/// Seboreik Dermatit \\\
2233 Cevap299566 Görüntüleme62 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

542 Mesaj
22 Şubat 2008; 22:42:01 

Edit:

Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir aradan sonra tekrar buradayım, iş hayatı, sınav hazırlıkları, aile vs. dersen günler yıllar geçmiş konuyu başlatalı. Bundan yaklaşık 10 yıl önce Seberoik Dermetit rahatsızlığı saç derimde başladı (aktardan saç dökülmesinesini önlemek için aldığım saç yağı yüzünden). Şimdiye kadar 9-10 dermatoloğa başvurdum. Hepside kortizon içeren losyon kulanmamı önerdiler, kortizona pek sıcak bakmıyorum oyuzden çok kullanmadım. Çeşit çeşit çok sayıda şampuan, losyon kullandım, bazıları çok az etki etti, bazıları artırdı, bazıları hiç etki etmedi. Son 2-3 yıldır prozinc şampuan kullanıyorum memnunum. 6 ayda bir saç derim aynı şampuana alışmasın die bebek şampuanı kullanıyorum.

NOT: herkeste aynı etkiyi göstermiyebiliyor, kullanıp faydasnını görmedim diyen arkadaşlar var forumlarda. bunuda belirteyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melrin -- 20 Aralık 2013; 18:28:36 >

Suyunu Boşa Harcama... Toprağını Koru... Cevreyi Kirletme... Bu Dünya Hepimizin...

689 Mesaj
24 Şubat 2008; 17:01:14 

Çok kötü bir Türkçe ile, fazlaca yazım hatasıyla yazmışsın. Düzeltirsen daha iyi anlaşılacaktır..

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

2023 Mesaj
25 Şubat 2008; 1:08:15 

Saçlarda dökülüyor mu?Bende de bu sorundan var sanırım.Geçmek bilmeyen bir kepek sorunum var ve kafamda kaşıntı var.

689 Mesaj
25 Şubat 2008; 1:21:22 

Evet, arkadaşın hastalığı aynen seboreik dermatit..

Edit : Düzenleme

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Saçlarda dökülüyor mu?Bende de bu sorundan var sanırım.Geçmek bilmeyen bir kepek sorunum var ve kafamda kaşıntı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 1 Nisan 2009; 8:50:26 >

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.

354 Mesaj
28 Şubat 2008; 3:06:23 

bendede var aynısı
cerrahpaşada muayene olmuştum 5 yıl önce
doktor bu hastalığın cilt yapısından kaynaklandığını stres beslenme bozukluğu gibi şeylerin tetiklemesiyle ortaya çıktığını söylemişti
yıllardır ilaç kullanıyorum ama geçmiyor
deneyimlerimi aktaracak olursam mümkün mertebe hergün saçlarını yıkamalısın ve ve ilaçlarını kullanmalısın. adını hatırlayamıyorum ama cortizon lu bir krem denemiştim en iyi sonucu o ilaçta aldım ama kortizon yüzünden fazla kullanmak istemedim.
şampuana gelecek olursak bence kadolin pirdolin çok kötü şampuanlar. zaten kepek yüzünden saçımıza başımıza küsüyoruz bide bu iğrenç şampuanlar saçı daha da berbat ediyor. ben clear ın koyu renk şişedeki kepek şampuanını hergün kullanıyorum. kafamı çok kaşımadığım sürece pekte bir sorun yaşamıyorum fakat bence bu hastalıktaki en önemli nokta derinin hava almasını sağlamak; yani saç uzatmamak. ben en fazla 3 haftada bir ketiriyorum saçlarımı, saçım çok uzarda derim hava alamazsa kabuklanma inanılmaz artıyor.

senin hastalık ne seviyede
kulak arkalaında kulak içlerinde kaşlarında yada vücudunun başka yerlerinde dökülmeler var mı?

3443 Mesaj
1 Mart 2008; 22:04:57 

seboreik dermatit için kortizonlu ilaç kullanmak istemeyenler öncelikle ketoral, nizoral yada fungoral şampuanı denesinler, ducrey'in kerium ds veya selegel şampuanı kerium köpügü kullanabilirsiniz,biodermanın node ds şampuanını deneyebilirsiniz ayrıca tea tree şampuan bazılarında faydalı olabiliyor, sedolin şampuan da bunlar arasında ucuz ve etkli bir seçenektir, denemekte fayda var, bazı kişiler sülfür şampuan ve losyondan fayda görebiliyor aklınızda olsun

542 Mesaj
2 Mart 2008; 10:09:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Hypericum

Çok kötü bir Türkçe ile, fazlaca yazım hatasıyla yazmışsın. Düzeltirsen daha iyi anlaşılacaktır..

Haklı Olabilirsin Dostum... Düzelte Bildiğim Kadarını Düzeltim

Suyunu Boşa Harcama... Toprağını Koru... Cevreyi Kirletme... Bu Dünya Hepimizin...

