir şekilde güneşe koymayı deneyin. 1-2 gün dursun. muhakkak koku gidecektir.

1043 Mesaj
22 Temmuz 2008; 22:48:42 

Bu işe kesin çözümü plazma özellikli SHARP buzdolapları getiriyor. Bu şekilde hem küflenme hem de yiyeceklerin kokusunun birbirine sirayet etmesi engelleniyor. Sharp Plasmacluster

5 Mesaj
25 Temmuz 2008; 14:30:39 

Merhaba

Aynı durum bizim başımıza geldi.Biz tatildeyken birisi elektrik şalterini indirmiş.Evimizde bir 5 kapılı derin dondurucu,birde Bekonun son model yeni bir buzdolabı vardı.İkiside berbat durumda.Evin içini berbat bir koku almış,tabi dolaplarıda :(

Kömür,sirkeli su,süt,kahve,vanilya herşeyi denedik.Smellkiller ısmarladık dündenhberi dolapta duruyor,henüz bi faydası olmadı.

800 ytl ye dolabı yenisi ile değiştirmeyi önerdiler.Sanırım kabul edicez.5 gündür herşeyi denedik gitmiyor lanet koku :(

256 Mesaj
25 Temmuz 2008; 14:50:35 

kokuyu alması için karbonatlla silmek gerektiğini duymustum bende deneyin isterseniz belki bi işe yarayabilir

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5 Mesaj
25 Temmuz 2008; 16:20:08 

Denedik malesef karbonatta bir fayda vermedi.Derindondurucu bölümündeki deliklerden strafor çeksin diye sirke püskürtmeyi düşünüyorum.Belki oradaki kokuyu bastırır alır diye.Ama servisler filan çok ümitsiz,yenilemeden geçmez diyorlar.Oof of :(

172 Mesaj
25 Temmuz 2008; 17:29:33 

(BEN YAPTIM AMMA SİZE TAVSİYE ETMEM VE SORUMLULUK ALMAM.)Yukarıda anlatılanların bir benzeri benim başıma geldi evdeki AEG no frost ilk çıkanlardan yaptığım dondurucu bölümle normal bölümü ayıran rafı dikkatli bir şekilde söktüm aradaki bütün ısıtıcları vs dikkatlice temizledim köpüğü tanıdık tamirciden eski tedarik ettim.kıyı köşeyi bir güzl temizledim bir kaç gün havalandırdım. çok şükür kullanıyorum.Buz dolabını gözden çıkarmayı gözünüz alırsa girişin yoksa hurdacıyla dost olursunuz.

Uzaklaştırılmış
25 Temmuz 2008; 18:05:40 

quote:

Orjinalden alıntı: kasap34

(BEN YAPTIM AMMA SİZE TAVSİYE ETMEM VE SORUMLULUK ALMAM.)Yukarıda anlatılanların bir benzeri benim başıma geldi evdeki AEG no frost ilk çıkanlardan yaptığım dondurucu bölümle normal bölümü ayıran rafı dikkatli bir şekilde söktüm aradaki bütün ısıtıcları vs dikkatlice temizledim köpüğü tanıdık tamirciden eski tedarik ettim.kıyı köşeyi bir güzl temizledim bir kaç gün havalandırdım. çok şükür kullanıyorum.Buz dolabını gözden çıkarmayı gözünüz alırsa girişin yoksa hurdacıyla dost olursunuz.

bu yapılırsa garanti kapsamından çıkmış olmaz mı?

172 Mesaj
25 Temmuz 2008; 19:14:17 

Mesajımda da yazdım zaten buzdolabını gözden çıkardı iseniz yapın .Tanıdığınız tamirci var ise Ona yaptırırsnız.kar zarar hesabını kendiniz yapın . Nihayetinde burada bilgi ve tecrübelerimizi(deneyimlerimizi) paylaşıyoruz.

