Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.476
Cevap
199
Favori
1.207.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
29. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sadece bende degil 2 kişi başladık biz roaccutane tedavisine ben 7 ay kullandım arkadaş 1 yıl civarı kullandı ama sadece kullanırken geçti tedavi bittikten 1 2 ay sonra geri döndü hastalık
  • sacinizi kazitin 3 günde bir yıkayın tamamdır.hacı şakır kepek önleyici kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guzikovi

valla hocam ben artık bişiler kullanmaktan cidden bıktım yani :)) kozmetige ilaca döktügümüz paralardan sonra artık delirdim diyebilirim :D o yüzden diyete başladım bugun ilk günüm sadece kemik suyu içtim ve enerjigim hiç bişi yemedigim halde :) ve başımda kaşıntılar azaldı

Hocam ne kadar süredir sizde bu var anladığım kadarıyla uzun süredir. SD nin kalıcı saç dökmediğinin kanıtı diyebilirmiyiz
  • Asterix kullanıcısına yanıt
    merhaba önceliklike herşeyi videomda anlatmıştım - bakmadıysanız bakmanızı öneririm - ki zaten videolardaki çogu şeyi yaşamıssınızdır garanti :))https://www.youtube.com/watch?v=4PHgFN7zC2w

şöyle söylim 6 yıldır felan var 18 yaşımdan beri . Sd evet aynen insanı yıpratıyor ve saçları döküyor malesef ama bazı insanlarda ilk üst dökülüyor bazılarında arkadaki tam ensenin üstü- arapça ingilizce almanca forumlarda gezdim arkadaşlar edindim oralardan yok ordada çare yok :)) ama ordaki sd oranı trye oranla çok düşük çünkü gıda daha kaliteli
  • Arkadaşlar saçlarımda dökülme ve kepek var.Kan tahlilimde herhangi bir soruna rastlanmadı.Doktor erkek tipi saç dökülmesi olduğunu söyledi.Ducray ürünlerini kullanamamla birlikte kepek başladı.Ducrayı bıraktım.Şimdi bıktım sabunu kullanıyorum.2 günde bir sarımsak susam yağı kullanıyorum ama hala keğel ve dökülme var az kaldı kafayı yiyicem

• quote:

merhaba önceliklike herşeyi videomda anlatmıştım - bakmadıysanız bakmanızı öneririm - ki zaten videolardaki çogu şeyi yaşamıssınızdır garanti :))https://www.youtube.com/watch?v=4PHgFN7zC2w

şöyle söylim 6 yıldır felan var 18 yaşımdan beri . Sd evet aynen insanı yıpratıyor ve saçları döküyor malesef ama bazı insanlarda ilk üst dökülüyor bazılarında arkadaki tam ensenin üstü- arapça ingilizce almanca forumlarda gezdim arkadaşlar edindim oralardan yok ordada çare yok :)) ama ordaki sd oranı trye oranla çok düşük çünkü gıda daha kaliteli

Hocam izlemiştim ikinci kere izledim dökülme hakkında bir şey dememişsiniz. 8 yıldır sizde bir eksilme yokmuş gibi görünüyor o yüzden dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: BlueKing43

Arkadaşlar saçlarımda dökülme ve kepek var.Kan tahlilimde herhangi bir soruna rastlanmadı.Doktor erkek tipi saç dökülmesi olduğunu söyledi.Ducray ürünlerini kullanamamla birlikte kepek başladı.Ducrayı bıraktım.Şimdi bıktım sabunu kullanıyorum.2 günde bir sarımsak susam yağı kullanıyorum ama hala keğel ve dökülme var az kaldı kafayı yiyicem

Erkek tipi dökülme demişsiniz yapacak bir şey yok o zaman ne yazık ki
  • Asterix kullanıcısına yanıt
    hı anladım eksilme türünden diyorsan evet eksilme pek yok ama şöyle bi örnek verim şimdi bilgilendirme yapim yani. bizim ailede kel yok desem yeridir dedemde bile saç var :)) babamın yaşı 40 ından sonra zor beyazladı . ama benım saçlar 20 de beyazlamaya başladı şuan daha beyaz gürdü ama şuan seyreldi öyle söylim verdigi zararı
  • kesinlikle gaps diyetine başlayın sizde alerji ilerlemiş benimki gibi vardıgım kanı bu. diyetin 2. günündeyim enerjigim mutluyum kızarklıgım azaldı
  • quote:

kesinlikle gaps diyetine başlayın sizde alerji ilerlemiş benimki gibi vardıgım kanı bu. diyetin 2. günündeyim enerjigim mutluyum kızarklıgım azaldı

http://www.gaps-destek.com/gaps-tam-diyeti.html

Gaps diyeti bumudur?
  • quote:

Usta sende alevlenme oluyo aniden gelen yanmalar falan

• quote:

hı anladım eksilme türünden diyorsan evet eksilme pek yok ama şöyle bi örnek verim şimdi bilgilendirme yapim yani. bizim ailede kel yok desem yeridir dedemde bile saç var :)) babamın yaşı 40 ından sonra zor beyazladı . ama benım saçlar 20 de beyazlamaya başladı şuan daha beyaz gürdü ama şuan seyreldi öyle söylim verdigi zararı

Hocam pek seyrelmişe benzemiyo psikolojik olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

quote:

Benim de saçlarımda gram dökülme yok fakat beyazlama var. Saçlarım sık ve gür ama beyaz :) 30'a gelmeden saçlar tamamen beyazlayacak diye düşünüyorum. Domatesi ve şekeri kestim şuan göğsümdekiler kendiliğinden geçti. 1 aydır nüksetmiyor. Yüzümdekiler için coresatin kullanıyorum halen, önceden kullansam dahi kırmızılık veya ufak tefek pullanmalar olurdu ama şimdi onlar da yok. Kulak içi ve arkası kaldı, onlarda geçerse tam olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: TryCatchMe

quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

quote:

