Şimdi Ara

????sizin 'en iyi' sıralamanız nasıl olurdu????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2+1 sistem arıyorum. benim amacım dvd playera bağlayıp film izlemek ve müzik dinlemek. yani PC ye bağlamayacağım. aşağıdaki sistemlere baktığınızda "en iyisi" sizin sıralamanız nasıl olur.
    1.microlab pro-1
    2.acoistic energy aego M
    3.klipsch iFİ
    4.altec lansing FX6021
    5.altec lansing MX5021
    6.harman kardon soundsticks II
    7.jamo i300
    8.canton media plus 3
    9.bose cinemate

• Evet bende değerli yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum..Aego topiğini baştan sona okudum.Şu anda ilk tercihim gibi duruyor..Ama farklı önerileri olan arkadaşların cevapları benim için önemli..
  • Aşağıdaki dörtünü dinledim sıralamam bole olur;
    acoistic energy aego M
    altec lansing MX5021
    altec lansing FX6021
    microlab pro-1

diğerlerini dinlemedim fakat yorumlara ve teknik verilere göre hareket edersek sıralama bole olur;
    jamo i300
    acoistic energy aego M
    klipsch iFİ
    altec lansing MX5021
    altec lansing FX6021
    bose cinemate
    microlab pro-1 <=> harman kardon soundsticks II

------------------------------
    canton media plus 3 => Bu ürün 2.0 monitor tarzı olduğu için listeye sokmadım, gerçi pro1 de 2.0 ama en azından onu kullandım ne olduğunu biliyorum
  • Yorumlara göre Bose Cinemate, fiyatının hakkını kesinlikle vermeyen ve Bose den beklenmeyecek şekilde bir ürün. Hakkında pek birebir kıyaslama bulamadım (pek araştırmadım da) bunun için listenin neresinde olur bilemiyeceğim.

Netteki kullanıcı yorumlarından yola çıkıldığında ise, ses kalitesi sıralaması : Jamo i300 > Aego M > Klipsch iFi > Altec MX5021 > Altec FX6021 > HK Soundsticks II > Microlab Pro-1 şeklinde oluyor.

Bu arada Klipsch iFi ses gücü ve sunduğu ekstra özellikler bakımından toplamda Aego nun önünde yer alır ama fiyatı da Aego nun 2.5 katı kadar (yaklaşık 1000YTL). Yalnız Aego M, Klipsch Promedia 2.1 ve Klipsch GMX 2.1 den her yönden daha iyi bir ürün.

Bu arada sanırım Jamo i300 türkiye piyasasında bulunabiliyor ve fiyatı 600 YTL kadar. Tercih yapmadan önce onu da bir dinlemek isterdim. Gerçi Macworld ün yorumuna göre, fiyat göz önüne alındığında Aego M daha mantıklı bir seçim oluyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 25 Şubat 2008; 17:13:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

Yorumlara göre Bose Cinemate, fiyatının hakkını kesinlikle vermeyen ve Bose den beklenmeyecek şekilde bir ürün. Hakkında pek birebir kıyaslama bulamadım (pek araştırmadım da) bunun için listenin neresinde olur bilemiyeceğim.

Netteki kullanıcı yorumlarından yola çıkıldığında ise, ses kalitesi sıralaması : Jamo i300 > Aego M > Klipsch iFi > Altec MX5021 > Altec FX6021 > HK Soundsticks II > Microlab Pro-1 şeklinde oluyor.

Bu arada Klipsch iFi ses gücü ve sunduğu ekstra özellikler bakımından toplamda Aego nun önünde yer alır ama fiyatı da Aego nun 2.5 katı kadar (yaklaşık 1000YTL). Yalnız Aego M, Klipsch Promedia 2.1 ve Klipsch GMX 2.1 den her yönden daha iyi bir ürün.

Bu arada sanırım Jamo i300 türkiye piyasasında bulunabiliyor ve fiyatı 600 YTL kadar. Tercih yapmadan önce onu da bir dinlemek isterdim. Gerçi Macworld ün yorumuna göre, fiyat göz önüne alındığında Aego M daha mantıklı bir seçim oluyormuş.

jamo i300 için acoistic energy aego M 'den azıcık daha iyi ses kalitesi var deniyor.
    Bu ikisi diğerlerinden açık ara önde gözüküyor ayrıca.

Ben Aego M aldım geçenlerde şimdilik inanamıyorum ses kalitesinin güzelliğine

• teşekkürler cevaplarınız için üstadlar
    benimde aklımdaki ürünler

ae aegoM
    microlab pro1
    altec lancing mx5021
    jamo i300 idi.

hepsinin pdf ortamındaki kullanım kılavuzlarını indirdim. Jamo i300 daha çok ipod için üretilmiş bir ürün. Ses girişi tek uçlu jack olan stereo giriş. birde ipod girişi var. ama aego M de ise ses girişi L-R şeklinde. ben L-R şeklindeki ses girişinin tekli stereo jacka göre daha iyi olacağı kanısındayım. birde aego M in ilginç bir özelliği var. üçüncü bir hoparlörü center için kullanmaya olanak sağlayan girişi mevcut.
  • aegoM ci arkadaşlar nerelerdesiniz:)
    esirgemeyelim yorumlarımızı lütfen
  • arkadaşlar aklıma birşey takıldı
    aegoM için herkes PC ye bağlayıp kullandıklarını yazmış
    ama ben dvd playera bağlayıp kullanacağım fil izlemek için
    acaba bu durumda sizlerin övdüğü gibi performans alabilirmiyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: setete

arkadaşlar aklıma birşey takıldı

Eğer film izlemek için kullanacaksan G500 gibi 5.1 bir sistem alsan senin için daha uygun olmaz mı?

