Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bsnl

yalnız arkadasım sebclair konusunda sana katılamıycam hiç bn çok memnunum yani bnce sebclair konusunda o kadar net bir şekilde yönlendirme hiç kullanmayanları ama diğer ilaçlarda haklı olablrsn bu arada mezoterapi yptrmştn sn nsl oldn ondn sora

Evet. sebclair, stereoid İÇERMEYEN ve diğer yazdığım ilaçlardan bu açıdan farkı olan bir ilaç ama sen sebclair'i sürekli kullanamazsın çünkü hastalık direnç kazanıyor bir süre sonra.

Mezoterapi yaptırdım. İlk seans çok başarılı idi. 2. seans ise bir o kadar trajik oldu. İlk seans Nuran Atmanoğlu isimli doktor tarafından yapıldı. 2. seans ise Boğaziçi Tıp Merkezi tarafından yapıldı. Boğaziçi Tıp Merkezi'nde yapmamın tek avantajı, kılcal damar çatlaması olduğunu öğrenmem idi. Onun dışında mezoterapi sonrası iç kanama oldu ve AURIGA AURIDERM XO verildi. K Vitamini içermesi sebebi ile.

Şimdi bu kılcal damarları ortadan kaldırmak için IPL Laser yapmayı düşünüyorum.

http://vimeo.com/10433385

http://www.youtube.com/watch?v=gJD1djzNofU

http://vimeo.com/32846044

2. videoda yer alan görüntüler şiddetli kılcal damar çatlamalarını içerir o açıdan uyarayım. Ben sadece örnek olsun diye ekledim.

Allah hayırlısını eylesin. Kalıcı ve acil şifalar nasip etsin hepimize.

• sağol bilgilendiirdiğin için herkese bir örnek teşkil ettin böylece
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsnl

sağol bilgilendiirdiğin için herkese bir örnek teşkil ettin böylece

Rica ederim. Güncel ne var ise paylaşmaya çalışacağım. En büyük temennim kendimin de yaşadığı bu durumu kalıcı bir biçimde çözmek; kendimin ve başkalarının da iyileşmesini görmek.

- - - - -

Buradaki yazıların bir kısımını Ekşi Sözlük'e taşıyan arkadaşa sesleniyorum:

BENİ BUL! :) Senden, bu durum ile ilgisi OLMAYAN bir şey rica edeceğim. :)
  • ARKADAŞLAR ÖZELLİKLE BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM 2 YILDIR KAFAMDAKİ SORUNU TEK CELSEDE ÇÖZDÜM DOVE NEMLENDİRİCİ ŞAMPUAN YALNIZ BURADA SORUN ŞU Kİ EĞER BU HASTALIĞA SAHİPSENİZ CİDDİ ANLAMDA STRES YÖNETİMİ BİLMENİZ GEREKİYOR HER ŞEYİN HATTA ÜZÜNTÜNÜN BİLE TADINI ÇIKARMAK ZORUNDASINIZ, BU ARADA ŞAMPUAN KESİNLİKLE AZ KULLANIN UNUTMAYIN FAZLA KÖPÜK TEMİZLİK DEMEK DEĞİL YÜZÜNDE SORUN OLANLARDA DOVE KREM GÜNDE BİR KERE UYGULASIN BU HASTALIĞIN EN BÜYÜK SORUNU KURULUK CİLDİ KURUTUYOR OLMASI BİR ARKADAŞ ALKOLLÜ İÇECEKLERDEN UZAK DURUN DEMİŞ KESİNLİKLE HAKLI BU HASTALIĞIN BİR NEDENİDE ENZİMLERİMİZ KARACİĞER ALT VE AST TESTLERİNİZİ YAPTIRIN VE ALKOL ALIYORSANIZDA ÇOK ÇOK AZALTIN DAHA BUGÜN DOKTORA GİTTİM BACAĞIMDA KAŞINTILI ŞEKİLDE OLUŞTU, STRES KOLAY BİR ŞEY DEĞİL VE BİR ÇOK HASTALIK SEBEBİ MAALESEF , SABUNU UNUTUN HER ZAMAN KREM SABUN DUŞTA İSE AZ MİKTAR DUŞ JELİ KULLANIN EMİN OLUN FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ BU ARADA DOMATES AYDA SADECE MEVSİMİ OLMADIKÇA 2 YADA 3 KEZ YİYİN, UNUTMAYIN BU HASTALIK GEÇMİYOR STRES ARTIP YAŞAM KALİTENİZ DÜŞTÜKÇE KENDİNİ GÖSTERİR HERKESE GEÇMİŞ OLSUN.