Uzaklaştırılmış
25 Temmuz 2008; 20:45:27 

quote:

Orjinalden alıntı: kasap34

Mesajımda da yazdım zaten buzdolabını gözden çıkardı iseniz yapın .Tanıdığınız tamirci var ise Ona yaptırırsnız.kar zarar hesabını kendiniz yapın . Nihayetinde burada bilgi ve tecrübelerimizi(deneyimlerimizi) paylaşıyoruz.

evet ama garanti kapsamından da çıkmış ise yapın.

5 Mesaj
26 Temmuz 2008; 15:12:16 

Biz 800 YTL yi pazartesi yatıracağız banka hesaplarına ve değiştireceğiz dolabı.Ne smellkiller ne kömür ne sirke ne karbonat hiç biri işe yaramadı malesef

549 Mesaj
28 Temmuz 2008; 13:17:00 

Smellkiller'ın işe yaraması için ilk kullanımdan önce metal kısmının deterjanlı su ile yıkanması gerekiyor. Daha sonra kabın yarısına kadar su ile doldurmak yeterli oluyor. Biz de var çok memnunuz.

5 Mesaj
28 Temmuz 2008; 20:12:20 

Vulakil;

Bizde yaptık aynı işlemi,yıkadık filan.Yanlız bizim koku malum leş kokusu olduğu için sanırım işe yaramadı.Sonuçta normal bir buzdolabı kokusu değil :( O koku bi türlü gitmedi

38 Mesaj
30 Temmuz 2008; 1:16:11 

Şayet yetkili servisiniz cihazın ara bölmesini (strafor) temin edebiliyorsa öncelikle bunun değişmesini teklif edin çünkü kokuyu büyük ölçüde bünyesinde barındıran malzeme budur bununla birlikte yüzeyi temizleyip yapışkan aleminyum folyolar yenilendiğinde dolabınız kokudan kurtulmuş olacaktır.

2 Mesaj
19 Ağustos 2008; 1:04:16 

bizim de siğorta atmış.sirke karbonat çay vanilya denedik.1-2 saat açık çalıştırdık.2 gündür balkonda havalandırıyoruz.arkada altta biriken pis suları yıkadık.üst kısmı eşim söktü.straforu sildik.kurtlanma vardı.onları temizledik.artık oldu kokmaz çalıştıralım diyoruz ama nafile.,
buzdolabını atanlara yada gövdesini yeniden satın alanlara inanamıyorum geçmeyecek mi?koku nasıl geçmez.gaz molekülü değilmi?
bizim dolap 1 yıllkı.arçelik orbital.2000 ytl ye yakın para verdik.
bu kokuyla kullanmaya devam etsek gıdalara sinermi acaba?biz dolabı atamayız.tavsiyeleri bekliyrum.dolapsız olmuyor

12161 Mesaj
19 Ağustos 2008; 3:24:25 

Dolaptaki yiyeceklerin ağızlarını sıkıca kapatmak tatlarının değişmesini engeller. Yapacağınız herşeyi yapmışsınız, koku anormal derecede değilse sabredin ve dolabı sık aralıklarla silin. Zamanla azalacaktır. Ayrıca mangal kömürü de koymanızı öneririm kötü kokuyu çeker.

6688 Mesaj
23 Ağustos 2008; 20:47:29 

ARKADAŞLAR BU KONUDA BİR BAYAN ARKADAŞIM ÇOK İDDİALI VE BASİT BİR YÖNTEM ANLATTI...EVİNİZDE DEMLEDİGİNİZ ÇAYLARIN DEMLİKTE KALAN OTLARINI ÇÖPE ATMAYIP KURUTACAKSINIZ...SONRA BİR GENİŞ KABA KOYUP DOLABA ATACAKSINIZ...BÜTÜN PİS KOKUYU EMİYORMUŞ...Bunu duydum. Hemen sizlere aktarıyorum...Maliyeti 0 hiç bir eziyeti yok...deneyip sonucu burada yazınız...Saygılarımla... Yazıyı bagladım aklıma geldi..Küçük bir poşete kurumuş çay doldurulup poşete parmak genişliginde 20 tane delik açılıp agzı baglanıp dolaba koyulabilir ve yer kaplamaz.. .. Buda bence bir öneri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 23 Ağustos 2008; 21:08:26 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

