Şimdi Ara

## Xigmatek'den Yeni İşlemci Soğutucusu; Kırmızı Akrep S1283 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Xigmatek'den Yeni İşlemci Soğutucusu; Kırmızı Akrep S1283 ##

## Xigmatek'den Yeni İşlemci Soğutucusu; Kırmızı Akrep S1283 ##

Soğutma çözümleri üzürine yoğunlaşan üreticilerden biri olan Xigmatek, yeni işlemci soğutucusunu duyurdu. Firmanın RED SCORPION-S1283 (Kırmızı Akrep S1283) adını verdiği yeni işlemci soğutucusu özellikle kullandığı H.D.T. (Heat-pipe direct touch) teknolojisi ile öne çıkıyor. Daha önce bazı diğer soğutucularda da gördüğümüz bu teknoloji ile soğutucunun sahip olduğu ısı iletim boruları işlemci yüzeyi ile direk temas kurarak ısı transferini daha yüksek verimlilik ile gerçekleştirilebilmesi hedefleniyor. 8mm kalınlığında U-tipi 3 adet ısı aktarım borusuna sahip olan soğutucu üzerinde 120mm büyüklüğünde PWM kontrollü fan yer alıyor ve işlemci durumuna göre fan dönüş hızı 800~1500 R.P.M. arasında otomatik olarak ayarlanıyor. 61.375CFM hava üfleyebildiğini ve 20.6dBA'lık gürültü oranına sahip olduğu ifade edilen fanın ayrıca 4 adet LED ile desteklendiğini de belirtelim. 120x50x159mm boyutlarında ve 600gram ağırlığında olan Kırmızı Akrep'ın anti titreşim odaklı tasarıma sahip olduğu da firma tarafından özellikle belirtiliyor. Intel'in LGA775, AMD'nin ise soket AM2/754/939/940 formundaki güncel işlemcileri ile uyumlu olan soğutucunun yurt dışı satış fiyatı ise 30-35 Avro arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 23 Şubat 2008; 17:46:44 >

• güzelmiş
  • hep aynı tip soğutucular
  • İşlemcinin tasarımı gayet güzel, kule tipi soğutulardan yandan takılan fanlar büyük çoğunlukla titreşim yapıyor, anti titreşim gayet yerinde. Bunun haricinde 8mm gibi kalın ısı iletim borusu kullanılarak yüzey alanının artırılması ve cpu yüzeyine direk teması ayrı bir artı. Thermalright Hr-01 e benziyor. Performansını merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 23 Şubat 2008; 18:15:09 >
  • Thermalrightların fiyatıyla kıyaslayınca bedava üstelik fanıda var.
  • fiyat makul gibi görünüyor ama buraya gelince kaç paradan satılır kim bilir...
  • sogutucuyu bilmem ama fan güzelmiş söledikleri değerleri sağlayabiliosa. .
  • fanı güzel gözüküyo.
  • aynisinin fani renksiz olani zaten satiliyordu Firebal da..
    Performans olarak da EXtreme 120 + FM123 den 4 derece daha kotuymus (bi ara inceliyodum modeli)

Bunun sadece fani renkli sanirim baska bir + si yok...
  • Bende akrep şeklinde filan sanmıştım
  • Güzel fakat artık bu tip soğutucular birbirinin kopyası gibi görünüyor .
  • güzel birşeye benziyor, fiyatıda uygun sayılır, gerçi performansını bilmiyoruz ama bendekiyle kapışamaz ...
  • Sirf sogutucu için amd geçilir.İntel işlemci üretsin fanimdan traktör sesi geliyor.
  • birden korktum bende bayagı sorunlar cıkmaya basladı arkadaslar isimde bulunan S1283 yazısını $1283 olarak görünce soke oldum masallah herhalde fanda fln yada sogutucunun yapraklarından bazıları saf altın fln die düsündüm bi de bi arkadas

quote:

Orjinalden alıntı: bwhiteshark

Thermalrightların fiyatıyla kıyaslayınca bedava üstelik fanıda var.

diyince iyice bi korku durumu ve kafa karısıklıgı oluştu nese çok hoş bir soğutucu hadi hayırlısı bakalım şansta varsa almak alınır
  • Anakartaki renklerdeki oynama soğutucuyu etkileyici göstermiş.
  • Bu ICEAGE 120mm Plus un kopyası, ama ICEAGE daha kulanışlı ve fiyatı daha iyi.
    Her halde Performansınada yaklaşamaz diye düşünüyorum.

Taklit yapma yenilik yarat derim...
  • turuncu bana cok seksi gelmiştir arkadaşlar inanın bütün polarlarim turuncu gene içimi eritti
  • Güzel sogutucu
  • Şu soğutucuları büyütüp gitmek yerine daha iyi bi tasarımla az yer kaplayıp da çok güzel soğutma yapan cihazlara niye yönelmiyorlar anlamış değilim.Sırf aliminyum yapıcaz diye tuğla kadar soğutucu yapıyor adamlar.
  • Hep gördüğümüz tasarımlar bunlar. Daha farklı oabilirdi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.