opel astra hatchpack mi ? sedan mı ?
26 Cevap554 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

452 Mesaj
28 Şubat 2008; 14:31:09 

arkadaşlar sedan ve hatchback arasında fiyat olarak 1000 ytl bile yok... görünümden ziyade kullanışta belirgin bir fark olur mu? sürüş konusunda acemi olduğum için park falan şu an benim için problem.. sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Eger gozler ruhun penceresiyse, keder de kapisidir.Kapali kaldigi surece bilmek ve bilmemek arasindaki barikattir.Ondan uzaklasin ve sonsuza dek kapali kalsin,ama onu acip iceri girdiginizde aci, gercek olur.

1072 Mesaj
28 Şubat 2008; 14:37:46 

Sürüş dinamiklerinde kolayca anlaşılacak farklar olmayacaktır, hele ki rallici değilseniz . Belki park esnasında boyunun uzunluğu nedeniyle daha fazla alana ihtiyaç duyar. Ancak aracınızı satma durumunda sedan ülkemizde daha avantajlı olacaktır.

996 Mesaj
28 Şubat 2008; 15:03:10 

Boyut itibarıyla kullanım, manevra ve parketme konularında HB avantajlıdır. Ayrıca -bana göre- HB göze daha bir hoş gelir...

333 Mesaj
28 Şubat 2008; 19:16:50 

performansta hiç bir farkı olacağını sanmıyorum ama sedan ve özellikle metalik gri rengi bi harika o aracın

GÖZLERİNİN ESİRİYİM el_İNSAF EYLE BİR BAK
2000 opel corsa 1.4 100. yıl

2399 Mesaj
28 Şubat 2008; 20:17:25 

KARARIN OPELSE ZEVK SANA KALMIŞ DERİM. BEN KENDİ YAŞIMA GÖRE SEDAN DERİM SEN DAHA GENÇ'SİNDİR HB.SEVERSİN MESELA

burada olay sende dostum,zevk ve kullanım açısından en iyi hitap eden aracı alman dileğiyle.yinede cevap beklersen ben sedan alırım.nedenine gelince hb. ve tek kapı kullana kullana bıkkınlık geldi özelliklede çoğu aracım tek kapılı idi.

bunun gibi gerçek örnekler çoğalır gerisi sana kalmış. farklı modellerde danışmak daha faydalı

2388 Mesaj
29 Şubat 2008; 10:43:55 

bencede sedan.
neden?
ben evliyim ikide çocuğum var, çocukların eşyası doldurur zaten bagajı,
ama sen bekarsan yada yeni evliysen vede gt-40 ın dediği gibi bizlerden gençsen hb al...

2008 siyahastra sedan 1,3cdti njoy+sp
elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir
kötülere iyilik yapmak, iyilere kötülük yapmak demektir

3087 Mesaj
29 Şubat 2008; 12:00:43 

hatcbak arabanın arka koltukları yatırıldığında bagaja kapasitesi çoook kullanışlı bi şekilde artıyor(büyük ebatlı eşyalar felan..vs). daha genç ve spor olur hatcbak arabalar. park daha kolay olur. o yüzden ben hatcbak derim
ama memleketimizde sedan arabalar sewiliyor o da bir gerçek.
sedan araba içeriye daha az ses alır, yada ısınması soğuması hatcbak a göre daha ii olur die düşünüyorum.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

1540 Mesaj
29 Şubat 2008; 12:48:48 

Sedanların Macaristan'da üretildiği söyleniyor... Bilgisi olan...

7827 Mesaj
29 Şubat 2008; 13:06:54 

sedanın iç hacmi (bagajından bahsetmiyorum) hb den daha geniş çünkü aks mesafesi daha büyük.

ayrıca 2. eli daha kuvvetli olacaktır.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

2399 Mesaj
29 Şubat 2008; 18:12:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

bencede sedan.
neden?
ben evliyim ikide çocuğum var, çocukların eşyası doldurur zaten bagajı,
ama sen bekarsan yada yeni evliysen vede gt-40 ın dediği gibi bizlerden gençsen hb al...

evet dostum evli insana hb.gelmiyor malum aile kalabalık oluyor,in bin eşya olayı zor oluyor
herşey tadında güzel bundan sonra kısmetse sedan araç düşünürüm.

452 Mesaj
29 Şubat 2008; 19:50:53 

galiba hatchback alacam zaten bekarız.. :( daha bir genç işi duruyor... zaten sıfır alsam kolay kolay satabileceğimi düşünmüyorum.. sedan 2.el piyasasaı daha hareketliymiş.varsın hb elimizde kalsın

Eger gozler ruhun penceresiyse, keder de kapisidir.Kapali kaldigi surece bilmek ve bilmemek arasindaki barikattir.Ondan uzaklasin ve sonsuza dek kapali kalsin,ama onu acip iceri girdiginizde aci, gercek olur.

333 Mesaj
29 Şubat 2008; 20:05:10 

ben 1 hafta önce gittim opel bayisine izmirde sedanla hb arasında 700 lt fiyat farkı olduğuu söyledi bayii.

2388 Mesaj
1 Mart 2008; 8:30:03 

quote:

Orjinalden alıntı: niger21

galiba hatchback alacam zaten bekarız.. :( daha bir genç işi duruyor... zaten sıfır alsam kolay kolay satabileceğimi düşünmüyorum.. sedan 2.el piyasasaı daha hareketliymiş.varsın hb elimizde kalsın

yoo rahat satılır astra hb,
satış rakamlarında birinci şu an...