• merhaba arkadaşlar göğsümde sivilce tarzı 2.3 nokta çıktı 1 haftadır bunun için ne önerebilirsiniz böyle bişey yaşayan varsa tedavi yöntemi nedir hangi ilacı kullanabilirim
  • İstanbul'da yaşamaya başladığıktan sonra Sebaroik Dermatit ile tanıştım. Kaşlarımda, saçlarımda, alnımda, yüzümün buruna yakın sağ ve sol kısmında yara kabuğu gibi pullanma ve büyük parçalar hallinde kepeklenmeler oluştu. Daha yeni tanışmama rağmen head & shoulders gibi ürünleri denedim. İşe yaramadı. Çok zaman geçmeden fayda etmediğini ve zaten daha öncesinden Head&Shoulder'sın saçlarımı zayıflattığını hissettiğimden bu şampuandan vazgeçtim. Clear'ı da denedim ancak çok faydalı olmadı.

Sonra internetten araştırdım ve "DS Laboratories - Dandrene High Performance Anti Dandruff Shampoo" aklıma yattı. Hemen araştırdım ve strawberrynet'te bulunca sipariş verdim.

Sonuç muhteşemdi. ilk yıkamada gözle görülür azalma. İkinci yıkamada birşey kalmadı. 1 hafta içinde hiçbir yerimde hiçbirşey kalmadı. Hastalığı unuttum.

Sonra şampuan bitti. Birkez daha sipariş vermek istedim. TBMM tarafından yeni çıkartılan yasa sebebiyle, bu şampuanın tek ve uygun fiyata satıldığı elektronik marketi StrawberryNet yasaya takıldığı için gönderileri durduruldu. Sonra yasaya uygun hale geldi. Çok sevindim satış olacağına. Baktım listeye henüz ekleyememişler. Sonra bir e-posta ile listeye eklenme talebimi ilettim. Sonuç: Türkiyeye gönderiler geçici olarak durdurulmuştur. Sanırım iç piyasada birilerinin ekmeğine yağ sürülsün diye adamların işine çomak sokuyorlar.

Artık internette farklı sitelerden bu şampuana ulaşılabiliyor. Ancak daha önce kargo dahil 42 TL'ye mal olan bu şampuanı 80 TL seviyesinde satın alabiliyorsunuz. Üretmeyen bir ülkedeki yurt dışı cari açığı bu şekilde kapatıyorlar. Yani 40 TL ile bir ürün alacaksan bundan 2 tane almış kadar para ödüyorsun, biri devlete... İkinci sonuç: 4 aydır kafamın heryerinde çıktı. Kızarıklıklar ve saçın hızla dökülmesi de cabası.

Şimdi siyasetten iğrenen biri olarak eskiden yap-işlet-devret modeliyle istihdam yaratılıp ülkede bulunmayan bir sektör için bile devlet bu riski kendisi alır, kurar ve satardı. Yurt dışı cari açık da en azından biraz olsun desteklenirdi. Neden vazgeçildi ve büyük şirketlerin patronlarının gözünün içine bakılıyor anlamadım. Neyse...

Arkadaşlar herkesin cilk yapısı farklıdır. Bu bana çözüm olan bir şampuan. Herşeyi deneyen ve çözüm bulamayan arkadaşlara öneririm. Araştırmam sonucu mantar, kepeklenme ve sebaroik için Dut özleri ve amino asitler ile desteklenmiş neredeyse tek üründü. Bence diğerlerine göre oldukça doğal bir ürün.

