Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.436
Cevap
198
Favori
1.206.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim bayağıdır düşüktü zatende bu illeti tetiklediğini bilmiyordum.
  • istavrit59 İ kullanıcısına yanıt
    34 Yaşındayım 18 yaşından beri var bende... Daha önceleri saç derimi kaşımaktan helak olurdum. Büyük büyük kepek gibi kabarmalar olurdu. Allah'a şükür şuanda kafamda hiç sorun yok. Bazı gıdaları yediğim ( bulgur, sucuk, çigköfte, acı olan herşey ) yarım saat içinde göz altı hizasında yanaklarım ve çenem kızarıp kabarıyor. 2 gün içinde pul pul dökülüyor. Yediğime dikkat edersem birşey çıkmıyor. Daha önce saç derimde de olduğu için SD teşhisi koydum ama artık bu hastalık benim için alerji gibi birşey. Sadece yediğim besinlerden dolayı kızarmalar ve dökülmeler oluyor. B12 eksilikliği var mı acaba test yaptıracağım. Çok sık aralıklarla ağzımda AFT'lar oluyor. Hepinize geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: algorithmaser

Aşağı yukarı 6-7 senedir bu hastalıkla boğuşuyorum. Vichy Dercos ve Selsun haricinde her şeyi denedim. Psovate, Betnovate veya Dermovate harici bir şey kullanmayınca geç-mi-yor. Atak zamanlarında kesinlikle elma sirkesidir, vişne sapıdır falan asla fayda etmiyor. Şu aralar yine stresten ötürü fena derecede azmış durumda ve ekşiden gördüğüm beklazon losyonu eczaneden 4 lira civarına satın aldım. Bakalım, göreceğiz fayda edecek mi etmeyecek mi? Bu arada bu tür hastalıkların kaynağı bağırsaklardan çıkıyor. Çok sık tuvalete gitme sorunu olan var mı ?

Bağırsakla ilgili nasıl bir sorun acaba ? daha önceleri epey bi sindirim problemi çekmiştim. Bir kaç defa hastanelik oldum. ASker ocağında Bir Yarbay doktorun verdiği bir ilaç ile bir daha hiç sorun yaşamadım. Adını bilmiyorum ama ince uzun pembe bir ilaçtı.

• saçlarım, alnım 3 saatte yağlanıyor. seborem de var. var mı bir önerisi olan. vich dercos kullandım ama bişeye yaramadı.
  • Bu hastalığa nasıl bir çözüm bulamadılar hala anlamıyorum. Nedeni tam bilinmiyor olsa bile belirtileri ortada. Mesala aşırı yağ üretimini bastırmak için hergün düzenli kullanılacak bir hap yapsalar. Ya da egzamalı bölgedeki hızlı deri yenilenmesini ve kepeği engelliyecek bir hap. Şeker ve tansiyon hastaları gibi kesin geçirmesede düzenli kullanımla belirtileri engelleyen bir şey. Ama sanki uzaydan gelen bir hastalık gibi doğru düzgün bir çaresi yok.
  • bu hastalıkla boğusan çoğu kişi kabızlık sorunu veya benzer bağırsak sorunu yaşıyor. Vücuttaki çabuk yağlanmada başka bir ortak etki. Nasıl bulunamadı bir ilaç enteresan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devil Hunter D kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen duymuş ama hatırlamıyorsundur.
    Hatırlatayım :) roaccutane yağlanmayı götürür. Ancak bu amaçla kullanılması ne derece doğru güvenilir bir uzmana danışmak gerekir.

İşin garibi bu yağlanma saç derisi ve yüzde gözlemleniyor.

Saç dökülmesini hızlandıran bir faktör olduğu artık herkesçe bilinmekte.

N'aaptık karaciğeride mi bozduk hiç anlamıyorum. Ya da bozulmaya mı programlanmış :)

• cepAnkara C kullanıcısına yanıt
    Gaz problemi dışında görünür hiçbir bağırsak sorunu yaşamıyorum. Problem ettiğim sürekli gaz çıkarma ihtiyacı.

Saç yağlanması zaman içinde artıyor. Sanki mantar hücreleri her bir saç teline nüfuz etmiş gibi. Hemen ağırlaşıyor.

Yaşım 20 olsa tıp okuyup şu konuda araştırmaya yapmaya can atardım. Ne olup bittiğini öğrenmeyi o kadar çok istiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: i39AHiM

quote:

Orijinalden alıntı: algorithmaser

Aşağı yukarı 6-7 senedir bu hastalıkla boğuşuyorum. Vichy Dercos ve Selsun haricinde her şeyi denedim. Psovate, Betnovate veya Dermovate harici bir şey kullanmayınca geç-mi-yor. Atak zamanlarında kesinlikle elma sirkesidir, vişne sapıdır falan asla fayda etmiyor. Şu aralar yine stresten ötürü fena derecede azmış durumda ve ekşiden gördüğüm beklazon losyonu eczaneden 4 lira civarına satın aldım. Bakalım, göreceğiz fayda edecek mi etmeyecek mi? Bu arada bu tür hastalıkların kaynağı bağırsaklardan çıkıyor. Çok sık tuvalete gitme sorunu olan var mı ?

Bağırsakla ilgili nasıl bir sorun acaba ? daha önceleri epey bi sindirim problemi çekmiştim. Bir kaç defa hastanelik oldum. ASker ocağında Bir Yarbay doktorun verdiği bir ilaç ile bir daha hiç sorun yaşamadım. Adını bilmiyorum ama ince uzun pembe bir ilaçtı.

