Şimdi Ara

## Gigabyte'ın X48-DS5 Modeli Cebit'e Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın X48-DS5 Modeli Cebit'e Hazır ##

Yüksek performanslı ve kaliteli anakartları ile sektörün baş aktörlerinden biri olan GIGABYTE, X48 yonga setli yeni anakartları ile 4-9 Mart tarihleri arasında Hannover, Almanya'da gerçekleştirilecek olan Cebit fuarında gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. X48 yonga setli anakartlarını Ocak ayının son günlerinde piyasaya sunmayı planlayan GIGABYTE, Intel cephesinden gelen ertlemeler sonucundan malesef bu hedefine ulaşamamıştı. Firmanın daha detaylarını Türkiye'de ilk kez sizler ile paylaştığımız X48(DDR-2) / X48T (DDR-3) DQ6 modellerinden sonra firmanın X48-DS5 modeli de Cebit'te kendine ayrılan yerde katılımcıları selamlayacak. X45-DS5 firmanın diğer DS5-DQ6 modellerinde olduğu gibi temel anlamda DQ6 modeliyle aynı özelliklere sahip olmakla birlikte farklılık genellikle ekstra arabirimlerin sayısında olabiliyor.

Üst düzey, performans meraklıları için hazırlanan anakart Intel'in 65nm ve 45nm ürün gamındaki güncel tüm işlemcileriyle çalışabilmenin yanı sıra 1600MHz FSB desteği sunan işlemciler ile de uyumlu. Isı iletim teknolojisini esas alan gelişmiş bir pasif soğutma ünitesi ile gelen X48-DS5 üzerinde 4 adet DIMM slotu yer alıyor ve 8GB'a kadar DDR2-1200MHz bellek desteği sağlanabiliyor. GIGABYTE'ın işlemci yük durumuna göre gerilimi ayarlayarak %70'e varan oranda enerji tasarrufu sağlayan DES teknolojisi ile de donatılan anakart ayrıca PCIe 2.0 uyumluluğuna da sahip. Çift PCIe X16 slotu üzerinden ATi'nin Crossfire teknolojisini 16X+16X formunda destekleyebilen anakart başta katı kapasitörleri olmak üzer kaliteli komponentleriyle de öne çıkıyor. Çok sayıda USB 2.0 ve SATA-II konnektörünün yanı sıra gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği de sunan anakartın ülkemiz satış fiyatı ve tarihi henüz elimize ulaşmış değil.

• Kendisi sempatik ama fiyatıda sempatik olur inş.
    Haberiçin saol.
  • İşte bu anakart çok iyi iş yapar..Gigabyte ı tebrik ediyorum...
    Teşekkürler fx57
  • Fiyatı acaba nasıl olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan_hzl -- 27 Şubat 2008; 8:41:31 >
  • Gigabyte kaliteli anakartlar üretiyor.
  • X48 çipsetli anakartlar iyice gün yüzüne çıkmaya başladı. Dq6 versiyonuyla arasındaki fiyat farkı ne kadar olur acaba. X48 Dq6 ile X48DS5 yanyana;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 27 Şubat 2008; 10:09:34 >
  • alınabılecek makul bır fıyat etıketıyle sunulursa harıka olur
  • Gigabyte bu işi biliyor Fiyatı merak konusu ....
  • ne zaman ne zaman geliyor, şimdi ben x38 alıcaktım x 48 mi bekleyeyim mi ama ne akdar bekleyecem tahmini
  • aslında x48 cıkınca fıyatları dusen x38 ust segment kartlara yonelebılırız
  • uyuz oluyorum bu intel anakartlara niye erteliyosunuz kardeşim bu kartı bekliyorum ben bak ne güzel ocak sonunda çıkıcakmış şubat sonundayız nisanda topluca sürerler piyasaya, niye ynei modeller aynı anda piyasa sürülüyor ki gigabyte bugün sürsün intel ne yaparsan yapsın alla alla bak sinirlendim şimdi bekle bubam bekle offf.
  • bence gereksiz bi kart intel 1-2 ay içinde soket değişecek
  • fx57 hocam sen hiç uyumuyor musun? Haberin gönderiliş tarihi saat 6.36! Helal olsun
    Söz konusu anakart ise Gigabyte ve Asus'tan şaşmayacaksın
  • bunlar su anda cok extreme
    normal kullanici icin gereksiz bence
  • fiyatı uygun olursa neden olmasın..
  • harbiden insanın o sogutmaylan istahı artıyor yahu yha ben bi farkta takılıyorum haberde daha cok port var denmis x48-dq6 mı yoksa x48-ds5 mi daha iyi[overclock icin yada normal olarak yada ucuzluk bu katogorilerden hangisine ne uyar ] cevaplarsanız sevinirim.

bu arada 2 anakartın birlikte oldugu resim herhalde yapma yani birlestirme keske x48-dq6 nın daha güzel cekilmis beyaz dengesi daha düzgün bi resmini yapsaymıssın[sen yaptıysan eger keske ama bi yerden aldıysan sorun değil yine de saol ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 27 Şubat 2008; 20:03:15 >
  • x48lerin uygun fiyatlı olmasını bekleyen arkadaşlar bence hiç umuda kapılmasın fiyatların uçuk olacağı kesin
  • Neden SLI veya CF yok yeni boardlarda anlamayamadim.
  • Bencede x48 üst seviye için yapılmış bir anakart bu x2 leri 8800gt fiyatına istemeye benzer
  • ah bunun ICH10R'lusu olsa tam benlik olacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.