Şimdi Ara

## Intel Nehalem'den Yeni Görüntüler Gelmeye Devam Ediyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel Nehalem'den Yeni Görüntüler Gelmeye Devam Ediyor ##

Intel'in yılın ikinci yarısında muhtemelen yıl sonuna doğru anons edeceği yeni nesil mikroişlemci mimarisi Nehalem'i esas alan işlemci örnekleri poz vermeye devam ediyorlar. Son günlerde ortaya çıkan Nehalem tabanlı işlemci serisine yeni görüntüler dahil oluyor. Gün yüzüne çıkan yeni görüntülerde Nehalem hem yalnız hemde 45nm üretim teknolojisine sahip Core 2 Quad QX9770 işlemcisi ile poz verirken iki işlemci arasındaki boyut ve daha da önemlisi pin farkı ortaya çıkıyor. Zira henüz ES yani mühendislik aşamasında olan ve Nehalem mimarisini kullanan işlemciye ait görüntü ortaya koyuyor ki Nehalem ile birlikte işlemci pin tasarımı yuvarlak yerine daha oval olarak karşımıza çıkacak. LGA1366 formundaki işlemci henüz A1 revizyonunda ve C0 revizyonu ile birlikte işlemcinin kullanıma sunulabileceğini ayrıca B2-B3 revizyonları ile birlikte incelemelerin başlayabileceğini de söyleyebilmek te mümkün.

## Intel Nehalem'den Yeni Görüntüler Gelmeye Devam Ediyor ##

• Oldukça heybetli olacak.....
  • çok da büyük değilmiş. üstelik 1366 "oval" pin olmasına rağmen. lansman tarihi çok yakındı sanırım. her ne kadar beni ilgilendirmese de Phenom FX lerle karşılaştırmalarını görmek için can atıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi we_dream -- 25 Şubat 2008; 1:53:22 >
  • Fiyatlari heybetlesinde düşürsün diliyoruz.
  • Bakalım gerçekten iyi bir mimari mi olacak?
  • heybetli olsun bakalim .
  • shangai ile olacak olan kapşmalarını bekliyoruz.
  • aynı donanımdaki gelişmelerin her dakka yeni haber olarak gelmesi kabak tadı vermiyormu sizce?
    ve bu haberlerin genelde ilk mesajları birbirinden gereksiz olunca daha bir bayıyor.
    sevgili haber editörümüz bence gündemde olan herhangi bir bileşenle ilgili spekülasyonları, doğrulanan bilgileri, resimleri tek bir konu açıp arda arda güncelleyerek eklesen daha iyi olmazmı?
    bu tür az içerikli haberlerin sıkça konu olması, firmaların gündem oluşturma ve reklamlarını yapma stratejilerine hizmet ediyor. daha o bileşen çıkmadan 1 sene öncesinde spekülasyonlarının çıkarılması bana çok saçma geliyor. şuan kullanılan donanımlarla ilgili testlere felan bence daha fazla önem verilmesi gerek..
  • umarım intel kullanıcılarına iyi hitap eden bir işlemci olur...
    bekleyip göreceğiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: multeci

aynı donanımdaki gelişmelerin her dakka yeni haber olarak gelmesi kabak tadı vermiyormu sizce?
    ve bu haberlerin genelde ilk mesajları birbirinden gereksiz olunca daha bir bayıyor.
    sevgili haber editörümüz bence gündemde olan herhangi bir bileşenle ilgili spekülasyonları, doğrulanan bilgileri, resimleri tek bir konu açıp arda arda güncelleyerek eklesen daha iyi olmazmı?
    bu tür az içerikli haberlerin sıkça konu olması, firmaların gündem oluşturma ve reklamlarını yapma stratejilerine hizmet ediyor. daha o bileşen çıkmadan 1 sene öncesinde spekülasyonlarının çıkarılması bana çok saçma geliyor. şuan kullanılan donanımlarla ilgili testlere felan bence daha fazla önem verilmesi gerek..

+1000

• neden LGA775 olarak çıkmayacak ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: multeci

aynı donanımdaki gelişmelerin her dakka yeni haber olarak gelmesi kabak tadı vermiyormu sizce?

+999999
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

neden LGA775 olarak çıkmayacak ki?

LGA775 olarak çıkmıyor çünkü yeni mimari ile birlikte bellek kontrol biriminin de aynı AMD'de olduğu gibi kuzey köprüsünden alınıp işlemci içerisine dahil edilecek olması paralelinde pin sayısının da artmasına neden oluyor.
  • Nehalemin bayağı iyi olacağını düşünüyorum. Bence elinde idara edecek işlemcisi olanların nehalemden önce intel almları hata olur.
  • Hadi hayırlısı intelde herşey yolunda nehalem bakalım beklenenden erken piyasya girer mi?
  • Nehalem gelsin anakartlarımızıda değiştirelim çoşsun kasalar
  • bize gene yeni sogutucu aldiracaklar amac o
  • quote:

• O dediğiniz iş zor, birsürü mesaj atılıyor, onlar arasında görülmez yeniler. Uç uca ekleyecek editleyerek yapsa ilk mesaja, o zaman da çok uzayabilir, okuması zorlaşır. Ana sayfa haberi olarak bazen toplu bilgi veriliyor zaten. Şu hali iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 25 Şubat 2008; 12:13:26 >
  • LGA1366 PC sektöründeki ilgili firmalar için avantaj oldu
    (Her ne kadar zorunlu bir değişiklik olsada)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.