Şimdi Ara

## Intel'den Santa Rosa Platformuna Yönelik Yeni İşlemciler Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'den Santa Rosa Platformuna Yönelik Yeni İşlemciler Geliyor ##

İşlemci devi Intel dizüstü bilgisayarlarda kullanılan güncel mobil platformu Santa Rosa'yı giriş seviyesinde hazırlanan üç yeni işlemci ile tazeliyor. Mayıs ayı içerisinde kod adı Montevina olan Centrino 2 platformunu kullanıma sunarak hem 45nm üretim teknolojisine sahip olan mobil işlemcilerini yaygınlaştırmayı hedefleyen Intel ayrıca GMA X4500 gibi yeni entegre grafik işlemcisi, DDR3 ve WiMax gibi önem arz eden bazı temel değişiklikleri de Centrino 2 platformu ile endüstrinin ve kullanıcıların beğenisine sunacak. Montevina öncesi artık Santa Rosa platformu için son güncellemeleri yapmakta olan Intel'in mevcut platformu için hazırladığı yeni işlemcileri giriş seviyesinde ve SV/ULV segmentinde yer alıyorlar. Nisan ayında çıkması beklenen yeni işlemcilerden Celeron 570'in 6 Nisan'da 134$'a, Celeron 550 ve 560 modellerinin ise 20 Nisan'da sırasıyla 86$ ve 107$'lık etiket fiyatları ile kullanıma sunulması bekleniyor.

• şu notebook işine bir türlü ısınamadım
  • bence celeron larıda semprom larıda norebooklarda kullanmasınlar
  • Tasaruf isteyenlere bire bir!!!
  • Celeron

Notebook'lar ve Celeron -- 2008'de

Artık çoğu kullanıcı bilinçli ve ortak nokta hemen hemen performans...
  • notebook+celeron=ultra düşük performans
  • quote:

Orjinalden alıntı: Z-DGİ

Celeron

Notebook'lar ve Celeron -- 2008'de

Artık çoğu kullanıcı bilinçli ve ortak nokta hemen hemen performans...

• quote:

Orjinalden alıntı: scarce

bence celeron larıda semprom larıda norebooklarda kullanmasınlar

Her kullanıcı oturup notebooklarda oyun oynamıyorlar. Notebook'un üretim kullanım alanlarının çoğu genellikle mobilite ve iş hayatında kolaylıklar sağlamasıdır. Yeni celeron işlemcili bir cihazın Xp işletim sistemini nasıl çalıştırdığını, internet ve office uygulamalarını nasıl kullandığını aranızda bilen var mı? Çoğu p4 makineden bile daha hızlı bir boot süresi ve çalışma hızı veriyor. Celeron işlemciler sizlerin bildiği eski celeronlar değil. Üretimlerinin 65 ve yanılmıyorsam 45nm olması core2 teknolojisinin kullanılması bu işlemci ailesini oldukça performanslı bir hale getirmiş durumda. O yüzden yazmış olmak için yazmayın lütfen. Bu cihazların hitap ettiği ve normalde fazlası ile işlerini görebilecek düzeyde olduğu halde bu ürünleri almayı düşünenleri yanlış yönlendirmeyin. Herkes baba parası ile eğlence amaçlı bilgisayar almıyor!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: max975

Tasaruf isteyenlere bire bir!!!

Aynen katılıyorum arkadaşım 45nm ler yaygınlaşmadan önce fiyatlar biraz daha düşecektir, giriş seviye çok uygun bir dizüstü alınabilir.
  • Wimax gelmesı super cektı cekmdı dıyıp telefonların ık cıktıgı zamanlardakı gıbı hat ararmıs mısalı laptop kucagımızda dolasmıcagız. Buna uygun bi alt yapıyı turk telekom saglarsa ıstanbulun her yerınde kablosuz ınternet keyfı super olurr
  • haber için teşekkürler
  • Aklımızı fikrimizi yüksek performanslı oyun makineleri almış.Kaç kişi diz üstünü oyun oynamak için alır allahaşkına.Düşük bütçeli laptopların yaygınlaşması herkes için iyi olur,sonuçta bizim gibi sistem sahipleri için laptopları yardımcı birer öğe olarak görmek gerekir.Sadece nette dolanıp ofis uygulamaları yapacaksam laptop a bir servet bayılamam tabiiki uygun bütçeliyi tercih ederim.Onun için güzel gelişme diyorum
  • +Bi de Vista+512 ram dadından yenmez!
    quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

notebook+celeron=ultra düşük performans

• Artik eski bilgisayar kullanan yakinlarimiza dogum günü hediyesi aliriz.
  • quote:

Artik eski bilgisayar kullanan yakinlarimiza dogum günü hediyesi aliriz.
    valla dalga geçmişsin ama süper bir fikir şahsen ben alıcam valla 700 ytlye kız kardeşime karne ediyesi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.