2008 siyahastra sedan 1,3cdti njoy+sp
elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir
kötülere iyilik yapmak, iyilere kötülük yapmak demektir

4115 Mesaj
1 Mart 2008; 13:56:38 

bekarsan hb
evliysen sedan

5405 Mesaj
1 Mart 2008; 13:58:47 

evliyim, 1 çocuğum var ve arabam hb.. ama araba büyük geliyor.. bagajın yetmediği bir duruma henüz rastlamadım...
72 ekran tüplü tv sığıyor bagakına..
quote:

Orjinalden alıntı: yuci

bekarsan hb
evliysen sedan

finding nemo
Canon eos 40D
Canon 70-200mm L
f/4 IS USM

746 Mesaj
1 Mart 2008; 14:04:51 

bence bu tip araclarin (hb olarak dogan) sonradan cikan sedan versiyonlari tip olarak guzel olmuyo ve ben olsam tercih etmem

ama sedanin da kucukde olsa bi avantaji var buda yeni kasasi cikmasi yaklasan astranin yenisi ciksa bile sedan kasa 1-2 sene daha bu sekilde satilir.

333 Mesaj
1 Mart 2008; 18:52:07 

quote:

Orjinalden alıntı: ay61n

bence bu tip araclarin (hb olarak dogan) sonradan cikan sedan versiyonlari tip olarak guzel olmuyo ve ben olsam tercih etmem

ama sedanin da kucukde olsa bi avantaji var buda yeni kasasi cikmasi yaklasan astranin yenisi ciksa bile sedan kasa 1-2 sene daha bu sekilde satilir.

arkadaşım yenisi mi kaldı çıktı ya astra sedan yenisi

10528 Mesaj
1 Mart 2008; 19:39:42 

HB derim. Çok daha yakışıklı .

16574 Mesaj
1 Mart 2008; 19:51:51 

HB derim

cünkü sedani güzel durmuyor bence

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

5420 Mesaj
2 Mart 2008; 0:53:07 

yeni kasa 2009 da gelcek sanırsam ve sonradan sedan olan hbler yeni kasa arefelerinde piyasaya çıkarılıyor...
pejo 206 sedan mesela.

6333 Mesaj
2 Mart 2008; 14:33:40 

hb
hb
hb
hb
hb
hb

111 Mesaj
2 Mart 2008; 23:01:22 

Bana kalırsa yoldaki süzülüşlerine bir bak derimm......Karizması var bir kere sedanın,oturaklı,asaletli duruyor...Hb bana kambur gibi geliyor..araba dediğin ok gibi durmalı...İmzamdaki arabamın sana her konuda on numara oldugunu söyleyebilirim hb ye göre.....Tabi ben benim kasanın modellleri arasında kıyaslama yapıyorumm....Yinede tercih senin.....
Bu arada kaç model olanına bakıyorsunn....

http://img2.imageshack.us/img2/7117/grnt894tu6.jpg

2125 Mesaj
2 Mart 2008; 23:19:06 

Arkadaşım, eğer bagaja ihtiyacınız varsa sedan. Fakat sedanlar hb den daha ağır onu bilin. İlerideki pazar payı ne olur bilemem ama şu anda hb modeli peynir ekmek gibi satıyor. ben kısmetse bu hafta hb astramı alacağım. en fazla gelecek haftanın başı olur. benden size bir tiyo, eğer düşünceniz varsa hb'lere zam gelecek haberiniz olsun...

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

333 Mesaj
3 Mart 2008; 0:06:46 

quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

Arkadaşım, eğer bagaja ihtiyacınız varsa sedan. Fakat sedanlar hb den daha ağır onu bilin. İlerideki pazar payı ne olur bilemem ama şu anda hb modeli peynir ekmek gibi satıyor. ben kısmetse bu hafta hb astramı alacağım. en fazla gelecek haftanın başı olur. benden size bir tiyo, eğer düşünceniz varsa hb'lere zam gelecek haberiniz olsun...

bu tiyoyu nerden aldın arkadaşım sorması ayıp olmazsa...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Mart 2008; 0:10:09 

sedan daha şık duruyor sedan al bence.

2125 Mesaj
3 Mart 2008; 6:40:18 

quote:

Orjinalden alıntı: salihbudak

bu tiyoyu nerden aldın arkadaşım sorması ayıp olmazsa...

opel bayisindeki çaycının yanında çalışan çırağının mahalleki komşusunun dayı oğlu, benim bacanağın işyerinden yan odadaki şahsın teyzesinin oğlunu tanıyormuş

valla sabah sabah ancak bu kadar saçmalayabildim...

iyi haftalar dilerim

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

452 Mesaj
3 Mart 2008; 8:30:58 

quote:

Orjinalden alıntı: akduman

Bana kalırsa yoldaki süzülüşlerine bir bak derimm......Karizması var bir kere sedanın,oturaklı,asaletli duruyor...Hb bana kambur gibi geliyor..araba dediğin ok gibi durmalı...İmzamdaki arabamın sana her konuda on numara oldugunu söyleyebilirim hb ye göre.....Tabi ben benim kasanın modellleri arasında kıyaslama yapıyorumm....Yinede tercih senin.....
Bu arada kaç model olanına bakıyorsunn....

2008

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » opel astra hatchpack mi ? sedan mı ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313