Ben çok tuvalete gidiyorum. Hayır bir insan her yediğinden sonra mıçar mı arkadaş? Midem bu hastalığa yakalandığımdan beri çok hassas, her yemek sonrası direkt sindiriyorum. Sanırım yediklerimle de alakalı bir durum. Ekşi sözlükte şekerden uzak durun denmiş, ama istemeden bir şekilde şekere maruz kalıyoruz..

Bu arada Roaccutane için kan testi yapıldığında B12 düşük çıkmıştı. Benexol verilmişti ama dikkat etmedim. Neredeyse her öğünüm et ürünleri fakat B12 eksik çıkması da bir enteresan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkka -- 25 Ağustos 2016; 16:13:44 >

• Kardesim hadi yedim tamam sindirildi hemen çıktı neysede su içince niye geliyor ben onu anlamıyorum Bu olay küçüklüğümden beri var .Zemin hazır sd için ;)
    Bu arada benimde b12 düşük çıktığında b12 benexol hapı vermişti.Bir kutu da b12'm yerine geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinchesteeR -- 26 Ağustos 2016; 1:25:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinchesteeR

Kardesim hadi yedim tamam sindirildi hemen çıktı neysede su içince niye geliyor ben onu anlamıyorum Bu olay küçüklüğümden beri var .Zemin hazır sd için ;)
    Bu arada benimde b12 düşük çıktığında b12 benexol hapı vermişti.Bir kutu da b12'm yerine geldi.

Valla hocam meretin nerde geleceği belli olmuyor. Sanırım biraz düzensiz hayatla da alakalı bir durum. Eskiden ( lisede ) mıçacağımız yatacağımız saat belliydi ve her gün düzenli bir şekilde yaşardık. Üniversiteye geldiğimden beri akşam yatmak, sabah kalkmak bilmiyorum. ( annemin sözüdür. ) :D Yaşam desen full fast food, sigara, kola vs. vs. ile dolu. Bence yaşam tarzından tut yediğin içtiğin ne varsa bu bağırsakları ilgilendiriyor. Seneler önce bağırsaklarımda iltihap çıkmıştı, lavman verdiler onla iyileştiydim. Activia, kefir belki bu tarz şeyler iyi gelebilir. Bilemiyorum. Artık sadece atak dönemlerinde betnovate falan kullanıyorum. Saç derisini incelte incelte deri kalmadı beynimiz gözükecek. E monodox, tetradox desen karaciğerleri mahvetti. Napak ölek mi panpa? D:

• Aids hastalarının hemen hemen hepsinde seboreik görülüyor(oran %90 a yakın)...hemde ne sebo ! ,sebonun kralı......bu konuda google da fazla miktarda bilimsel döküman var,meraklısı okur....aids hastası zaten ayvayı yemiş,birde sebo dan çekiyor,sağa sola şampuan markası soruyor! ...kısaca dert var bir de dert var.
    Not: 2 alt mesajda fotoda görüleceği üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 26 Ağustos 2016; 15:52:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 yildan beri benim basimdada var yuzume kulaklarimin arkasina yayiliyor Allah tan ketoral gibi bir krem var ayda bir kullanimla 3 4 hafta kepeklenme gidiyor

• sefer33 kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler.

Bu bilgiyi bilmiyordum. Ancak bağışıklık sistemiyle ilgisini çok kişi gibi bende tahmin ediyordum.

Turp, havuç, brokoli, yumurta, kefir, yoğurt, fındık-fıstık-ceviz, güneş-balık, et, esmer pirinç, kepek / tam tahıllı ekmek, diğer sebzeler, meyvalar, vs.

Bol çeşitli ve sık sık beslenmek lazım :)

Bi de mümkün olduğu kadar spor + bol su tabii ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istavrit59 -- 26 Ağustos 2016; 13:30:35 >
  • Aids hastasında görülen seboreik,öyle sirkeyle-mirkeyle,cartla curtla,kremle-mremle geçmez!!!!

Seboreik Dermatit

• Sonuçta bu hastalık bizim için bir imtihan arkadaşlar şükretmek lazım.Daha kötü durumda olan insanlar var.Benim kullandığım ilaçların hiçbirisi geçirmedi.Allah istemedikçe hiçbirşey olmaz.

• WinchesteeR kullanıcısına yanıt
    sefer33 kullanıcısına yanıt
    @WinchesteeR @sefer33

Candidas adında bir ilaç var. Candida üzerine ama denemek ve gözlemlemek isterdim. Mantar durumlarında da faydalı olduğu yazıyor.
    Ancak fiyatı 579 TL. Mevcut şartlar altında deneyemem fırsatını bulursam belki birgün...

İlaç hakkında bilgi için;
    http://www.ilacabak.com/ilacgoster.php?Id=4271

Burada çok daha ayrıntılı bilgi bulunmakta;
    http://www.ilacrehberi.com/v/cancidas-50-mg-infuzyon-icin-liyofilize-toz-a6a8/kub/farmakolojik-ozellikler/

Bu ilacı bu sayfada buldum;
    http://www.saglikvakti.com/candida-nasil-tedavi-edilir/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istavrit59 -- 27 Ağustos 2016; 11:10:38 >

• istavrit59 İ kullanıcısına yanıt
    Sadece denemek için biraz fiyat fazla ;) Bu arada bunca defneli sarımsaklı şampuan kepeklenme,yağlanma ve sac dökülmesi yaptı.Normalde elimi atınca gelen saç şimdi yastigimda çıkıyor.

• i39AHiM kullanıcısına yanıt
    Saçlarda dökülme oldumu hocam acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huncayı 1 haftayı geçti,kullanıyorum...başlarda ümitliydim ama yoğun kepek yapmaya başladı ne yazıkki...sebo,bu şampuanı da devirdi (bende)....candidas'ı bi araştıralım bakalım..bilgi için tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 27 Ağustos 2016; 13:08:03 >
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.