Sağlıklı günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: istavrit59

İstanbul'da yaşamaya başladığıktan sonra Sebaroik Dermatit ile tanıştım. Kaşlarımda, saçlarımda, alnımda, yüzümün buruna yakın sağ ve sol kısmında yara kabuğu gibi pullanma ve büyük parçalar hallinde kepeklenmeler oluştu. Daha yeni tanışmama rağmen head & shoulders gibi ürünleri denedim. İşe yaramadı. Çok zaman geçmeden fayda etmediğini ve zaten daha öncesinden Head&Shoulder'sın saçlarımı zayıflattığını hissettiğimden bu şampuandan vazgeçtim. Clear'ı da denedim ancak çok faydalı olmadı.

Sonra internetten araştırdım ve "DS Laboratories - Dandrene High Performance Anti Dandruff Shampoo" aklıma yattı. Hemen araştırdım ve strawberrynet'te bulunca sipariş verdim.

Sonuç muhteşemdi. ilk yıkamada gözle görülür azalma. İkinci yıkamada birşey kalmadı. 1 hafta içinde hiçbir yerimde hiçbirşey kalmadı. Hastalığı unuttum.

Sonra şampuan bitti. Birkez daha sipariş vermek istedim. TBMM tarafından yeni çıkartılan yasa sebebiyle, bu şampuanın tek ve uygun fiyata satıldığı elektronik marketi StrawberryNet yasaya takıldığı için gönderileri durduruldu. Sonra yasaya uygun hale geldi. Çok sevindim satış olacağına. Baktım listeye henüz ekleyememişler. Sonra bir e-posta ile listeye eklenme talebimi ilettim. Sonuç: Türkiyeye gönderiler geçici olarak durdurulmuştur. Sanırım iç piyasada birilerinin ekmeğine yağ sürülsün diye adamların işine çomak sokuyorlar.

Artık internette farklı sitelerden bu şampuana ulaşılabiliyor. Ancak daha önce kargo dahil 42 TL'ye mal olan bu şampuanı 80 TL seviyesinde satın alabiliyorsunuz. Üretmeyen bir ülkedeki yurt dışı cari açığı bu şekilde kapatıyorlar. Yani 40 TL ile bir ürün alacaksan bundan 2 tane almış kadar para ödüyorsun, biri devlete... İkinci sonuç: 4 aydır kafamın heryerinde çıktı. Kızarıklıklar ve saçın hızla dökülmesi de cabası.

Şimdi siyasetten iğrenen biri olarak eskiden yap-işlet-devret modeliyle istihdam yaratılıp ülkede bulunmayan bir sektör için bile devlet bu riski kendisi alır, kurar ve satardı. Yurt dışı cari açık da en azından biraz olsun desteklenirdi. Neden vazgeçildi ve büyük şirketlerin patronlarının gözünün içine bakılıyor anlamadım. Neyse...

Arkadaşlar herkesin cilk yapısı farklıdır. Bu bana çözüm olan bir şampuan. Herşeyi deneyen ve çözüm bulamayan arkadaşlara öneririm. Araştırmam sonucu mantar, kepeklenme ve sebaroik için Dut özleri ve amino asitler ile desteklenmiş neredeyse tek üründü. Bence diğerlerine göre oldukça doğal bir ürün.

Sağlıklı günler dilerim.

