Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.477
Cevap
199
Favori
1.207.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
68. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar coresatin alalı 5 gün oldu sadece 3 kez sürdüm şu anda havalardan mı bilemiyorum ama yüzümde şükürler olsun ki seboreik dermatit'ten eser yok eğerki havalardan değilde bu krem sayesindeyse bu krem gerçek bir mucize ısrarla tavsiye ederim kullanmayanlar teredütte kalanlar kullansın derim.Tabiki herkeste etkisi aynı olmayabilir ama denemekte fayda var şimdi sıra saçta onun içinde head n shoulders in şu clinical strength şampuanını deniycem.
  • Dualion kullanıcısına yanıt
    Havalardan o kadar kısa sürede iyileşmez. Coresatin belli bir müddet iyi gelecektir. Sonra duyarsızlaşıyor. O zamana kadar kullanmaya devam. geçmiş olsun.
  • bölgesel saç dökülmelerim oldu kaşınan yerlerde ve kaşınan yerler ter bezleriydi genelde açıklık oluştu orda geri getirmenin yolu var mı acaba
  • Seboreik (Yağlı ) egzama adındanda anlaşılacağı gibi mantıklı düşününce sorunun yağlanmadan kaynaklandığı çok açık önce içten yağlanmayı durdurmak lazım dışardan ne sürersen sür alttan geliyo yenisi.Aynı dertten bende muzdarip olduğumdan sonunda zoretanin tedavisine başladım 4-5 gün oldu sabırla 6 ay devam edeceğim başka çaresi yok bu işin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hll87 -- 2 Ağustos 2015; 14:26:15 >
  • konuyu yeni gördüm.bende sizin gibi müzdaribim.eczacımın tavsiyesi ile dermabon isimli sabun aldım.fiyatı bayağı pahalı ama 2 haftadır kullanıyorum.kafamda çok ciddi iyileşmeler oldu.ancak kalıcı bir iyieşmemi bilmiyorum.artık takip edip göreceğim.vücudum içinde dermabon krem kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: acey

konuyu yeni gördüm.bende sizin gibi müzdaribim.eczacımın tavsiyesi ile dermabon isimli sabun aldım.fiyatı bayağı pahalı ama 2 haftadır kullanıyorum.kafamda çok ciddi iyileşmeler oldu.ancak kalıcı bir iyieşmemi bilmiyorum.artık takip edip göreceğim.vücudum içinde dermabon krem kullanıyorum

Dostum süreç nasıl ilerliyor dermabon işe yarıyormu ?
  • günde 2 diş sarımsak deneyebilecek varmı bendekilerin yüzde 80i uçtu gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

günde 2 diş sarımsak deneyebilecek varmı bendekilerin yüzde 80i uçtu gitti

Ben ayrıca saçımdaki beyazlar için yaklaşık 3 aydır tek diş sarımsak yiyorum fakat egzama ya bi faydasını görmedim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dualion

quote:

Ben ayrıca saçımdaki beyazlar için yaklaşık 3 aydır tek diş sarımsak yiyorum fakat egzama ya bi faydasını görmedim .

ozaman mevsimsel azalma oldu bende :D
  • quote:

quote:

quote:

ozaman mevsimsel azalma oldu bende :D

olabilir gerçi bende 2 gündür yine belirdi ne zaman gelip ne zaman gittiği neye alerjisi olup olmadığını çözemedim :)

• quote:

quote:

konuyu yeni gördüm.bende sizin gibi müzdaribim.eczacımın tavsiyesi ile dermabon isimli sabun aldım.fiyatı bayağı pahalı ama 2 haftadır kullanıyorum.kafamda çok ciddi iyileşmeler oldu.ancak kalıcı bir iyieşmemi bilmiyorum.artık takip edip göreceğim.vücudum içinde dermabon krem kullanıyorum

saçlarımın altındakini tamamen geçirdi.ancak kulağımın altında parmak ucu kadar yer kaldı.orayada aynı markanın kremini kullanıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

saçlarımın altındakini tamamen geçirdi.ancak kulağımın altında parmak ucu kadar yer kaldı.orayada aynı markanın kremini kullanıyorum.