542 Mesaj
2 Mart 2008; 10:14:15 

quote:

Orjinalden alıntı: celikcantxxl

bendede var aynısı
doktor bu hastalığın cilt yapısından kaynaklandığını stres beslenme bozukluğu gibi şeylerin tetiklemesiyle ortaya çıktığını söylemişti
deneyimlerimi aktaracak olursam mümkün mertebe hergün saçlarını yıkamalısın ve ve ilaçlarını kullanmalısın. adını hatırlayamıyorum ama cortizon lu bir krem denemiştim en iyi sonucu o ilaçta aldım ama kortizon yüzünden fazla kullanmak istemedim.
şampuana gelecek olursak bence kadolin pirdolin çok kötü şampuanlar. zaten kepek yüzünden saçımıza başımıza küsüyoruz bide bu iğrenç şampuanlar saçı daha da berbat ediyor. ben clear ın koyu renk şişedeki kepek şampuanını hergün kullanıyorum. kafamı çok kaşımadığım sürece pekte bir sorun yaşamıyorum fakat bence bu hastalıktaki en önemli nokta derinin hava almasını sağlamak; yani saç uzatmamak. ben en fazla 3 haftada bir ketiriyorum saçlarımı, saçım çok uzarda derim hava alamazsa kabuklanma inanılmaz artıyor.

kulak arkalaında kulak içlerinde kaşlarında yada vücudunun başka yerlerinde dökülmeler var mı?

Kulak arkasında çıkıyor, kulağımın içinde veya vücüdumun herhangibiyerinde de çıkmadı Allaha Şükür... Yaklaşık 2-3 Aydırda Kulağımın arkasındada çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melrin -- 14 Aralık 2008; 23:40:11 >

542 Mesaj
2 Mart 2008; 10:38:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

En kısa zamanda bir Dermatoloğa gitmeni tavsiye ederim.

652 Mesaj
2 Mart 2008; 15:59:00 

Benimde seboreik dermatit im vardı doktora gittim betnovate adlı kremi verdi 1 hafta içinde tamamen geçirdi...

Keslinlikle öneririm bıçak gibi kesiyor ama kortizonlu.

Eğer alıcak olursanız

-İlk olarak dermatit geçene kadar dermatitli bölgeye gece yatmadan uygulayın ve sabah uyanınca ilk iş kremi yüzünüzden temizleyin(2 hafta kullanımdan sonra düzelme olmazsa zaten yaramıycaktır kullanmayı kesin kortizon zarar vermesin)
-Dermatit geçerse eskiden dermatitli olan bölgelere haftada 2 kereye düşürüp sürmeye devam edin(Ben salı ve cumartesi günleri sürüyorum koritozon konusunda bir sıkıntım olmadı çünkü 7 günde 2 kere kullanınca hiçbir zararı dokunmuyor)

Umarım yardımcı olmuşumdur çok illet bir hastalık olduğu için gözüme takıldı ve yardımcı olmadan edemedim acil şifalar diliyorum :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

689 Mesaj
6 Mart 2008; 9:33:08 

Haricen sürülen kortizonlu ilaçlardan korkmanıza gerek yok. Çok aşırı müktarda veya çok geniş bir vücut yüzeyine uzun süreli kullanımlarda yan etkiler gözükmeye başlar. Halk arasında kortizon (aslında kortikosteroid) içeren ilaçlardan korkulmasına neden olan yan etkiler korikosteroidlerin sistemik kullanımı (ağızan tablet olarak veya enjeksiyon - iğne olarak) sonucu ortaya çıkabilir. Tabii bu da kontrollü bir şekilde kullanılırsa (dozu, süresi, hastanın başka rahatsızlıkları vs.) yine çok korkmaya gerek yok

542 Mesaj
14 Mart 2008; 10:44:48 

Arkadaşlar, acaba bioxcin şampuan ve serum faydalı oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melrin -- 14 Mart 2008; 10:44:55 >

689 Mesaj
14 Mart 2008; 15:56:25 

Belki çok az bir etki olabilir
quote:

Orjinalden alıntı: Melrin

Arkadaşlar, acaba bioxcin şampuan ve serum faydalı oluyor mu?

1605 Mesaj
15 Mart 2008; 0:57:05 

Bende yaklaşık iki senedir bu rahatsızlıktan müzdalibim... Kulak arkası, kulak içi, göğüs bölgesi yüz ve saç diplerinde var... Saçlarımda bayağı bir seyreldi bu saçların tekrar çıkma şansı yokmu arkadaşlar bir kullandığım ilaçlar geçirdikten sonra kullanmayı kestiğim takiben bir veya iki hafta içinde tekrar çıkıyor tekrar ve tekrar bu kısır döngüyü bir türlü kıramadım kafayı sıyırmak üzereyim...Ama en çokta saçlarıma üzülüyorum... Eskiden çok gürdü saçlarım hatta ailede saçı seyrek bir ben varım 25 yaşında bir erkek olmama rağmen saçlarım seyrelmeye devam ediyor...

542 Mesaj
15 Mart 2008; 22:37:56 

Bu Seberoik Dermatit Sitres ve Sıntılı Zamanlarda Çıkıyomuş. Dermatolok Öyle Söylemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melrin -- 14 Aralık 2008; 23:48:27 >

320 Mesaj
23 Ekim 2008; 12:36:18 

arkadaşlar ben de uzun zamandan bu hastalıktan muzdaribim. doktorların tedavi için verdiği klasik ilaçlar,genellikle fungoral,ketonazol vs. gibi şampuanlar ve dermovate,m-furo gibi losyonlar oluyor. Tabi bu ilaçları ve şampuanları kullanmak her hastada aynı etkiyi gstermiyor.Şahsen ben 1-2 yıldır kullanıyorum kesin bir çözüm olmadı,zaman zaman çok azaldığı oldu ama tamamen geçmedi. Genellikle psikolojik sebeplerin etkisinin büyük olduğu söyleniyor.

