Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.421
Cevap
197
Favori
1.202.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugun ducray in 3 urununu aldim ds olani gunluk olani ve krem basarili urundur bayilik olan eczaneden alinabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyly13

quote:

Orijinalden alıntı: sirius_black

quote:

Coresatin nedir acaba

Krem...

Guclu bir krem mi iyilestirir mi

Bu hastaligin bilinen herhangi bir kalici tedavisi yok maalesef...

• sirius_black kullanıcısına yanıt
    Biliyorum 6 yildir beraber yasiyoruz amacim akut donemini hafif atlatmak

• sirius_black kullanıcısına yanıt
    beyler diyete ne diyorsunuz yukarıda yazdım bu hastalık metopolizmadan kaynaklandığını düşünüyorum siz dengeli besleniyormusunuz ben hep dengesiz beslendim ve bundan şüphe ediyorum.
  • quote:

Biliyorum 6 yildir beraber yasiyoruz amacim akut donemini hafif atlatmak

O zaman kortizonlu olmayan kremler kullan. Coresatin is gorur..

• Bütün seboreik dermatitdaşlarima selamlar.
    Yaklaşık 6 yil önce ufacık mercimek kadar bi kizariklikla baslayan rahatsizligim bugün itibariyle saç diplerim burun kenarlari sakal biyik dipleri ve kulak arkalarina yayılmış durumda.
    Düzce'de devlet hastanesi, sivasta iki ayri devlet hastanesi istanbulda Avusturya sen jorj hastanesi ve yedikule surp pilgic hastanesi ve bu hastanelerde 6-7 ayri doktora gittim.
    Bu doktorlar sirasiyla advantan krem, bepanten krem, beklazon losyon, konazol sampuan, dermovate krem kullandim. Son olarak gittigim surp pilgic hastanesi doktoru sevgili serkis barış ki kendisinin işinin ehli bir hekim olduğunu duymustum defalarca, bana saltar losyon, dermoskin antiseboreik sampuan, blue cap krem ve areius hap verdi. Sacli deriye losyonu sürüp 5 dakika sonra verdigi sampuanla yikamami bunu haftada iki kez tekrar etmemi söyledi.Ayrica haftada bi kez olmak üzere istedigim her hangi bi sampuanla yikama yapabilicemi söyledi ama sampuanin yada sabunun anti bakteriyel olmasi gerektiğini belirtti. Bule cap kremi sürekli kullanmamam gerektiğini sadece kabuklanma kaşıntı olan zamanlarda kullanmami söyledi ayni sekilde hapida belirgin egzama doneminde almami söyledi. Daha önce gittigim hic bir doktorda olmayan yaptigi ise inanmani saglayan güven veren bir tavri vardi. Daha önce gittigim bi kaç doktorun daha egzamalari kontrol dahi etmeden bu hastalik gecmez demelerine karşın bu kez odadan çıkarken gayet babacan bir tavirla herseyi de kafana takma, takildigin bi nokta olursa ben burdayim dedi.
    Verdiği ilaçları kullanmaya henüz 14 eylül pazartesi günü yani iki gün önce kullanmaya başladım. Simdilik hersey yolunda görünüyor. Gelişmelerden haberdar edeceğim. Hepimize geçmiş olsun, derdi veren Allah dermanini da verecektir. Selametle...

• Saçımda dökülme ve kepeklenme var. Head & Shoulders Clinical Strength kullandım çok iyi geldi ama şuan çok pahalı. Hangi şampuanı önerirsiniz ?
    Seboreik DermatitSeboreik DermatitSeboreik DermatitSeboreik Dermatit
  • Ne sampuanlar kullandim sactaki seboreik icin.. Ne paralar doktum. Hepsi bir sure sonra ise yaramaz oluyor. Bana iyi gelen tek sampuan var. Clear Men.. Bulabilirsem mentollu olani.. Gerisi yalan.. (Kendi adima konusuyorum elbette)

• AlleinMann A kullanıcısına yanıt
    bol bol süt, peynir, yoğurt,kefir ..vb ve dediğin gibi tarhana yemekteyim 1.5 yıldır daha da azdı malesef dostum ...evet o yazıyı ve ona benzer 10'larca yazıyı inceledim ama bende fermente gıdalar ters tepti malesef ..
  • diyorum ki beslenme diyeti yapalım kimse takmıyor siz bilirsiniz
  • Beslenme diyeti zor görünüyor.Kafayı ustura vurdurmak falan.Bence salona yazılıp yağ oranımızı düşürecek bir beslenme+spor işine girmeliyiz.