Sevindim adına inşallah komple geçer kurtulursun sende bizde.Birde şeyi sorucaktım yüz bölgende varmıydı burun kenarları kaşlar vs. ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sevindim adına inşallah komple geçer kurtulursun sende bizde.Birde şeyi sorucaktım yüz bölgende varmıydı burun kenarları kaşlar vs. ?

yüz bölgemde yok.kulak arkası koltuk altı, göğsümde ,saç derimde ve bacak aramda vardı.dermobon sabunla saçımın içini hallettim.[inşallah geçici değildir.)diğer bölgelerime kremini kullanıyorum.ancak şu an için bir iyileşme yok.ayrıca belirtiyim sabun çok kötü kokuyor

• acey A kullanıcısına yanıt
    peki saçta dökülme var miydi ona bir çaresi oldu mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cepAnkara

saç dökülmem var.ancak ürünü daha yeni kullanmaya başladığım için dökülme konusun da net bir şey diyemem.çünkü yıkarken hala elime saç geliyor.belki ilerde bir etkisi olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cepAnkara

saç dökülmem var.ancak ürünü daha yeni kullanmaya başladığım için dökülme konusun da net bir şey diyemem.çünkü yıkarken hala elime saç geliyor.belki ilerde bir etkisi olur.

dostum verdiğin cevap için teşekkürler süreç içerisinde gelişmelerden bizide haberdar edermisin vakit buldukça merak ediyorum duruma göre dermabon kullanabilirm.Geçmiş olsun
  • Arkadaşlar benim sadece saçımda var. Kaşınıyor ara sıra kafam fakat ellemiyorum. Kafamda ne kızarıklık ne kepek var. Çok kaşındı mı elimle hafifçe vuruyorum. Kesinlikle kaşımıyorum. Bir ara deli gibi kaşırdım günde 150 tel saçım dökülürdü ayrıca kepek ve kızarıklık oluşurdu. Kısaca bende kaşımayınca çok büyük bir problem oluşmuyor. Head shoulders clinical strenght kullanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • prozinc yeşil aldım bende bakalım. millet çok övüyordu

• Daha önce de kendi Seboreik problemimle ilgili denemelerimi ve izlenimlerimi paylaşmıştım.

Araştırmalarım ve denemelerim üzerine güncel düşüncem şu;

Saçlı deride Selenium Sulfide'ten başkası yalan... (Sensun Blue - Medicated , Head&Shoulders - Clinical Strength) . Kaşıntıyıda bitirdi kafamda. Kişiye göre değişmek üzere kükürtlü sabun vs. işe yarayabilir.
    Saç ayrı yüz ayrı bakım istiyor lanet olasıca hastalık. Bu yüzden sarı Coresatin cildi besleyerek seboreikten koruyor. Dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz yan etkisiz, muhteşem ama içeriğine göre oldukça pahalı (~33 TL) bir ilaç. Şaka gibi gelmişti. İçeriği ve iyileştirme şeklini okuyunca 'bu kadar kolaydı da neden yıllarca kortizonlu ilaç kullandık' diye bir soru oluşmuştu kafamda. Sonuçta Momecon benim için tarih oldu.

Bu yazıyı yazmak için 3 haftadan uzun süre bekledim. Yazmak hep aklımdaydı ama bir süre sonuçları gözlemlemem gerekti. Bu ilaçlar sayesinde artık aynaya gönül rahatlığıyla bakıyorum.

Not: Ducray'de benzer içeriğe sahip ama Sensun Blue-Medicated veya Head&Shoulders-Clinical Strength'i teeee Amerikadan getirilmişini, Ducray'in 2 katı fazla şampuanı (Ducray 200ml önerdiklerim 400ml) aynı fiyata alıyorsunuz. Eğer bu ürünler Türkiyede üreilmiş olsaydı, marketlerde Türkiyede üretilmiş diğer ürünlerle aynı fiyata satılacaktı. Yani bugüne göre 9 ila 13 TL arası. Ayrıca L`oreal'in Avrupada satılan Elvive şampuanlarından Selenium Sulfide içereni de var.

En büyük sıkıntılarımdan kurtuldum. Artık günün birinde bu lanet hastalığı vücuttan atabileceğimiz bir yol/ilaç için umutla bekliyorum.

• Arkadaşlar dermatolog bana selyum şampuan yazdı. Var mı aranızda kullanan? Kesinlikle kremli şampuan kullanma dedi. Sırayla başka şampuanlar da yazdı onları da yazarım buraya.

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.