Neyse,artık forumları filan araştırmaktan bıkmıştım ki,bi gün bi forumda seboreik dermatit hastalarından, CLEAR FOR MEN activesport ürününü kullananlar
gerçekten çok işe yaradığını söylediler.Bende artık herşeyi denemenin verdiği bıkkınlıktan kurtularak bi de onu deneyim dedim ve sonuç:gerçekten etkili,şu anda 1 hafta filan oldu gayet etkili,bundan sonra hep bu şampuanı kullanıcam...Herkes de aynı etkiyi yaratmayabilir ama bence yine de deneyin, belki işe yarar.

Herkese acil şifalar diliyorum.

755 Mesaj
23 Ekim 2008; 13:16:36 

benim de seboreik dermatit sorunum vardi. vardi diyorum cunku roaccutane'a baslayali neredeyse gecti. artik yuzumde kizariklik olmuyor, basimda dokulme yok. hem akne hem de seboroik sorunum oldugu icin roaacutane'a basladim ve ikisini de cok iyi geldi.
benim gibi akne ve seboreik sorunu olan arkadaslar dermatologlarina bir danissin derim. tabi ki yan etkileri malum, nette bununla ilgili oldukca bilgi var.
herkese gecmis olsun.

64 Mesaj
26 Ekim 2008; 14:19:58 

quote:

Orjinalden alıntı: celikcantxxl

bendede var aynısı

225 Mesaj
5 Kasım 2008; 3:39:49 

arkadaslar bendede bu rahatsızlık var 5 aydır
doktorum konazol sampuan ve elocon losyon verdı ama anca hafıfletıyor.konazolu 3 gunde 1 kullanıyorum ama yaglanma aynı ve dokulme basladı son aylarda gunde 15-20 tel gıbı.clear for men actıvsport cok onerılıyor ama ıyı gelırmı sızce?

1 Mesaj
19 Kasım 2008; 11:38:59 

Ben bu illeti 4 yıldır çekiyorum. Şu aralar travacort kullanmaya başladım ve bütün şikayetllerim biiti. 1 ay kadar oluyor kullanalı tekrarlar mı görücez bakalım.

1806 Mesaj
10 Aralık 2008; 23:09:30 

Arkadaşlar.Bu hastalık bendedemi var ben hiç birşey anlamadım.1.5 seneden beri ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.Doktora gittim kepek sorunun var diyip bana hipokort ve Ketoral verdi.Yüzümde Kızarıklık yok.Saçımın bazı noktalarında ve Alnımın bazı noktalarında çıkıyor ve başka hiç bi yerde yok.cildim yağlı.Saçım bi ara döküldü birdaha dökülmedi oda heralde bu nedenden değil.3-4 ay önce kabuk çıkıyordu şimdi o geçti.ilaç kullanmıyorum.Çünkü hiç bi faydası yok.sürüyorum öbür gün gene çıkıyor.ben bu işten birşey anlamadım.böyle beyaz beyaz kepek gibi çıkıyor .Deliricem
Erken ergenlik geçirdim.Ve 17 yaşındayım.Hormon dengesimi bozuk diye bi düşündüm o testleri yaptırıcam şimdide.
Hastalığımın daha ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.Bilsem ilaçlara başlıcam.Lütfen bilen birisi birşey söylesin.
Bu hastalıkla ilgili ayrıntılı fotoğrafı olan varsa buraya koysun lütfen

53 Mesaj
14 Aralık 2008; 22:35:19 

Arkadaşlar, bende uzun yıllardır bu illet'le uğraşıyorum denemediğim ilaç kalmadı ,son zamanlarda
DUCRAY KELUAL DS 100 ml. Seboreik Dermatite Karşı Bakım Şampuanı adlı şampuandan iyi sonuçlar alıyorum yüzümede kullanıyorum duş yaparken bununla yıkayıp 5 dakika kadar bekliyorum kaşıntı ve pullanmayı alıyor kepeği engelliyor.. tavsiye ederim(kesinlikle reklam yapmıyorum)
fiyatı yalnız biraz pahalı 33-35 ytl gibi bir fiyatı var ama değer

ayrıca, travocort gibi kremler kortizonlu kremler kullanan arkadaşların uzun süre kullanmaması yada doktor tavsiyesinde kullanmasını öneriyorum

542 Mesaj
14 Aralık 2008; 23:28:33 

Arkadaşlar Birçok Ürün Kullandım. Bende Geçici Olarak Yatıştırmaktan İleri Gitmediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melrin -- 14 Aralık 2008; 23:50:50 >