Benim de saçlarımda gram dökülme yok fakat beyazlama var. Saçlarım sık ve gür ama beyaz :) 30'a gelmeden saçlar tamamen beyazlayacak diye düşünüyorum. Domatesi ve şekeri kestim şuan göğsümdekiler kendiliğinden geçti. 1 aydır nüksetmiyor. Yüzümdekiler için coresatin kullanıyorum halen, önceden kullansam dahi kırmızılık veya ufak tefek pullanmalar olurdu ama şimdi onlar da yok. Kulak içi ve arkası kaldı, onlarda geçerse tam olacak.

Hocam beyazlamanın hiç alakası yok hastalıkla hatta bence beyaz saç daha güzel oluyor

• hocam benım şuan yüzüm iyileşti dogal olaraktan ilaçsız vs vs gaps diyetindeyim
  • sadece bende degil bende ve arkadaşlarımda . bizzat yakından tanıdıgım bi arkadaşda daha işe yaramadı videomda bahsetmiştim
  • Arkadaşlar bende bu hastaliktan muzdariptim. 1.5 sene önce saçlarımın kepeklendiğini kaşındıgını yaglandigini ve saclarimin hafif dokuldudugunu farkettim fakat seboreik dermatit yani yağlı egzama olduğunu bilmiyordum basit bir kepeklenme sandım. Clear felan kullanarak gecer dedim yasım 15 olmasına ragmen saçlarım cok dokuluyordu gur oldugu icin fazla onemsemedim bu dökulmeyi. 7-8 ay önemsemeden devam ettim nisan ayi gibiydi saclarimin seyreldigini farkettim. Dokulmelern egzamadan degilde basit bir kepekten dokuldugunu dusunuyordum okullar kapansin kafami 3e vurmaya karar verdim. Okullar kapandi ve 3evurdum fakat anlamadim ben egzama oldugunu yine anlamadim. 3 ay gecti saclar bu arada yine dokuluyordu. Kafami bos yere 3e vurdurdugumu anladim yine cok gur degildi ama eskisi kadar seyrekte degildi fakat dokulmeler devam ediyordu. En sonunda aile hekimine gittim kepek var sacimda ne yapnaliyim dedim ketoral smpuan yazdi. Kasintilar aynen devam dokume aynen devam ustune birde saclari kurutuyordu. 2 ay once felan artik iyice canimi sıkmaya başladi. Sac derisinde olabilecek hastalıklari arastirdim. Bir baktim oda ne kepek sandigim sey seboeeik dermatit belirtiler bire bir ayni yaglanma kepek kizariklik aldim elime feneri karanlik ortamda gectim aynanin karsisina baktim deriye ve o da ne kafam bayram yeri kabuklaalar felan cok belliydi. 1 ay kadar head and shoulders siradan bir tanesini denedim. Fakat hic bir ise yaramiyordu. Sonra bir forumda vichy dercos anti dantruff sampuan ile ilgili yazilar gordum yorumlarin %90 nı iyiydi. Internet uzwerinden normal ve yagli saclari icin 390 ml olanini kargo dahil 50 liraya sipariş ettim 2 gün sonra ürün elime ulaştı. Haftada en az 4-5 kere kullandim cunku kullanmassam sacim yaglaniyordu. Bu hastalik zaten yagi gorunce iyice azıyor. 10 gün sonra el fenerini alip deriye baktigimda o kocaman kabuklar gitmis yerine daha ufak kabukcuklar kalmis kasinti neredeyse yok gibi cok hafif vardi. Bugun tam 22.gün kaamda kabuk yok neredeyse kasinti nereydse 0 dokulmede inanilmaz azaldi. Gelismeleri yine yazmaya devam edecegim. Fakat onerecegim seyler var saclarinizi fazla yaglandirmayin 3 e felan vurayım gur cikar yok ama sac cokda uzun olmasin hava almasi onmli vichy günlük kullanıma uygun ama arada saclarim fazla yipranmasin sonucta sampuan diye 2 haftadir haftada 1 kez olmak uzere nemlendiri ozellii olan has zeytinyagi surdum cok fazla surmeyin az olsun. Dedigim gibi arkadaslar gelismeleri buradan yazmaya devam edegim.

• tyly13 T kullanıcısına yanıt
    evet oluyordu. ama son 3 gündür gaps diyetiyle iyiyim valla :) ama diyet aşırı zor onuda söylim
  • Amazon sitesinde "sd" için şöyle bir krem satılıyor...ismi: manuka honey...oradaki yorumlar hep olumlu...içinizde kullanan oldumu hiç? (Denize düşen yılana sarılır )

Link: http://www.amazon.com/Seborrheic-Dermatitis-Cream-Treatment-pHat5-5/dp/B01457FYDG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1449791574&sr=8-1-spons&keywords=seborrheic+dermatitis&psc=1

Birde bu ürün var (Allah sonumuzu hayır etsin!!): http://www.amazon.com/Psoriasis-Dermatitis-Shingles-Powerful-Irritated/dp/B00YHZFA5E/ref=sr_1_15?ie=UTF8&qid=1449792408&sr=8-15&keywords=seborrheic+dermatitis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 11 Aralık 2015; 2:09:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sefer33 kullanıcısına yanıt
    krem miremle çözülcek şey degil ya ben gaps diyetinde kararlıyım düzelme var şuan bende :)
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.