Şimdi Ara

## Kingston'ın 1066MHz'de Çalışan 4GB'lık HyperX Kiti Kullanıma Sunuluyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Kingston'ın 1066MHz'de Çalışan 4GB'lık HyperX Kiti Kullanıma Sunuluyor ##

Bellek teknolojilerinde sektörün baş aktörlerinden biri olan Kingston son kullanıcılar tarafından özellikle hazırladığı yüksek performanslı ve kaliteli bellekleriyle tanınıyor. Firma performans odaklı sistem belleklerini konumlandırdığı HyperX serisi dahilinde hazırladığı yeni kitini kullanıma sunuyor. Kingston'ın KHX8500D2K4/4G kod adlı yeni bellek kiti 2GB'lık iki adet DDR2 bellek modülünden oluşuyor. 1066MHz'de çalışan kit, CL5 (5-5-5-15) zamanlamaları ile geliyor. HyperX serisinde görmeye alıştığımız Kingston'a özgü özel soğutucu ile desteklenen DDR2 bellek kitinin Mart ayı içerisinde ülkemiz pazarında kullanıma sunulması beklenirken Türkiye satış fiyatının 219,5$+KDV olacağı belirtiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 28 Şubat 2008; 19:32:18 >

• Haber icin teşekkürler.
  • bu ram ler pc mi ucurur ama bütcemide göçürürü
  • güzel ramlar bunlar sayesinde 2.8 intel d yi 4.7 ye çıkarmıştım
    şimdi corsairlerle 3.5 anca
  • DDR2 iki için sanki biraz pahalı gibi geldi cl4 olsaymış okey
  • yuh 219$ +kdv değmeyecek bi ürün ocz nin çift ısı borulu modeli buna bin basar 4-3-3-10 gecikmelerinde çalışıyor 4gb kit
  • Arkadaşlar ben KINGSTON karşıtı değilim ya da herhangi bir markanın fanatiği de değilim.
    Ancak KHX8500 serisi PC6400 kodlu ramlerin overlock edilmiş halidir. Firmanın teknik desteğine de mail attım ve bana bu cevabı verdiler. Firmayı kötülemek istemiyorum ama aşağıda KHX8500 serisi ile ilgili sıkıntıları, ürünü almadan önce bilginiz olması açısından belirtiyorum.

1. Fiyatı diğer 1066'lık kitlere göre daha ucuz.(Alım sebebiniz olabilir.)
    2. Cpu-Z Ramleri PC6400 serisi olarak tanımlıyor.(Çoğu promos, infoneon çipli ram'ler)
    3. Belirttikleri saat hızında ve zamanlamalarında sistemde stabilite bozuklukları. Bir çok yabancı sitede, bırakın o/c yapmayı, 1066 mhz'de bile stabil çalışmıyor bu ramler.
    4. Kendi deneyimim ve yabancı forumlarda da araştırdım, 800 Mhz'de 5-5-5-18 ile stabil çalışıyor.

130$'a kalitesiz, 1066 mhz'de bile sorunlu çalışan bir bellek mi istersiniz?

• bende karsıt dielim ve su an kingston kullanıyorum ve techno yu haklı buluyorum kesinlikle ole bide utanmadan 219 dolar + kdv saka gibi OCZ dururken buna mı verelim 219 + kdv ayıp bea :D
  • bu ne bee DDR3 fiyatına el insaf soygun var Milletttttttt
  • bunu alacağıma ocz alırım.
  • kingston kendini gerçekten king sanmaya başladı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Huzur_02

bu ne bee DDR3 fiyatına el insaf soygun var Milletttttttt

yok ddr3 ler 500$ sonrada üreticiler satışlar düşük diyo acep niye
  • piyasadaki 80$lık birçok ram zaten kasmadan o hızlarda-zamanlamalarda çalışıyor, 219$ verdikten sonra 1200mhz isterim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Favo -- 28 Şubat 2008; 21:20:44 >
  • Fiyat olarak uygun , bakalim DRR3 geçicekmi degişik modelleriyle Kingston markasi.
  • Fiyat gerçekten sağlam kingston ram fiyatlarına
  • Öncelikle Haberi yayınlayan editörümüze teşekkür ederim bilgilendirmek elbette onların görevi ama eleştirmek ise bizim...

Fiyata bakıldığında pek pahalı olmasa gerek; emsallerine göre, fakat DDR2 ye 1066 olayı katarak performansı yükseltmeye çalışmak akla hemen 2. bir soruyu getiriyor

DDR3 belleklerde problemmi var yada maaliyeti çok mu pahalıdır ?

Sorunun cevabı pahalı gibi görünsede bence boşa yapılan bir yatırım Kingstone ramler için...

Ancak gerçek fiyatlarına inerse ürün tercih edilecek gibi görünüyor, neticede Corsair veya diğer marka olan DDR2 800 Mhz ürünleri OC yaparak 1066 CL5 değerlerine itelemek bugün kullanıcılar için en hesaplı ve en güzel yöntem....

Eeee Neticede Kingstone da OC yok mu ?
  • I like kingston ram de kingston un üzerine tanımam (ocz de biras ii tabi) adamlar yapıyo bunlarada bide OC yapdınmı ooo aç oyununu hayat boş kingston al çoşş REKLAMLARRR
  • bellek alacaksan ocz kardeşim bşka bilemem
  • DDR3 bellekler DDR2 belleklere fark atamadığı için DDR2 belleklerle devam ediliyor.Aynı Nvidia nın Gddr4 belleklere geçmemesi gibi.
  • Kingston un HyperX serisi Tom's Hardware Guide ın testlerine göre tamamen skandal, aynı marka normal ramleri bile hyperX serisinden daha performanslı çalışıyor THG nin testlerine göre, 200 $ a satacak ha, gelsin bakalım 200 e mi satılıyor, 100 e mi, önden yolladıkları fiyat kingston u ram piyasasında rezil etmeye yeter.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.