1 Mesaj
15 Aralık 2008; 5:20:50 

normalde pek forumlara katılmam ama önemli bi konu arkadaşlar yardımcı oliym bende çok çektim çünkü merhaba bendede bu hastalık var bu hastalığın kesin bir çözümü yok fakat dıştan engelleyebiliyoruz ama evet kendini tekrarlıyor, bana doktor yüzüm için dermatop merhem adlı bir krem verdi kortizonsuz ve akşam süriym burun kenarlarıma falan sabah kalktığımda geçmiş oluyor çok hafif ve güzel bir krem, göğüs için codermo pomad diye bir krem verdi o da 2 günde geçiriyor göğüs kısmını, saç için sıvı özel bir yağlı karışımın yanında fungoral ve m-furo verdi fakat saça bunlar çok etkili olmuyor, kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum saçınızı nemli tutmalısınız saç derisini, ben tekrarladığı dönemlerde saç derime halis zeytinyağı sürüyorum ve 4-5 saat bekletip yıkıyorum, yıkadığınız şampuan bitkisel olursa daha iyi olur ama ben nemli kalması bakımından dove ile yıkıyorum, saçlarınız seyrelir üzülmeyin ama düzenli bakarsanız tekrar çıkar ve dökülmez emin olun ihmal etmeyin ben seyreldiğini gördüm ve şuan eskisi gibi gür, ayrıca saçımı güçsüz hissettiğimde aktardan aldığım kurutulmuş ısırgan otunu kaynatıp suyuyla yıkarım kafamı 1-2 hafta, kendi haline kurumaya bırakın sonra. benim arkadşımda da bu hastalık var gerçekten bu dediklerim etkili, yüzünüz çok kötü halde diilse kortizonsuz bu dediklerim kesinlikle yüz ve göğüs için geçerli, saç için kişiden kişiye çok fazla değişiyo ama bu dediklerim bende ve arkadaşımda etkili oldu, herkese acil şifalar diliyorum...

darkers

54 Mesaj
16 Aralık 2008; 12:04:40 

Hocam dermatop u yüzüne sürdüğünü belirtmişsin ama sanırım doktorun eksik bilgi vermiş, zira dermatop kortizonlu bir merhemdir. Geçirir rahatsızlığı ama doktor kontrolünde ve belli oranda sürülmelidir. Hele yüz gibi bölgeye kortizon sürülecekse iki kere düşünmek gerek.

1814 Mesaj
18 Aralık 2008; 6:19:49 

bana da bu hastalık teşhisi orta son dayken konuldu. burnumun 2 yanında kepeklenme gibi bişi oluyor beyaz beyaz. kulak arkası ve sacta kabuklanma olayıda var. orta son da teşhis koyulduktan sonra ketoral mı ne o tarz sampuan ve kortızonlu krem kullandım. direk geçti. ama bırakınca tekrar başlıyor. ben de boş verdim. 8 senedir boş vermiş durumdayım. umursamıyorum artık. burun daki olay sorun değil ama saçımda kepek olması ve saçlarımın dokulmesıne gıcık oluyorum. bunların yanında da uzun saç ı cok sevdıgım ıcın saçlarım herzaman uzundur. yanı kadın sacı gıbı degıl tabıı kı ama orta uzun arası dıyelım. ne kadar sinirlenirseniz bu olay artıyor. ve maalesef tedavisi de yok. hıc kepeklenme, kabuklanma ve kaşıntı ıstemıyorsanız o kortizonlu kremlerı hergun surup nızoral, ketoral metoral o sampuanlarla her gun banyo yapacaksınız. kullanmayı kestıgınız anda tekrar baslayacak.

Katılım zamanı: 9 Ağustos 2002

542 Mesaj
21 Aralık 2008; 12:38:37 

Arkadaşlar Aranızda Bioxcin Serım veya Revigen Tablet Kulanan Var mı?

460 Mesaj
23 Aralık 2008; 10:57:31 

Sizin yazdıklarınızı okuyunca acaba dedim. Bendede bir türlü geçmeyen bir kepek sorunu var. Düzenli kafamı yıkarım. Benim sorunum daha çok banyo sonrasında ortaya çıkıyor. Banyo yaptıktan hepn sonra cildimde kuruluk başlıyor. Kaşlarımında sakallarımda hafif kızarıklık ve deri döküntüsü oluyor. Kafamıda yeni sıfıra vurdum ve gördümkü kafa derimde kırmızı kırmızı lekeler var küçük küçük ve deri döküntüleri ver. Kulak arkası ve göğüs bölgesinde birşey yok. Sizce seboreik dermatit hastalığı mı var bendede

3044 Mesaj
23 Aralık 2008; 23:15:47 

bende de aynı hastalık var dediğiniz gibi stresten kaynaklanan tedavisi olmayan bi hastalık. 1-2 ay geçer sanırsınız sonradan tekrar ortaya çıkar.

dikkat ettim doktorlar herkese farklı merham ve şampuan vermiş. benim doktorumun tavsiyesi varsa sür yoksa kullanma çıkınca sür oldu. sebebine gelince bu merhemleri kullandıkça derin o merheme karşı bağışıklık kazanıyor ve ileride o merhem bu kabukları geçirmiyor. sadece çıktığı zamanlar sürün. çıkmasın diye çıkan bölgeleri merheme boğmanın bi anlamı yok.

doktorun bana verdiği ilaçlar ise ; deri için Locoid merhem sürünce sabaha bişey kalmıyor.

şampuan olarak Nizoral ve çıktıktan sonra deri kuruyunca Elocon losyon.

madem stresten dedim stres için sadece bitkilerden oluşan bi şurup var Pasiflora onu kullandım tadı biraz tuhaf ama o aralar rahat ettim :)

48 Mesaj
9 Ocak 2009; 18:27:28 

parası olana çözüm çok tabii ki.. al size seboreik dermatit sorununa yan etkisiz çözüm http://www.folica.com/Fabao_101B_Form_d74.html 34 dolar kredi kartıyla almak kolay...her kes yok o , yok bu ürün diyor..Çinliler de bu dünyanın insanı,Fransız malı değil diye 2.sınıf mı göreceğiz onların ürettiğine

542 Mesaj
10 Ocak 2009; 11:45:52 

Arkadaşlar Revigen Tablet, Priorin Tablet veya Pantogar Tablet Kulanan Var mı?

