Şimdi Ara

1 metreküp kaç litre?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
171.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • proje ödevim var da havuzlarla ilgili hacimleri buldum ama bir metreküpün kaç litre olduğunu bulamadım.bilen bir arkadaş varsa yazabilir mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: daturkishulan

quote:

Orjinalden alıntı: powergod

quote:

Orjinalden alıntı: FearFroMe

quote:

Orjinalden alıntı: aykutx

1000 litre değilmi?

Lisede coğrafyam zayıftı da biraz.

hocam dediğim gibi 1dm küp 1litre ise 1000 litre çıkıyor.
    çünkü küçükken şöyle bir şey öğrettiler diye hatırlıyorum
    1dm küp=1litre=1kg tabi bu su için geçerliydi

cevap bir ton yani 1000 litre.ama 1 litre 1 kg değil daha düşük olmalı..

madde yoğunluğu bilinmeden ,kütleyle hacimi birbiriyle karşılaştıramassınız.
    maddeye göre yeri gelir 1 litresi 10 kg tutar.yeri gelir 1 litresi yarım kg tutar.
    madde özellikleri bilinmeden 1kg=1lt den daha az demek tam anlamıyla sallama bilgidir.

1m3=1000 litre

arkadaşlar yeri geldiğinde ,harita üzerinde kendi ülkesini bulamayan amerikalılarla dalga geçiyoruz,ama biz de onlardan pek farklı değiliz.şu forumun belki %100ü okumuş ve hala okumakta olan kesimden oluşuyor.ama daha ilkokul biligisi kg litre ilişkisini bile bilmiyoruz.
    başlığa kaç kişi girmiş bakmış,hiçbişey yazmadan çıkmış,cesaretini toplayıp bişiler yazan 8 kişinin 8i de yanlış yanıt vermiş.

yazık bu ülke bu gençlikle bi yere gidemez.

çoğu kişi biliyodur ama konu sarmamış çıkmıştır. ve herkesin işine yarayacağı bi konu değil sanırım. benim karşıma hiç çıkmadı bu saatten sonra çıkacağını da sanmam. zaten bizim en büyük hatamız da her şeyi bilmemiz ve her şeyden birer parça bilgi almamız değil mi. herkesin bi uzmanlık alanı olur.ben tm ciyim ne işim olur fen ile.hepsinin bi uzmanı var. bu soruwww.google.com dan bulunabilir. buraya yazarak kolay yolu seçmiş arkadaş burada da yazan olmamış

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.