DS saç bakımda çok öncü bir firmadır. saç dökülmesine karşı da etkili ürünleri var. strawberry'den ben de yayrarlanıyordum, türkiye'ye ürün gönderememeleri kötü oldu hakikaten.
    ben Ducray Kelual DS isimli şampuanı kullanıyorum. ancak haftada 2 kez kullanılan bir şampuan. devamlı kullanılacak birşey değil. buna ek olarak düzenli yıkama için, içeriğinde fazla deterjan maddeleri bulunmayan kaliteli şampuan almak gerekiyor. ben Ducray'e ek olarak Hayashi Hinoki System kullanıyorum. acayip bir hal almış olan saçımdaki SD, 1 hafta içerisinde gözle görünür bir iyileşme kaydetti. hayashi hinoki system yağlı saçlar için. eğer kuru saçlarınız var ise hayashi 911 diye bir şampuanı var, çok övüyorlar. pek bulunabilen bir şampuan değil. profesyonel bir ürün. ben ankara'da kentpark avm'de rossmann var, orada buldum. ducray ise hemen hemen tüm tüm eczanelerde mevcut. yalnız sadece ducray diyince olmuyor. hangisini istiyorsunuz sorusu ile karşılaşabilirsiniz. birçok çeşidi var. dermatolog arkadaşım önermişti bana bu şampuanı, Ducray Kelual DS.

• igli ve tavsiyen için teşekkürler sirius_black.

İyi günler..
  • ya şöyle çok pahalı olmayan saçı kazık gibi yapmayan ve dökmeyen şampuan yok mu ya..dove hiç kullanmadım kepeğe karşı kullanan varmı onu hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sweet_angel90

ya şöyle çok pahalı olmayan saçı kazık gibi yapmayan ve dökmeyen şampuan yok mu ya..dove hiç kullanmadım kepeğe karşı kullanan varmı onu hiç?

eğer normal market şampuanı arıyorsan clear for men'i tek geçerim.. kepek için birebir.. bu konuda harika iş çıkarıyor. saçı da yumuşatıyor. ama bu tip şampuanlar içeriğinde çok fazla deterjan türevi barındırdığından kullanmayı bıraktım.
  • aloe veralı sampuan diyorum ama dinletemiyorum bu foruma maalesef.dolayısıyla çekmeye dvm ediyorsunuz bu illeti.
  • mrb arkadaşlar bende uzun bi süredir bu hastalıkla yaşıyorum saçlarımın çoğu döküldü son 2 yıl içinde şuan clear men cool sport kullanıyorum ve çok şükür iyi geldi acaba bu hastalığı durdurduktan sonra dökülen saçlar yeniden çıkar mı bilgisi olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirius_black

quote:

ya şöyle çok pahalı olmayan saçı kazık gibi yapmayan ve dökmeyen şampuan yok mu ya..dove hiç kullanmadım kepeğe karşı kullanan varmı onu hiç?

eğer normal market şampuanı arıyorsan clear for men'i tek geçerim.. kepek için birebir.. bu konuda harika iş çıkarıyor. saçı da yumuşatıyor. ama bu tip şampuanlar içeriğinde çok fazla deterjan türevi barındırdığından kullanmayı bıraktım.

bana iyi gelmedi o ya mentolluler nıyese ıyı gelmedı benım sacıma:( aloe veralhangı sampuan var acaba head and shoulderstan baska?
  • aloe veralı sampuan bitkiseldir.sac kremi yoktur içinde.sac kremi ayrı ambalajdadır.sebebi herkesin sacına uyan bir ürün değildir sac kremi.cok evvelden sac kremi yoktu mesela.:) herkes sac kremi kullanmak durumunda değil.halbuki satılan sampuanların hepsi sac kremlidir.ugras dur sonra.o krem sacı besliyormus:D sac kremi sacı doker .sampuanlar bu yuzden ile yaramıyor.bunu deneyin.sac kremsiz sampuan alın.aloe verayı deneyin.biraz pahalıdır cunku ithal urundur usa dan ithaldir.bu urunu bulamazsanız temin ederim.ama dediğim gibi ucuz bir urun değildir.içinde sac kremi olan urun bile daha uygun derseniz acıkladıgım nedenle yanlıs dusunuyorsunuz derim.