1125 Mesaj
22 Ocak 2009; 20:45:19 

4-5 senede yok mantar kökü kuruyormuş gidiyormuş falan diye okuduydum bir yerde yalan 12 yaşımda başladı 9 senedir çekiyorum bu saçma hastalığı ne berbar birşeydir.Her bir cildiyeci birbirlerinin kopyası olan krem losyonlar verir biraz durdurur bunlar sonra devam eder yine...Millete mal mal bildiğin anlamda kepek değil bu dersin kafanda yuvaları kazırsın kaşların yuvalanır yara olur yüzün burnun kızarır.hay tıpın geldiği noktaya koyayım yurtdışında falan bu işin ekstra bir tedavisi falan yok mudur nedir bu sene?Benim kadar uzun sene çeken var mı bunu 9 senedir aktif olarak uğraşıyorum bu saçmalıkla...

Intel e8400,Asustek P5KSE,2*2 Kingston DDR2 800 MHZ,PowerColor HD 5770
HDD: 500 GB SEAGATE 32 MB,Asustek 2014S1T,A4-Tech RK-870D,Asus VW222S 22'',Cooler Master RC-690 (460 w psu),Windows 7 64 bit Powercom IMD-1000AP (1PC/35dk - 2PC/10dk - 3PC/5dk) Dijital Ups

53 Mesaj
20 Şubat 2009; 8:28:06 

14 senedir bu illet le uğraşıyorum kardeşim aynen dediğin gibi lanet olsun geçici çözümler le idare ediyoruz..

6 Mesaj
20 Şubat 2009; 11:11:27 

Arkadaşlar ben yaklaşık 20 senedir bu illet ile yaşıyorum. Ben de kortizon lu ilaçları, şampuanları vs denedim. Sonuç aynı bir süre sonra tekrarlıyor. Sonuçta bu hastalık içten geliyor. Dıştan tedavi ancak bu kadar olabiliyor.
Son 1 denedir Dermoclean adlı saç şampuanı ve vücut losyonunu kullanıyorum. ( http://www.aymari.com/urunDetay.asp?urunid=7841 ) Kortizon yok ve oldukça başarılı. Şampuanı kullandığımdan beri yüzümdeki kızarıklıklar da kayboldu. iki üç Haftada bir banyodan önce, losyonu saç derisine ve rahatsızlığın görüldüğü bölgelere uygulayıp 1 saat kadar bekliyorum. Sonuçtan oldukça memnunum. Tavsiye ederim. Yinede bu rahatsızlığın içten tedavi edebilirliliğini araştımak lazım. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici, Kapari vb bitki hapları etkili oluyormuş biraz daha araştırmak gerek bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salpguvenc -- 20 Şubat 2009; 11:12:04 >

Bakırköy - Istanbul

542 Mesaj
20 Şubat 2009; 20:49:23 

quote:

Orjinalden alıntı: gtman

14 senedir bu illet le uğraşıyorum kardeşim aynen dediğin gibi lanet olsun geçici çözümler le idare ediyoruz..

quote:

Orjinalden alıntı: salpguvenc

Arkadaşlar ben yaklaşık 20 senedir bu illet ile yaşıyorum. Ben de kortizon lu ilaçları, şampuanları vs denedim. Sonuç aynı bir süre sonra tekrarlıyor. Sonuçta bu hastalık içten geliyor. Dıştan tedavi ancak bu kadar olabiliyor.
Son 1 denedir Dermoclean adlı saç şampuanı ve vücut losyonunu kullanıyorum. ( http://www.aymari.com/urunDetay.asp?urunid=7841 ) Kortizon yok ve oldukça başarılı. Şampuanı kullandığımdan beri yüzümdeki kızarıklıklar da kayboldu. iki üç Haftada bir banyodan önce, losyonu saç derisine ve rahatsızlığın görüldüğü bölgelere uygulayıp 1 saat kadar bekliyorum. Sonuçtan oldukça memnunum. Tavsiye ederim. Yinede bu rahatsızlığın içten tedavi edebilirliliğini araştımak lazım. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici, Kapari vb bitki hapları etkili oluyormuş biraz daha araştırmak gerek bence.

Arkadaşlar Saçlarınızın Durumu Nedir? Saçlarınızı Döküldü mü? Seyreldi mi?

394 Mesaj
15 Mart 2009; 12:55:18 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro -- 9 Nisan 2009; 0:31:29 >

119 Mesaj
16 Mart 2009; 0:29:46 

bende de aynı sorun war gerçe adının bu olduğuna emin değilim çünkü doktorlar sadece strese bağlı diyor bende ko ile başlayan bir şampuan kullanıyorum 18 yaşındayım ve 3 yıldır var bnde bu hastalık hala bir tedavisi yok mu bunun ama çok şükür hiç dökülme felan yok sadece saç diplerimde kabuklanma var ve kaşınıyorlar

124 Mesaj
18 Mart 2009; 19:29:49 

KADOLİN KULLANAN VAR MI? ETKİLERİ NE DERECE

394 Mesaj
27 Mart 2009; 13:54:05 

Çayı günde bir bardağa indirdim. Kepeklerim oldukça azaldı.

