Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX'de GeForce 8800GTS 512 Soğutması Kullanılabilir ? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## GeForce 9800GTX'de GeForce 8800GTS 512 Soğutması Kullanılabilir ? ##

Çift grafik işlemcili GeForce 9800GX2 modelini bir kenara bırakırsak Nvidia'nın yeni amiral gemisi olması beklenen ve 1 ay içerisinde kullanıma sunulabileceği tahmin edilen GeForce 9800GTX üzerinde kullanılan soğutmaya dair bilgiler gelmeye başladı. Yapılan haberlere göre GeForce 9800GX2 üzerinde Nvidia'nın an itibariyle en güncel ve G92 tabanlı en güçlü çözümü olan GeForce 8800GTS 512MB modelinde kullanılan soğutmanın hemen hemen aynısı kullanılacak. Hemen hemen aynısı diyoruz çünkü genel hatları ile aynı özelliklere sahip olacak soğutucu, GeForce 9800GTX'in pcb gereksinimlerine göre revize edilerek ekran kartına dahil edilecek. Aynı sayıda yaprak ve ısı iletim borusu birlikte aynı fanı (BFB1012L,12V,0.48A) kullanacak olan GeForce 9800GTX'in soğutucusunun OEM üreticisi de dolayısyla Cooler Master olacak. Hatırlanacağı üzere GeForce 9800GTX'de de G92 (G92-420) gpu'su kullanıyor ve kart 256-bit bellek veri yoluyla geliyor. Tabi bu bilgilerin Nvidia tarafından henüz doğrulanmadığını da ifade edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 25 Şubat 2008; 17:21:28 >

• Bence dahada geliştirmeleri ggerekirdi.nede olsa 9. nesilden bahsediyoruz daha yenilikçi bir tasarım daha güçlü bir soğutma sisitemi beklerdim ben.üzüldüm
  • 9800GTX stock fanla overclock potansiyali fazla olmayacak o zaman.
  • bence gayet yeterli bir fan
    sorun cikmayacaktir oc konusunda tahminimce
    insallah 9800 gt de de bu kullanilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: lapry

Bence dahada geliştirmeleri ggerekirdi.nede olsa 9. nesilden bahsediyoruz daha yenilikçi bir tasarım daha güçlü bir soğutma sisitemi beklerdim ben.üzüldüm

• kart aynı kart nasılsa , tabi aynı fanı kullanıcaklar
  • quote:

Bence dahada geliştirmeleri ggerekirdi.nede olsa 9. nesilden bahsediyoruz daha yenilikçi bir tasarım daha güçlü bir soğutma sisitemi beklerdim ben.üzüldüm

Aynen
  • Ultra da sınırda bir karttı sanırım bu da öyle olacak. X2 geçececği muhtemel ama fazla ileriye gideceğini sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikazeden

kart aynı kart nasılsa , tabi aynı fanı kullanıcaklar

Mantıksız değil açıkcası.
  • ne olurdu ekimden önce çıkartsaydında evde ısınma derdimiz olmasaydı :) nvidianın büyün chipsetleri çok ısınıyor... saygılar
  • ati nvidia yı zorlasaydı r600 ile en azından nvidia s..e s..e mimariyi değiştirip bize G92 kakalamıcaktı
  • Tabi bu bilgilerin Nvidia tarafından henüz doğrulanmadığını da ifade edelim.
    Bakalım neler diyecek
  • Ohooo nvidia utanmasa sadece ismini değiştirip 8800 gts satacak bu kadarda olmaz. Ati ye . Ati bu durumda olmasa nvidia bu kadar rahat davranamazdı.
  • quote:

Eski nesilin biraz rötüşlü hali gibi 9. nesil. Belki güç tüketimi azaltılmış olabilir onun haricinde nvidia ciddi performans farkı getirir umarım o zaman benzerliklerin önemi kalkacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

quote:

Eski nesilin biraz rötüşlü hali gibi 9. nesil. Belki güç tüketimi azaltılmış olabilir onun haricinde nvidia ciddi performans farkı getirir umarım o zaman benzerliklerin önemi kalkacaktır.

8800 piyasaya düşeli hemen hemen 1 yıl olacak ve aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen ipler Nvidianın elinde olduğu için istediği gibi cambazı oynatabiliyor.Bize ise kazıklanmak düşüyor.Hem fiyat bağbında hemde teknoloji bağbında.Ben inanmıyorumki nvidianın elindeki en son teknoloji 9XXX serisi olsun.Son kullanıcı olarak ciddi anlamada kandırılıyoruz.Ama bu birazda bizim elimizde.Ati'nin pazardaki payı artar ve hemen hemen nvidia'a eşit olursa işte o zaman hem finansal hemde teknolojik anlamda gelişmeler hız kazanır.Üzüldüğüm konu ellerinde imkan varken bunu bizlere yansıtmamaları.Pazar çok Büyük aslında,neden türk firmalrı kendi markalarını çıkarmaz diyede düşünmeden edemiyorum.Çok mu zor yani bu işleri yapmak.eisntain gibi zeki mi olmak gerekiyor bu kartları tasarlamak için.işin aslı parada yatıyor ve bizde de para olmadığı için dünyanın 2 büyük grafik kartı üreticisine bakıyoruz.Ahhh güzel ülkem ahhhh

• Beklicek zaman kalmadi 2.5 aydir oyun oynuyamiyoruz.2 haftaya 8800GT alicam inşallah.
  • 9 serisi adı üstünde değişikliğe gitmeleri gerekir soğutmada artık.. amiral gemisine yakışır bi soğutma olması lazım !!! aynı aynı nereye kadar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.