saygılar.
  • arkadaşlar
    başka forumlardan da takip ediyordum...
    bende de aşağı yukarı 6 yıldır var 27 yaşındayım...
    Bilhassa burun kenarları ve şakaklarımdaki kırmızılıklar yüzünden acayip dertliydim...
    Burdaki elma sirkesi sürdükden sonra bepanten kremi yedirme olayını uyguladıkdan sonra kızarıklarla maçımızda 1-1 berabereyiz...
    Ama işte insan hep daha fazlasını istiyo kepek için ise elma sirkesiyle saçlarımı durulamaya karar verdim...
    Lakin bi fayda etmedi... istavrit59 önerisi iyi ama 80 TL vermek istemiyorum "DS Laboratories - Dandrene High Performance Anti Dandruff Shampoo" bu şampuan için
    Şampuan tavsiyelerinizi bekliyorum

bunu kullananlar ne diyo alalım mı taa amerikarlardan???
    http://www.selsunblue.com/products_sb.html
    bu şampuanı almayı düşünüyorum ama????

• Arkadaşlar yukarda bi arkadaş bahsetmişti şeker kullanımının azaltılması gerektiğinden. Bende 2-3 hafta önce diyete başladım. hamur işleri şeker çikolata pirinç pilavı patates yemiyorum. %80 azaldı diyebilirim... Kanser hücreleri şekeri çok seviyor . Bu da onun gibi bişey sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThousandNeedless

arkadaşlar
    başka forumlardan da takip ediyordum...
    bende de aşağı yukarı 6 yıldır var 27 yaşındayım...
    Bilhassa burun kenarları ve şakaklarımdaki kırmızılıklar yüzünden acayip dertliydim...
    Burdaki elma sirkesi sürdükden sonra bepanten kremi yedirme olayını uyguladıkdan sonra kızarıklarla maçımızda 1-1 berabereyiz...
    Ama işte insan hep daha fazlasını istiyo kepek için ise elma sirkesiyle saçlarımı durulamaya karar verdim...
    Lakin bi fayda etmedi... istavrit59 önerisi iyi ama 80 TL vermek istemiyorum "DS Laboratories - Dandrene High Performance Anti Dandruff Shampoo" bu şampuan için
    Şampuan tavsiyelerinizi bekliyorum

bunu kullananlar ne diyo alalım mı taa amerikarlardan???
    http://www.selsunblue.com/products_sb.html
    bu şampuanı almayı düşünüyorum ama????

ben aldım ondan aloea veralısı var bendede yeşil kapak.. 32 liraya aldım 1 defa kullandım saçımı çok sert yaptı tarıyamadım o yüzden kullanmadım denemek istersen ben sana kargo ücretini karşılaman şartıyla ücretsiz gönderebilirim erkeklerin çoğu beğeniyor selsun u.. işine yararsa bana dua et benimkilerde geçsin:)

• quote:

ben aldım ondan aloea veralısı var bendede yeşil kapak.. 32 liraya aldım 1 defa kullandım saçımı çok sert yaptı tarıyamadım o yüzden kullanmadım denemek istersen ben sana kargo ücretini karşılaman şartıyla ücretsiz gönderebilirim erkeklerin çoğu beğeniyor selsun u.. işine yararsa bana dua et benimkilerde geçsin:)

bu ara zaten namaza başladım 5 vakit gönder sana dua yağdırayım sweet :D ama 32 lira deil 12 liraya geliyo sanıyodum ben yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Arkadaşlar yukarda bi arkadaş bahsetmişti şeker kullanımının azaltılması gerektiğinden. Bende 2-3 hafta önce diyete başladım. hamur işleri şeker çikolata pirinç pilavı patates yemiyorum. %80 azaldı diyebilirim... Kanser hücreleri şekeri çok seviyor . Bu da onun gibi bişey sanırım..

ya arkadaşlar yumurtayı yemiyorum domatesi azalttım içki sigaram yok kola gazlı içecek içmiyorum çikolata hayatımda yok çay şekersiz içerim belki biraz ekmek fazla tüketiyorum o da bayat oluyo şişmanlamamak için...

Amma velakin bu saydıklarınızıda yemezsek Allah aşkına ne yiyeceğiz bilmiyorum ki bu gidişle aç kalacağız heralde????

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.