• streamin S kullanıcısına yanıt
    bol bol süt ve benzeri gıdaları tüketirken nasıl beslendiniz yani ayrı zamanda beyaz ekmek yağlı gıdalar ve kola içdiyseniz tatlıları yediyseniz özellikle fast food beslendiyseniz faydası olacağını sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygultekin82

Beslenme diyeti zor görünüyor.Kafayı ustura vurdurmak falan.Bence salona yazılıp yağ oranımızı düşürecek bir beslenme+spor işine girmeliyiz.

kardeşim hayatım boyunca ben hep dengesiz beslendim ola fast foodçikolata yağlı yiyecekler yedim sadece spor yapmakla temizlenmez peki kardeşim sen dengeli beslendinmi hayatından şuana kadar bunu merak ediyorum çünküçoğu kişi ben gibi dengesiz beslenme yatıyor bu hastalığın altında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Murphy

quote:

Beslenme diyeti zor görünüyor.Kafayı ustura vurdurmak falan.Bence salona yazılıp yağ oranımızı düşürecek bir beslenme+spor işine girmeliyiz.

kardeşim hayatım boyunca ben hep dengesiz beslendim ola fast foodçikolata yağlı yiyecekler yedim sadece spor yapmakla temizlenmez peki kardeşim sen dengeli beslendinmi hayatından şuana kadar bunu merak ediyorum çünküçoğu kişi ben gibi dengesiz beslenme yatıyor bu hastalığın altında.

İkimizde kafayı takmış vaziyette,kendi içimizde çare arıyoruz bu hastalığa.Bende hep dengesiz çikolatalarla vs beslendim.Çok kilo aldım,evlendikten sonra bilincine vardım hastalığın,öncesinde kepek ve sivilceler vardı.Şimdi düşünüyorumda küçükken sivilce yada yağ bezesi çıkmış ve sıktığım yerler bugün sd ve kırmızı.
    Ama bir şey yapmalıyız buda bir gerçek.Bu arada coresatin sarı toplatılmış.
  • quote:

quote:

quote:

İkimizde kafayı takmış vaziyette,kendi içimizde çare arıyoruz bu hastalığa.Bende hep dengesiz çikolatalarla vs beslendim.Çok kilo aldım,evlendikten sonra bilincine vardım hastalığın,öncesinde kepek ve sivilceler vardı.Şimdi düşünüyorumda küçükken sivilce yada yağ bezesi çıkmış ve sıktığım yerler bugün sd ve kırmızı.
    Ama bir şey yapmalıyız buda bir gerçek.Bu arada coresatin sarı toplatılmış.

Kardeşim artık bu hastalıktan kurtulmak istiyorum çok kararlıyım hayatımı katletti 3 4 senedir bu hastalığı yaşıyorum bu hastalığa alışamıyorsun benim düşümcem bizim bağırsak florası pert durumda çünkü katlettik çikolata yağlı şeylerle kolayla vs vucut bence çok yoruldu düşünsene kaç senelerdir vucuda göre çöp yiyoruz o yediklerimizin hepsi çöpden farkı yok bunu yenilemek gerekiyor evet diyetler çok zor farkındayım ben bu diyete daha yeni hazırlanıyorum daha önce dedim ki ben bu diyeti yapamam şampuanlardan yağlardan medet umduk daha doğrusu kolaya kaçtım olmuyor zaten sonra dedim kendime bu hastalığı çekmektense bu diyeti uygula dişini sık elinden geleni yap olmazsa zaten yapacak birşey yok.Evetcoresatin toplatıldı tekrar piyasaya sürülecek ama ben güvenimi kaybettim o firmaya
  • Aynı çöp şeyleri yemişiz. ben öğretmenim,kafayı kazıtıp okula gidemem.Birde ben zamanında çok antibiyotikler kullandım sinüzit ile baş edebilmek adına.Bu hastalığın sebebi bağırsak Florası ile alakalı olabilir,yağ hücrelerindeki bozulma olabilir,vücut fazla yağı kusuyor olabilir.Bende stresli anlarda daha
    fazla kızarıklık oluyor.Stresten kurtulmak içinde diyet yapmalı ve spora yönelmeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sirius_black

Ne sampuanlar kullandim sactaki seboreik icin.. Ne paralar doktum. Hepsi bir sure sonra ise yaramaz oluyor. Bana iyi gelen tek sampuan var. Clear Men.. Bulabilirsem mentollu olani.. Gerisi yalan.. (Kendi adima konusuyorum elbette)

Clear Men saç dökülmemi arttırdı.Sizde durum nasıl?