Guest
1 Nisan 2009; 1:43:54 

arkadaşlar herkese selam...
hiç kimse yazmamış ultralan crinale isimli ilacı kullanmanızı tavsiye ederim..kremide var ama ben solusyonunu
tavsiye ediyorum..bende yaklaşık 20 yıldır bu hastalık mevcut..yok olduğu ,azaldığı,azdığı dönemler oluyor
ama asla geçmedi.mesela yazın bende hiç olmuyor kışın belli dönemlerde hafif oluyor,senede bir ay kadarda
yoğun yaşıyorum..bu hastalığın tedavisi mümkün değil zaten yada en azından şimdilik..
bende ilk zamanlarda saç diplerinde de vardı ama o dönemi atlattım saçlarda bu hastalığa bağlı dökülme olmadı
bende..bioxcin bende gayet iyi netice veriyor dökülme ve kepeklenme sorununa karşı..
ultralanı mutlaka kullanın en azından deneyin bende işe yarayan tek ilaç bu..kortizonlu bir ilaç ama bende en ufak bi
yan etkisi olmadı.bu süreçte(20 yıl) hiç kullanmadıysam 50 kutu kullanmışımdır.zaten kortizon kullanılmadan bazı
hastalıkların tedavisi maalesef mümkün değil..özellikle cilt ve alerjik reaksiyonların..bu ilaçtaki kortizonda iğneler ve
başka ilaçları düşünürseniz devede kulak gibi..tabii hekime danışılmalı yinede..ben bende işe yarayan bi ilaç olduğu
için tavsiye ediyorum..protex ultra sabun ve sıcak suyla yüzünüzü yıkayıp sorunlu bölgelere sırayla parnağınızın ucuyla
sürün sonra bi tur daha sürün..ben bu şekilde kullanıyıorum 2 günde geçiyor..HERKESE GEÇMİŞ OLSUN...

Guest
1 Nisan 2009; 1:52:41 

açıklayıcı olması açısından bende sadece burun kenarlarında,göz kapakları ve kaşlarda,kulak kenarlarında,
bazen boynun bi kenarında,dirseklerin iç kısmında oluyor..çogunlukla yüzde yani...
yağ bezleriyle ilgili olduğu,genetik olduğu ve bulaşıcı olmadığı biliniyor..ailemde kimsede yok oldukça
enteresan..en kötü hastalığımız bu olsun demek lazım herhalde,çünkü bi zararını görmedim...

10 Mesaj
1 Nisan 2009; 23:55:42 

arkadaşlar ilaçların hepsi geçici çözüm kalıcı çzöüm istiyoersanız erken kalkın düzenli yaşayın dengeli beslenin.Gece yemek yemeyin.
ben askere gitmeden önce bu hastalık bende de vardı malum ilaçları bende kullandım ama geçmedi.Askere gittim kendiliğinden geçti.Sonra izne geldim eski hayatıma geri döndüm gece geç yatmalar 12 de kalkmalr bütün gün pc başında v.s yine çıktı..iizin bitti askere gittim yine geçti.tezkereyi aldım eski yaşantıma geri döndüm yine çıktı sorun düzensiz yaşamakta bence

124 Mesaj
2 Nisan 2009; 18:52:05 

arkadaşlar bu kaşlardaki ve burundaki pullanmayı kepeklenmeyi nasıl önleyeceğiz. 3-4 aydır peyda oldu bana. insanın canını sıkıyor

Guest
2 Nisan 2009; 21:26:02 

quote:

Orjinalden alıntı: SharpmanS

arkadaşlar ilaçların hepsi geçici çözüm kalıcı çzöüm istiyoersanız erken kalkın düzenli yaşayın dengeli beslenin.Gece yemek yemeyin.
ben askere gitmeden önce bu hastalık bende de vardı malum ilaçları bende kullandım ama geçmedi.Askere gittim kendiliğinden geçti.Sonra izne geldim eski hayatıma geri döndüm gece geç yatmalar 12 de kalkmalr bütün gün pc başında v.s yine çıktı..iizin bitti askere gittim yine geçti.tezkereyi aldım eski yaşantıma geri döndüm yine çıktı sorun düzensiz yaşamakta bence

sharpmans arkadaşın dediği çok ilginç ve doğru gözüküyor.hiç bu şekilde düşünmemiştim
benim ne yatış saatim belli ne kalkış,genelde çok geç yatar ve geç kalkarım,düzensiz yaşarım,
dengesiz beslenirim,gece yemek yerim..böyleyse yandık valla:)askere mi gitsek yeniden...