12161 Mesaj
24 Ağustos 2008; 23:02:03 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

ARKADAŞLAR BU KONUDA BİR BAYAN ARKADAŞIM ÇOK İDDİALI VE BASİT BİR YÖNTEM ANLATTI...EVİNİZDE DEMLEDİGİNİZ ÇAYLARIN DEMLİKTE KALAN OTLARINI ÇÖPE ATMAYIP KURUTACAKSINIZ...SONRA BİR GENİŞ KABA KOYUP DOLABA ATACAKSINIZ...BÜTÜN PİS KOKUYU EMİYORMUŞ...Bunu duydum. Hemen sizlere aktarıyorum...Maliyeti 0 hiç bir eziyeti yok...deneyip sonucu burada yazınız...Saygılarımla... Yazıyı bagladım aklıma geldi..Küçük bir poşete kurumuş çay doldurulup poşete parmak genişliginde 20 tane delik açılıp agzı baglanıp dolaba koyulabilir ve yer kaplamaz.. .. Buda bence bir öneri...

Evet mantıklı, sarmısak kokan ellerin de demlenmiş çayotlarına sürüldüğünde kokusunun geçtiğini duymuştum bir yerden. Dolap içinde mevcut yiyeceklerin kokusunu emmek için böyle bir işlem yapılabilir ama kanallara koku sindiyse iş biraz daha zorlaşıyor.

97 Mesaj
1 Ekim 2008; 11:47:42 

bir kaç mangal kömürü parçası tüm kokuyu alıyor denenmiştir

10191 Mesaj
13 Ekim 2008; 22:04:09 

Çözülme sonucu koku yapacak olan suların ve kanların stirofor tabaka tarafından sünger gibi emilmesi demek, oranın uzun süre koku yapması demek. Tek çare gövde değişimidir.

Jews are hard to be taken in...PSA,Renault and Fiat Alliances are proof of that..

1525 Mesaj
21 Ekim 2008; 0:02:04 

bende aldığımdan beri çok sene oldu (7-8 sene) hep aynı kokudan şikayetçiyim.

benimde nofrost bir arçelik buzdolabım var.

burada yazılan kömür çay gibi öneriler işe yarar mı acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: kreyn

ARKADAŞLAR BENİM BUZDOLABININ DERİNDONDURUCU BÖLÜMÜNDE DE ACAYİP BİR KOKU VAR
AMA BENİM SORUNUM BOZULMUŞ BİR GIDADAN SİNME FALAN DEĞİL
VE BU KOKUYU ÇOĞU DERİN DONDURUCUDA VAR OLDUĞUNU GÖRDÜM
DEĞİŞİK BİR KOKU
VE DERİNDONDURUCUYA KONAN TÜM GIDALARA SİNİYOR. PAKETLİ VE KAPALI OLSALAR BİLE
GEÇENLERDE SİRKELİ VE KARBONATLI SU İLE İYİCE TEMİZLEDİM BAKALIM TEKRAR EDECEKMİ

BU KOKU NEDEN OLUŞUR BİLEN VARSA MESAJINI BEKLİYORUM
SELAMETLE

Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm?
Kim bilir ne bekliyor kalır mıyım ölür müyüm?