Aego M müzik için geliştirilmiş bir sistem çünkü...
  • quote:

Orjinalden alıntı: setete

arkadaşlar aklıma birşey takıldı

Aego M topğindede yazdığım gibi sevgili @Soul la bu konuda katılıyorum, Aego mizik için, film konusunda sizi 5.1 sistemler kadar tatmin etmez diye düşünüyorum. Film izleyecekseniz 5.1 bir sisteme yonelin derim. Ama multimedya 2.1 yada 2.0 bir sistemde Aego dan daha iyisini henuz dinlemedim.

Bu arada farkındamısınız bilemem ama, Aego topiğini okuyupta o kadar çok kullanıcı Aego sahibi olmuşki, yeni yeni fark ediyorum Açıkcası mutluda oluyorum. Çünki Aego fiyatının çok üzerinde işler beceriyor ve kesinlikle fiyatını hakkediyor. Alıp kullanan herkeze tekrar tekrar hayırlı olması dileklerimle. İyi günlerde eskitin

• Ne yalan söyleyeyim yakın zamanda bende creative 2+1 den Aego ya geçeceğim gibi gözüküyor..

Tabii Donanimhaber sayesinde..
  • jamo'nun da klipsch e bağlı olduğunu düşünürsek klipsch bu işi gerçekten beceriyor.keşke fiyatları da cep yakmasa
  • AE AegoM tiz ve bass olarak çok dengeli bir sistem senin işini fazlası ile görür ama yok ben daha kaliteli mid istiyorum dersen mx5021.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguzhansx1

AE AegoM tiz ve bass olarak çok dengeli bir sistem senin işini fazlası ile görür ama yok ben daha kaliteli mid istiyorum dersen mx5021.

Bu fikre nasıl kapıldın acaba?

Aego M, mx5021 den mid olarak çok daha iyi olan fx6021 ile kıyaslanıyor ve yinede fx6021, Aego M üzerinde tam bir mid üstünlüğü kuramıyor. (çünkü Aego M in mid ayrıntısı daha fazla)

Aego M her yönden MX5021 den daha kaliteli bir settir. Hatta üstteki setler arasında ses kalitesi olarak Aego M e üstünlük kurabilecek sadece Jamo i300 var. O da 300W lık ve 600YTL lik bir sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 27 Şubat 2008; 22:40:23 >
  • quote:

quote:

AE AegoM tiz ve bass olarak çok dengeli bir sistem senin işini fazlası ile görür ama yok ben daha kaliteli mid istiyorum dersen mx5021.

Bu fikre nasıl kapıldın acaba?

Aego M, mx5021 den mid olarak çok daha iyi olan fx6021 ile kıyaslanıyor ve yinede fx6021, Aego M üzerinde tam bir mid üstünlüğü kuramıyor. (çünkü Aego M in mid ayrıntısı daha fazla)

Aego M her yönden MX5021 den daha kaliteli bir settir. Hatta üstteki setler arasında ses kalitesi olarak Aego M e üstünlük kurabilecek sadece Jamo i300 var. O da 300W lık ve 600YTL lik bir sistem.

maalesef kumandası ve kontrol ünitesi konusunda üstün değil

• quote:

Orjinalden alıntı: ju5763

maalesef kumandası ve kontrol ünitesi konusunda üstün değil

Ben ses kalitesini baz alarak konuştum.

Evet Aego nun kontrol ünitesi olmaması bir eksiklik olarak görülebilir. Yalnız MX5021 deki gibi bir kontrol ünitesi olsaydı, türkiye fiyatıyla üzerine 50-80YTL arası gibi bir fiyat binerdi diye düşünüyorum..
  • quote:

quote:

300W lık ve 600YTL lik bir sistem.

300w burst power 773YTL.
  • quote:

300w burst power 773YTL.

Jamo i300 300W RMS continuous powera sahip. İçinde sub ve uydular için 2 ayrı amfi bulunmakta (150W + 150W).
  • sıralanan setler arasında karşılaştırma yapmak için belirli fiyat denkleminde olmaları lazım.Fiyat performans sıralaması yapmak mı yoksa en iyisi hangisi mi soru?Fiyat performans olarak iyi olan ürünler hakkında yeterince yazı var.Bakabilirsiniz.İyi olmak görecelidir bu anket tarzı soru yanıltıcı olabilir.
  • Bence film izlemek için alıyorsanız 5.1 alın... 2.1 daha çok müzik ve masaüstü kullanım için... Ama 5.1 de müzik dinlenmez diye bir kayde yok... Ben Altec Lansing MX5021 sahibiyim... Ses sistemimden, müzik ve film performansından çok memnunum... Altec Lansing bilmem araştırdınız mı piyasada dengeli sistem olarak görülüyor... Hem bass hem tiz hem de mid sesleri çok dengeli ve tane tane çıkartıyor...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.