• quote:

Aynı çöp şeyleri yemişiz. ben öğretmenim,kafayı kazıtıp okula gidemem.Birde ben zamanında çok antibiyotikler kullandım sinüzit ile baş edebilmek adına.Bu hastalığın sebebi bağırsak Florası ile alakalı olabilir,yağ hücrelerindeki bozulma olabilir,vücut fazla yağı kusuyor olabilir.Bende stresli anlarda daha
    fazla kızarıklık oluyor.Stresten kurtulmak içinde diyet yapmalı ve spora yönelmeliyiz.

Saçinizi kaziltmaniza gerek yok o yazida kazit denilmesinin sebebi kullanılacak ürünlerin iyi yenmesi saca,birde kolay olsun diye. eğer sacinizi 1 ile 3 numara tras ettirebilirseniz iyi olur o liste yapabildiginiz kadarıyla yapin bende hepsini yapamayacagim burada önemli olan bagisikligi düzlemek yalniz ben en az 40 gün hayvansal tüm gidalardan uzak duracagim dinimizde de 40 gün hayvansal tüm gıdalardan uzak durulursa dengeli beslenirse 40 gün sonunda vücuttan toksinler gidiyormuş ben bayramdan sonra yapmaya baslayacagim şuan da bile neredeyse sagliksiz şeyleri yemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Murphy -- 20 Eylül 2015; 13:04:38 >
  • quote:

quote:

Aynı çöp şeyleri yemişiz. ben öğretmenim,kafayı kazıtıp okula gidemem.Birde ben zamanında çok antibiyotikler kullandım sinüzit ile baş edebilmek adına.Bu hastalığın sebebi bağırsak Florası ile alakalı olabilir,yağ hücrelerindeki bozulma olabilir,vücut fazla yağı kusuyor olabilir.Bende stresli anlarda daha

Saçinizi kaziltmaniza gerek yok o yazida kazit denilmesinin sebebi kullanılacak ürünlerin iyi yenmesi saca,birde kolay olsun diye. eğer sacinizi 1 ile 3 numara tras ettirebilirseniz iyi olur o liste yapabildiginiz kadarıyla yapin bende hepsini yapamayacagim burada önemli olan bagisikligi düzlemek yalniz ben en az 40 gün hayvansal tüm gidalardan uzak duracagim dinimizde de 40 gün hayvansal tüm gıdalardan uzak durulursa dengeli beslenirse 40 gün sonunda vücuttan toksinler gidiyormuş ben bayramdan sonra yapmaya baslayacagim şuan da bile neredeyse sagliksiz şeyleri yemiyorum.

Baska dinlerde gitmiyomuymus

• ncelikle merhaba .Kendimi tam olarak ifade etmiyor olabilirim ama bendede S.D var .Lise yıllarımda bilmediğim bir nedenden dolayı ilk olarak saçımda başladı. Sonradan kulak arkası ,kaşlar ve genital bölgede de ortaya çıktı.Doktora gittim konazol şampuan verdi eve bir geldim baktım ki bizim evde de aynısı varmış.Meğerse babamda kullanıyormuş tabi benim bundan haberim yoktu.Biliyorum bu hastalığın kesin tedavisi yok ama inanmayacaksınız konazol şampuan ilk yıkamada şaç için işe yaradı.Ama kulak arkası,kaşların üstü ve genital bölge devam ediyordu ve konazolun köpüğünü o bölgelerede sürdüm ve anladim ki bu nölgelerde de işe yaradı.Şuan da kullanıyorum çünkü kullanmasam tekrardan çoğalıyor bu yüzden sizede tavsiye ederim şimdiden herkese geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşursunuz

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.