218 Mesaj
28 Şubat 2009; 22:32:06 

Burada iki farklı konudan bahsediliyor aslında. birincisi arızadan dolayıo buzdolabı içerisine et kokusu sinmesi, ikincisi ise her buzdolabında olan normal koku. ikinicisini gidermek için kömür, vanilya, çay gibi yukarıda bahsedilen şeyler işe yarayabilir. ama bunlar birincisi için pek işe yaramıyor, ne yaparsanız yapın koku kalıyor

5500 Mesaj
28 Şubat 2009; 23:21:59 

zamanla yok olacak bir durum ,tatilde başımıza gelmişti,bol narenciye kabukları ile mücadele ediyoruz, bu ağustosta tam bir yıl olacak biraz var gibi sanki geçmiş olsun

225 Mesaj
1 Mart 2009; 9:19:55 

Bizim dolapta öyle olmuştu her şeyi denedik ve kanallar girişinde elektrikli süpürgeyle emdirdim şimdi koku moku yok

1377 Mesaj
2 Mart 2009; 10:59:03 

quote:

Orjinalden alıntı: ber11

Bizim dolapta öyle olmuştu her şeyi denedik ve kanallar girişinde elektrikli süpürgeyle emdirdim şimdi koku moku yok

Islaklık nem olduğu için makinaya zarar gelebilir aslında bu yöntem ile. . .

Ben mUTFAK SPREYLERİ VAR onunla siliyorum birde koku için bir gazete destesi koyun falan diyorlar temiz tutuncada zamanla geçiyor koku

4 Mesaj
22 Mart 2009; 15:19:46 

Ozon Jeneratörü buzdolabınızda hem kötü koku olmasını önler hem de meyve ve sebzelerin ömrünü uzatabilirsiniz.

Ozon gazı ile istenilmeyen kokuları yok etmek mümkündür. Ortama gaz olarak uygulanabilen ozon rahatsız edici kokuların bulunduğu ortamlarda uygulanabilir. Ozon gazı kokuya sebep olan mikroorganizmaları yok ederek ortam havasını daha kullanılabilir hale getirir aynı zamanda ortam havasında dezenfeksiyon sağlar.
Banyolarda ve tuvaletlerde oluşan kokuları, bakterileri ozon gazıyla yok edilebilir. Böylece ortamı rahatsız edici kokulardan arındırarak aynı zamanda steril etmiş oluruz. Tekrar kullanacağımız ortamdan rahatsızlık duymayız.

EVDE OZON

Bugün pek çok ülkede ozon jeneratörünün kullanımı bir sabah çayı kadar normaldir.

Ozon jeneratörü ile neler yapılabilir?

* Hayvan kokularını yok etmek çok kolaydır.
* Sigara kokusunu yok etmek çok kolaydır.
* Sonradan oluşmuş ve yerleşmiş kokuları yok etmek çok kolaydır.
* Mutfakta oluşan yemek kokularını yok eder ve sanitasyon sağlar.
* Dolap ve gardroplarda küf sporlarının oluşumunu engeller.
* Ayakkabı, kokularını yok eder.
* Alerjiye sebep olan toz parçalarını nötralize eder.
* Eğer evde hasta varsa ozon ortamı sanitize ederek hastalığın yayılımını engeller.

HASTANELERDE OZON

Sağlıklı taze bir ortamda yaşamaktan daha iyi bir şey olmasa gerek…
Kimyasal kullanılmadan sanitasyon ve deodorizasyon yapmak ozon jeneratörleri ile artık çok kolay.
Ozon jeneratörleri çabuk ve etkili bir şekilde bakteri, virüs ve kokuları, özellikle idrar kokuları ve banyo kokularını yok eder.
Ozon jeneratörleri hastanelerde kötü kokuları yok etmek ve bakterileri öldürmek amacıyla kullanılmaktadır.
Ozonu direkt solumak tavsiye edilmediğinden, ozon jeneratörünü oda boşken kullanmak her zaman için daha güvenlidir.

