Şimdi Ara

Sıvı teması aldatmacası <DIKKAT>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
10.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, eğer ki sizinde bir Samsung cep telefonunuz varsa, garanti dahilinde KVK servislere götürürseniz, ve yüksek maliyetli bir işlem (board değişimi gibi) çıkarsa, dikkatli olun. "Sıvı teması" diyerek kendilerini kurtarmaya ve hemen arızayı garanti kapsam dışına sokmaya çalışıyorlar.
    (Nasıl olsa kullanıcı içini açıp birşey kanıtlayamaz düşüncesiyle)
    Toptan cep telefonu işi yapan bir yakınım da konuyu doğruladı. KVK nın bu yönteme sıkça başvurduğunu söyledi. Tavsiyem bu konuda

D I K K A T E D I N !!!!!

• BENDE SERVİSE GİTTİĞİM ZAMAN TAM 3 KİŞİYE SIVI TEMSAI DEDİLER VE 3 KİŞİDE OLAMAZ DEYİP İTİRAZ ETTİLER SONRA TELEFONU İÇERDE TEKRAR PARÇALAYIP MÜŞTERİYE GÖTERDİLER HAKİKATEN ÜZERİNDE BİRAZ SIVIYA BENZER LEKELER VARDI YANİ BU SENİN DEDİĞİN DOĞRU OLMAYA BİLİR DOSTUM
  • Tabi herkes ancak kendisi adına konuşabilir.
    Ben telefonumu çok temiz kullanırım, ve ayrıca kılıfı da var.
    Bu yüzden telefonun durumunu biliyorum.
  • teşekkürler aydınlattığın için. benim de kız arkadaşımın başına aynı olay genpa da geldi. sıvı teması deyip 170 küsür lira bedel istediler. bende itiraz ettim ama sonuç yine değişmedi. geçmiş olsun zaten telefonu yaptırmadık. simdi de açılmıyo malesef . (Nokia 6131)
  • quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

Tabi herkes ancak kendisi adına konuşabilir.
    Ben telefonumu çok temiz kullanırım, ve ayrıca kılıfı da var.
    Bu yüzden telefonun durumunu biliyorum.

hadi dostum sanda da aynı şeyi söylediler ne yapacaksın? ne kadar itiraz etsen de kabul etmeseler ne yapılabilir böyle bi durumda?
  • böyle bir durumda tüketici hakları derneğine gidip danışmak lazım.tarafsız bir servis tarafından telefon incelenir ve karar verilir
  • arkadaşlar eğer servis size sıvı teması olduğunu söledi ise ispatlamalarını isteyin. her servis gelen telefonun resimlerini çekerler... resimleri göstermelerini isteyin... eğer gerçekse zaten size oksitlenen yerleri gösterirler. bölece içiniz rahat olur... hakkınızı arayın...
  • evet haklısın.. ben zaten bilemedim başta, sonra da iş işten geçti...
  • quote:

Orjinalden alıntı: marikanwap

arkadaşlar eğer servis size sıvı teması olduğunu söledi ise ispatlamalarını isteyin. her servis gelen telefonun resimlerini çekerler... resimleri göstermelerini isteyin... eğer gerçekse zaten size oksitlenen yerleri gösterirler. bölece içiniz rahat olur... hakkınızı arayın...

o telefonun bizim tlefon olduğunu nereden bilecez
    belki aynı model başkasının oksitlenen telefonunu gösterecekler.
  • ya da sıvıyla temaz ettirip gösterecekler...

TELPA yapar bunu da diğerlerini bilmiyorum...
  • senin bu dediğin şeyi yapmazlar yani bu ufak tefek şeylerle hiç uğraşmazlarama diyelimki yaptılar böyle bişey, eğer sen kendinden eminsen sıvı ile temas geçirmediyse telefonun o zaman tüketici haklarına gidersin
    quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

ya da sıvıyla temaz ettirip gösterecekler...

• quote:

Orjinalden alıntı: apuskal

quote:

Orjinalden alıntı: marikanwap

arkadaşlar eğer servis size sıvı teması olduğunu söledi ise ispatlamalarını isteyin. her servis gelen telefonun resimlerini çekerler... resimleri göstermelerini isteyin... eğer gerçekse zaten size oksitlenen yerleri gösterirler. bölece içiniz rahat olur... hakkınızı arayın...

o telefonun bizim tlefon olduğunu nereden bilecez
    belki aynı model başkasının oksitlenen telefonunu gösterecekler.

o kadarını bilemem artık.. ama en azından bazı kodlardan bilinebilir. ama serviste telefonun içini açıp sana göstermez bunu. ama yinede siz isteyin resimleri. o kadar ileri gidip sizi başkasının telefonunun resimleri ile kandıracaklarını düşünmüyorum...

• evet arkadaşlar bende samsung s5620 monte almıştım 1 sene daha garantisi olmasına karşılık bir sabah telefonumun bozuldu garantiye gönderdiğimde aynı şey söylendi (sıvı teması) ama bende fotograflarını isteyip inanmak istiyorum sağolun ;)
  • 10 numara hort olmuş ama.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

ya da sıvıyla temaz ettirip gösterecekler...

Telpa'nın da başka işi yok zaten sağlam telefonun üstüne sıvı döküp bozacak... Günde 15 cihaz bakıyorum, hiç zahmet edipte üstüne sıvı dökmedim cihazların... hatta müşteri bilmez ufak tefek sıvı oldumu temizliyoruz bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Arkadaşlar, eğer ki sizinde bir Samsung cep telefonunuz varsa, garanti dahilinde KVK servislere götürürseniz, ve yüksek maliyetli bir işlem (board değişimi gibi) çıkarsa, dikkatli olun. "Sıvı teması" diyerek kendilerini kurtarmaya ve hemen arızayı garanti kapsam dışına sokmaya çalışıyorlar.
    (Nasıl olsa kullanıcı içini açıp birşey kanıtlayamaz düşüncesiyle)
    Toptan cep telefonu işi yapan bir yakınım da konuyu doğruladı. KVK nın bu yönteme sıkça başvurduğunu söyledi. Tavsiyem bu konuda

D I K K A T E D I N !!!!!

hocam dun aradılar sıvı teması dediler soket usb kartal kvk.
    telim garaantili ve 190tl istediler napmamız lazım onu yazmamıssınızda napcaz tel zaten 500tl
  • Bilgilendirme için teşekkürler dikkatli olmak lazım
  • sadece wifi açmayan bunun haricinde sorunsuz çalışan macbook proyu sıvı teması deyip wifi kartla birlikte anakartını değiştirmeye 450 lira istedi applestore
    hakem heyetine başvuracağım
  • Pislik yapmak istedikten sonra sıvı temasını kendileri de yapar su dökerler üzerine al sana sıvı teması piyasalar da bi gevşeklik var ama hadi hayırlısı tüm özel firmalarda 2015 yılı itibari ile aşırı bi gevşeklik var vurdum duymazlar lakayitler nedir bu rahatlık anlam veremiyorum araç servisinden tutun da telefon servisleri gsm şirketleri sanki bedava çalışıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 4 Şubat 2015; 20:01:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.