Şimdi Ara

## AMD'nin B3 Revizyonlu Phenom İşlemcileri Cebit'e Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin B3 Revizyonlu Phenom İşlemcileri Cebit'e Hazır ##

Uzun süreli bir bekleyişin ardından 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan yeni nesil doğal dört çekirdekli ve soket AM2+ formundaki Phenom işlemci ailesini 9500 ve 9600 modelleri ile birlikte 19 Kasım'da kullanıma sunan AMD önce performans noktasında eleştriler ile karşı karşıya kaldı hemen ardından işlemcilerin çekirdekler arası kullanıma açık olan L3 bellek üzerindeki TLB biriminde var olan bir hata nedeniyle zor anlar yaşadı. Zira var olan hatanın her ne kadar ağır yük altında yani lab ortamında olsa bile sistem göçmesine neden olması ve akabinde sorunun düzeltilmesine yönelik olarak hazırlanan BIOS güncellemesinin de mimari için son derece önemli olan L3 belleği neredeyse devre dışı bırakıyor olması nedeniyle ortalama %15-20 performans kaybına uğrayan işlemciler sonrasında AMD verdiği karar ile revizyon güncellemesine gideceğini ve var olan sorunları çözeceğini açıklamıştı. Hazırlanmakta olan B3 revizyonlu işlemcilerde sorunun çözüldüğünü AMD bir süre önce yaptığı açıklama ile duyurmuştu. Ayrıca B3 revizyonlu Phenom işlemcilerin ilk örneklerinin hazır olduğu Cebit'te yaklaşık 200 adet sistem üzerinde AMD'nin B3 revizyonlu yeni Phenom işlemcilerinin yer alacağı bildiriliyor. Yılın ikinci yarısında kullanıma sunulması beklenen B3 revizyonlu Phenom işlemcilerinin yanı sıra AMD üç çekirdekli Phenom 8000 serisini de Cebit'te katılımcıların beğenisine sunacak.

• Hatasız günlere
  • şimdiden herkese hayırlı olsun
  • bu düzeltmeyle herhalde q9450 seviyesine gelir işlemciler(inş)
  • Haydi AMD be! Fıtık ettin bizleri. Düzelt artık K10 işlemcilerini ve piyasaya uygun bedelden sür. 200 $ altı doğal 4 çekirdek istiyoruz. Isınma derdin yok, belek yöneticin işlemcini içine gömülü, hiç bir derdin yok, haydi artık canlan biraz. Çok beklettin bizi çoook.
  • B3 revizyon testleri yakında gelir, bakalım sonuçları nasıl etkileyecek
  • ben hala rendering testlerini bekliyorum biri çıksada şunları 3dmax de bir render yarışına tutsa özellikle vray da bakalım kaç dakikada alıyorla sağlam bir sahneyi çok merak ediyorumm çookk ozaman derim bu q6600 den daha iyi yada değil şimdi birşey diyemiyorum malesef B3 revizyon da çakılıyormu çakılmıyormu onuda görürüz 4 çekirdeğide %100 de 1 saat kullandığımzı zaman
  • amd den daha devalmarını bekleriz artık amd tapkinli davranıyor bence gayet normal hatalı bi işlemci yaptıktan sonra bu olay nolrmal bunların devamı gelicektir vede rekabet kızısacaktır nasıl atı nvidia rekabeti gid gide artıyorsa intel amd rekabetide artıcaktır tabı buda bizlere yansıyacasktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

"Hatasız Phenom ürettim" diyecek olan AMD'nin havasından geçilmez artık

Bir artı, bir eksi:
    + Cebit'de 2.4 GHz'lik (B3 rev.) Phenom 9700 de lanse edilecekmiş.
    - İlk çıkacak olan 8000 serisi Triple Phenom'lar TLB hatalı B2 revizyonmuş. Nisan ya da Mayıs ayında B3 revizyonluları satılacakmış.

Öte yandan çıksa da alsam dediğim Phenom tabanlı 6000 serisi (Athlon) X2 işlemciler yılın 2. çeyreğinde çıkacakmış.

3 çekirdekli phenomlarda hata yok b2 olmaları sizi yanıltmasın

• gercek rekabet için ürünler bekliyoruzz
  • Büyük kayarnokta hesaplarında oluyor bu hata diye biliyorum, normal kullanıcıyı rahatsız edecek bir durum değil. TLB yamasını kullanırsanız performans düşüyor, yoksa errata ile karşılaşmıyorsunuz, ha şu var, B3 revizyon hem termal, hem performans anlamında elbette daha da iyileştirilmiş olacak diye bekliyoruz. Phenom 8XXX serisini 120-150$ seviyesinde bekliyorum, Türkiye'de kaçtan alabiliriz o ayrı mesele.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

"Hatasız Phenom ürettim" diyecek olan AMD'nin havasından geçilmez artık

Bir artı, bir eksi:
    + Cebit'de 2.4 GHz'lik (B3 rev.) Phenom 9700 de lanse edilecekmiş.
    - İlk çıkacak olan 8000 serisi Triple Phenom'lar TLB hatalı B2 revizyonmuş. Nisan ya da Mayıs ayında B3 revizyonluları satılacakmış.

Öte yandan çıksa da alsam dediğim Phenom tabanlı 6000 serisi (Athlon) X2 işlemciler yılın 2. çeyreğinde çıkacakmış.

3 çekirdekli phenomlarda hata yok b2 olmaları sizi yanıltmasın

+1

3 cekirdekler 4cekirdeklerden sonra üretime alında 3 çekirdekler(b2) özürsüz yani okuduklarıma göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trecc11 -- 25 Şubat 2008; 22:09:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

B3 revizyon testleri yakında gelir, bakalım sonuçları nasıl etkileyecek
    B3 revizyonu işlemcilerin testlerini çok merak ediyorum, inşallah B2 revizyona göre bir nebze başarım artışı vardır.
  • Cebitten sonra pazara..!
  • AMD nin takvimine göre Haziran da, yani 3 ay sonra piyasada sadece 1 tane Athlon isimli işlemci kalacak, diğerlerinin isimleri Phenom X2, X3, X4 olacak. Bu Phenom 6000 X2 serisi epey ses getirebilir, Athlon un ismi fena yıpranmış, Black Edition Athlon çıkıyor, çoğu kişi burun kıvırıyor.
  • muhakkak vardır
  • amd'ye revizyon sınırı gelicek artık
    yeter yahu
  • insallah iyi bisiler yapar amd
    malesef bu phenomlarda fis
    ama fiyati cok guzel tutabilirse satabilirler
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

amd'ye revizyon sınırı gelicek artık
    yeter yahu

• hadi amd canlan artık
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.