0 Mesaj
3 Nisan 2009; 4:23:26 

merhaba arkadaşlar,

sadece bu konuda yazmak için üye oldum.sizinle paylaşmak istiyorum. kendimi bildim bileli kepek vardı, sonra bu seboreik dermatit denen illet çıktı :) yüzümün T bölgesinde, kafamda, kulaklarda, kaşlarda...ultralan crinale,nizoral,ketoral,selsun vs. kullandım ama bi faydası olmadı.ultralan crinale geçiriyor ama sadece 2 gün sonra tekrar başlıyor.bana iyi gelen şeyleri yazacağım. şu anda seboreik dermatit yok, pul pul kepekler yok :) umarım sizde de işe yarar. ilginç gelebilir ama saçımı boyayınca sorunlarım yok oluyor.(belki de boya saç dibini kurutup yani yağlanmasını engelleyip kepeği önlüyor) iyi bir boyayla boyarsanız kepek gidiyor ve birlikte oluştuğu seboreikte. yüzüme sulandırılmış elma sirkesini pamukla sürdüm. bepantene kremin içine e vitamini kapsülü kırın ve bunu nemlendirici olarak kullanın.inanın bu krem seboreik dermatitleri geçirdi.ayrıca cildi çok güzel yapıyor. kısaca saç boyası, elma sirkesi ve e vitaminli bepantene krem bendeki sorunu şimdlik çözdü. umarım sizde de işe yarar :)

124 Mesaj
8 Nisan 2009; 20:36:38 

güncel tutalım

0 Mesaj
8 Nisan 2009; 22:45:26 

Bende de 1998den beridir var.Yüzümdeki özellikle hiç geçmedi.Vücudumda döküntüler vardı sedef dediler.Onların çoğu geçti tek tük var.Yüzümdekine seboreik dermatit diyolaa.Hiç geçmiyi bea.Hiç bi şey faide etmedi.kepek fabrikası gibiyim.Herkese geçmiş olsun.

159 Mesaj
13 Nisan 2009; 15:01:14 

Keriun Kepeğe Karşı Yoğun Bakım Şampuanı cildede faydası varmı, birde etkisini nezaman gösterir ve fiyatı nedir.

Bende bu rahatsızlıkla ilgili yaşadıklarımı anlatayım.
Kepek sorunum sürekli vardı ve cildim yağlıydı.Beslenme olarakta acılı yağlı ve tuzlu yediğim doğrudur sanırım bunlarında etkisi varmış.
Tabi birde sıkıntılı olduğum zamanlarda yoğunlaşmasını gözlemledim.Öncelikle 2 defa faklı hastanelerde dermatolağa gittim. örmek aldılar seboreik çıktı.
verdikleri ilaçlar kullanım esnasında fayda etti. ama ilaçlar biter bitmez yine başladı sonra kendiliğinden gider gibi oldu.
Ketarol medikal şampuan kullandım tesir etmedi.Ama prozinc denen şampuan en azından kepeği azalttı.
Tansiyonla birlikte kilo fazlam var 165 boy 100kg kilo.

Şimdi şu aşağıdakileri deneyeceğim.
Acılı baharatlı gazlı yağlıve tuzlu gıdalardan biraz uzak durup Tansiyonu kontrol altına alacağım.
özellikle mesleğim gereği pc başında çok vakit geçiriyorum en azından akşamları evde kullanmayacağım
Ve etrafımdaki olumsuz olaylardan ötürü biraz kaygıyı azaltacağım.
Birde fazla kaşımayacağım.

Çünkü bu şartlar yavaş yavaş oluştuktan sonra bu rahatsızlık başladı.
Bakalı ilerleyen zamanlarda ne olacak.

Asus N53SN-SZ024V Core i7 2630QM -2.0GHZ-8gb DDR3-750gb7200 RPM-15.6"-dvdrw-2GB gt550m
Samsung Galaxy S3
Ford Fiesta Tdci 2005 inci beyaz

1 Mesaj
16 Nisan 2009; 20:45:18 

arkadaslar bende de bu rahatsizlik cikali 1 yil kadar oldu..
saclarimda kepek tabakasi ve kasintim var.ayrica burun kenarlari ve gogus ortasinda kizariklik ve kasintim var..doktora gitmek yerine kepege karsi bircok sampuan kullandim ama gecmedi.yuzumde ve gogsumdeki kizarikliklara bepanthene merhem ii geliyordu ama birakinca yine basliyordu..ihmali birakip,dun doktora gittim.seboreik dermatit hastasiymisim..bana konazol sampuan,dermovate losyon ve funit diye bi ilac verdi..bunlardan aranizda kullananlar varmi?netice alabilirmiyim?yada en ii tedavisi baska ne olabilir? bilgilendirirseniz sevinirim..

124 Mesaj
19 Nisan 2009; 22:02:59 

arkadaşlar eczaneden çinko oksit diye bi krem aldım burundaki kaştaki pullanmayı biraz kesti bende. (tamamen çözüm yok zaten) 3-4 günde bir sürüyorum. saç içinde ısırgan otlu bi şey aldım bakalım nasıl olacak.

117 Mesaj
25 Nisan 2009; 14:18:32 

Bende 5 seneden beri bu rahatsızlık var ve birçok şampuan kullandım. İlk olarak saçlaırmda başladı. Son 2 senedir kaşlarımda da biraz başladı. İlk başladığında saçlarım inanılmaz bir hızla dökülmeye başladı fakat saçlarımı sık yıkadıkça 1 sene içerisinde bu dökülme durdu ve saçlarım yeniden gürleşti. Ama başkaları pek farketmese de saç çizgisinde çıkan sivilceler nedeniyle hafif bozulmalar var.

