Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX'in Güç Tüketimi ve Yeni Test Sonucu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
5.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GTX'in Güç Tüketimi ve Yeni Test Sonucu ##

Nvidia'nın GeForce 9600GT ile birlikte sektöre sunmaya başladığı GeForce 9 serisinin tepe modeli olması beklenen GeForce 9800GTX'e yönelik olarak yeni detaylar gelmeye devam ediyor. 65nm üretim teknolojisiyle üretilen G92 gpu'sunu esas alan GeForce 9800GTX'in güç tüketim değerine yönelik bazı bilgiler de Expreview tarafından ortaya kondu. Yapılan habere göre GeForce 9800GTX'in bekleme ve yük altında güç tüketim değeri GeForce 8800GTS 512'den biraz daha fazla, GeForce 8800 Ultra modelindense çok daha az olarak görülüyor. 675MHz gpu, 2200MHz bellek ve 1688MHz shader saat hızına sahip olması beklenen GeForce 9800GTX, 256-bit bellek veri yolu ve 128 adet paralel işlem birimi ile gelecek. Bu arada GeForce 9800GTX'in 3GHz'de çalışan Core 2 Extreme QX9650 işlemcisinden sonra 4GHz'de çalışan 45nm Core 2 Extreme QX9650 işlemcisi ile alınan test sonucu da yayınlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 28 Şubat 2008; 15:54:02 >

• Nvidia hız aşırtılmış üst düzey bir işlemciyle, 9800GTX skoru 14000lere çekti ama öyle büyük bir performans getirisi de olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 28 Şubat 2008; 16:00:36 >
  • İlk yorumu ben yazim 3870 iyi iş çıkarmış güç tüketiminde açık ara önde
  • Sonuçlar doğru ise olmamış Nvidia, tahmini fiyatı nedir ?
  • 9800GTX daha iyi bir güç tüketim değeri bekliyordum.
  • Banaresimler eksik gibi geldi...
  • tahminince biraz oclandığı için 9800gtx daha fazla güç çekiyor başka bir açıklaması yok geriye gidecek değil ya nvidia gerçi hala ultrayı geçemedi yeni nesil gpusuyla
  • benim e.kartların her biri load da 2x 350 watt güç çekiyor
  • Ben gtxden daha fazla şey bekliyordum. Bunu alana kadar 2 9600gt al sli yap daha iyi.
  • hiç beklenen sonuçlar değil açıkçası.. sonuçta işlemci 6k seviyesine yakın bir skor almış.. boyle bir işlemci ile hızaşırtılmıs 8800gt de yaklaşık aynı değerleri veriyor.. "sürücü problemidir" deyip az daha erteleyelim yüksek skorları.....
  • Büyük bir performans bekleniyordu bu karttan sonuçlar hiçte etkileyici değil...
  • 8800gt alıp, bir sonraki seriyi beklemek, daha doğru olacak gibi.
  • Benim için biraz hayal kırıklığı oldu. Tam bilgisayar toplamanın arefesinde 9800gt çıkacak diye seviniyordum. Bu sonuçlara göre çıksa pek de bişey farkedecek gibi durmuyor.
  • abi su an nvidia paraya oynuo kazanc pesinde 3870 x2 ye cvp icin dha beklio yada ati bi atak daha yapsı ndie adamalr aynı cekirdegi revize ve oc ettiler sürüolar nvidia fanlarıda kartı cıkmadan kral etmisti bakalım simdi ne dicekler gitisn bvayılsınlar bu karta 400 doalr en assa :DSa
  • bu 2. test sonucu.kullanıcı testlerini bekleyin yada işlemci darbogazı var diyen arkadaşları tekrar aynı şeyleri yazmaya buraya bekliyoruz

nvidia kaymak yeme peşinde artık anlayın,ati patlamazsa önümüzdeki süreçte nvidia böyle ufak artışlarla yoluna devam eder durur
  • Bu kartın saat hızlarından başka 8800 gts'den hiç bi farkı yok, dolayısyla 400-500 dolar bayılmaya da gerek yok.Nvidia elindekileri sonuna kadar kullanıp kar elde etme peşinde ama kendinden bekleneni verememesi işte onu hiç düşündüğü yok.
  • sonuç doğru ise,bana göre 9800gtx hayal kırıklığı yada bilmiyorum belki ben gözümde abartmışımdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sp|ExtremE -- 28 Şubat 2008; 16:57:35 >
  • acı ama gercek 9800GTX bole olmamalıydı.Bazı arkadaslar sımdı surucu kaynaklı dusuk puan almıs dıyodur ancak en kral surucuyle maxımum artacagı 1000 puandır.Bu saatten sonra 9800 serısıne guvenım kalmadı
  • Anlaşılan crysis 2 çıkana kadar ya da o ayarda bir oyun piyasaya gelinceye kadar ATI ve Nvidia 8000-3800 serisine yeni revizyonlar yaparak devam edecekler. 3870 X2 çok önemli bir adımdı ATI den. Üzerine düşmediler çıkardıkları sürücüler performans artırmadı ve tam anlamıyla dağ fare doğurdu gibi bir durum oldu. Ben 3870 X2 nin rakibinin 8800 GTX SLI olmasını bekliyordum ama hiç öyle olmadı.
  • Bu kar 9800t GTX olmayı hak etmiyor bence. Olsa olsa belki 9800 gt oda belki.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.