Kullanıldığı alanlar :

Misafir odaları
Ortak alanlar
Restoranlar
Ticari mutfaklar
Çöp alanları
Tuvaletler
Soğuk odalar
Kiler

www.usteknoloji.com.tr

www.usteknoloji.com.tr

225 Mesaj
22 Mart 2009; 18:27:18 

Benim buzdolabı arçeliğin ilk çıkan orbital dijital buzdolabı şuan yazlıkta oranın elektriğinde bozulmuş kokuyordu çamaşır sularıyla sildim bide kanallara süpürge tutunca tüm börtü böcük çıktı 2 senedir sorunsuz

43 Mesaj
11 Haziran 2009; 12:33:40 

Havalar ısındı bizim buzdolabından leş kokuları etrafa yayılmaya başladı. Leş kokusu normal buzdolabı kokusuna benzemez arkadaşlar.. Kokuyu önlemek için buzdolabına konacak Kömürdü çaydı bu yaz sıcağında bu işi çözecek gibi değil. Kışın biz evde yokken sigorta atmış etler kokuşmuştu. dirfiz kısmının ön kısmını söküp straporu silmiştim. Difrizde aşağıya inen hava kanalını silememiştim sanırım kokular oradan geliyor. Kışın fazla koku yapmadı. O hava kanalını sirkeli sodalı ve çamaşır sulu suyla yıkamayı düşünüyorum. Alttan tıkayıp üstten verecem suyu :-) Sonucu yazarım buradan..

Şimdi gelelim 2. konuya ne marka ve model buzdolabı almak lazım bu çürüme işi için .. içinde et çürüsede silerek kurtulabilelim bu işten.. Ellektiriklerin zırt pırt gittiği voltajların oynadığı haşarı komşu çocuklarının apartman zillerine basıp sigortaları indirip kaçtığı bir ülkede yaşıyoruz.. Evden uzaklaşırken aklım evde kalmasın silerim geçer diye düşünebilmeliyim. Strapor kısmına etden çıkan kanın ulaşmayacağı şekilde imal edilmiş ve iç kısımlarında ek yerleri olmayan bir model lazım.. Difriz hava kannalları hemen altta olmamalı ki kan oradan akıp gitmesin.

paylaşmak güzel şey.

43 Mesaj
5 Temmuz 2009; 1:07:54 

Ulan dedim battı balık yan gider daldım dolaba bileşenlerine ayırdım dolabın iç kısmını ama fazla bir kan çıkmadı.. Buzdolabını arkasındakikomprsörün bulunduğu kısımımı kapatan kısımı söktüm maksadım toz almaktı aman bir de ne göreyim dünyanın kanı irini pisliği buzdolabının defrost çekmecesinde toplanmış ağzına kadar dolu..Kokunun kaynağı oymuş döktüm iğrenç kokulu legeni.temizledim mis gibi oldu dolabım. Dolabını hurdacıya veren ve arka kısmı sökmeden yepyeni dolaplarını kaybeden arkadaşlar yazık olmuş.. Hurdacı sacede arkadan 5 vidayı söküp legeni döküp gıcır dolabınızı başkasına satmıştır geçmiş ola ... Başına bu durum gelipde bu yazıyla buzdolaplarını kurtaracak arkadaşlar şu sıralar işsiz dolaşmakda olan bendenize bir dua etsinler de iş bulayım

paylaşmak güzel şey.

1 Mesaj
23 Ekim 2009; 15:48:44 

Ben bu sorunu bir cihazla çözdüm.Buda ozonla çalışan bir cihaz ama çık buzdolabında kalıyor sürekli fiyatıda çok uyguna aldım 65 tl. ben ytm ankaradan aldım. ama ürüne www.genozon.com ev tipi ürünlerinden ve www.ytmturizm.com ozon bölümünden bakabilisiniz
kolay gelsin

1281 Mesaj
23 Ekim 2009; 17:04:08 

Böyle buzdolabının içine aslıan tablet gibi koku emiciler var onlardan al derim ben. 1 haftaya kalmaz içerideki kötü kokuyu alıyor.