Tavsiyem şunlar: Ducray Kelual Ds ve Ducray Elution ikilisini düzenli kullanın. Kelual Ds haftada 2 kez kullanılıyor. Elution ise günlük kullanım için. Kullanım şeklini dikkatlica okuyun. Benim saçlarım çok kalın ve kuru olduğundan ve bu şampuanların da doğal olarak kurutan bir yapısı olduğu için düzenli kullanmaktan kaçınıyorum ve hastalık çok geçmeden etkisini arttırıyor. O yüzden düzenli yıkamayı sakın ihmal etmeyin. Ben bir haftada her 2 şampuanı da 2 şer kez kullanıyorum ve ve köpürtüp üzerinde bekletirken mutlaka saçlarımı tarıyorum. Bu kepekleri çok güzel bir şekilde temizliyor. Bunu sok yapmalısınız çünkü bu hastalığı çekmemizin nedeni deri yenilenmesinin bizlerde çok hızlı bir şekilde meydana gelmesi. Buna uyum sağlamak için aynı derecede saçlarınızı ve saç derinizi temiz tutmalısınız. Yoksa siz kaşıdıkça deri daha da kalınlaşıp kabuk oluşturuyor ve iltahaplanıyor.

Şampuanın yanında Solgar'dan flexseed oil'i (keten tohumu yağı) düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu yazdığım ürünlerin hepsi ne yazık piyasadaki diğer şampuan ve ürünlerden pahalı.

Tahmin ettiğim üzere rahatsızlıkla ilgili en çok şikayet edilen şey saç dökülmesi. Umarım tavsiyelerim dökülme ve yağlı kepek sorununuz için çözüm olabilir. Yüz için ne yazik ki bir fikrim yok. Rahatsızlığımla ilgili bir çok yabancı forumu da okudum ve sonuçta kendimce bir tedavi geliştirdim.

Hepimize geçmiş olsun.

8 Mesaj
2 Mayıs 2009; 18:24:17 

Artık eczaneden de satın alınabiliniyor ..

http://www.hepsibulvard...58&subId=557&proId=8733

saç dökülmesi Kader Değildir...

1323 Mesaj
2 Mayıs 2009; 20:36:17 

Fabao 101B Formula for Seborrba kulanan varmı acaba. varsa nerden alabileceğimizi de söyleyebilirmisiniz?

8 Mesaj
3 Mayıs 2009; 0:48:56 

quote:

Orjinalden alıntı: semihus

Fabao 101B Formula for Seborrba kulanan varmı acaba. varsa nerden alabileceğimizi de söyleyebilirmisiniz?

yukardaki eczane'nin online satışı var.Daha birkaç yerde de olması lazım,hatta açıkartırma sitelerinde çoklu satışıda olabiliyor.Çok yerde olmasına da gerek yok sanırım,çünkü ne kadar çok yerde olursa o kadar pahalı olacak demektir değilmi.Herkes kar koyacak sonuçta

saç dökülmesi Kader Değildir...

1323 Mesaj
3 Mayıs 2009; 1:19:55 

ikisi aynı ürüne benzemiyor pek . eminmisin aynı ürün olduğundan??

ayrıca merak ettim senin nickin neden zhangguang

Ayrıca ürün ne kadar çok yerde olursa o kadar iyidir tüketici için. Rekabet olayları anlarsın ya :)

quote:

Orjinalden alıntı: zhangguang

yukardaki eczane'nin online satışı var.Daha birkaç yerde de olması lazım,hatta açıkartırma sitelerinde çoklu satışıda olabiliyor.Çok yerde olmasına da gerek yok sanırım,çünkü ne kadar çok yerde olursa o kadar pahalı olacak demektir değilmi.Herkes kar koyacak sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihus -- 3 Mayıs 2009; 1:20:58 >

104 Mesaj
10 Mayıs 2009; 21:50:12 

arkadaşlar galiba bende de Seboreik Dermatit var ?

kafamın orta bölümünde deride sarı kabuklanma var, taradığımda yada tırnağımla kaşıdığımda saçla beraber geliyor .
saçlarım eskiden gürdü şimdi iyice seyreldi ve orta kısmında aşırı dökülme var?
bu hastalık saç dökülmesine sebep olur mu?

104 Mesaj
16 Mayıs 2009; 14:32:24 

merhaba arkadaşlar bugün doktora gittim ve bana
*Ketoral şampuan
*beklazon losyon
*99 saç ve vücud şampuanı verdi.
bu ilaçları kullanan var mı?
bir yararı olurmu yoksa daha mı kötü olur.
az saçım var.bunlar saçlarımı döker mi ?
99 saç ve vücud şampuanı hakkında bilginiz var mı?

104 Mesaj
16 Mayıs 2009; 14:34:45 

merhaba arkadaşlar bugün doktora gittim ve bana
*Ketoral şampuan
*beklazon losyon
*99 saç ve vücud şampuanı verdi.
bu ilaçları kullanan var mı?
bir yararı olurmu yoksa daha mı kötü olur.
az saçım var.bunlar saçlarımı döker mi ?
99 saç ve vücud şampuanı hakkında bilginiz var mı?

124 Mesaj
16 Mayıs 2009; 23:54:12 

99 u duymadım bebe şampuanıymış
ketoral bende hiç işe yaramadı. ki sende böyle olacak anlamına gelmez.

çinko oksit diye bi krem var burun ve kaş bölgesindeki pullanmaya iyi geldi.

saça gelirsek bazen deliler gibi kaşıyorum arkadaşlar inanamazsınız. saçım bembeyaz oluyor ve saç derimi yara kaplıyor. yavaş yavaş umutsuzluğa kapılıyorum saç için bi çözüm yok gibi ya da bende öyle. en iyisi her gün yıkamak

104 Mesaj