Şimdi Ara

## AMD'nin 8 Serisi Yonga Seti Ailesi DDR3 Destekleyecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## AMD'nin 8 Serisi Yonga Seti Ailesi DDR3 Destekleyecek ##

Gelecek yılın başında 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan soket AM3 formundaki DDR3 destekli işlemcilerini kullanıma sunmayı planlayan AMD cephesinde firma soket AM3 formundaki yeni işlemcileri için DDR3 bellekler ile uyumlu olan 8 serisi yonga seti ailesini de kullanıma sunacak. Cebit ile birlikte DirectX 10 destekli 780G yonga setini lanse edecek olan firma 780 ve 790 serisi yonga setleri ve yenilenen güney köprüsü SB700 ile anakart aranesındaki iddasını sürdürürken gelecek yıla ise 8 serisi yonga setleriyle merhaba diyecek. 8 serisi yonga seti ailesinin DDR3 desteği sunan soket AM3 destekli varyasyonlarının yanı sıra geriye dönük olarak soket AM2+ ve DDR2 bellek desteği sunan varyasyonları da olacak. Son olarak Performans odaklı modellerin yanı sıra 8 serisi yonga seti ailesinin muhtemelen R700 mimarisini esas alan dahili grafik işlemcili çözümlerinin hazırlanacağını da ifade edelim.

• DDR3 bakalım amd ye ne getirecek!!!
  • amd bu konuda iyi ilerliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

DDR3 bakalım amd ye ne getirecek!!!

Bende onu merak ediyorum , intele pek bisey katmadi veya katamadi simdilik ama ddr3 ler hizlanmaya basladi. Yeni ddr3'lerle beraber Amd'yede Intel'ede performans getiriside olacaktir heralde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Beriko

quote:

Bende onu merak ediyorum , intele pek bisey katmadi veya katamadi simdilik ama ddr3 ler hizlanmaya basladi. Yeni ddr3'lerle beraber Amd'yede Intel'ede performans getiriside olacaktir heralde.

Aynen katılıyorum arkadaşım, şuanlık DDR2 ramlerin fiyatları gayet uygun DDR3 ramler de aynı fiyata düştüğünde ve Cas-MHz değerleri oturduğunda en azından daha düşük voltajda çalıştıkları için bile getirisi olacakrır, ama henüz erken.
  • DDR3 bellek kullanan anakartlar çoğalınca DDR3 belleklerde ucuzlayacaktır.
  • amd ddr3 e geçene kadar zaten ddr3 ler ucuzlar şu anda haklı olarak imse ddr3 almıyor
  • amd hızlı ol beni sinirlendirme
  • şimdi ben am2+ anakartıma am3 işlemci taktıktan sonra ddr3 takabilirmiyim?
  • Dün konu ile ilgili yazı yazdım, bu gün haberi çıktı, DDR3 ler çok ciddi düşüş yolunda, DDR2 ile DDR3 arasındaki fiyat farkları %10 lara düşecek, AMD bunu biliyor, bu gün DDR3 destekli AMD anakart çıksa DDR3 ram fiyatları aynı hızlardaki DDR2 lerden daha ucuza bile satılabilir, bu haber hem iyi , hem kötü, iyi tarafı AMD DDR3 e geçecek, kötü tarafı; AMD DDR3 e şimdi geçmeyecek.
  • amd ddr2 ye de hemen geçmemişti, ne zamnki gecikme değerleri ve fiyatları makul seviyelere düştü o zaman geçiş yaptı.
    ddr3 konusunda da bence iyi yapıyo.

intel ram seçimi konusunda pek başarılı değil malesef; sdram den rdram gibi bi saçmalığa geçiş yaptı,ddr2 ye oldukça erken geçti şimdide ddr3 destekliyo ama gene çok bi avantajı yok.
  • Bence bakalim Amd DRR3 ne sunucak.
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: *AMD_ATHLON*

amd hızlı ol beni sinirlendirme
  • Zamanla ddr3 e gecicez o kesin ama ddr2 ile arada ucurum var
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

amd bu konuda iyi ilerliyor.
    [b]intele göre yavaş ama saglam adımlarla gidiyor
  • quote:

Bildiğim kadarıyla amd bellek kullanımı konusunda daha başarılı böyle ise ddr3 ün etkisi olmalı. Yalnız amd hızlı davranmalı bir dahaki işlemcimi intel almaya zorluyor beni.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.