ImBackBolubeyiii - LadyArwenBuffer

1628 Mesaj
21 Mart 2010; 19:46:57 

bugun ıtıbarı ıle bu uzucu olay benımde basıma gelmıs bulunmakta servısten ogrendıgım kadarı ıle demlenmıs cay posası ıle bekletmek ve acık kuru havada bır ıkı gun kadar bekletmek ve son olarakta esans yagları (Karanfil, Yada Çicek Esansları) önerdiler Maddı önerılerden bahsetmıyorum bıle

1724 Mesaj
22 Mart 2010; 9:57:21 

İlk önce elma sirkeli su ile bütün aparatlar dahil dolabınızı silmeyi denemenizi öneririm...

394 Mesaj
9 Nisan 2010; 21:29:38 

Kesin bi sonuca ulaşan yokmu ya aynı sorundan bende muzdaribim lutfen yardım

12161 Mesaj
10 Nisan 2010; 11:16:21 

Kokuyu emecek malzeme koymaktan ziyade kokunun kaynağını bularak keserseniz daha sağlıklı bir çözüme ulaşırsınız. Zira buzdolabının kendisinde koku yapacak bir malzeme yoktur. Defrost kabı ve buzdolabı içinin genel temizliğine, doğru soğukluk derecesinin yakalanmasına, yerleştirilen yiyeceklerin ağzılarının kapalı olmasına dikkat edilmelidir.

394 Mesaj
13 Nisan 2010; 13:19:29 

Ya dolpta duran bişey normalde koku yapmıyorki elektrkler gidince balık ev gibi ürünler bozulmuş ve bunun kokusu nasıl gider onu mrk ediyrm

2 Mesaj
1 Haziran 2010; 21:09:01 

Arkadaşlar,
Ben gıda sektöründe yönetici olarak bir süre çalıştım.
Derin dondurucularda özellikle bu tür sıkıntılar çok sık yaşanır.
Isı izalasyonu için ara bölmelere konan strafor bir kere et suyu veya pis suyu çektiyse o kokuyu çıkarmak için birçok isimle çıkarılmış malzemelere boş yere para ödemeyin
Zaten servisler buzdolabını garantiden gövde değişim yapmazlar. Dolayısıyla buzdolabını hurdacıya satmayı göze almışsınızdır.
Yapılacak işlem basit ama bir o kadar riskli. Ara bölmeyi açıp straforu değiştirmek. Herhangi bir nalburdan o incelikte strafor bulabilirsiniz. Çok ta ucuza mal olacaktır. En azından kaybedeceğiniz bir şey yok...

838 Mesaj
1 Haziran 2010; 21:40:22 

Arkadaslar Mayıs ayında Samsung marka RT62 KAMT modelinin buzdolabını aldık ve servis eve ilk kurulum yaptığı andan itibaren içinde ne koku veya bir malzeme kokusu hiçbiri olmadan kullanıma başladık ve içindeki ürünlerin hiçbirinin kokusunu birbirine karıştırmadan içindeki filtreleme sistemi sayesinde çok şükür bir koku sorunu yaşamadık şimdiye kadar

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

1 Mesaj
5 Temmuz 2010; 14:35:21 

15 gün evde yoktum geldiğimde elektrikler yoktu ve tahmin edilen olay dolaptaki onlarca yiyecek bozulmuş.İçindeki etler, tavuklar vs ama 5 günde hemen hemen tamamen geçti, nasılmı içini sirke, limon ve klorakla sildim. birde o köpük olan yerede limon ve sirke sıktım azar azar kokuyu orasınında alması lazım ve şimdide dolap çalışıyor içine limon ve çay posaları koydum çok az bir koku kaldı sanırım oda yakın zamanda gider.deneyin.

6800 Mesaj
4 Ağustos 2010; 17:02:50 

aynı sorun benımde başıma geldi

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

645 Mesaj
7 Ağustos 2010; 23:08:03 

Bir kase içerisine Kahve+Prinç koyun ve buzdolabına koyun. Koku falan kalmıyor